dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: bejcowanie

  1. #1

    Domyślnie bejcowanie

    czy to prawda że się od tego odchodzi ?

    chce sobie zabejcować jesionowe schody i parkiet (kawalek w salonie) kolorem zbliżonym do teaku(złotobrązowy), ale dowiaduje się że takich rzeczy już się nie robi ! Prawda to?
    Jeśli tak to co ja mam zrobić, jeśli na egzotyk mnie nie stać, a naturalny jesion lub dąb nie jest w moim guście !!

  2. #2

    Domyślnie

    mysle ze dalej bejcowanie jest modne
    ja obecnie jestem w trakcie bejcowania,,, frontow do mebli,,,,,

    będę to robił bejca nitro,,, prawdopodobnie pistoletem

  3. #3

    Domyślnie

    Spokojnie mozesz bejcowac co tylko chcesz. W przypadku gdy obok siebie sa dwa lub wiecej elementow bejcowanych na rozne odcienie, nalezy je poktyc bezbarwnym lakierem, a najladniejszy efekt uzyskuje sie gdy robi sie to podwojnie matujac pierwsza warstwe papierem sciernym. Efekt jest taki, ze uzyskujesz plynne przejscie pomiedzy odcieniami. Chodzi o zalamanie swiatla i kat jego odbicia.

  4. #4

    Domyślnie

    ok dzieki, bo nasluchalam sie o tym bejcowaniu i zglupialam

  5. #5

    Domyślnie

    bejcowanie jest nie modne - bzdura. jest zdecydowanie odwrotnie. wszelkie wybarwienia są jak najbardziej na czasie. dąb który jest bardzo zużyty w Polsce po bejcowaniu na bardzo ciemno staje sie stylowym drewnem. tak jest z wieloma innymi gatunkami drewna. uwaga tylko na sposób bejcowania. ważne jest umiejętne rozprowadzenie bejcy. jeśli tego nie robiłaś proponuję poćwiczyć na kawałku drewna lub sklejki. chodzi o to że bejca dość szybko schnie i mogą pojawić się zacieki. moim zdaniem najlepszą metodą jest pistolet lub wcieranie szmatką - np. pieluchą.

  6. #6

    Domyślnie

    ja wlasnie wczoraj bejcowalem fronty do salonu
    zdjecia postaram sie zamiescic jak bedzie zmontowane wszystko
    bejcowalem plyte oklejona drewnem
    czyli fronty z forniru inaczej,,,,, wyszlo swietnie,,,
    malowalem pistoletem,,, pozniej lakier trzy warstwy

  7. #7

    Domyślnie

    Jesli ktoś chce beicować beicą nitro to napewno nie ręcznie tylko pistolet ,
    bardzo ciekawe i proste do nakładania są beice firmy sintirol
    beicowanie jak najbardziej jest wskazane kogo było by stać na na mebelki lub schody z takich egzotyków jak wenge , orzech amerykański

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony