dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 13
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 243
  1. #121

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Trafiłaś w sedno. Na razie są tylko oparte. I są to baaardzo tymczasowe drzwi.

  3. #123

    Domyślnie

    Super ,super -pracuj ,pisz i fotografuj !

  4. #124

    Domyślnie

    Są nowości -fajnie i zdjęcia ładne ....
    Kibicuję Twojej budowie niezmiennie ....zapytam jak daleko masz od rzeki Wisły ? obok tych 2 drzew to chyba jakiś stawik ?.Gleba to chyba jakiś margiel ,kamieni fuul.. ten nowy wykop tak zaplanowałeś czy brakło CI miejsca od wjazdu? . Widoki masz super .. i tu Ci zazdroszczę . Pozdrowienia.

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    Są nowości -fajnie i zdjęcia ładne ....
    Kibicuję Twojej budowie niezmiennie ....zapytam jak daleko masz od rzeki Wisły ? obok tych 2 drzew to chyba jakiś stawik ?.Gleba to chyba jakiś margiel ,kamieni fuul.. ten nowy wykop tak zaplanowałeś czy brakło CI miejsca od wjazdu? . Widoki masz super .. i tu Ci zazdroszczę . Pozdrowienia.
    Obok tych dwóch drzew (wierzb) to właśnie rzeka Wisła Jakieś 70-80 metrów od mojej przyszłej chałupy

    Gleba to cholera wie co... Takie kamienie pomieszane z czymś ilasto-gliniastym. Mój koparkowy mówi na to "rupień". Ręczne kopanie w tym to mordęga (ostatnio złamałem kilof...). Ale są i zalety - to, co wykopałem z szamba można wykorzystać na utwardzenie drogi.

    Nowy wykop tak zaplanowałem. Teren opada w kierunku Wisły i bez sensu byłoby robić szambo "pod górkę" względem domu. Poza tym tam dołem (wzdłuż wału wiślanego) ma kiedyś biec nitka kanalizacji, do której mam nadzieję się podłączyć.

    A co do widoków, to z poziomu parteru już niestety nie są aż tak fajne (choć i tak nie można narzekać)... To jedna z wad parterówek...

  6. #126

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Przy dobrej pogodzie pięknie widać Babią Górę (tylko trochę te wierzby ją zasłaniają). Gdzieś miałem fajną fotkę - jak ją wygrzebie, to wrzucę do dziennika.

    A na glebach to ja się nie znam. Ale skoro twierdzisz, że to margiel, to może być.

    Pozdrawiam,

  8. #128

    Domyślnie

    Vafel gdzie zamawiałeś tak tanie szambo?

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna i Grzegorz
    Vafel gdzie zamawiałeś tak tanie szambo?
    W Rusocicach - Zakład betoniarski Jan Stańko. Dzisiaj przywieźli Wkrótce pojawi się notka o tym w dzienniku

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Cytat Napisał Joanna i Grzegorz
    Vafel gdzie zamawiałeś tak tanie szambo?
    W Rusocicach - Zakład betoniarski Jan Stańko. Dzisiaj przywieźli Wkrótce pojawi się notka o tym w dzienniku
    No to Joanna i Grzegorz daleko nie mają do Stańki
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał langerob25
    No to Joanna i Grzegorz daleko nie mają do Stańki
    Fakt daleko nie mamy. Tym bardziej, że zakład jest za płotem mojego domu rodzinnego

    Swoją drogą oni produkują szamba? Myśleliśmy, że tylko kręgi A my daleko szukaliśmy...

    Dziękujemy za namiary

  12. #132
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    No w zasadzie to to są kręgi... tyle tylko, że z dnem, pokrywą, kominkiem i włazem... dziury na rurę trzeba sobie samemu zrobić...

    Pozdrawiam,

  13. #133

    Domyślnie

    W porządku. Już wszystko wiem

    W przyszłym roku pewnie skorzystamy

    Pozdrawiamy

  14. #134

    Domyślnie

    W wymianę doświadczeń wrzuciłam fajny kolornik do dobierania okien ,dachu + elewacji ...

  15. #135
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    W wymianę doświadczeń wrzuciłam fajny kolornik do dobierania okien ,dachu + elewacji ...
    Nie jestem pewien czy on taki fajny. Wolę pobawić się zdjęciem swojego domu w Paint.NET czy innym Gimpie. Przynajmniej mogę od razu ocenić czy np. kolorek ściany będzie pasował do otoczenia i innych elementów budynku...

  16. #136
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Witaj
    Od jakiegoś czasu obserwuje twój dziennik i postępy budowlane. Sam mam bardzo podobny domek trochę inny z zewnątrz, ale w środku prawie bliźniaczy, chodzi o układ pomieszczeń.
    Zastanawiałeś się nad tym, czy nie zagęścili ci podłogówki przy drzwiach tarasowych. Uważam, że ogólnie masz dość gęsto położone rurki bo 15cm na całej powierzchni więc zapas będzie spory.

    Mam pytanie, czy liczyłeś zapotrzebowanie na ciepło w OZC? i czy projekt podłogówki ktoś liczył?

    Bo ja sam projektowałem podłogówkę u siebie (100% - nie mam grzejników) i mi powychodziły odległości dla paneli 25 cm. tylko pod oknami zagęściłem do 15cm.

  17. #137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Liczyłem zapotrzebowanie w OZC, ale w tym momencie nie pamiętam wyników (było chyba między 6 a 7 tysięcy + 1,5 tysiąca na wentylację - ale nie daje sobie nic uciąć). Jak wrócę do domu, to sprawdzę i wkleję do dziennika.

    Podłogówki nikt nie przeliczał, ale jak zauważyłeś mam rurki dość gęsto (kilkanaście centymetrów) i na 100% jest to trochę zbyt gęsto jak na , więc mam zapas i mogę sobie regulować podłogówkę temperaturą wody.

    Jeszcze co do rurek, to nie martwię się tym, że są zbyt rzadko rozmieszczone, tylko tym, że są równomiernie rozmieszczone, więc będę mógł sobie podnieść albo obniżyć temperaturę, ale całej podłogi. Może być więc tak, że jak pod oknem będzie dobrze, to na środku pokoju podłoga będzie już za ciepła, a jak obniżę temperaturę, żeby na środku było OK, to pod oknami będzie zimno... Tego się obawiam...

  18. #138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Ja zaprojektowałem strefę brzegową pod oknami jako początek pętli pokojowej w odstępach 15cm trzy rzędy, a dalej to już normalnie ślimak z 25 cm odstępu. Moje zapotrzebowanie to ok 4,5kW i dla temperatury zasilania 35stC wychodziły mi odstępy 35-30 cm.
    Rozrysowałem sobie planowany przebieg rurek i policzyłem długości i wtedy wyliczyłem moc grzejnika i porównywałem z zapotrzebowaniem wyliczonym.

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ja podłogówki nie policzyłem, bo już nie zdążyłem (nie umiem tego zrobić "z kopyta", a nie miałem już czasu, żeby szukać jak to się liczy). Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę z tym, co mam już zalane betonem...

  20. #140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Źle na pewno nie będzie. Ja się tylko zastanawiałem czy nie za mało daję, choć z wyliczeń jeszcze wychodzi zapas...

Strona 7 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony