dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 72
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1426
  1. #1001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Posadzka betonowa z glazurą działa tak samo stabilizująco na temperaturę pomieszczenia bez rurek...

    Stała temperatura przez cały sezon grzewczy to nie jest szczyt komfortu cieplnego...
    W zależności od wilgotności powietrza, raz by mogło być komuś za ciepło, raz za zimno..

    Wszystko można.. Ludzie latają w kosmos..
    Duże przekroje rur , wydajna pompa cyrkulacyjna, moc kotła na maksa...
    W jakim czasie w takiej instalacji rozgrzeją się regulusy?
    Ale nie o to przecież chodzi...
    Mówimy o normie a nie o tym co można...

    Jesteś spec od podłogówki. Więc mi odpowiedz:
    Pisze się powszechnie, że podłogówka grzeje poprzez promieniowanie cieplne przy minimalnej konwekcji...
    Jak to z nią jest?
    Konwekcja potrzebna jest w grzejnikach ,żeby ciepłe powietrze wydostało się z grzejnika.
    Ale konwekcja nie jest konieczna jeżeli człowiek jest w środku grzejnika.wszystko pomiędzy podłogą a stropem jest ciepłe.Podłogówka podnosi temperaturę tła .Pozwala to na obniżenie temperatury powietrza przy zachowaniu komfortu.
    I tu pojawiają dodatkowe oszczędności.
    Tu była reklama....

  2. #1002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    Konwekcja potrzebna jest w grzejnikach ,żeby ciepłe powietrze wydostało się z grzejnika.
    Ale konwekcja nie jest konieczna jeżeli człowiek jest w środku grzejnika.wszystko pomiędzy podłogą a stropem jest ciepłe.Podłogówka podnosi temperaturę tła .Pozwala to na obniżenie temperatury powietrza przy zachowaniu komfortu.
    I tu pojawiają dodatkowe oszczędności.
    Bardzo dyplomatyczna odpowiedź.. Temperatura tła. Ładnie brzmi.
    W obiekcie ciepłym, rozgrzanym do określonej temperatury - ta temperatura tła nie zależy od istnienia w nim ogrzewania podłogowego..
    Podłoga jest tylko jedna, a pozostałych przegród jest przeważnie pięć...
    Człowiek nie jest w środku grzejnika podłogowego, tylko opiera się o niego stopami..

    chodzi mi o precyzyjniejszą odpowiedź wobec powszechnie, również na tym forum powtarzanej informacji:
    1/. Podłogówka grzeje poprzez promieniowanie
    2/. Grzejniki grzeją poprzez konwekcję
    Jak to właściwie jest?

    Pozdrawiam
    Bogusław

    Ps. Dobrego tygodnia

  3. #1003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Prosimy uczestników dyskusji o wzajemny szacunek. Dyskusja jest bardzo ciekawa, po prostu perełka, a Panowie jesteście jak aktorzy, obserwowani przez forumowiczów. Redakcji zależy na kulturze dyskusji, jeśli usuwamy coś, czy piszemy pw - to wyłącznie po to, by dbać o porządek. Nie bierzemy niczyjej strony, ale też nie ma takiego powodu. Dyskusja jest świetna, prosimy, rozmawiajcie dalej.
    Dziękuję za taką deklaracje bezstronności, chociaż w swietle postu Elifir :
    cyt. " Napisał Elfir
    (...)
    - Regulus jest stałym reklamodawcą papierowego Muratora, dlatego, pomimo bezpłatnego profilu, możesz się reklamować na forum bezkarnie (co w zasadzie narusza regulamin forum)."
    mozna mieć co do tego powazne watpliwości. Jezeli jednak tak uwielbiacie prawdę to można by było zmienić nazwę wątku na:
    "Jakie grzejniki najlepsze i dlaczego regulusy ?"
    Tak jakby na potwierdzenie tych moich wątpliwości pragnę poinformować ze kol. mpoplaw
    został zbanowany i nie będzie go już w tym i innych wątkach, jak długo ? nie wiadomo.
    Cenzura działa i ma się dobrze.
    Byc może i mój koniec na fm może być bliski, a rozmawiać z grozbą zbanowania się nie da.
    Hipokryzja nie ma granic.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 29-10-2012 o 09:07

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    chodzi mi o precyzyjniejszą odpowiedź wobec powszechnie, również na tym forum powtarzanej informacji:
    1/. Podłogówka grzeje poprzez promieniowanie
    2/. Grzejniki grzeją poprzez konwekcję
    Wetnę się trochę w Waszą dyskusję. Grzejniki mają temperaturą dużo wyższą niż otoczenie (występuje duży gradient) i to powoduje silną konwekcję. Doskonale to widać jeśli koło grzejnika wisi np. firanka. Jak to się dzieje w makroskali można to zaobserwować nad chłodniami kominowymi przy elektrowniach.Podłogówka to duży obszar o względnie niskiej temperaturze, dodatkowo ta temperatura jest mniej więcej równo rozłożona na całej płaskiej powierzchni (mały gradient), co powoduje, że konwekcja po prostu prawie nie występuje. Gdy nie ma gradientu, nie ma konwekcji. Nigdy nie widziałem falującej firanki przy podłogówce, chyba że ktoś otworzył okno. W makroskali porównać to można do dużego płaskiego pola nagrzanego od słońca. Dopóki nie pojawi się jakieś zaburzenie typu górka, skraj lasu, wiatr zwiewający powietrze z pola na skraj lasu, to konwekcja również niechętnie się pojawia pomimo tego, że powietrze przy gruncie jest cieplejsze niż to wyżej. Ogrzane od podłoża powietrze ma taką swoją własność klejenia się do niego. Zjawiska te doskonale znają ci, którzy latają właśnie na konwekcji.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #1005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dziękuję za taką deklaracje bezstronności, chociaż w swietle postu Elifir :
    cyt. " Napisał Elfir
    (...)
    - Regulus jest stałym reklamodawcą papierowego Muratora, dlatego, pomimo bezpłatnego profilu, możesz się reklamować na forum bezkarnie (co w zasadzie narusza regulamin forum)."
    mozna mieć co do tego powazne watpliwości. Jezeli jednak tak uwielbiacie prawdę to można by było zmienić nazwę wątku na:
    "Jakie grzejniki najlepsze i dlaczego regulusy ?"
    asolt

    Elfir jest specjalistką od ogrodów a nie od techniki grzewczej i trudno jej ocenić, kto w toczącej się dyskusji ma racje.

    Nie reklamuję swoich produktów, choć gdy mówię o określonym typie produktu, wszyscy od razu wiedzą, który produkt mam na myśli.
    Co to oznacza?
    Oznacza to, że wbrew intencjom wielu moich adwersarzy nie sposób go pomylić z innymi. Czyli ma cechy budowy oraz charakterystykę pracy wyróżniające go od wszystkich innych.
    Prezentuję możliwości działania produktu, z których, jak widać po argumentacji uczestników dyskusji, mało kto zdaje sobie sprawę.
    Opisuję różnice pomiędzy różnymi typami grzejników.
    Walczę z mitami i przekłamaniami.

    Vox clamantis in deserti?
    Nic podobnego. Wierzę w ludzi. Wszystko zmienia się szybko, coraz szybciej.

    Pozdrawiam
    Bogusław

    Ps. A może Ty asolt zechcesz odpowiedzieć na moje ostatnie pytanie?
    1/. Podłogówka grzeje poprzez promieniowanie
    2/. Grzejniki grzeją poprzez konwekcję
    Jak to właściwie jest?

  6. #1006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    asolt
    W żadnym razie nie kwestionuję Twoich obliczeń.
    Wręcz przeciwnie, uważam Cię za poważnego dyskutanta o otwartym umyśle.

    Sam kilkakrotnie wskazywałem korzyść z grzania prądem, oczywiście w kontekście swoich produktów w połączeniu z kotłem elektrycznym (Kospel).
    W niektórych przypadkach jest to rozwiązanie optymalne z wyboru - wysokosprawne wykorzystanie energii, pełna sterowalność zdalna, niskie koszty inwestycyjne (m.in. brak jakiejkolwiek kotłowni a kocioł c.o. może być praktycznie wszędzie).

    Jak sam Ci napisałem powyżej, rozwiązanie z matami grzewczymi uważam za interesujące, w każdym razie przemawia do mojej wyobraźni..
    Można odpalać poszczególne sekcje w zależności od potrzeb.
    Płyta może byc znacznie cieńsza niz w przypadku podłógówki wodnej, co przełoży się na niższą bezwładność .
    Im cieplejszy dom, tym bardziej uzasadnione jest grzanie regulusami w przypadku wodnego c.o. ściennego, wewnątrzściennego lub kanałowego lub elektrycznymi matami grzewczymi w przypadku wyboru ogrzewania podłogowego..
    asolt

    Czy aby tylko regulusy?

    Jak coś jest dobre, potrafię przyznać to bez wahania.
    Prowadzone dysputy, uczą nas wzajemnie..

    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

    Pozdrawiam
    Bogusław

  7. #1007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    asolt

    Elfir jest specjalistką od ogrodów a nie od techniki grzewczej i trudno jej ocenić, kto w toczącej się dyskusji ma racje.

    Nie reklamuję swoich produktów, choć gdy mówię o określonym typie produktu, wszyscy od razu wiedzą, który produkt mam na myśli.
    Co to oznacza?
    Oznacza to, że wbrew intencjom wielu moich adwersarzy nie sposób go pomylić z innymi. Czyli ma cechy budowy oraz charakterystykę pracy wyróżniające go od wszystkich innych.
    Prezentuję możliwości działania produktu, z których, jak widać po argumentacji uczestników dyskusji, mało kto zdaje sobie sprawę.
    Opisuję różnice pomiędzy różnymi typami grzejników.
    Walczę z mitami i przekłamaniami.

    Vox clamantis in deserti?
    Nic podobnego. Wierzę w ludzi. Wszystko zmienia się szybko, coraz szybciej.

    Pozdrawiam
    Bogusław

    Ps. A może Ty asolt zechcesz odpowiedzieć na moje ostatnie pytanie?
    1/. Podłogówka grzeje poprzez promieniowanie
    2/. Grzejniki grzeją poprzez konwekcję
    Jak to właściwie jest?
    Elifir nie jest specjalistką od techniki grzewczej i nie wskazywała kto merytorycznie ma rację i chodziło jej tylko o bezpłatne reklamowanie i zgodnośc tych praktyk z regulaminem forum.
    Co do prezentacji możliwości działania Twoich produktów mam i nie tylko ja wrażenie ze te produkty jawią sie niczym z przyszłości a inne zblizone produkty konkurencji mają się do nich tak jak furmanka do audi, mercedesa itp.
    To Twoje produkty i mozesz je zachwalac w kazdy mozliwy sposób, ile ma to związku z rzeczywistością nie wiem.
    Podłogówka jak i grzejniki grzeją zarówno poprzez promieniowanie jak i konwekcję Inny jest stosunek procentowy obydwu sposobów przewodzenia ciepła.
    Jaki jest ten stosunek dla twoich wyrobów wiesz najlepiej. Inne grzejniki ze wzgledu na konstukcje te stosunek bedą miały inny, jaki ? To mogą pokazac badania laboratoryjne. To samo dotyczy podłgówki z tym ze udział konwekcji jest dużo mniejszy niż w przypadku grzejników. Jaki konkretnie to też pokazą badania. Nie chcę podawac nawet ogólnych danych gdyż mogą być one wykorzystane w pózniejszej dyskusji a lepiej sie opierać na szczególach niz ogolnikowo.
    Czy wazne jest ile te proporcje wynoszą, czy organizm człowieka tak bardzo reaguje na zmiany proporcji sposobów przewodzenia ciepła ?

  8. #1008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Obrona mojego dobrego imienia, dobrego imienia firmy i jej produktów to moje pełne prawo.
    Nie ma to nic wspólnego z reklamowaniem, lecz często bywam sprowokowany.
    Reszta to już tylko konsekwencja... Gdy się powiedziało "A", trzeba powiedzieć "B". Bez przekłamań i niedomówień..
    Bądź bardziej sprawiedliwy w swojej ocenie.
    Przeczytaj różne wątki. Kto pierwszy wspomina o regulusach? Zawsze mpoplaw. W złym kontekście. Niezależnie od treści wątka..
    A teksty o rzekomych Ukraińcach...? Przecież nic takiego nie miało miejsca... Dla mnie jest to podłe...

    Jestem jak najdalszy od czepiania się słówek.
    Interesuje mnie idea a nie słówka...

    Pozdrawiam
    Bogusław

  9. #1009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Tematy typu Ukraincy i podobne temu klimaty są całkowicie poza mną.

    Co do oceny możliwości Twoich wyrobów i ich możliwosci rzeczywistych, to dla tak dużej firmy nie problemem jest stworzenie przykładowego budynku(domu) w którym w róznych podobnych pomieszczeniach zainstalawane by były Twoje produkty, produkty konkurencji , pomieszczenia z podłogówką. Wszystko to dobrze opomiarowane najlepiej w wersji online. Kazdy mogłby sobie sam wysnuć wnioski, mozna zaprosić do wspołpracy naukowców z uczelni technicznych którzy by przeanalizowali i naukowo opracowani osiągniete rezultaty. Juz wczesniej proponowałem oddelegowananie przedstawiciela technicznego na fm i inne. Odzew zerowy, a szkoda. O dobre imie firmy trzeba dbać ale srodkami które najbardziej przemawiają do potencjonalnego klienta. To Ty jestes w tym biznesie 18 lat, mysle ze to doskonale rozumiesz.
    Wątek ten w takiej postaci nie poprawia ani wizerunku firmy ani też nie zachęca do zainteresowania się Twoimi produktami, ale to moje zdanie
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 29-10-2012 o 10:18

  10. #1010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tematy typu Ukraincy i podobne temu klimaty są całkowicie poza mną.

    Co do oceny możliwości Twoich wyrobów i ich możliwosci rzeczywistych, to dla tak dużej firmy nie problemem jest stworzenie przykładowego budynku(domu) w którym w róznych podobnych pomieszczeniach zainstalawane by były Twoje produkty, produkty konkurencji , pomieszczenia z podłogówką. Wszystko to dobrze opomiarowane najlepiej w wersji online. Kazdy mogłby sobie sam wysnuć wnioski, mozna zaprosić do wspołpracy naukowców z uczelni technicznych którzy by przeanalizowali i naukowo opracowani osiągniete rezultaty. Juz wczesniej proponowałem oddelegowananie przedstawiciela technicznego na fm i inne. Odzew zerowy, a szkoda. O dobre imie firmy trzeba dbać ale srodkami które najbardziej przemawiają do potencjonalnego klienta. To Ty jestes w tym biznesie 18 lat, mysle ze to doskonale rozumiesz.
    Wielka szkoda, że argumentum ad personam pojawia się przy okazji wymiany poglądów.
    Dzieje się tak z wielką szkodą dla czystości dyskusji.
    Zdecydowanie wezmę Twoje cenne sugestie pod rozwagę..
    Tak czy inaczej będę osobiście walczył z mitami i przekłamaniami.. Jest ich całkiem sporo....

    Pozdrawiam
    Bogusław

  11. #1011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Nie reklamuję swoich produktów, choć gdy mówię o określonym typie produktu, wszyscy od razu wiedzą, który produkt mam na myśli.
    "Mówisz Lenin, myślisz Partia. Mówisz Partia, myślisz Lenin."

    cyt. z filmu "Dom"

  12. #1012
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    "Mówisz Lenin, myślisz Partia. Mówisz Partia, myślisz Lenin."

    cyt. z filmu "Dom"
    Na szczęście to już prehistoria...

  13. #1013
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.691

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dziękuję za taką deklaracje bezstronności, chociaż w swietle postu Elifir :
    cyt. " Napisał Elfir
    (...)
    - Regulus jest stałym reklamodawcą papierowego Muratora, dlatego, pomimo bezpłatnego profilu, możesz się reklamować na forum bezkarnie (co w zasadzie narusza regulamin forum)."
    mozna mieć co do tego powazne watpliwości. Jezeli jednak tak uwielbiacie prawdę to można by było zmienić nazwę wątku na:
    "Jakie grzejniki najlepsze i dlaczego regulusy ?"
    Tak jakby na potwierdzenie tych moich wątpliwości pragnę poinformować ze kol. mpoplaw
    został zbanowany i nie będzie go już w tym i innych wątkach, jak długo ? nie wiadomo.
    Cenzura działa i ma się dobrze.
    Byc może i mój koniec na fm może być bliski, a rozmawiać z grozbą zbanowania się nie da.
    Hipokryzja nie ma granic.

    To nieprawda! Nikt nie ma przywilejów na forum, bo jest reklamodawcą Muratora. Nick boguslaw nie jest nazwą firmy, treść dyskusji wydaje się wpisywać w dyskusje na forum. Jeśli jest inaczej, prosimy o dowody.

  14. #1014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Jeśli wskażesz kilka postów, w których puściły mi nerwy z powodu twoich chwytów poniżej pasa, to co to oznacza?
    Miałeś z tego faktu tak wielką satysfakcją mpoplaw, że teraz je wyłuskałeś z tych kilku lat wymiany poglądów?

    Nie będę się bawił w pieniacze zachowanie tego typu i nie będę przytaczał twoich tekstów.
    Nigdy nie posunąłem się względem ciebie do nawet namiastki oszczerstw, którymi to ty mnie raczyłeś..
    Nigdy by mi takie sposoby "dyskutowania" z kimkolwiek nie przyszły do głowy.
    Chciałeć mnie sprowokować i spławić.
    Nie udało ci się.

    Nad tym co było, lepiej spuścić zasłonę milczenia.

    Pozdrawiam
    Bogusław

  15. #1015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    (...)
    Podłogówka jak i grzejniki grzeją zarówno poprzez promieniowanie jak i konwekcję Inny jest stosunek procentowy obydwu sposobów przewodzenia ciepła.
    Jaki jest ten stosunek dla twoich wyrobów wiesz najlepiej. Inne grzejniki ze wzgledu na konstukcje te stosunek bedą miały inny, jaki ? To mogą pokazac badania laboratoryjne. To samo dotyczy podłgówki z tym ze udział konwekcji jest dużo mniejszy niż w przypadku grzejników. Jaki konkretnie to też pokazą badania. Nie chcę podawac nawet ogólnych danych gdyż mogą być one wykorzystane w pózniejszej dyskusji a lepiej sie opierać na szczególach niz ogolnikowo.
    (...)
    asolt
    Nie o to chodzi. Jednym z koronnych argumentów za podłogówką jest fakt, ze grzeje ona w drodze promieniowania z powierzchni w przeciwieństwie do grzejników, które grzeją poprzez konwekcję.
    Otóż promieniowanie ogrzewa przedmiot, na który pada, zatem w przypadku podłogówki byłby to sufit...
    Czyż nie tak?
    Moim zdaniem sposób grzania przez podłogówkę lepiej opisują "ruchy Browna"...
    Rozgrzane cząsteczki powietrza, znad posadzki posiadające większą energię kinetyczną, w drodze licznych zderzeń, przekazują ją wyżej i wyżej nad podłogę.
    Obrazowo rzecz ujmując, chłodniejsze powietrze o większej gęstości, tonie w cieplejszym rzadszym..

    Pozdrawiam
    Bogusław

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    No i cóż z tego ze grzeje suft skoro rozkład temperatur jest korzystniejszy przy podłogówce niz przy grzejnikach. To fakt stwierdzony i potwierdzony.

  17. #1017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    No i cóż z tego ze grzeje suft skoro rozkład temperatur jest korzystniejszy przy podłogówce niz przy grzejnikach. To fakt stwierdzony i potwierdzony.
    Kolejna figura retoryczna..
    To twierdzenie dotyczy dawnych czasów.
    Dotyczy obiektów starych i zimnych, których w obecnej dobie już się nie buduje oraz instalacji, których w obecnych czasach już się nie konfiguruje.
    Korzystniejszy rozkład temperatury dla kogo?

    Zatem nie tylko promieniowanie przy podłogówce, gdyż gdyby tak było grzany byłby tylko sufit.
    Ile zresztą promieniowania jest z podłogi, której temperatura powierzchni wynosi przykładowo 24 oC?
    Musi być całkiem sporo konwekcji, skoro najcieplejsze powietrze jest nad samą podłogą, a jego temperatura im wyżej tym jest niższa.

    U mnie, przy grzejnikach, różnica temperatur pomiędzy różnymi zakamarkami tego samego pomieszczenia liczona jest w dziesiątych częściach stopnia...
    Czy to znaczy, że mam gorszy rozkład temperatury?
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 29-10-2012 o 20:07

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    U mnie, przy grzejnikach, różnica temperatur pomiędzy różnymi zakamarkami tego samego pomieszczenia liczona jest w dziesiątych częściach stopnia...
    Czy to znaczy, że mam gorszy rozkład temperatury?
    Czyżbyś nie robił pomiarów na parapecie okna????????
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  19. #1019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Czyżbyś nie robił pomiarów na parapecie okna????????
    Dobre..
    Nie mieszkam na parapecie.. Ty chyba też nie..
    Ale kwiaty rosną super, więc chyba temperatura jest ok...

    A propos.. Jak wygląda pomiar na parapecie przy podłogówce?
    Słabiutko cieplutko?

  20. #1020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    To twierdzenie dotyczy dawnych czasów.
    Dotyczy obiektów starych i zimnych, których w obecnej dobie już się nie buduje oraz instalacji, których w obecnych czasach już się nie konfiguruje.
    Mozna prosić o dowód w postaci publikacji i opracowań naukowych, tytuł, autor albo link.
    Opracowania własne raczej niewskazane

Strona 51 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony