dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 323 z 330
Pokaż wyniki od 6.441 do 6.460 z 6591
  1. #6441
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Konty

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    50-265
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja rok temu zmienilem w koncu stary piec na nowy. Piec zakupiłem od firmy de dietrich z serwisem we wrocławiu. polecam ta firme poki co zero rozczarowania, oby tak zostało

  2. #6442

    Domyślnie

    Witam wszystkim.
    Potrzebuję pomocy w wyborze pieca dwufunkcyjnego najlepiej z zasobnikiem.

    Półbliźniak o pod 105 m2. Niepodpiwniczony. Podłogówka tylko w holu, wc, łazience, częściowo w salonie(aneks kuchenny). Okna 3-szynowe. Konstrukcja z pustaka - 19 cm. Strop na strych drewniany ocieplony wełną 15 cm. Na dachu dachówka.

    Czy to są wystarczające informację?

    Byłabym wdzięczna o propozycję odpowiednich piecy.

  3. #6443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.339
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maszai Zobacz post
    Potrzebuję pomocy w wyborze pieca dwufunkcyjnego najlepiej z zasobnikiem.
    Skąd tak sprzeczne wymagania?

  4. #6444
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maszai Zobacz post
    Witam wszystkim.
    Potrzebuję pomocy w wyborze pieca dwufunkcyjnego najlepiej z zasobnikiem.

    Półbliźniak o pod 105 m2. Niepodpiwniczony. Podłogówka tylko w holu, wc, łazience, częściowo w salonie(aneks kuchenny). Okna 3-szynowe. Konstrukcja z pustaka - 19 cm. Strop na strych drewniany ocieplony wełną 15 cm. Na dachu dachówka.

    Czy to są wystarczające informację?

    Byłabym wdzięczna o propozycję odpowiednich piecy.
    Jest taki termet 2f integra z wbudowanym zasobnikiem 48litrow
    Też o nim myślę. Opinie ma dobre.

  5. #6445

    Domyślnie

    Zastanawiałam się nad Immergasem a Junkersem. Ktoś może się wypowiedzieć na temat tych kotłów?

  6. #6446

    Domyślnie

    Witam zamówiłem zestaw
    VAILLANT VC 256/5-7 +VIH-R150M+MM700/5+VR920+KOMIN
    Dom parterowy + podasze 60m2 , parter 100m2 całość podłogówka + 3 grzejniki na podaszu.Mialo być ogrzewanie tradycyjne i tu wyszedł mały mankament z kominem mam kanał jeden + dwie wentylacje zajęte czy wypuszczac rurę przez ścianę czy wpuszczać w kanał dymny komin ma 7m a wypust przez ścianę miałby jakieś 2.5m w poziomie co zrobić czy będzie jakas odczuwalna różnica bo wolałbym zostawić sobie wolny komin ale wiadomo jeżeli będą jakieś straty to wybrałbym kanał w kominie

  7. #6447

    Domyślnie

    Jaki kocioł gazowy byście polecali, jeśli chodzi o takie dane:

    - kocioł wiszący dwufunkcyjny z zamknięta komorą spalania o mocy cieplnej 20 kW-2,0 m3/h.
    - powierzchnia użytkowa domu 158m2, parter + poddasze użytkowe
    - dodatkowo kominek z płaszczem wodnym jako alternatywa

  8. #6448

    Domyślnie

    Witam wszystkich, jestem nowy na forum.
    Mam konkretne pytanie o kocioł kondensacyjny gazowy, pewnie jak większość tutaj.
    Mam starego Vaillanta...lat 24. Chce go wymienić na nowy kocioł firmy Vaillant lub Viessman i tylko te dwie firmy wchodzą w gre. Dom szeregowy, środkowy , ocieplony 300m kwadratowych, 3 łazienki, 5 osób, tylko kaloryfery.
    Vaillant proponuje mi:
    1.ecoTEC exclusive VC VC 306/5-7 z zasobikiem 200litrów wężownica lub
    2. ecoCOMPACT/4 VSC 306/4-5 150 z wbudowanym zasobnikiem warstwowym 150litrów
    Natomiast Viessman:
    1.Vitodens 200-W z zasobnikiem 200litrów wężownica pogodówka lub
    2.Vitodens 222-f z zasobnikiem warstwowym 100l.
    Juz 2 tydzień wybieram i nic. Chodzi mi głównie o bardzo wysoki komfort ciepłej wody. To jest priorytet. Który kocioł, doradżcie panowie? Czy warstwowe sa lepsze, gorsze niż te z wężowniąc? Nadmienie tylko, że Viessman obydwa zaprponowane kotły wypuszcza w nowych wersjach o września. Cena za Vaillanta też o kilka tysi jest niższa...

  9. #6449
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krokodyl2215

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Państwa,
    Potrzebuję pomocy w doborze kotła kondensacyjnego jednofunkcyjnego.
    Dom z garażem w bryle budynku. Lane skosy.
    Ogrzewanie podłogowe, powierzchnia podłóg ok. 200m2, dwa grzejniki drabinkowe w łazience i w pralni.
    Ocieplenie:
    Skosy - wełna 30cm
    Strop - wełna 25 cm
    Ściana zewnętrzna beton komórkowe 24cm + 15cm styropianiu grafitowego lambda 0,33
    Wentylacja mechaniczna, Okna trzyszybowe.
    Lokalizacja okolice Kielc

    Wykonawca zasugerował kocioł De Dietrich Evodens AMC 25 + zasobnik 160l.

    Bardzo proszę o.pomoc będę bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam

  10. #6450
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    @Krokodyl2215 proponuję Junkers Cerapur Smart 14 lub 24 kW.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  11. #6451

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Buduję dom jednorodzinny parterowy 145m2 powierzchni użytkowej. Na ścianach 20cm styropian, na stropie 30cm styropian. Do tego rekuperacja.
    Wykonawca proponuje mi kocioł gazowy: kocioł gazowy kondensacyjny Immergas Victrix X TT 12; Wymiennik CWU RED BAKS o pojemności 139L; SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE; pompa obiegowa WILO Yonos Pico 2.0 lub Grundfos Alpha 1L. Czy taki piec wystarczy do ogrzania mojego domu?

  12. #6452

    Domyślnie

    Co ma być grzejniki podłogówka?

  13. #6453

    Domyślnie

    Ma być w 100% pomieszczeń ogrzewanie podłogowe.

  14. #6454

    Domyślnie

    A po co sprzegło i pompa? Pompe to chyba ten piec ma wbudowaną a budujecie parterówkę. Mi jeden instalator proponował mieszacz do podłogówki

  15. #6455
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    A po co sprzegło i pompa? Pompe to chyba ten piec ma wbudowaną a budujecie parterówkę. Mi jeden instalator proponował mieszacz do podłogówki
    Będę miał sama podlogowka i też proponowali mieszacze, sprzęgła, pompy. Paranoja.

    Co do faktu że to parterowka, to bez znaczenia. Jest to obieg zamknięty i opory są takie same czy pcha do góry czy po płaskim.

  16. #6456

    Domyślnie

    Właśnie boję się, że chce mnie trochę naciągnąć...
    Chyba najprostrze rozwiązanie będzie najlepsze? Jak to zrobić najlepiej? W projekcie mam: Kocioł Vitodens 100-W 19kW Vitocell 100L Viessmann.

  17. #6457
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa_G Zobacz post
    Właśnie boję się, że chce mnie trochę naciągnąć...
    Chyba najprostrze rozwiązanie będzie najlepsze? Jak to zrobić najlepiej? W projekcie mam: Kocioł Vitodens 100-W 19kW Vitocell 100L Viessmann.
    Ja kupuję kocioł 2 funkcyjny z zasobnikiem termet integra. Mają mocne pompy. Całość w jednej obudowie.

    Prościej się nie da.

  18. #6458

    Domyślnie

    Też bym brał Termeta tylko że Golda jednofunkcyjny 20kW Do tego zasobnik Biawara Quattro(pojemność w zależności od ilości osób w gospodarstwie domowym)Innymi słowy "teraz Polska")a nie jakaś tam włoszczyzna.
    Przy tej powierzchni budynku i tak dobrym ociepleniu też uważam że obejdzie się bez sprzęgła ale wskazany jest projekt podłogówki.Obowiązkowo czujnik zewnętrzny do sterowania pogodowego całością.
    Ważne też jest aby w pobliżu był serwis tego kotła.
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 17-08-2019 o 15:04

  19. #6459

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondensat Zobacz post
    Też bym brał Termeta tylko że Golda jednofunkcyjny 20kW Do tego zasobnik Biawara Quattro(pojemność w zależności od ilości osób w gospodarstwie domowym)Innymi słowy "teraz Polska")a nie jakaś tam włoszczyzna.
    Przy tej powierzchni budynku i tak dobrym ociepleniu też uważam że obejdzie się bez sprzęgła ale wskazany jest projekt podłogówki.Obowiązkowo czujnik zewnętrzny do sterowania pogodowego całością.
    Ważne też jest aby w pobliżu był serwis tego kotła.

    hmmm.... po co on w ogole zaproponował mi to sprzegło? Czemu ono miało by służyć?
    Ostatnio edytowane przez Ewa_G ; 17-08-2019 o 15:25

  20. #6460

    Domyślnie

    Sprzęgło się montuje jak pompa kotłowa "nie wydoli"=w instalacji są za duże przepływy i opory.Wtedy za sprzęgłem się daje mocniejszą(sze) pompę(py) .
    Nie powinno się montować dodatkowych pomp bez sprzęgła bo będą pracować w szeregu a nie powinny.Po to między innymi się robi projekt podłogówki aby się dowiedzieć jakie są w niej przepływy i opór obiegu krytycznego.Sprzęgło zawsze można dołożyć bo to przeróbka w obrębie kotłowni.A twój"hydraulik" zaproponował sprzęgło aby się zabezpieczyć.Da za sprzęgłem jak już wspomniałem mocną pompę i musi działać a że inwestor pójdzie w koszty to już inna bajka(nie będzie nawet tego świadom bo pomyśli że tak ma być)
    To tak jest jak się robi bez projektu)Wg.tzw "projektu na pałę")a polega on zazwyczaj na tym że wszędzie się daje ten sam rozstaw nie uwzględniając zapotrzebowania na ciepło w poszczególnych pomieszczeniach oraz pokrycia podłogi płytki czy panele
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 17-08-2019 o 16:28

Strona 323 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony