dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    widziu33

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7

    Domyślnie NOWOSC,Pompa Ciepła typu powietrze-woda w/g WOMARA

    Witam wszystkich.Czy aby na pewno ?Roczne koszty na poziomie kotłowni węglowej.Czy ktoś ma coś takiego i czy warto sie w to pakować.
    \Oczywiście folder cudeńko a wykresy entalpii i entropii własciwej nie wszystkich przekonują.
    [/b]

  2. #2

    Domyślnie

    są już posty o pompach powietrze-woda. poczytaj trochę to łątwiej ci będzie porównać.

  3. #3

    Domyślnie

    jeśli chodzi o to rzekome cudo althermę to ja swój poczatkowy zapał zredukowałem po dość przypadkowo usłyszanej wiadomości o problemamach związanych z jej użytkowaniem . Małżonek osoby pracującej w jednym z przedstawicielstw daikina stwierdził , iż ta opowiedziała mu o pewnym występującym w pracy tego urządzenia problemie technicznym (realny przypadek w niedawno zamontowanej instalacji) . Podobno (?) w tym konkretnym przypadku , gdy temperatura zewnętrzna powietrza jest ujemna coś mechanicznego zamarza (obladza się) w jednostce zewnętrznej tak , że trzeba wychodzić na dwór z czajnikiem z wrzątkiem i tę część polewać (wrzątkiem) , by urzadzenie mogło dalej działać prawidłowo .
    Zastrzegam nie wiem czy to prawda , a jeśli tak czy to wina produktu czy też nieprawidłowego użytkowania lub montażu . Nie chcę być posądzony o oszczerstwo - dzielę się tylko uzyskaną informacją choć wiarygodnie nie potwierdzoną . Być może to tylko plotka i mam nadzieję że tak jest bo sama idea powietrznej pompy ciepła podoba mi się i jeśli by sie okazało , że działa ona skutecznie aż do -20 stopni , a w/w wada się nie potwierdziła lub była jednostkowa-przypadkowa , to sam poważnie zastanowię sią nad zakupem tego produktu (bo cena wydaje się zachęcająca - o ile produkt rzeczywiście jest tak super jak twierdzi Daikin) .

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Letycjanin

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    ...to może zamiast polewać wrzątkiem "tę część" (zewnętrzny wymiennik ciepła) lepiej zainstalować sobie pompę na powietrze wentylowane? W tym typie pompy nic nie wystaje na zewnątrz a ciepło jest pobierane jest z zużytego powietrza z domu.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlik
    Podobno (?) w tym konkretnym przypadku , gdy temperatura zewnętrzna powietrza jest ujemna coś mechanicznego zamarza (obladza się) w jednostce zewnętrznej tak , że trzeba wychodzić na dwór z czajnikiem z wrzątkiem i tę część polewać (wrzątkiem) , by urzadzenie mogło dalej działać prawidłowo .
    Prawdopodobnie chodzi o nieprawidłowo wykonany odpływ skroplin z jednostki zewnętrznej.
    W pewnych warunkach pogodowych - duża wilgotność i ujemna temperatura - ilość skroplin jest na tyle duża, że powodują powstanie sopli, a później zablokowanie odpływu.
    Tego typu instalacje mogą pracować prawidłowo, jeżeli są zainstalowane przez doświadczonego instalatora.

  6. #6

    Domyślnie

    hop do gory

    tez ostatnio mnie kreci ten temat.. i juz sama nie wiem..

    moj ojciec i tescio wogole nie chca sluchac na temat pomp twierdza ze pobor energii takiej pompy jest rowny temu jakbym ogrzewala chalupe na prad..

    ja sie nei znam i juz nic nie wiem.. szukam dalej jakis inforaji albo osob ktore to maja
    pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    Dobrze poczytać książkę "Jak taniej ogrzać dom" zanim się będzie z kimkolwiek dyskutować na temat ogrzewania pompami ciepła. Zawsze jak Ci zabraknie argumentów to pokażesz książkę.

    A ja tam do pomp ciepła mam przekonanie i zamontuję sobie w domu klimatyzator z funkcją grzania.
    Pozdrawiam,
    Krzysztof Lis
    Nasz tani dom...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Czy ktoś może pochwalić się działającą pompą ciepła typu powietrze-woda na powietrze zewnętrzne ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Czy ktoś może pochwalić się działającą pompą ciepła typu powietrze-woda na powietrze zewnętrzne ?
    Ot był temat, Darion chyba ma i rafał, który ma na pewno (ale chyba powietrze-powietrze).
    http://forum.muratordom.pl/post20462...light=#2046222

    HenoK, kiedyś pisałeś w swoim dzienniku o Stiebel Eltron LWZ 303, dlaczego zarzuciłeś ten pomysł.? Orientowałeś się ile to cacko kosztuje ? Sprawdzałem: tam jest reku.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś
    HenoK, kiedyś pisałeś w swoim dzienniku o Stiebel Eltron LWZ 303, dlaczego zarzuciłeś ten pomysł.? Orientowałeś się ile to cacko kosztuje ?
    Nie pamiętam już kwoty, która wchodziła w grę, ale to właśnie cena była powodem, rezygnacji z tego cacaka.
    Więcej na ten temat jest tutaj :
    http://forum.muratordom.pl/post2386661.htm#2386661

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony