dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 71
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie PYTANKO ....montaż wełny i płyt kg ...POMÓŻCIE KOBIECIE

    Witam.
    W związku z kosmicznymi cenami robocizny ambitnie zdecydowałam,że sami ocieplimy poddasze i położymy płyty kg.....łatwo powiedzieć, gorzej zrobić .
    Ręce do pracy są zapewnione, tyle że te ręce nigdy nie wykonywały takiej pracy i obawiam się, że każda decyzja będzie podjęta przeze mnie.
    Obejrzałam film instruktażowy z muratora i mam kilka pytań.

    Więc z założenia warstwy będą następujące licząc od góry:
    -gont
    -papa
    -deskowanie
    -szczelina wentylacyjna 3cm
    -wełna15-tka przytrzymana sznurkiem
    -wełna5-tka na profilach
    -folia paroizolacyjna
    -płyty kg
    -szpachlowanie łączeń i innych miejsc

    Pytania:
    czym można mocować profile zamiast wieszaków? czy można na wkręty np. długości 10cm do krokwii przez wełnę 5-tkę?
    boję się scenariusza, że:
    zamocujemy wieszaki,położymy wełnę 15-tkę , a potem okaże się, że te wieszaki krzywo wiszą i nie da się do nich zamocowć profila...i wtedy d... blada, bo trzeba będzie na nowo wełnę 15-tkę ściągać i poprawiać wieszaki

    a tak, gdyby można mocować profile na wkręty to w celu wypoziomowania profili możnaby tylko dokręcić lub odkręcić nieco wkręt ... jeśli się da to na jakie wkręty?

    czy jest jeszcze jakaś inna-łatwiejsza opcja ?

    Będę bardzo wdzięczna za sugestie i w miarę szybkie odpowiedzi, ponieważ jutro zaczynamy .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #2

    Domyślnie

    nie można !!!! nie robić tak !! na wieszakach tylko i wyłącznie, mają one możliwosc regulacji w przpadku gdybysmy chcieli wypoziomować.

    i porada odnośnie mocowania pierwszej wełny (15-tki) nie sznurkiem tylko drutem, nawet wiązałkowym. C zemu ? Sznurek tak czy inaczej po latach "sparcieje" tymbardziej kiedy dojdzie amplituda temeratury w zimie i latem.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    aha drut wiązałkowy ocynkowany

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Dobrze, co do wieszaków... wujek stwierdził, że damy radę

    co do drutu...po jaką cholerę drut skoro nawet gdyby za 10 lat sznurek szlag trafił to i tak wełnę będą trzymały stelaże
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5

    Domyślnie

    wlasnie robie wieszaki (grzybki) na skosach i welne mialem juz wczesniej polozona - nie ma zadnego roblemu poza tym ze nieco pyli. druga warstwe klade sukcesywnie. Niemnie polecam:

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...light=#1611552

    a w szczegolnosci :
    http://forum.muratordom.pl/ocieplam-...,t98340-60.htm

    Rom-KOn bardzo mi pomogl i wytlumaczyl lopatologicznie na gg co i jak za co dziekuje raz jeszcze od pierwszego postu poprowadzil denesa jak zrobic zabudowe ze stelazy

  6. #6

    Domyślnie

    Zwykły sznurek starczy na skosy ale na sufit to chyba lepiej by było dać drut.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Witam daggulka

    Chciałem ci powiedzieć że będe twoim wiernym słuchaczem tematu
    Dlatego że też sam postanowiłem docieplić dach z identycznego powodu jak ty.
    Dlatego był bym wdzięczny o zamieszczanie nawet najmniejszych informacji dotyczącej ocieplenia Sam nie mam najmniejszego doświadczenia o ocieplaniu ale jestem zdania że Polak Potrafi ;D.
    Ja obecnie jestem na etapie wieńca wiec sporo za tobą mam czas na przeszkolenie, mam też problem z decyzją co do krycia dachu czytałem różne tematy i praktycznie wszyscy są za pełnym deskowaniem i dachówką, a ja myślałem o membranie i blacho dachówką ale rozwiązanie gont+papa+płyta OSB też mnie zainteresowała Dlaczego ty wybrałaś taką opcję ? maiałaś tak w projekcie czy jak?

    Pozdrawiam

    ps.
    Bardzo bym prosił o zamieszczanie jak największej ilości zdjęć celem nauki

  8. #8

    Domyślnie Re: PYTANKO ....montaż wełny i płyt kg ...POMÓŻCIE KOBIECIE

    Cytat Napisał daggulka
    Witam.

    czym można mocować profile zamiast wieszaków? czy można na wkręty np. długości 10cm do krokwii przez wełnę 5-tkę?
    boję się scenariusza, że:
    zamocujemy wieszaki,położymy wełnę 15-tkę , a potem okaże się, że te wieszaki krzywo wiszą i nie da się do nich zamocowć profila...i wtedy d... blada, bo trzeba będzie na nowo wełnę 15-tkę ściągać i poprawiać wieszaki

    a tak, gdyby można mocować profile na wkręty to w celu wypoziomowania profili możnaby tylko dokręcić lub odkręcić nieco wkręt ... jeśli się da to na jakie wkręty?
    .
    sorry za złośliwość z góry ale nie mogę, no nie mogę

    bo to jest tak, czytając tego posta, jak bym zapytał na forum:
    córka, małoletnia, ma ząbka mlecznego do usuniecia, mam narzędzia, wiertarki, wkrętarki, młotki, śrubokręty itp i poradźcie mi jak to najprostszym sposobem zrobić bo w przychodni kolejka na pół roku a prywatnie to chce za robociznę straszne kwoty

    a odpowiadając już powazniej: to proponuje zajrzeć na www.knauf.pl choćby, popatrzeć na rysunki techniczne, opisy, poczytać archiwalnych postów pewnie kilka setek i na koniec za miesiąc po wykonanej robocie nie narzekać, że GK to diabła warte, gdy będzie pękać, gdy zimno, plamy itp, itp

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    powiem tak..... na początku miałam zapędy coby zamocować samą wełnę.... i jeśli faktycznie płyty nas przerosną technicznie , to weźmiemy fachowców do samych płyt....ale co mi szkodzi nie spróbować

    COLOR.....a tak na marginesie...ile bierzesz za metr położenia płyt kg?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #10

    Domyślnie

    powiem tak wełnę nie montujemy sznurkiem ani drutem tylko zwykłą najtańszą siatką do ociepleń. Tniemy ją na paski po około 33 cm i wtedy mamy 150 mb mocowania za niewielkie pieniądze a wszystko bedzie trzymało się super i nie spadnie. Koszt położenia sufitu gk to około 30 zł m2.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    No właśnie...zakładając, że pomęczę się i założę tą wełnę i profile ...to wybaczcie, ale za samo przymocowanie płyt nie dam 2550zeta (85m*30zł)...tym bardziej, że "najczarniejsza" robota z wełną już w zasadzie zrobiona będzie.
    A co do sznurka... nie kupiłam szarego sznurka tylko taki biały z tworzywa...przyjrzałam się dokładnie: nie naciąga się, jest mocny i myślę , że się nada.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr B. CDS
    (...)i porada odnośnie mocowania pierwszej wełny (15-tki) nie sznurkiem tylko drutem, nawet wiązałkowym. C zemu ? Sznurek tak czy inaczej po latach "sparcieje" tymbardziej kiedy dojdzie amplituda temeratury w zimie i latem.
    pozdrawiam
    ...sorry ale jeszcze drutem nie robiłem i nie mam zamiaru... sznurek rolniczy TEX 1000 to nic innego jak sznurek do snopowiązałek i wykonany jest z tworzywa sztucznego... czyli plastiku... czas rozpadu reklamówek plastikowych to ok. 4000lat... a czemu sznurek ma sparcieć szybciej? Prędzej papiaki skorodują o drucie nie wspomnę... Amplituda??? Pod 15cm wełny??? Raczej klimat baaardzo umiarkowany i bez szkodliwego dla tw. sztucznych UV... A sznurek to nic innego jak "przytrzymywadło" by wełna na pysk (wyraz "morda" teraz używa się w innym znaczeniu ) nie leciała! Jesli wełna się trzyma bez sznurka to nie potrzeba go dawać! Jest zbędny. I jak daggulka stwierdziła wełna trzyma się na profilach.


    Dzięki garbus2 ale nie przesadzaj bo obrosnę w piórka... sokole
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...sznurek rolniczy TEX1000.... 2km tego sznurka za 17.50zł!!!
    słownie DWA TYSIąCE METRóW ZA SIEDEMNAśCIE ZłOTYCH I PIęćDZIESIąT GROSZY! ...i to są olbrzymie pieniądze? wystardza na 200m2 poddasza i jeszcze zostaje...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Co do ocieplenia to znalazłem interesujący temat

    Podany jest wyżej link ale daggulka przeczytaj
    http://forum.muratordom.pl/ociepleni...ego,t18238.htm
    Więc sprawa z położeniem ocieplenia wydaje się prosta

    teraz pozostaje płyty, jedyny problem widzę tylko przy rogach ale nie wydaje mi się żeby to było coś trudnego podobnie się pewnie kładzie jak w ścianach działowych z tym że trzeba zastosować siatkę wzmacniającą na łączeniach.

  15. #15

    Domyślnie

    boję się scenariusza, że:
    zamocujemy wieszaki,położymy wełnę 15-tkę , a potem okaże się, że te wieszaki krzywo wiszą i nie da się do nich zamocowć profila...i wtedy d... blada, bo trzeba będzie na nowo wełnę 15-tkę ściągać i poprawiać wieszaki
    Ja zrobiłem najpierw zabudowę stelarza( bez wełny) na wieszakach krokwiowych - grzybkach. Po wypoziomowaniu profili C zdjąłem je z wieszaków i dopiero wtedy założyłem wełnę 15 + 10 podtrzymując ją drutem ocynkowanym a następnie zatrzasnąłem profile na wieszakach.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kogutos
    Co do ocieplenia to znalazłem interesujący temat

    Podany jest wyżej link ale daggulka przeczytaj
    http://forum.muratordom.pl/ociepleni...ego,t18238.htm
    Więc sprawa z położeniem ocieplenia wydaje się prosta
    wcale nie czuje sie ignorowany

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Kogutos...tak, przeczytałam już chyba wszystkie wątki jakie są tutaj na temat poddasza
    problem w tym, że teoretycznie nie wygląda to tak źle jak w praktyce ...po obejrzeniu tego filmiku stwierdziłam, że jż natychmiast mogę się za to brać bo potrafię ...a to wcale tak nie jest....trzeba cholernej dokładności i precyzji
    ale stwierdziliśmy, że z pomocą wujka który jest "złotą rączką" może damy se jakoś radę

    co do tego filmiku instruktażowego -dostałam Twoją wiadomość na priv- kurcze, on jest na płytce która była dołączona do któregoś tam numeru muratora...nie ma go nigdzie w necie, albo nie znalazłam (choć szukałam), więc nie mam jak go Tobie przesłać- tym bardziej że po pierwsze ma sporą pojemność, a po drugie ma go w tej chwili wujek "złota rączka", który przerabia w tej chwili teorię .
    Proponuję zapytać kogoś w redakcji czy nie mają tego w archiwum i czy nie mógłbyś kupić....lub posznupać w necie dokładnie i może coś znajdziesz.
    Instruktaż jest bardzo przejrzysty i wszystko-krok po kroku jest pokazane co robić...bardzo fajna sprawa ( w zasadzie to mam wszystkie płytki...o kładzeniu kafli, paneli...super sprawa)...jeśli nie znajdziesz to mogę Ci zgrać na płytę te wszystkie instruktaże i wysłać pocztą)

    Rom-Kon... kurcze, chłopie...z nieba mi spadłeś...a będę bardzo wredną i namolną babą jeśli poproszę o pomoc w doradztwie tak jak garbus2?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon


    Dzięki garbus2 ale nie przesadzaj bo obrosnę w piórka... sokole
    spoko spoko wyskubie sie jak bedzie trzeba

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    co do tego filmiku instruktażowego -dostałam Twoją wiadomość na priv- kurcze, on jest na płytce która była dołączona do któregoś tam numeru muratora...nie ma go nigdzie w necie, albo nie znalazłam (choć szukałam), więc nie mam jak go Tobie przesłać- tym bardziej że po pierwsze ma sporą pojemność, a po drugie ma go w tej chwili wujek "złota rączka", który przerabia w tej chwili teorię .
    Proponuję zapytać kogoś w redakcji czy nie mają tego w archiwum i czy nie mógłbyś kupić....lub posznupać w necie dokładnie i może coś znajdziesz.
    Instruktaż jest bardzo przejrzysty i wszystko-krok po kroku jest pokazane co robić...bardzo fajna sprawa ( w zasadzie to mam wszystkie płytki...o kładzeniu kafli, paneli...super sprawa)...jeśli nie znajdziesz to mogę Ci zgrać na płytę te wszystkie instruktaże i wysłać pocztą)
    na youtube sa filmiki instrutazowe z tej serii

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    COLOR.....a tak na marginesie...ile bierzesz za metr położenia płyt kg?
    jak już napisałaś nie dasz tyle

    i wybór sznurka jak najbardziej właściwy

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony