dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??

Głosujących
65. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Codziennie lub prawie codziennie również poza sezonem grzewczym

    4 6,15%
  • Codziennie lub prawie codziennie w sezonie grzewczym

    26 40,00%
  • W weekendy

    8 12,31%
  • 2-3 razy w miesiącu

    7 10,77%
  • Przy okazji świąt, imprez, spotkań rodzinnych

    10 15,38%
  • Jeszcze rzadziej

    1 1,54%
  • Wcale

    9 13,85%
Strona 21 z 31
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 604
  1. #401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    od zakręcenia kurka to ja mam piec z podajnikiem i rusztem żeliwnym na drewno
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #402

    Domyślnie

    A no tak jak mam gaz cieszyć sie czy płakac hehe.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  3. #403
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Mi znudziło się robienie kominków co do czystej szyby to wystarczy dobre palenisko i troszkę umiejętności
    Do tego niedzwiedzia z winem bym dołożył "czarną kocicę" lubię kontrast
    Od zawsze chciałem w domu kilka kominków (ciężko wybrać jeden) w ruince mogę poszaleć, na każdy dzień tygodnia winko przy innym kominku
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  4. #404

    Domyślnie

    Czyli wniosek jeden. Jak sie ktoś nie leni czyścić to kominek jak najbardziej TAK, bo później mamy extra bonusy w stylu winka, niedźwiedziej, baraniej czy kociej skóry
    á propos korzenia- mam ale nie dam
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  5. #405
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Kominek w domu musi być jest ozdobą salonu nawet jak się w nim nie pali. Jestem w takiej sytułacji, że mieszkam i wykańczam dom. W grudniu miałem awarię CO, drobiazg ale kominek pozwolił przeżyć noc. Ma pewien minus jak w nim napalę gdy grzejniki grzeją to mam 26 stopni.
    A co do nocy przed kominkiem to wiele ich było i nocy i kominków. Jedną szczególnie pamiętam. Dawno temu wynajmowałem dom, taki późny Gierek, kominek z otwartym paleniskiem, mieliśmy takie długie widelczyki do pieczenia kiełbasek. Znajoma robiła u mnie urodziny, sprosiła koleżanki, po pewnym czasie impreza przeniosła się na materace przed kominkiem. Nastroju dopełniały świece ale się skończyły. Był to początek listopada i w tamtych stronach nikogo z bliskich , rodziny nie miałem i 1 listopada chodziłem palić lampki żołnierzom radzieckim bo oni też nikogo bliskiego tam nie mieli. Tego roku jednak coś tak wyszło, że lampki kupiłem ale im nie zapaliłem i jak się skończyły świeczki to przyniosłem z samochodu te lampki. Zapaliłem ale jakoś impreza zdechła i towarzystwo rozeszło się po pokojach. Na dole została na materacu bardzo zmęczona solenizantka i znicze. Rano schodzę z piętra a cały salon pełny czarnego dymu tak od metra w górę a w tej dolnej jeszcze widocznej warstwie leży (xyz koleżanka) pomiędzy zniczami. Od tego czasu wiem, że znicze to nie świece i w domu lepiej ich nie palić.

  6. #406

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    No ja też coraz częsciej myślę aby nie robić kominka. Zawsze to oszczędności, więcej miejsca w salonie, planuje palić w weekendy to wiadomo jak to będzie. Tylko myśl, że kiedyś moga zakręcic kurek skłania mnie ku kominkowi.
    Nie myśl - zrób. Naprawdę ... Fajna rzecz
    Ale ogrzewanie gazowe to podstawa

  7. #407
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Beaty - no zobacz na własny kominek. Ładny? Pasuje do wnętrza? Właściwie to współgra, tworzy je...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nie znudziło mi się. Uwielbiam posiedzieć przy ogniu. NIe ma ani DGP ani płaszcza.
    Jest jeszcze nie obudowany.
    NIe wiem jak podnosi tempetaturę, nie wiem czy spalam mniej gazu.
    I uwielbiam siedzeć przy kominku. A najfajniej jak jeszcze wiatr gwiżdże w kominie . I jak jestem sama. Mam czas zatrzymać się na chwilę w pędzie.
    To fantastyczny relaks. Zresztą po pół godzinie zaczynają mi się oczki kleić

    Ucieszył mnie dzisiejszy śnieg - w takiej scenerii najlepiej posiedzieć przy kominku.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #409

    Domyślnie

    No, Forest!
    pasuje jak ulał i git
    pzd

  10. #410

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Nie zapominjamy że do prawidłowego działania kominka jest potrzebne regularne czyszczenie komina.

    niekoniecznie,
    wystarczy większy komin i palenie suchym drewnem.........

  11. #411

    Domyślnie

    ja powiem z wlasnego,1.5 rocznego popalania i palenia czasem intensywniejszego ,ze:
    brudzi sie,gdy sam sie o to postarasz,owszem,kurz jest,ale...bez przesady,klopot z donoszeniem drewna,przechowywaniem,utylizacja popiolu....moze jest...
    Majac darmowe drewno,nie licze pieniedzy na drewno,wiem,ze oszczedzam na gazie-mam pw...wiec uwazam,ze tylko taki kominek ,jesli chce miec sie oszczednosci ,jedynie ma sens....a potrafi ogrzac dom,wode i...sprawdza sie b. dobrze....
    Wszystko kosztuje,warto miec cos lepszego,jak juz,niz gowienko,zeby tylko miec kominek....Przez sekunde nie chcialem miec z dgp,ani zwyklego kominka...mam czarna szybe,jesli napale wilgotnym i iglastym drzewem,sprzatam normalnie,uzywam separatora,odk.centralnego...Zona sie nauczyla palic,dokladac...Kotlowni nie ma,ale..praca z uwaga i w brudzie jest...W kotlowni przeciez,czlowiek sie nie martwi o czystosc i nie pracuje precyzyjnie-po prostu brudzi i dowala na maxa do pieca

  12. #412

    Domyślnie

    Popieram , popieram
    używamy już 3 sezon i na ścianach nic nie widać , jak się pali a nie tli to szyba wcale się nie brudzi .
    Dużo osób nas straszyło, że ściany czarne itd...........
    w kwietniu zaczynamy budowę domu i bez porządnego kominka sobie nie wyobrażam ,z takim samym wkładem będzie i też z turbiną rozprowadzającą ciepłe powietrze.

  13. #413

    Domyślnie

    Od pięciu lat rekreacyjnie, przede wszystkim. W nowym domku stoją już dwa kominki... Zajrzałam tutaj z ciekawości, co z kominkiem może być nie tak. Palę dalej A już się przestraszyłam.

  14. #414

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005
    Suma summarum - wolę sprzątać wokół kominka w krótkich spodenkach i koszulce na ramiączkach niż patrzeć spod kołdry na czyściutkie mieszkanko (bo nie zabrudzone "kominkowaniem").
    Jakoś dziwnie podziałało to na moją wyobraźnie
    Wracajac do tematu - mam kominek w postaci kozy 7 kW.
    Obecnie służy do ekologcznej utylizacji drewna pobudowlanego. Pozniej bedzie słuzył celom rekreacyjno-nastroojotwórczym - tak 2 razy w miesiacu w sezonie grzewczym.

  15. #415
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar daren
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    99
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Przewertowałem kilka tematów na temat kominków i jednak chyba zrezygnuję.... pomimo tego, że miałem zaplanowany kominek w salonie(doprowadzenie powietrza z zewnątrz, wyciąg z reku nad kominkiem). Dobrej jakości kominek oraz jego obudowa niestety sporo kosztuje, obsługa jest upierdliwa chociaż dla pewnych osób jest ona kwintesencją "domu w sezonie zimowym" , a wpatrywanie się w żywy ogień ma niemal lecznicze właściwości......

    Nie jest to próba reprezentatywna ale u moich znajomych, którzy w większości mieszkają w swoich domach 5 lat i więcej prawie nikt nie pali w kominakch.... dwóch znajomych zostało przy drewnie ale palą w piecach w kotłowni....Dlatego namawiają mnie na kupienie jakiegoś pieca dedykowanego do spalania drewna atmos, vigas, eko-vimar + jakiś przyzwoita bateria buforów...czy mają rację ?

  16. #416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    pewnie, że mają. Bo kominek jest do robienia grzańca, a nie ogrzewania chałupy.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  17. #417

    Domyślnie

    Ja bym nie kupował. Oczywiscie na miejscu zainteresowanej
    Mnóstwo tego leży (stoi?).... w lesie Po co przepłacać
    A oporządzenie surowego to ponoć przyjemność

    Mowa oczywiście o tych... no... korzeniach
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  18. #418
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    pewnie, że mają. Bo kominek jest do robienia grzańca, a nie ogrzewania chałupy.
    Retro!
    i do leżenia obok w ciepełku - zapomniałeś?
    ja odwagi nie mam żeby po nagusie , ale wiesz, wnuki wcześnie w niedzielę wstają.........
    uwielbiam to ciepełko i dmuchające z sufitu...
    kocham swój kominek
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  19. #419

    Domyślnie

    zk140t wyciągam twój temat z niebytu.Potrzebuję właśnie najtańszego rozwiązania,powietrze doprowadzone,komin wybudowany,nawet dziura w ścianie zrobiona.W kominku będzie palone pewnie w święta dlatego potrzebuję coś naprawdę taniego.Na co się zdecydować?

  20. #420
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Po cholerę kominek? Może lepiej biokominek?

    Hej, od dawna głowimy się z żoną nad tematem kominka. A decyzję powinniśmy podjąć już, póki jeszcze na etapie adaptacji możemy coś zmienić (np. rozmiar komina).
    Otóż ja wcale nie mam potrzeby posiadania kominka. Żona by jednak chciała, tak dla czystego romantyzmu, świąt i odrobinki ciepła (bynajmniej nie po to, żeby grzać nim dom). Jednym słowem funkcja by była typowo rekreacyjna.

    Dlatego też zastanawiamy się nad biokominkiem, który w sumie zaspokaja nasze potrzeby.
    Na plus: brak sadzy, dymu, kurzu, całego syfu, nie trzeba składować drewna, banalne rozpalanie, tańszy, nie trzeba komina, łatwiejsza aranżacja, czysta szyba, nawilża powietrze, ładnie się prezentuje, można dolać olejki zapachowe
    Na minus: maksymalnie 4kw, drogie paliwo, nie spełnia funkcji grzewczej

    CZY SĄ TU JACYŚ UŻYTKOWNICY BIOKOMINKÓW i potrafią powiedzieć coś na ten temat?
    Czy np. taki kominek daje chociaż minimalne ciepełko i będzie odczuwalny w pomieszczeniu około 50m2? Czy spalanie rzeczywiście jest zupełnie bezwonne i bez dymu?

    Przy okazji użytkowników, którzy używają tradycyjnych kominków (rekreacyjnie a nie grzewczo) proszę o głos w ankiecie.

Strona 21 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony