dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 313 z 330
Pokaż wyniki od 6.241 do 6.260 z 6591
  1. #6241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witajcie, jeśli chodzi o moc - chodzi o szeroki zakres modulacji kotła. Moc minimalna również jest ważna. Zobaczcie na parametry kotła Vitodens 200-W.
    - Wysokosprawny wiszący kocioł kondensacyjny: 1,9-13/16 kW
    - c.w.u. ogrzewana w osobnym zbiorniku: 100, 120 lub 150 l ustawionym pod kotłem, lub 160, 200, 300 l - obok kotła
    - z palnikiem promiennikowym MatriX
    - z systemem kontroli i optymalizacji spalania Lambda Pro Control
    - z wymiennikiem Inox-Radial ze stali szlachetnej i 10-letnim okresem gwarancji
    - regulator pogodowy Vitotronic 200 z dużym kolorowym wyświetlaczem dotykowym
    - menadżer energii pozwala kontrolować zużycie gazu i energii elektrycznej, aktualną moc z jaką pracuje kocioł i rozkład temperatury w zasobniku c.w.u.

    To tylko z jeden z produktów. Pod rozwagę polecam również kocioł VITODENS 222-F, to gazowy kompaktowy kocioł kondensacyjny z wbudowanym, emaliowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo lub zasobnikiem ciepłej wody użytkowej z wężownicą rurową, znamionowa moc cieplna: od 1,8 do 35 kW (z ładowanym zasobnikiem c.w.u.) lub od 1,9 do 26 kW (z wężownicowym podgrzewaczem c.w.u.).

    Moderowano

    W razie jakichkolwiek pytań - służę pomocą!
    Witam
    mam pytania do konsultanta i do forumowiczów
    dostałem wycenę na całą kotłownie na piecu gazowy j.w. 17 tys.
    w tym
    kocioł Vitodens 222-f 19KW z poj 100l
    zestaw bazowy szacht 60/100
    rura spalinowakolanko sps 60/100 2 szt
    naczynie przeponowe do co 25l
    grupa bezp. do 3 bar
    naczynie przeponowe do cwu 12l
    armatura i montaż

    moje pytanie czy cena jest ok ?
    czy warto zainwestować w taki piec gazowy czy brać tańszy bo różnicy między tańszym nie zauważę ?
    jaka jest modulacja pieca i z czym to się je czy mniej lepiej czy więcej lepiej ?

    Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 6619 W
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 9161 kWh/rok
    Ostatnio edytowane przez robos2234 ; 07-06-2018 o 21:18

  2. #6242
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post

    Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 6619 W
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 9161 kWh/rok
    6619 W to maksymalne zapotrzebowanie na moc przy temperaturze, czyli przy -20C na zewnątrz. Oczywiście takie temperatury występują sporadycznie zatem praktycznie przez cały czas będzie potrzebna dużo mniejsza moc. Wg mnie najważniejszym jest możliwość dopasowania się kotła do aktualnego zapotrzebowania. Patrząc zatem na samo CO najlepszy byłby kocioł o zakresie modulacji od 0 do 7,0kW. Oczywiście musimy uwzględnić moc potrzebną na podgrzew ciepłej wody co da nam kocioł idealny o zakresie pracy od 0 do np. 19kW. Nie istnieją urządzenia idealne ale staramy się jak najbardziej do nich zbliżyć, stąd moc minimalna kotłów Vitodens serii 2xx jest jedną z najniższych (o ile nie najniższą) na rynku.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #6243
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Gdzie w wieliczce kupujesz piec. Niedaleko ciebie mają dobrą cene na Imergassa i chyba też taki kupuje
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

  4. #6244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Od prawie 3 lat użytkuję Termeta Golda 25 . Wszyscy mówili nie , a jak go kupiłem i jest zupełnie bezproblemowy jak na razie . Znajomy ma taki od prawie 4 lat i też bez kłopotu. Mój kuzyn kupił Wolfa i ma pecha padł 2 razy w zimie i czekał po 3 dni za serwisantem. ale to może być zawsze przypadek bo Wolf to porządne piece.

  5. #6245
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gargson

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, proszę o poradę / sugestie w doborze kotła gazowego dla domu parterowego o pow. użytkowej 125m2 (wliczony w to pomieszczenie gospodarcze) bez garażu, stropodach z izolacja styropian 30cm, izolacja podlogi styropian 10cm, izolacja scian zew. styropian 20cm.

    Polowa domu z wysokoscia 2.5m natomiast druga polowa domu z wysokościa pokoi 3.7m (czy wysokosc ma znaczenie przy doborze mocy kotla?). Zapotrzebowanie wedlug projektu 4.5kWh/rok. Dom ma byc ogrzewany podlogowo za pomoca kotla kondensacyjnego. Wentylacja bedzie mechaniczna z odzyskiem ciepla

  6. #6246

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    To chyba jakaś ogólnopolska akcja bo u mnie w okolicznych gminach też "Ochrona Środowiska" dawała 2 koła i Gmina kolejne 2 dokładała. Całe 10 domów z 5 tysięcznej gminy na to się załapalo

    Jako, że o gazie nie wiem nic to pytań będzie więcej ...
    Witam,

    Dofinansowanie do zakupu i montażu kotłów gazowych jest bardzo dobrą inicjatywą, która na pewno wpłynie na znaczną poprawę jakości powietrza. Spalanie gazu ziemnego emituje znacznie mniejsze ilości dwutlenku węgla oraz praktycznie całkowicie nie emituje pyłów. Należy wspomnieć, że wiele z wymienianych kotłów stałopalnych to kotły starego typu, w których można spalać wszystkiego typu paliwa stałe, przez co spalane są także śmieci. Jest to największe zagrożenie dla środowiska, ponieważ podczas spalania tworzyw sztucznych emitowane są trujące związki chemiczne do atmosfery.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers-Bosch

  7. #6247
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Zużywamy bardzo mało ciepłej wody, jedynie wieczorne prysznice. Jest zmywarka, często nas nie ma, wieczorem bywamy na basenie i tam się kąpiemy

    Czy jest senns montowania zbiornika na ktory nas wszyscy namawiają?

    Chcemy 2-funkcyjny na zasadzie podgrzewacza przepływowego

    Łazienka tuż nad kotłownią
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  8. #6248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Hydraulik również proponuję nastepujace rozwiazanie aby obnizyć kkoszty rury, gdyz komin ma z 10m

    W kanał wentylacyjny wpuscić zwykłą, pojedynczą rurę spalinową a dookoła w czystym kanale będzie szło powietrze do kotła

    Dobrze wyczyscić kanał spalinowy i w nim zrobić wentylacyjny

    Ktos ma w tym temacie doświadczenie?

    Jest propozycja Votodensa 100 2F za 5400+8% vat Sensownie?

    Inna firma daje:
    50 - 3800
    100 - 6100
    juz brutto

    Zastanawiam się nad tą 50-ką bo w parametrach róznicy wielkiej nie widzę a w cenie i owszem. Ktoś ma głębszą wiedzę w tym temacie?

    Za przyłącze 8m od skrzynki oraz wszelkie przeróbki za robociznę 2,5 tysia. Teraz na ekogroszek

    Projekt inst. wew - 450

    Mapka do celów projektowych od geodety - 340

    Do zaakceptowania?

    Dla mnie brzmi znosnie
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 19-06-2018 o 14:48
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #6249
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Jestem już po oględzinach fachowców, jedną wycenę już mam, dzisiaj powinna być druga i do końca tygodnia trzecia. Teraz chciałbym zasięgnąć porady. Przypomnę stary dom 50 cm z pusktą powietrzną bez ocieplenia, parter, piwnica grzana, nade mną grzane, wysokość pomieszczeń 3,6. Jak zaczynałem ten temat to mało jeszcze wiedziałem, teraz wiem więcej i chciałem właśnie się poradzić. Podam tylko różnice między instalacjami, bo reszta taka sama.
    Fachowiec 1
    Piec Vaillant ecotec pure 226 z zasobnikiem, instalacja w miedzi
    Fachowiec 2
    Piec Buderus GB062 z zasobnikiem, instalacja w pexach z łączeniami (kolankami)
    Fachowiec 3
    Piec Vaillant ecotec pro z zasobnikiem, instalacja w pexach bez żadnych połączeń.

    Reszta to samo, teraz pytanie co wybrać? Czy są znaczące różnice?
    Ostatnio edytowane przez gutozaur ; 22-06-2018 o 07:50

  10. #6250
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek2122

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witam,
    potrzebuję pomocy przy wyborze pieca gazowego kondensacyjnego. Macie może jakieś sugestie? Załączam zrzuty z obliczeń OZC. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	415678 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OC.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	64,4 KB
ID:	415679

  11. #6251
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek2122 Zobacz post
    Witam,
    potrzebuję pomocy przy wyborze pieca gazowego kondensacyjnego. Macie może jakieś sugestie? Załączam zrzuty z obliczeń OZC. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	415678 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OC.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	64,4 KB
ID:	415679
    Witam,
    Masz określony budżet? Ja polecam kotły z rodziny Vitodens! Co powiesz o kotle Vitodes 100-W, Vitodens 200-W lub 222-W?Jeśli byłbyś zainteresowany konkretnym modelem - służę pomocą i postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania oraz rozwiać wątpliwości!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #6252
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek2122

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad CGB-2 14kW - WOLF. Zależy mi na jak najniższej modulacji pieca ze względu na to że do ogrzania mojego domu wystarczyłby piec juz o mocy 6-7 KW. Także Vitodens 100 odpada.

  13. #6253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Znajdz cztery kotly o niskiej mocy minimalnej, sprawdz dlugosc gwarancji i jej warunki, zadzwoń do okolicznych autoryzowanych serwisantów, aby poznac ich dostepnosc i ceny przegladow i wybierz.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #6254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Vitodens 200-W lub 222-W
    A tak w skrócie, jakie są różnice między tymi dwoma kotłami?

  15. #6255
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A tak w skrócie, jakie są różnice między tymi dwoma kotłami?
    222w jest z zasobnikiem ładowanym warstwowo ale tylko 42 litry

  16. #6256

    Domyślnie

    Cytat Napisał gutozaur Zobacz post
    Jestem już po oględzinach fachowców, jedną wycenę już mam, dzisiaj powinna być druga i do końca tygodnia trzecia. Teraz chciałbym zasięgnąć porady. Przypomnę stary dom 50 cm z pusktą powietrzną bez ocieplenia, parter, piwnica grzana, nade mną grzane, wysokość pomieszczeń 3,6. Jak zaczynałem ten temat to mało jeszcze wiedziałem, teraz wiem więcej i chciałem właśnie się poradzić. Podam tylko różnice między instalacjami, bo reszta taka sama.
    Fachowiec 1
    Piec Vaillant ecotec pure 226 z zasobnikiem, instalacja w miedzi
    Fachowiec 2
    Piec Buderus GB062 z zasobnikiem, instalacja w pexach z łączeniami (kolankami)
    Fachowiec 3
    Piec Vaillant ecotec pro z zasobnikiem, instalacja w pexach bez żadnych połączeń.

    Reszta to samo, teraz pytanie co wybrać? Czy są znaczące różnice?
    Witam,
    Polecam zastanowić się nad zaproponowanym przez Pana kotłem Logamax plus GB062V2 marki Buderus, który cechuje się wysoką jakością wykonania, kompaktowymi wymiarami oraz szeroką modulacją mocy w stosunku 1:8. Posiada aluminiowo-krzemowy wymiennik ciepła, który gwarantuje wysoką sprawność.
    Alternatywą dla tego kotła jest Logamax GB072V2, który pozwala wysterować pompę cyrkulacyjną, posiada większe naczynie przeponowe o pojemności 12l oraz pompę obiegową c.o. sterowaną sygnałem PWM bezpośrednio z panelu kotła.
    W sprawie doboru oraz montażu kotła polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  17. #6257
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Wracam do was z piecowym dylematem .Czy jest jakaś szansa dowiedzieć się ile czasu będzie trwało podgrzewanie wody w zbiorniku 200l piecem o mocy 15kW? Jak patrze na zestawy producentów, to tak małe kotły są sprzedawane z zasobnikami 120l i zaczęłam się obawiać, ze może piec który chcę kupić jest wprawdzie ok na potrzeby naszego domu, ale żeby nagrzanie CWU nie trwało wieczność. Co o tym sądzicie? Jakieś rady?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  18. #6258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po pierwsze - kocioł, nie piec
    Po drugie :
    https://padew.pl/pub/kalkulatormocy.php

    jak widać 200l zostanie podgrzane kotłem o mocy 15kW o dT 40K w ciągu około 37min.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #6259
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po pierwsze - kocioł, nie piec
    Po drugie :
    https://padew.pl/pub/kalkulatormocy.php

    jak widać 200l zostanie podgrzane kotłem o mocy 15kW o dT 40K w ciągu około 37min.
    Łaaaaaaaaaaaaaaał Dzięki
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #6260
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Czasem nie ma znaczenia powierzchnia wezownicy w zbiorniku?? (Im większa tym szybciej grzeje).

Strona 313 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony