dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    zapłać
    i skończ z tym płaczem
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Jest jeszcze taka kwestia, że dekarz mógł się spodziewać w ramach dostawy nie blachy na obróbkę lecz gotowej obróbki. Stąd nieporozumienie. Ale powinien to wtedy jasno zastrzec w umowie - prefabrykat.
    To jest dach mansardowy z całą masą lukarn - nie da się kupić fabrycznie pogiętych blach dla takiego dachu.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ged

    To jest dach mansardowy z całą masą lukarn - nie da się kupić fabrycznie pogiętych blach dla takiego dachu.
    I co, że masz mase lukarn....przed podpisaniem papieru widzieli chyba projekt.

    Męczysz strasznie Ludzie mówią CI, że to rozbój ale widze, że masz ochotę zapłacić więc płać.

    Dla mnie kompleksowa robota dachu (tak miałem w umowie) to także obróbki, cięcie dachówek, obrobienie Veluxów, rynny etc. etc. Albo Twój dekarz tego nie kuma (moim zdaniem kuma) albo chce Cię wydoić.

    Ja bym powiedział, że o kasie zgodnie z umową rozmawiamy po zakończeniu pracy, uśmiechnął się poklepał nie robiłbym scen...a po zakończeniu nie płaciłbym dodatkowo.

    To tak jakby murarze powiedzieli mi, że pogięcie prętów zlecili firmie robiącej zbrojenie i chą więcej kasy.
    pozdrawiam,
    M

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Jest protokół z oświadczeniem Wykonawcy odbioru dokumentacji?
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Jest protokół z oświadczeniem Wykonawcy odbioru dokumentacji?
    Jest coś takiego:


    Umowa o dzieło

    Zawarta w dniu ................... r. w XXXXXXXX pomiędzy: Zamawiającym - XXXXX XXXXXXXXXX zam. w XXXXXXXXXX XXXXXXXXXXX XXXX XXX XXXX 14 XXXXXXXXXXX a Wykonawcą - ....................................... zam. w ...................... przy ul. ........................... (mającym siedzibę w ........................ przy ul .......................................

    §1
    Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania: kompletny dach z izolacjami i ociepleniem nad budynkiem gospodarczo-mieszkalnym (wymiary 7,8x18,9m) położonym w XXXXXXXX XXXXXXX XX XXX.

    §2
    1. Termin rozpoczęcia wykonania dzieła ustala się na dzień ............................................... r.
    2. Termin zakończenia robót określa się na dzień .................................................. . r.

    §3
    Zamawiający umożliwi rozpoczęcie robót zgodnie z terminem określonym w § 2 pkt 1, wskaże Wykonawcy miejsce poboru wody i energii oraz składowania śmieci, umożliwi korzystanie z zaplecza sanitarnego.

    §4
    1. Zamawiający zobowiązuje się dostarczyć materiały niezbędne do wykonania dzieła w terminach wskazanych przez Wykonawcę.
    2. Wykonawca po wykonaniu dzieła zobowiązany jest rozliczyć się z otrzymanych materiałów oraz zwrócić niewykorzystane materiały najpóźniej do czasu przyjęcia dzieła przez Zamawiającego.
    §5
    1. Strony ustalają wynagrodzenie za zamówione prace na łączną kwotę ..................... (słownie: ...................................... złotych). Podstawą wyliczenia wynagrodzenia jest kosztorys sporządzony przez Wykonawcę i przyjęty przez strony, stanowiący załącznik do niniejszej umowy.
    2. W dniu podpisania niniejszej umowy Zamawiający wypłaca Wykonawcy tytułem zaliczki kwotę ....................................... (słownie: .................................................. ... złotych),
    a Wykonawca kwituje odbiór wymienionej kwoty.
    3. Wypłata pozostałej części wynagrodzenia nastąpi etapami po przyjęciu wykonanej części robót w terminie 7 dni od wystawienia przez Wykonawcę faktury za wykonane prace.
    §6
    1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać pracę terminowo i bez usterek, zgodnie ze sztuką budowlaną, z zachowaniem wszelkich zasad i obowiązujących norm.
    2. Wykonawca zobowiązuje się ponadto do usunięcia wszystkich nieczystości i odpadów powstałych podczas wykonywania robót objętych umową.
    §7
    1. Wykonawca udziela dziesięcioletniej gwarancji na wykonane prace.
    2. W przypadku stwierdzenia w okresie gwarancji wad w wykonanej pracy Wykonawca zobowiązuje się do ich nieodpłatnego usunięcia w terminie jednego tygodnia od daty zgłoszenia.
    §8
    Odbiór dzieła nastąpi po uprzednim sprawdzeniu wykonanych prac i sporządzeniu protokołu odbioru zawierającego wykaz ewentualnych usterek i wad oraz określeniu terminu ich usunięcia.
    §9
    1. Strona, która z własnej winy odstąpi od realizacji niniejszej umowy, będzie zobowiązana do zapłaty kary umownej w wysokości .......................% wynagrodzenia za przedmiot umowy.
    2. W razie zwłoki w zakończeniu wykonania dzieła Zamawiającemu przysługuje prawo naliczenia kary umownej
    w wysokości ....................% wynagrodzenia za każdy dzień zwłoki.
    3. Stronom przysługuje prawo do dochodzenia odszkodowania przewyższającego karę umowną na zasadach ogólnych.
    §10
    W sprawach nieunormowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.
    §11
    Wykonawca oświadcza, że posiada umiejętności i kwalifikacje do wykonania ww. pracy.
    §12
    Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.



    Wykonawca Zamawiający



    Dodam, że nie ma kosztorysu o którym jest mowa w umowie. Z wykonawcą ustaliłem krótko: "kompletny dach...", a zapis o kosztorysie jakoś tak z rozpędu pozostał. Dodatkowo mam kosztorys ofertowy, ale niewiele mający wspólnego z w/w umową bo ta umowa jest tylko na budynek gospodarczy, a oferta była na całość.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Bardzo niejednoznacznie - nie ma nigdzie wzmianki o dokumentacji, wystarcza na umowie zapis wykonawcy o odebraniu i zapoznaniu się z dokumentacją i zakresem robót.

    W przeciwnym razie może się wykręcać. W sądzie powie,że dokumentacji nie dostał albo widział inną....

    Choć kij ma dwa końce i sąd może zapytać dlaczego podpisał umowę bez zapoznania się z zakresem.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Wydaje mi się oczywiste, że roboty budowlane robi się wg projektu zgodnego z pozwoleniem na budowę.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a w projekcie jest każda obróbka pokazana?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    a w projekcie jest każda obróbka pokazana?
    Nie ale jest drobna różnica pomiędzy dachem dwuspadowym a mansardowym, jeśli ktoś udowodniłby ,że nie widział projektu , zatem nie mógł dostatecznie ocenić wartości zamówienia.

    Niemniej jednak dlaczego podpisywał coś o czym nie ma pojęcia?

    Moim zdaniem trzeba by wypracować jakiś kompromis, może zapłacić mniejszą kwotę niż żądana.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar matam
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Nie płacić i tyle, w umowie jest napisana kompletny dach. Próby pójścia na kompromis spowodują, iż wykonawca stwierdzi, że np do kompletnego dachu nie należy zaizolowanie kominów bo to komin. Nie rozpieszczać wykonawców.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał matam
    Nie płacić i tyle, w umowie jest napisana kompletny dach. Próby pójścia na kompromis spowodują, iż wykonawca stwierdzi, że np do kompletnego dachu nie należy zaizolowanie kominów bo to komin. Nie rozpieszczać wykonawców.
    Cóż jako Wykonawca z takim Twoim podejściem załatwiłbym Cię na amen.

    BTW. Powyższej umowy bym nie podpisał bo jest bardzo zła.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał Barbossa
    a w projekcie jest każda obróbka pokazana?
    Nie ale jest drobna różnica pomiędzy dachem dwuspadowym a mansardowym, jeśli ktoś udowodniłby ,że nie widział projektu , zatem nie mógł dostatecznie ocenić wartości zamówienia.

    (...)
    A dwuspadowy nie potrzebuje obróbek? Oni się nie spierają o ilość.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał Barbossa
    a w projekcie jest każda obróbka pokazana?
    Nie ale jest drobna różnica pomiędzy dachem dwuspadowym a mansardowym, jeśli ktoś udowodniłby ,że nie widział projektu , zatem nie mógł dostatecznie ocenić wartości zamówienia.

    (...)
    A dwuspadowy nie potrzebuje obróbek? Oni się nie spierają o ilość.
    I? Teoretycznie Wykonawca może powiedzieć,że widział projekt dachu dwuspadowego i ocenił wartoś robót wg tego a potem zaszły zmiany w wyniku których zwiększył się zakres robót. Po to właśnie stosuje się zapisy w umowach o przekazaniu dokumentacji i zapoznaniu się wykonawcy np. z przyszłym placem budowy.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał KiZ
    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał Barbossa
    a w projekcie jest każda obróbka pokazana?
    Nie ale jest drobna różnica pomiędzy dachem dwuspadowym a mansardowym, jeśli ktoś udowodniłby ,że nie widział projektu , zatem nie mógł dostatecznie ocenić wartości zamówienia.

    (...)
    A dwuspadowy nie potrzebuje obróbek? Oni się nie spierają o ilość.
    I? Teoretycznie Wykonawca może powiedzieć,że widział projekt dachu dwuspadowego i ocenił wartoś robót wg tego a potem zaszły zmiany w wyniku których zwiększył się zakres robót. Po to właśnie stosuje się zapisy w umowach o przekazaniu dokumentacji i zapoznaniu się wykonawcy np. z przyszłym placem budowy.
    Taaakk, Geno, jasne, jasne... i widząc zmianę z dwuspadowego na mansarda zażyczył sobie dopłaty jeno za obróbki blacharskie? hyhy
    Idz już spocznij chłopie, bo coś mi się zdaje, żes miał cięzki tydzień na tych mega inwestycjach

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    No niestety takie właśnie podjeście wykonawców powoduje zwykłe "krojenie" inwestorów - co uważam za świństwo. Fakt że umowa beznadziejna (sorki za szczerość) ale to nie zmienia faktu że do kazdej sprawy można podejść po ludzku i po złodziejsku. Geda próbują po prostu okraść.

    PS
    Tak do wszystkich wykonawców - niech wam się również przytrafiają takie przygody przy naprawie samochodu, zakupie czegokolwiek... niestety nie można być specjalistą od wszystkiego.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    W tym przypadku nie da się pomylić rodzaju dachu - wylana jest trumna.

    Ponadto, nie można się zasłaniać tym, że widziało się inny projekt, bo innego projektu nie może być, skąd by się wziął. Na projekcie muszą być pieczątki, podpisy, adres inwestycji - tego nie da się pomylić. Mogłem mu przez pomyłkę pokazać projekt domu sąsiada? Jeśli gość się czegoś podejmuje to chyba musi zapoznać się z właściwą dokumentacją.

    Wydaje mi się, że facet mnie naciąga, a maszynę do gięcia ma, bo to nie jest żadna filozofia. Oglądałem giętarkę przy okazji robienia dachu u sąsiada. Jestem pewny, że byłbym w stanie zrobić ją w ciągu jednego dnia z materiałów które mam w swoim warsztacie. Nie kosztowała by mnie nawet złotówki.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Zresztą tu nie chodzi o to czy ktoś widział projekt czy nie. Chodzi o to, że pytałem faceta wielokrotnie czy będę musiał jeszcze za coś dodatkowo płacić, czy nie. Cały czas powtarzał, że nic to mnie więcej nie będzie kosztowało. W rozmowach nigdy nie było mowy o gotowych obróbkach, zawsze była mowa o blasze, ustalaliśmy kto kupuje blachę, jaka ona będzie, jakie wymiary arkuszy itd. Gość wielokrotnie powtarzał, że sam robi obróbki. Pytałem go w kontekście jakości tych obróbek. Pytałem czy jego pracownicy potrafią okuć mansardowy dach. Zawsze słyszałem, że on obróbki robi osobiście, bo to jego hobby. Teraz słyszę, że on tylko montuje.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    No niestety takie właśnie podjeście wykonawców powoduje zwykłe "krojenie" inwestorów - co uważam za świństwo. Fakt że umowa beznadziejna (sorki za szczerość) ale to nie zmienia faktu że do kazdej sprawy można podejść po ludzku i po złodziejsku. Geda próbują po prostu okraść.

    PS
    Tak do wszystkich wykonawców - niech wam się również przytrafiają takie przygody przy naprawie samochodu, zakupie czegokolwiek... niestety nie można być specjalistą od wszystkiego.
    Przyznaję umowa nie jest za szczęśliwa ... Masz gdzieś jakiś link do umowy dobrej. Chętnie bym skorzystał w przyszłości.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Mogę ci swoją wysłać na priv - ale niewiele cię to już poratuje - niestety. Jak skończą ci ten dach to potem nie ma co podpisywać umów... bo zakresy raczej malutkie i można samemu zobaczyć czy ok.

    Poza tym nie ma idealnych umów i nie jesteś w stanie zapisać wszystkich sytuacji z jakimi się spotkasz na swojej budowie.... ale jesteś w stanie minimalizować ryzyko

    PS
    I tak uważam, ze chcą cię okraść (nie znajduję innego słowa) - ja całe szczęście na razie się nie spotkałem z taką sytuacją i obym się już nie spotkał
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Oj przyda się przyda. Nauczony doświadczeniem, że pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dopiero dla siebie - uczę się na błędach przy budowie budynku gospodarczego, został jeszcze budynek główny który będą robić inne ekipy.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony