dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

    Domyślnie

    Mam z tą oczyszczalnią (typ RLM-6 SBR) same problemy od początku kiedy ją zamontowałem. Firma w której ją zakupiłem i która dokonała montażu oczyszczalni jak i "wykonała" złoże chłonne to BIOIRES z Rzeszowa, ul. Na Stoku 15, tel. 0 602 755 091, 0 698 682 829. Problem polega na tym, że firma pomimo wielokrotnych kontaktów e-mail’owych, listowych i telefonicznych nie reaguje na zgłoszone reklamacje, mimo iż okres gwarancji na zainstalowaną oczyszczalnię wynosi 3 lata i biegnie od daty 29/10/2007 r. Przedmiotem sporu jest wadliwe wykonanie złoża odbierającego oczyszczoną wodę z zainstalowanej oczyszczalni ścieków. Złoże to zostało wykonane przez pracowników firmy BIOIRES podczas montażu oczyszczalni ścieków na mojej posesji. Wydałem ponad 2000 zł na rury, żwiry, studzienki, geowłókniny, koparkę (nie liczę kosztów robocizny za które sobie słono policzyli). Złoże chłonne nie funkcjonuje, muszę wypompowywać wodę ze studzienki rewizyjnej do ogrodu i tak w kółko. Przed rozpoczęciem prac mieli badania geologiczne i wtedy nie było problemu, oczywiście jak raz przyjechali, to okazało się, że była pęknięta rura odprowadzająca oczyszczoną wodę (przyciśnięta korzeniem drzewa, przypominam że pracownicy firmy nadzorowali pracę koparki - taki był ich wymóg). Do dzisiaj nie naprawili niczego poza wymianą rury, a na reklamacje nie odpowiadają. W chwili obecnej oczyszczalnia praktycznie nie odbiera ścieków, woda w toalecie się podnosi, a z prysznica nie można skorzystać, koszmar. Grunt przy pierwszej komorze się zapadł, a rura doprowadzająca ścieki, praktycznie jest pod oczyszczalnią. Na reklamacje mi odpisali, że mam wysłać pismo do producenta na Słowację i olali sprawę. Gwarancję i instrukcję obsługi przysłali po prawie miesiącu, podrabiając mój podpis na odbiorze. Jakość montażu, a w szczególności serwisu świadczonego przez firmę BIOIRES jest żenująco niski przez co uniemożliwia normalne funkcjonowanie gospodarstwa domowego z powodu tak prozaicznego jak odbiór ścieków. W chwili obecnej poinformowałem Rzecznika Praw Konsumenta, który zajmuje się już sprawą, kolejnym krokiem jest skierowanie sprawy do sądu o odszkodowanie. Szczerze odradzam tą firmę, nie chcesz mieć problemów nie kupuj tej oczyszczalni, a już na pewno nie od firmy BIOIRES z Rzeszowa (http://www.bioires.pl)!
    Pozdrawiam,

    Cobra

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21
    Witam! Polecam lekturę strony i preferowane rozwiązanie www.carpathians.pl oraz http://forum.muratordom.pl/oczyszcza...22.htmproblemu
    Poprawiony link

    http://forum.muratordom.pl/oczyszcza...ona,t90822.htm

  3. #43

    Domyślnie

    Właśnie - w oczyszczalni najważniejsze jest to czy serwis jest na miejscu i jak do tej oczyszczalni można się dostać i coś samemu pogrzebać.
    Ja mam Stainless Cleaner S.C. 4 wykonana ze stali nierdzewnej - jestem bardzo zadowolony (eksploatuje czwarty rok)
    http://www.gmginstal.pl/index.php?dzial=oferta

  4. #44

    Domyślnie

    mam pytanie przewertowałem już wszystko :
    zdecydowałem się na Rotha micro step 4 osoby . tak wiem zgłoszenie itd. w czym problem w projekcie zagospodarowania mam szambo, powinienem zrobić nowy projekt i iść z tym do starostwa. urzad miasta wydał mi nowe (stare straciło ważność) warunki zapewnienia i dostawy wody w których jest ujęte : ścieki sanitarne doprowadzić do szczelnego zbiornika bezodpływowego - informujemy że do roku 2013 we wskazanym obrębie planowana jest budowa kolektora sanitarnego . czyli kanalizacji. Mój kierownik twierdzi, że mam teraz stawiać POŚ bez żadnych zgłoszeń a on na koniec zrobi inwentaryzację i zaktualizuje zmiany - hmmmm zmienić kierownika, zrobić projekty i zgłosić zmiany do Starostwa czy też ma kierbud rację - ewentualnie jakie konsekwencje za zmianę tzn postawienie POŚ bez zgłoszenia?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pio406
    mam pytanie przewertowałem już wszystko :
    zdecydowałem się na Rotha micro step 4 osoby . tak wiem zgłoszenie itd. w czym problem w projekcie zagospodarowania mam szambo, powinienem zrobić nowy projekt i iść z tym do starostwa. urzad miasta wydał mi nowe (stare straciło ważność) warunki zapewnienia i dostawy wody w których jest ujęte : ścieki sanitarne doprowadzić do szczelnego zbiornika bezodpływowego - informujemy że do roku 2013 we wskazanym obrębie planowana jest budowa kolektora sanitarnego . czyli kanalizacji. Mój kierownik twierdzi, że mam teraz stawiać POŚ bez żadnych zgłoszeń a on na koniec zrobi inwentaryzację i zaktualizuje zmiany - hmmmm zmienić kierownika, zrobić projekty i zgłosić zmiany do Starostwa czy też ma kierbud rację - ewentualnie jakie konsekwencje za zmianę tzn postawienie POŚ bez zgłoszenia?
    JEsli kierbud tak mowi to pewnie ma racje. Ale poco ryzykowac, najlepiej zglosci i nie ma problemu. Jesli sie teraz budujesz to nikt sie nie polapie w tych sprawach. Pozdrawiam serdecznie
    Everything is possible,
    education increases probability

  6. #46

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś w trakcie budowy (to co Piszesz na to wskazuje) to powinieneś wystąpić na zmianę pozwolenia na budowę (szambo zamieniasz na POŚ). Ja tak miałem.

  7. #47

    Domyślnie

    witam

    Co do zmiany w pozwoleniu wydaj mi się iż jest inaczej.
    POŚ to praca budowlana nie wymagająca pozwolenia.
    Musisz skotaktowac się ze swoim starostwem i dowiedzieć się czy przyjmą bez problemu zabudowę POŚ na zgłoszeniu i nie będzie ceregieli z odbiorem.
    U mnie nie było. W pozwoleniu też mam szambo.
    Trzy tyg. temu zgłosiłem zamiar budowy POŚ. Starostwo przyjęło do wiadomości więc POŚ firmy Mall stoi i czeka na pierwszy ściek.
    Pozdrawiam
    Bartek

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał wzorcu
    witam

    Co do zmiany w pozwoleniu wydaj mi się iż jest inaczej.
    POŚ to praca budowlana nie wymagająca pozwolenia.
    Musisz skotaktowac się ze swoim starostwem i dowiedzieć się czy przyjmą bez problemu zabudowę POŚ na zgłoszeniu i nie będzie ceregieli z odbiorem.
    ...
    Wiem że sama POŚ bez pozwolenia, jednak dlatego tak napisałem, że przy odbiorze mogą być problemy. Argumentracja Starostwa - skoro pozwolenie na budowę zawiera szambo, to przy odbiorze musi być szambo. Ja musiałem zmieniać pozwolenie - w zakresie odbioru ścieków.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Skoro masz w pozwoleniu szambo, to albo musisz to szambo zrobić, albo próbować zmienić pozwolenie. Jednak w przypadku istniejących już planów budowy kanalizacji sanitarnej będzie to trudne do przeforsowania.
    Można to spróbować potraktować jako "zmianę nieistotną" i zdać się na nieuwagę urzędników w starostwie Może ktoś przymknie oko i łyknie taką zmianę
    Możesz też poprosić o ew. plany kanalizy i spróbować wywnioskować, czy budowanie szamba, a w dalszej kolejności przyłączanie się do kanalizy jest dla Ciebie opłacalne/uzasadnione. Jeśli np. w celu podłączenia się pod kolektor wybudować przepompownię (bo zrobią np. sanitarkę ciśnieniową, nie grawitacyjną), to możesz wówczas powołać się w swoim wniosku na nieopłacalność finansową. Jeśli urzędnicy będą światli w dziedzinie ekonomiki ekologicznej, to może przejdzie
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony