dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 62
  1. #41

    Domyślnie

    sSiwy12, no i co Ty mi tu nowego w tych Twoich "instalacjach budowlanych"pokazujesz. Żywcem przepisane te same zdania co jak Wy to mówicie w kodeksie sanitariuszy(który przecież opiera się na normach). Może z małym wyjątkiem (kiedyś przyjęto podział mocy do 50kW teraz zmniejszono do 25kW).Reszta generalnie rzecz biorąc jota w jotę to samo. I oco cały ten spór?.
    A tak na marginesie,
    o dobrych obyczajach to Ty mnie nie pouczaj bo jakbyś był bardziej spostrzegawczy to obiektywnie byś ocenił kto kogo pierwszy tu na tym wątku obraża.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    piejar[/b]
    cierpicie na jakieś fobie, macie niskie poczucie wartości?

    fakt, że uważacie, że zaawansowany w jakiś sposób forowicz coś napisze, polemizuje z Wami, jest niedopuszczalne bo to Wy macie rację, on nie? lub na odwrót - ktoś z dużą ilością postów jest alfą i omegą i Wy, zgorzkniali "zieloni" nie potraficie udowodnić swojej racji - to taka trauma?
    wystarczy podeprzeć swoje zdanie obowiązującymi przepisami i wszystko ok
    Wasza sytuacja jest o tyle gorsza, że macie mniej na liczniku, który jest tylko ilością postów, nie ilorazem inteligencji i/czy wiedzy
    Nie czuję potrzeby przekonywania na siłę kogoś do swoich racji - mam to na papierze . Ja wiem swoje, Ty wiesz swoje. Co do mojego ilorazu inteligencji to zdecydowanie podnosi mi on poczucie własnej wartości
    Od 17.12.2007 na swoim

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Reasumując... jeśli mam w kotłowni piec na ekogroszek o mocy 20kw, to mogę założyć , iż jeśli kupię drzwi ( z kotłowni do wiatrołapu i z kotłowni do garażu) drewniane o szerokości 80cm to będzie zgodne z przepisami?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Reasumując... jeśli mam w kotłowni piec na ekogroszek o mocy 20kw, to mogę założyć , iż jeśli kupię drzwi ( z kotłowni do wiatrołapu i z kotłowni do garażu) drewniane o szerokości 80cm to będzie zgodne z przepisami?
    Nie.
    Bo nie ma takiego przepisu.
    Drzwi możesz śmiało kupować.

    I, nie zaczynaj

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    j.w. a nawet z papieru jak pasuje i mogą się otwierać do środka, do góry, na dół, mogą być przesuwne i smutno/klasycznie - na zewnątrz
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    no , i pasi...konkret pytanie, konkret odpowiedź

    Krzysztofik ... ja nie zaczynam, ja kończę
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #48

    Domyślnie

    Witam

    Od razu zadaje krotkie pytanie,kotłownie mam przechodnia (wiatrołap-kotłownia-garaż),czy mogę nie wstawiać drzwi między kotłownią i garażem.
    Kociołek bedzie na paliwo stałe o mocy 17 kW.

    Pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    kotłownie mam przechodnia (wiatrołap-kotłownia-garaż),
    aleś wymyślił ?
    a z garazu do domu ?
    czy może do domu bez wiatrołapu ?
    M. Lenart

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    aleś wymyślił ?
    a z garazu do domu ?
    czy może do domu bez wiatrołapu ?
    ale nie rozumiem Cie o co ci chodzi??cytujesz tylko wybrany urywek mojej wypowiedzi,który akurat miał tylko zaznaczyć,że kotłownia jest pośrodku.
    pytam czy moge zrezygnować z drzwi pomiedzy kotłownią a garażem,czy określają to jakie przepisy i ewentualnie jakie mogą być niedogodości takiej rezygnacji.

    pozdrawiam

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    być nie muszą
    niedogodności?
    np syf z garażu (szczególnie kurz) na urządzeniach
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #52

    Domyślnie

    czy przepisy sie zmieniły czy nadal przy małym kotle drzwi wsadzamy jakie chcemy?
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    setnie się ubawiłem

    Drzwi wstawiamy jakie chcemy, albo nie wstawiamy jak nie chcemy*


    * chyba, że kociołek pow. 25kW


  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    może pelsona, ew. piejar odpowie
    ech, łza w oku się kręci,
    teraz opadło...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #55

    Domyślnie

    No to ja zapodam swój przypadek--drzwi w pomieszczeniu gspodarczym w którym znajduje się kondensat patrząć od strony garażu otwierają się do wewnątrz pomieszczenia i z wiatrołapu również,dodam,że zrobione jest to zgodnie z projektem bududowlanym.
    Teraz pytanie czy będę miał problemy z odbiorem instalacji gazowej??
    MATKO ELEKTRYCZNA- JAKIE TO TRUDNE JEST

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    setnie się ubawiłem

    Drzwi wstawiamy jakie chcemy, albo nie wstawiamy jak nie chcemy*


    * chyba, że kociołek pow. 25kW

    odpowiedź jak i cały temat . Rozumiem, że nowych przepisów brak w tej materii.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    rzekłbym - zmian
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #58

    Domyślnie

    znaczące czy bez wpływu na pom. z kotłem do 25 kW
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar amstaf34
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-513
    Dzielnica
    Krzymów - Brzezińskie Holendry
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Jestem nowicjusz i laik w temacie. Kupiłem dom w stanie surowym zamkniętym i dopiero rozeznaje się w temacie. Jest to przerobiony projekt WB 3471. Kotłownia wypada jako pomieszczenie przejściowe z pokoju z dodatkowymi drzwiami na zewnątrz... Z powyższych postów wywnioskowałem, że drzwi wewnętrzne mogą być jakiekolwiek (mam 90 cm) i otwierane nawet w górę Planuję kocioł na eko-groszek 17 lub 19 kW. I niby wszystko się już dowiedziałem, ale... Jestem z wielkopolski, ale rozmawiałem parę dni temu ze znajomym z Częstochowy, który zakłada CO od kilku lat i stwierdził, że muszę zakładać drzwi antyogniowe... Nie ma powodu mnie "czarować", bo bardzo dobrze się znamy. Wiem też że jest naprawdę dobrym fachowcem w teorii i w praktyce. Pytanie, 1. Czy ostatnio (daty postów) zmieniło się coś w przepisach ? 2. Czy w różnych województwach są różne wymogi (chyba bzdura...) 3. Czy kolegę zjadła rutyna lub nad interpretuje "przepisy", a wszystko jest w/w postach ? hę ?

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar amstaf34
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-513
    Dzielnica
    Krzymów - Brzezińskie Holendry
    Posty
    4

    Domyślnie

    ...dodam, że drzwi zewnętrzne otwierane są na zewnątrz, a na wprost "drzwi wewnętrznych" jest okno.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony