dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Strop drewniany w domu z podd. użytk-czy naprawdę taki zły

    Witam
    Mimo że temat stropu drewnianego był już poruszany na forum i mimo że przeczytałam wszystkie chyba wątki na ten temat, moja pula pytań odnośnie tego stropu nie zmniejszyła się. Zalety takiego stropu, w wypowiedziach forumowiczów, odnoszą siię przeważnie do domów z poddaszem nieużytkowym
    Zamierzamy wybudować dom z linku poniżej
    http://www.lipinscy.pl/project.xml?i...cmd=Collection
    Chcemy go wybudowac dość szybko i bez kredytu więc zależy nam i na czasie ina ekonomiczności budowy.
    I tu moje pytania:
    1. W projekcie jest zaprojektowany strop drewniany, i rozumiem , że dom jest już "odchudzony" - czy dobrym pomysłem jest zamiana tego stropu na betonowy
    2. Czy strop drewniany jest tańszy od betonowego, jeśli tak to czy materiał czy robocizna, jeśli nie to dlaczego
    3. Czy są jakieś zalety takiego stropu w domach z poddaszem użytkowym, a konkretnie w przypadku tak malego domu, jaki zamierzamy wybudować
    Dziękuję za wszelkie uwagi

  2. #2

    Domyślnie

    podnosze temat, może ktoś coś doradzi

  3. #3

    Domyślnie

    Strop drewniany jest tańszy od każdego żelbetowego. W starych domach stropów drewnianych jak kusych psów i jakoś się nie zawalają. Jabko buduje dom z drewnianym stropem, poczytaj jego dziennik budowy i komentarze do dziennika.

  4. #4

    Domyślnie

    Znajomi maja strop drewniany w całkiem sporym domku. Ma to swój styl, jest zabejcowany na ciemny brąz. Podoba mi sie, ale troche narzekaja, że rozsycha się i robią sie szpary pomiędzy stropem a murem pomimo dbałości o to, żeby zminimalizować to zjawisko - no cóż, drewno to drewno...

  5. #5

    Domyślnie

    I tu moje pytania:
    1. W projekcie jest zaprojektowany strop drewniany, i rozumiem , że dom jest już "odchudzony" - czy dobrym pomysłem jest zamiana tego stropu na betonowy
    2. Czy strop drewniany jest tańszy od betonowego, jeśli tak to czy materiał czy robocizna, jeśli nie to dlaczego
    3. Czy są jakieś zalety takiego stropu w domach z poddaszem użytkowym, a konkretnie w przypadku tak malego domu, jaki zamierzamy wybudować
    wazne jest czy chcesz od razu zrobić góre czy nie ale chyba tak?
    tak więc zakładając, ze chcesz odpowiadam jako posiadaczka stropu drewnianego

    ad 1. jesli przeliczy to kosntruktor i powie, ze mozna to tak
    2. nie jest wcale tanszy do niego dochodzi chodzby osb na legarach, są to zbliżone koszty
    3. moim zdaniem nie ma zalet jeśli od razu adaptujesz górę.
    ja mam taki strop choć teraz zrobiłabym betonowy, za to ponieważ nie uzytkuje ani adaptuję strychu teraz to moge efektywnie grzać tylko parter.
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi
    A góre zamierzamy robić już po przeprowadzce - czyli na poczatku mieszkać na dole i wykańczać górę

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Witaj
    Skoro to jest technologia szkieletowa a więc sucha to trudno do niej robić strop betonowy , który jest i cięższy. To tak jakby do drewnianego domu wstawiać okna plastikowe / ale może inni mają inne zdanie w tym względzie / chociaż to jeszcze można zrozumieć.
    Zwróć szczególną uwagę na WARSTWY stropu - jak zamierzają to zrobić . U mnie / mam dom z bali / niestety dom przenosi dźwięki ...bo nie ma warstwy stricte wygłuszającej . Owszem strop jest ładny. Widać od dołu belki stropowe i ma to swój klimat . W szkielecie stropy są wykonywane trochę inaczej niż w domach z bali. Jak chcesz dowiedzieć się więcej o takich stropach wejdź na : www.szkielet.pl
    Domek bardzo wdzięczny Podoba mi się
    Pozdrawiam serdecznie

    Myślałam , że to tech.szkieletowa./ nie wchodziłam w szczegóły projektu /. Jeśli murowana to ja bym zrobiła betonowy.
    Jest na pewno cięższy i drożej kosztuje niż drewniany ale bardziej stabilny , nie przenosi dżwieków itd. Jak na nim będzie np. parkiet to zupełnie nie będzie widać co jest w środku. Jeśli będzie drewniany to może być zrobiony na dwa sposoby jak w domach z drewna / widoczne belki stropowe / lub jak w kanadyjczyku .
    Może to złe porównanie ale ...porównaj schody drewniane i schody betonowe / lane / obłożone drewnem. Porównaj teraz i za 10 lat ...wszystko pięknie ale może dlatego , że w nowym domu mam strop drewniany a jaki ...to u góry i dlatego ....
    Kocham drewno ale....ten strop mnie dobija / jak ktoś jest na górze słyszę w którym miejscu jest/. Dlatego jeśli drewniany to DOBRY .!!!!!!......

  8. #8

    Domyślnie

    bonetka gdzie tu jest napisane ze to technologia szkieletowa?
    to jest napisane w
    opisie szczegółowym

    Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M-6, grubości 0,24m.
    Ścianki działowe: szkieletowe okładane płytami włóknowo-gipsowymi Fermacel gr. 12,5mm., wypełnione wełną mineralną Rockwool.
    Dach: dach stromy, kryty dachówką cementową Braas lub ceramiczą Keramic. Alternatywnie blacha dachówko-podobna lub dachówka bitumiczna.
    Więźba dachowa: drewniana z drewna sosnowego lub świerkowego.
    Izolacje termiczne: dachu - wełna mineralna Rockwool ścian, stropu i podłogi - wełna mineralna Rockwool lub styropian Termoorganika.

    dlatego jeszcze raz - jeśli konstruktor Ci to przeliczy i powie, że jest to mozliwe (da Ci na to projekt) i architekt sie zgodzi to można
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Buduję dom z poddaszem użytkowym 180m. Polecam zdecydowanie drewniany.
    1. Oczywiście jest tańszy. Ktoś napisał, że porównywalny z żelbetem- Bzdura. Właśnie zakończyłem temat a wcześniej wszystko policzyłem. Drewniany to 70% betonowego, oczywiście łącznie z dodatkami i robocizną.
    2. Klimat drewna ciężko porównać z "klimatem" betonu
    3. A to, że belki się rozsychają hmm.. dla mnie to zaleta. Dom po prostu żyje.

    Pozdrawiam
    Fan Drewna

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksoj
    Buduję dom z poddaszem użytkowym 180m. Polecam zdecydowanie drewniany.
    1. Oczywiście jest tańszy. Ktoś napisał, że porównywalny z żelbetem- Bzdura. Właśnie zakończyłem temat a wcześniej wszystko policzyłem. Drewniany to 70% betonowego, oczywiście łącznie z dodatkami i robocizną.
    BZDURA. POGADAMY JAK DOPROWADZISZ DO MOMENTU KIEDY MOZNA PO TYM STROPIE CHODZIĆ. Policzyłam koszty i mam przed sobą koszt stropu modułowego.Jest naprawdę podobny
    2. Klimat drewna ciężko porównać z "klimatem" betonu
    NAPEWNO TAK JEŚLI GO WIDZISZ, NAPEWNO NIE JESLI ON JEST SCHOWANY POD REGIPSAMI
    3. A to, że belki się rozsychają hmm.. dla mnie to zaleta. Dom po prostu żyje.
    HMMMM brak mi argumentów....
    POZDRAWIAM
    POSIADACZ DREWNIANEGO STROPU
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Wielokrotnie pisałem ale co mi tam

    Trzeba wybrać taki projekt aby belki nie były długie (u mnie max 4,4m)
    Belki gęsto co 0,5m
    Mój koszt to 1100zł za drewno

    Czas położenia belek to 2 godziny.

    Koszt płyt na belki to 800zł.

    Od tej pory w porównaniu do stropu terrivy mamy już to same. Koszty te same.
    Na oba musimy dać styropian i wylewki żeby było cicho.

    Pod oba musimy podwiesić sufit lub otynkować.

    Koszt mojego stropu to 1800zł a nawet mniej.
    Terriv kosztowała z betonem i robotą 10-15tyś zł.

    Budowlańcy spytali: Strop oczywiście drewniany ??
    I wzięli 27tys zł za budowę od fundamentu aż po gąsiory (z nadbitką pomalowaną i chudziakiem wylanym, wszystkie nadproza robili sami).

    Za betonowy wzięli by więcej - niestety kosztu nie poda bo nie wiem ile .

    Jednak strop drewniany polecam tylko wtedy gdy po stanie surowym możemy reszte zrobić sami.

    No i trzeba wiedzieć co się robi. Używać filcu, styropianu akustycznego, wełny, podwieszanego sufitu. Wtedy będzie cichutki.

    Jeszcze zalety ?
    Przede wszystkim prowadzenie wentylacji i kanalizy.
    Wszystkie rury od reku (czy od DGP) można prowadzić między belkami. Przeważnie ludziska zmniejszaja sobie powierzchnie na poddaszu zabudowując te rury przy ściance kolankowej.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    jabko, dzięki
    własnie czytam twój dziennik, no no , jestem pod wrażeniem

  14. #14

    Domyślnie

    i chyba tu jest pies pogrzebany jabko - wszystko zalezy od dlugosci belek/dlugosci gotowych stropow np terriva...
    i napewno strop drewniany jest tanszy jesli robisz go sam. Bo jesli NIE robisz sam to sorry ale nikt mi nie wmówi, ze jest tańszy.
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  15. #15

    Domyślnie

    jabko czy ty masz odkryte belki bo nie wmogę znależć zdjęć sufitu w twoim dzienniku

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Ależ mówię Ci ze nawet budowlańcy wzięli mniej dlatego że był taki a nie iny strop.

    80m2
    Belki - 1100zł
    Płyty 800zł

    Reszta jak mówie jest taka sama jak w terrivie.
    Styro i wylewki na górze
    Podwieszanie albo tynkowanie na dole
    Więc kasa ta sama.

    Róznica taka że drewnianego raczej od dołu nie otynkujesz (fizycznie się daa ale praktycznie nie polecam bo wykonanie tragicznie upierdliwe)


    Ale niechaj każdy robi co chce
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiaa29
    jabko czy ty masz odkryte belki bo nie wmogę znależć zdjęć sufitu w twoim dzienniku
    Sufit podwieszany.
    Profile co 40cm
    Na stelażu wełna 8cm

    Fotki są na bank
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    Dowiedzialam się ze belki maja po 6,71 m
    Co wy na to

  19. #19

    Domyślnie

    "BZDURA. POGADAMY JAK DOPROWADZISZ DO MOMENTU KIEDY MOZNA PO TYM STROPIE CHODZIĆ. Policzyłam koszty i mam przed sobą koszt stropu modułowego.Jest naprawdę podobny"

    Już chodzę o 2 miesięcy I jest idealnie.
    Szkoda, żemasz takie doświadczenia z drewnem. Ja się wychowałem w domu z drewnianym strobem, widocznymi belkami a na nich deski sufitowe, wyciszenie i podłoga na legarach. Wszystko było profesjonalnie wykonaneprzez ojca cieślę. Cicho !!! nic nie skrzypi i w całym domu pachnie drewnem.
    "Policzyłam koszty i mam przed sobą koszt stropu modułowego.Jest naprawdę podobny"
    A co policzyłaś (czy na pewno wszystko ?)i w jaki sposób ?? Ja ten koszt już poniosłem. A wycena stropu modułowego (terriva) robiłem na podstawie ofert od producenta + wylewka(cement- kruszywo) + robocizna (własna) !
    Nie przekonałaś mnie Podrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksoj
    "Wszystko było profesjonalnie wykonaneprzez ojca cieślę.
    I wszystko w temacie ten terriva tez miałbys kładziony przez ojca?
    Poza tym wszystko zależy od ceny drewna, rozpiętości drewna i jak własnie wspomniał jabko ROBOCIZNY ....
    każdy z nas mówi prawdę.
    ja wiem ile zapłaciłam za robociznę każdego z elementów tego stropu
    I dlatego w moim przypadku wyszło tak samo cenowo a nawet odrobinę drożej....(policz ile płacisz za regips a ile za tynk, ile za ocieplenie, ile za położenie osb...nie każdy ma ojca cieślę i czas aby mu pomóc....)
    z ciekawości ....ile kosztuje w Twoich okolicach choćby ocieplenie lub montaż GK?
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony