dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie oznaczenia przy pokrętłach viessmann vitopend 100 turbo

    czy ktoś mnie oświeci /ponieważ oryginalna instrukcja nic nie mówi na ten temat/, czy ustawianie np pokręteł temp. CO i CWU na skali na zaznaczoną tam "kropkę" w ok. 2/3 skali jest jakoś uzasadnione? Czy też nastawa ta - sugestia, ma jakieś uzasadnienie praktyczne ? Wiem, ze im bardziej pokrętła w prawo tym wyższa temperatura grzania. Ale czy takie nastawienie jest konieczne i czy nie pociąga za sobą wzrostu zuzycia gazu ? Pamiętam oczywiście o minimum 56 st.C.

  2. #2

    Domyślnie Re: oznaczenia przy pokrętłach viessmann vitopend 100 turbo

    A masz regulator pokojowy?

  3. #3
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    oczywiście, ale co ma do tego regler pokojowy ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACKIE P
    oczywiście, ale co ma do tego regler pokojowy ?
    Jak to co? Pilnuje, żeby nie przegrzewać mieszkania a tym samym zmniejsza zużycie gazu nawet jak ustawisz sobie 70*C na kotle. Jakbyś nie miał regulatora to kocioł grzałbym non-stop te 70*C, czy to co mu zadałeś, nawet jakbyś w pokoju miał Florydę.
    A to co pokazuje Ci kropka na regulatorze to nie wiem, ja mam elektroniczny regulator i tam się ustawia z dokładnością 1*C. Ale jak masz regulator to z doświadczenia wiem, że nie ma za dużego znaczenia czy ustawisz na kotle 60 czy 74*C, i tak zużyje tyle samo gazu.

  5. #5
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    tutaj nie mam wątpliwości jeśli chodzi regulowanie wyłączaniem i załączaniem kotła w określonej temperaturze. Zastanawia mnie tylko co miał na myśli producent zaznaczając na skali kropkę ? Wiadomo, że im dalej pokrętło tym wyższa temperatura wody zasilającej CO, ale czy jest to jakaś optymalna nastawa, czy też jakiś wymysł marketingowy/techniczny ???

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony