dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 33
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 653
  1. #481

    Domyślnie

    Witam, w przerwie na 2 śniadanie .... (i znów te ataki z Pana strony)
    Jakiej pary wodnej ???!!! Rozmawiamy o zewnętrznej stronie domu - tu mamy powietrze o zmiennej wilgotności ... powietrze sobie "leci" a tu dom ...
    Ja niczego nie muszę udowadniać. Udowodnili to mądrzejsi, a może raczej bardziej doświadczeni - z racji ilości wykonanych budynków - Szwedzi, Norwedzy, Szwajcarzy, Włosi, niektórzy Amerykanie w tym Kanadyjczycy ... to co ja tu mam jeszcze udowadniać? ... ale według "niektórych i ich teorii" wszyscy się mylą - OKI ... pozostawiam do przemyślenia tym, którzy takie wypowiedzi czytają ...

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    ....W dachu jest wentylacja pomiędzy izolacją cieplną a deskowaniem lub płytą OSB!...
    TAK ?! - to w takim razie, musi Pan kupić inny podręcznik z Fizyki ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szczelina wentylacyjna.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	236914Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp punktu rosy2.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	236915
    Pisać może Pan wszystko - jednak Ci, którzy to czytają wyłapią bzdury, które Pan pisze, to że łamie Pan zalecenia producentów - pozbawiając swoich Klientów ewentualnej Gwarancji - to też Pana sprawa - tak Pan twierdzi.
    Niestety - NIE! nie można przejść obojętnie obok takiego zachowania - ma Pan swoje teorie? Rozumiem. Ale niech Pan je stosuje budując sobie, a nie Klientom, eksperymentuje na sobie, a nie na Klientach, którym z pewnością Pan nie mówi:
    "... Wie Pan, producent pokrycia każe tak zrobić, bo inaczej traci Pan gwarancje, ale ja robię inaczej, bo producent się nie zna ja się znam lepiej ..."
    ... no chyba, że Pan to mówi ,..... to przepraszam ...
    ,pozdrawiam
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  2. #482
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Twoja wypowiedź powyżej to żart - ni nie? Bo jeśli na poważnie to oznacza że nie dość że jesteś zieloniutki to do tego nie za bardzo potrafisz czytać ze zrozumieniem co ludzie do Ciebie piszą.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #483

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    fizyka mechanizm przekazywania ciepła nazywa się wymuszony - jeżeli dobrze pamiętam.
    Odrazu widać że fizyka nie była twoim ulubionym przedmiotem, przekazywanie wiedzy było raczej wymuszone i taką uzyskaną wiedzę pamiętasz raczej słabo


    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    codziennie rano się budzę i patrzę sobie głęboko w oczy
    Niezmiennie od lat podziwiam ludzi posiadających tak niezwykłe umiejętności , ja nie umiem patrzyć sobie głęboko w oczy. Muszę zacząć trenować


    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    Robi się to po to by tam gdzie chcemy zrobiło się to co chcemy
    Jeżeli chodziło ci o zrobienie kupy w toalecie to się zgadza.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 23-01-2014 o 19:16

  4. #484

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    T to oznacza że nie dość że jesteś zieloniutki to do tego nie za bardzo potrafisz czytać ze zrozumieniem co ludzie do Ciebie piszą.
    Jeden i drugi zarzut można jeszcze przyjąć, najgorsze że nie chce zmienić zdania i uczyć się od innych. Cała życiowa mądrość sprowadza się do korzystania z doświadczeń innych by samemu nie ponosić kosztów prób czy błędów , ale z drugiej strony nie ma lepszej nauki niż na własnych błędach. I tą drugą drogę zdaje się kolega Andstach1 wybrał . pozdrawiam.

  5. #485

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    ...Odrazu widać że fizyka nie była twoim ulubionym przedmiotem, przekazywanie wiedzy było raczej wymuszone i taką uzyskaną wiedzę pamiętasz raczej słabo....
    Zacznij od próby pisania po polsku bez błędów, a później staraj się oceniać czyjąś wiedzę, ale jak jej sam nie masz to czego tu żądać:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Wymiana_cieplna
    Mechanizmy przekazywania ciepła - 5 wers.
    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    ..Niezmiennie od lat podziwiam ludzi posiadających tak niezwykłe umiejętności , ja nie umiem patrzyć sobie głęboko w oczy. Muszę zacząć trenować ...
    ... widać jesteś złym człowiekiem ... trenowanie nie wiele da ...
    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    ... Jeżeli chodziło ci o zrobienie kupy w toalecie to się zgadza....
    Masz do mnie numer telefonu, bo Ci podałem ... ale jak się nie ma nic w spodniach, głowie, brak argumentów, to jedynie pozostaje obrażanie drugiej osoby. Prosiłem, żebyś mnie nie obrażał i nie pisał pierdół bo zaśmiecasz forum ... ale ...
    resztę jak zwykle ocenią czytający ...
    , pozdrawiam
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  6. #486

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Jeden i drugi zarzut można jeszcze przyjąć, najgorsze że nie chce zmienić zdania i uczyć się od innych. Cała życiowa mądrość sprowadza się do korzystania z doświadczeń innych by samemu nie ponosić kosztów prób czy błędów , ale z drugiej strony nie ma lepszej nauki niż na własnych błędach. I tą drugą drogę zdaje się kolega Andstach1 wybrał . pozdrawiam.
    Ty za to żadnej nie wybrałeś ... dla ciebie doświadczenie tysięcy wybudowanych domów jest żadne - bo jedynie ty masz "swoją teorię" ... hahahahaha ... i niech tak zostanie ... Piszesz, że to ja nie chcę się uczyć ?! Od kogo -?! Przykłady ?! Argumenty ?!
    Wybacz ale jak mam uczyć się od ciebie - to wybieram kilka milionów innych firm i ludzi .... którzy budują ... i mają wiedzę ... jak pisałem kilka postów wyżej ...
    błysnąłeś jak zawsze
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  7. #487

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    Prosiłem, żebyś mnie nie obrażał i nie pisał pierdół bo zaśmiecasz forum
    Ja też cię o coś prosiłem i też się nie doczekałem spełnienia obietnic. Te moje niemerytoryczne wstawki to otrzeżwiający klaps w karczycho lub pstryk w ucho ,jak wolisz . Na stawianie w kącie jesteś prawdopodobnie za stary. Nikt cię nie obraża kolego i tak nie powinieneś się czuć bo nie ma powodu , co najwyżej parę osób ci współczuje.
    I w ogóle wyluzuj warkocze , bo czuć u ciebie takie napięcie że szok, to tylko forum budowlane, nie rozstrzygają się tu sprawy życia i śmierci , więc trochę luzu koledze życzę. pozdrawiam.

  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    Ty za to żadnej nie wybrałeś .)
    Ależ wybrałem , mam dom murowany z pustaka ceramicznego polaryzowanego ocieplony nieryflowanym styro.

    ps. Nie możesz patrzeć sobie głęboko w oczy bo nie dasz rady mając je z przodu głowy a nie na różdżkach jak ślimak , co najwyżej możesz popatrzeć na odbicie swoich oczu w lustrze.

  9. #489

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Ależ wybrałem , ma..........Nie możesz patrzeć sobie głęboko w oczy bo nie dasz rady mając je z przodu głowy a nie na różdżkach jak ślimak , co najwyżej możesz popatrzeć na odbicie swoich oczu w lustrze.
    ... klepać, to możesz swojego przyjaciela w swoim domu z pustaka ... i ten wywód o lusterku .. cóż za inspiracja ... ale widać właściciel jak i jego dom ...
    ... żenujące ...
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  10. #490

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    Witam, w przerwie na 2 śniadanie .... (i znów te ataki z Pana strony)
    Jakiej pary wodnej ???!!! Rozmawiamy o zewnętrznej stronie domu - tu mamy powietrze o zmiennej wilgotności ... powietrze sobie "leci" a tu dom ...
    Ja niczego nie muszę udowadniać. Udowodnili to mądrzejsi, a może raczej bardziej doświadczeni - z racji ilości wykonanych budynków - Szwedzi, Norwedzy, Szwajcarzy, Włosi, niektórzy Amerykanie w tym Kanadyjczycy ... to co ja tu mam jeszcze udowadniać? ... ale według "niektórych i ich teorii" wszyscy się mylą - OKI ... pozostawiam do przemyślenia tym, którzy takie wypowiedzi czytają ...


    TAK ?! - to w takim razie, musi Pan kupić inny podręcznik z Fizyki ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szczelina wentylacyjna.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	236914Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp punktu rosy2.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	236915
    Pisać może Pan wszystko - jednak Ci, którzy to czytają wyłapią bzdury, które Pan pisze, to że łamie Pan zalecenia producentów - pozbawiając swoich Klientów ewentualnej Gwarancji - to też Pana sprawa - tak Pan twierdzi.
    Niestety - NIE! nie można przejść obojętnie obok takiego zachowania - ma Pan swoje teorie? Rozumiem. Ale niech Pan je stosuje budując sobie, a nie Klientom, eksperymentuje na sobie, a nie na Klientach, którym z pewnością Pan nie mówi:
    "... Wie Pan, producent pokrycia każe tak zrobić, bo inaczej traci Pan gwarancje, ale ja robię inaczej, bo producent się nie zna ja się znam lepiej ..."
    ... no chyba, że Pan to mówi ,..... to przepraszam ...
    ,pozdrawiam
    Dobre

  11. #491
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Proste:
    Nie wyróżniam i nie gloryfikuję żadnej metody budowlanej.
    Stąd nie przekonują mnie czereśniackie metody leczenia pewnych zjawisk.
    Pamiętam jak jeden kolo wyskoczył z tekstem - my w zakładzie prefabrykacji robimy stosunkiem wodno-cementowym 0,7 ! paranoja !
    nie dość że szczyt tłumactwa to jeszcze zły iż ktoś śmie inaczej twierdzić.
    Można wybudować tysiąc domów i nie wiedzieć why. stoją ... ? no stoją
    To jest wyznacznik luksusu psychicznego.

    Bardzo dobrze Kolega Andstach1 przytoczył literaturę, bardzo. Tylko studiując tą literaturę można dojść do wniosków
    iż budownictwo jest jedno i fizyka budowli też.
    I nie rozróżnia czy kandyjczyk czy murowany.

    Myślę iż Kolega Andstach ma podstawy żeby doprecyzować podejście i zadawać pytanie why.
    To jest taki mały apel o nie zamykanie sobie furtek i kroczenie ścieżką uklepaną przez osoby które tak naprawę przyparte do muru powiedzą tak bo tak .
    Jak z oddychaniem ścian ... oddycha nie oddycha. Nie rozwinie tego pojęcia.
    Czarne / białe koniec.

  12. #492
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    Witam, w przerwie na 2 śniadanie .... (i znów te ataki z Pana strony)
    Jakiej pary wodnej ???!!! Rozmawiamy o zewnętrznej stronie domu - tu mamy powietrze o zmiennej wilgotności ... powietrze sobie "leci" a tu dom ...
    Ja niczego nie muszę udowadniać.
    Z reguły nie przytaczam wypisywanych bzdur lecz w tym wypadku zrobiłem wyjątek żebyś nie skasował. Właśnie zajmij się drugim śniadam bo to Ci chyba najlepiej wychodzi. Cały Twój wywód to jeden wielki bełkot. Jak budujesz tak jak piszesz to współczuję twoim inwestorom. Istne kuriozum to: "...powietrze sobie "leci" a tu dom... Ja niczego nie muszę udowadniać". To oczywiste bo bzdur się nie udowadnia! Myślę jednak, że tylko piszesz a nic nie budujesz. No bo jak swoje usługi można sprzedawać w sklepie spożywczym???! Uczepiłeś się tej technologii jak pijany płotu a nawet jej sensu nie rozumiesz, ba Ty nawet nie rozumiesz elementarnych podstaw fizyki dotyczących rozchodzenia się ciepła, że o teorii przepływów czy wentylacji nie wspomnę. Muszę napisać dosadnie bo pewnie inaczej nie zrozumiesz: rozmowa z Tobą to tak jak ze ślepym o kolorach. Nie można prowadzić rozmowy z kimś, do kogo nic nie dociera. Kończę z Tobą wymianę zdań. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #493
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jakiej pary wodnej ???!!! Rozmawiamy o zewnętrznej stronie domu - tu mamy powietrze o zmiennej wilgotności ... powietrze sobie "leci" a tu dom ...
    no tak ... suche jak pieprz przy -10 st jakie mamy dziś
    w domu jest x wilgotniejsze i ta różnica powoduje intensywny przepływ pary wodnej na zewnątrz ! a paroizolacja musi to zahaltować.
    Inaczej każde zimniejsze miejsce w przegrodzie spowoduje wykroplenie.
    Dawanie ryfli w EPsie to jak budowanie większej liczby izby wytrzeźwień w nadziei iż problem alkoholizmu sam się rozwiąże.
    Trzeba rozumieć pewne fakty iż to para wodna od środka zagraża konstrukcji!
    A wspomaganie wpuszczaniu zimnego powietrza pod izolację jest śmieszne.
    Można to zrobić i wiem jak, ale to jest wyższa szkoła jazdy i nie z EPS;em . Czemu piszę wyższa ? ponieważ tu mamy podstawowe problemy nie rozwiązane. Co będziem budować chałpe jeśli fundamentów brak.

  14. #494
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tubi

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Przeczytałem cały wątek. Bardzo dziękuję za uświadomienie mnie ,że dom murowany to najlepsza opcja. Cały zapał na Kanadyjczyka odszedł. Jeżeli na zwykłym forum budowlanym, ile ludzi tyle opinii o wykonaniu, to strach pomyśleć o deweloperach.

    Pozdrawiam

  15. #495
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tubi Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Przeczytałem cały wątek. Bardzo dziękuję za uświadomienie mnie ,że dom murowany to najlepsza opcja. Cały zapał na Kanadyjczyka odszedł. Jeżeli na zwykłym forum budowlanym, ile ludzi tyle opinii o wykonaniu, to strach pomyśleć o deweloperach.

    Pozdrawiam
    W każdej technologii są fachowcy i partacze
    A dom szkieletowy to jedna z najlepszych technologii. W końcu takie domy stawia się głównie w krajach najbardziej rozwiniętych USA, Kanada, Skandynawia itd. To o czymś świadczy

  16. #496
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tubi

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    5

    Domyślnie

    Może okrężnie napisałem. Gdybym miał 100% gwarancji ,że dom zostanie wykonany tak jak należy z pewnością bym się zdecydował. Przy naszym polskim niedbalstwie i wizjonerstwu, nie odważę się postawić domu za 200K i za 10 lat płakać bo wszystko będzie się sypać.

  17. #497

    Domyślnie

    To proponuję w ogóle się nie budować. Niezależnie od technologii, przy naszym "polskim niedbalstwie i wizjonerstwu" pewnie wszystko Ci się posypie. Góra po 10-ciu latach.
    Wojtek, prawie zawsze.

  18. #498
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tubi

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak się składa ,że wczoraj oglądałem 3 domy szkieletowe średnio postawione 7 lat temu. I nie ma się czym urażać po przeczytaniu "polskim niedbalstwie i wizjonerstwu" bo taka jest prawda, a moja wczorajsza wycieczka tylko mnie w tym utwierdziła. Przy technologi gdzie najmniejsza oszczędność na materiale się mści niemiłosiernie ryzyko jest wielkie. Nie podlega dyskusji ,że technologia murowana jest w Polsce bezpieczniejsza dla inwestora, czy lepsza to już inna para kaloszy.

  19. #499
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tubi Zobacz post
    Tak się składa ,że wczoraj oglądałem 3 domy szkieletowe średnio postawione 7 lat temu. I nie ma się czym urażać po przeczytaniu "polskim niedbalstwie i wizjonerstwu" bo taka jest prawda, a moja wczorajsza wycieczka tylko mnie w tym utwierdziła. Przy technologi gdzie najmniejsza oszczędność na materiale się mści niemiłosiernie ryzyko jest wielkie. Nie podlega dyskusji ,że technologia murowana jest w Polsce bezpieczniejsza dla inwestora, czy lepsza to już inna para kaloszy.
    Jak dla mnie technologia szkieletowa jest dużo łatwiejsza, lepsza i przyjaźniejsza dla inwestora, a jedyny nieodwracalny błąd jaki można popełnić to zastosowanie nieodpowiedniego drewna prosto "spod piły"
    No ale Polacy to niestety naród niereformowalny i brną w tym co od dziada pradziada było uważane za dobre.

    Ja sam mieszkam w szkieletorze i przy budowie domu miałem mega przeboje z wykonawcą, które trwają do dzisiaj bo czeka mnie z nim sprawa w sądzie.
    Mimo wszytko dalej uważam, że ta technologia do budownictwa jednorodzinnego to bardzo rozsądny wybór
    Ostatnio edytowane przez escone ; 05-09-2014 o 18:50

  20. #500
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Dla mnie materiał konstrukcyjny ma być po suszarni ,czterostronnie strugany z fazowanymi kantami . To jest co prawda trochę droższe ale zapewnia bezproblemowe długoletnie eksploatowanie. Mokrego drewna nie obrobi się w ten sposób.
    Z tym ,że technologia jest przyjaźniejsza dla inwestora ,bym nie przesadzał. OSB,sklejka, czy MFP nie wydziela zapachu róż.
    Ale nie oznacza to,że dom w techn. szkieletowej nie może w łatwy sposób być pasywny . Może, i to znacznie taniej jak ceramiczny.

Strona 25 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony