dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 176
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Dzięki za namiary.
    Aka z tym PSB to chodzi o Kenpol na Wirku?? Byłem tam i mam dać zestawienie materiałów to mi zrobią wycenę.
    Mam dodatkowe pytanie do "starych - patrz doświadczonych" budowniczych
    Czym się różni Poroton od Porotermu??
    tzn. wiem że ceną i podobno przegrodami ale chodzi mi o to co polecacie i dlaczego. Zresztą widzę, że Sławkin wybrał jeszcze inne pustaki.
    Pozdrawiam

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    Tak chodzi o Kenpol, tam kupowaliśmy porotherm w grudniu. Na materiałach się nie znam, więc się nie wypowiadam...
    aka

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawkin

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Jeżeli byłeś u pana Kurpasa to odradzam!
    Poczytałeś sobie dobrze mój dziennik??

    Ogólnie to z nim jest porażka...
    Pustaki wentylacyjne sprzedam - bardzo tanio oddam w dobre ręce
    Dziennik budowy
    Komentarze

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luczak84
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Podzielam zdanie Sławkina, też miałem z Nim przeboje...

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem u Pana Krzysztofa Zachariasiewicza - architekta polecanego przez Luczaka84.
    Kontakt OK, konkretnie i na temat.
    Myślę, że to temu Panu zlecimy adaptację projektu - oczywiście po uzyskaniu zgody mojej szanownej małżonki
    Pan Kurpas wywarł na mnie dobre wrażenie ale jak tu nie oprzeć się na opiniach doświadczonych budowniczych odradzających mi tego Pana
    Oczywiście dziękuję im za inicjatywę w mojej sprawie.
    Zamówilem mapy do celów projektowych.
    Jak tylko je dostanę to ruszam z przyłączem prądu i zaraz zlecę robotę architektowi.
    Na dzień dzisiejszy z formalnych spraw to muszę wystąpić o zezwolenie na zjazd z ulicy Równoległej w UM Mikołów.
    No i oczywiście muszę pomału myśleć o przyłączu wody.
    W tym temacie też pójdę tropem Slawkina i skorzystam z jego doświadczeń.
    Jak tak dalej pójdzie to zanim się wybuduje będę musiał odwiedzić sąsiada z małym co nie co i podziękowaniem.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam.
    Przeprasza, że się wtrącam ale kupiłem projekt domu M44 Letni wieczór L i mam pytanko czy braliście pod uwagę podniesienie ścianki kolenkowej. Ja myślę o podniesieniu ścianki o 26cm lub 40cm ale boję się że ta operacja "zburzy" wyglądu bryły domu . Proszę o jakieś sugestie. Dziękuję i pozdarwiam

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Nic nie szkodzi Arpek7
    Komentarze po to są aby wymieniać uwagi
    Ja też planuję podnieść ściankę kolankową o 2 bloczki. Rozmawiałem z architektem i można to wykonać. Są jednak pewne uwagi.
    W naszym domku są okna dachowe, które automatycznie pójdą do góry co podobno nie jest zalecane. Okna powinny być na takiej wysokości aby można było przez nie patrzeć na ziemię. (można je przybliżyć do ściany - podobno)
    Oczywiście zwiększa się przestrzeń do ogrzewania, dlatego planuję zrobić sufit podwieszany na poddaszu ( i tak chciałem go wykonać bo nie podoba mi się wygląd pokoi na poddaszu z sufitem do samego dachu).
    Jest jeszcze koncepcja obniżenia parteru. Parter ma 2.9m wysokości, a wg. mnie wystarczy 2.6m. Można obniżyć schody o 1 stopień.
    Na dzień dzisiejszy nie wiem, którą drogą pójdziemy ale jedno jest pewne, też chcemy podnieść ściankę kolankową
    Cieszę się, że kupiliście ten projekt i mam nadzieję, że będziemy w stałym kontakcie.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Letni wieczór

    Witam. Dzięki, że przyjęliście mnie do grona „Letnich wieczorków”. Wczoraj właśnie uzyskałem pozwolenie na budowę. Mamy projekt M44 Lustro. Budowa Halinów pod Warszawą. Wjazd od zachodu, ogród od wschodu. Działka wymiary szer.20m dług. 42,2m. Nasze zmiany są następujące:
    Parter
    - likwidacja wykusza (wstawienie okna 150/150) – naszym zdanie kuchnia z wykuszem nie była ustawna,
    - wydłużenie kuchni do 3m a tym samym zmniejszenie okna w salonie (tego bliżej kuchni) z 180/235 na 150/150, jednocześnie zamknięcie kuchni (pełna ściana pomiędzy kuchnią i salonem),
    - wstawienie dużego okna balkonowego 270/235 na ścianie wschodniej/ogrodowej + okno/drzwi balkonowe 90/235 (tak jak jest w oryginale),
    Poddasze
    - podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak do wysokości 70cm (będziemy budować z porothermu).
    - aby być w zgodzie z przepisami musiałem odsunąć okna dachowe od strony zachodniej o 60cm, jednocześnie zmieniam ich rozmiar na 78/98 (może w sypialni 15 zachodnio-północnej dołożę jeszcze jedno okno dachowe czyli będą tam 2 okna dachowe zespolone),
    - wyprostowanie ścianki łączącej wspólną łazienkę 16 z sypialnią 17
    - zmiana okien szczytowych w sypialniach 18 wschodnio-południowej i 17 zachodnio-południowej do rozmiaru 120/150 a tym samym dołożenie dodatkowo po jednym oknie połaciowym tzn. w każdej sypialni będzie okno szczytowe 120/150 + po 2 okna połaciowe zespolone.
    - wygospodarowaliśmy w sypialni 19 wschodnio-zachodniej jeszcze miejsce na garderobę, głębokość 160cm, ale w związku z tym, że w tej garderobie będzie skos (najniższy pkt 70cm) wstawiamy tam okna dachowe, co spowoduje zwiększenie wysokości pomieszczenia o jakieś 20cm.
    - przemieszczenie słupka podtrzymującego krokwie z holu w ściankę działową sypialni 17,
    Trochę mnie przeraża ilość okien dachowych wg oryginału 5 po naszych zmianach 9.
    To tyle ze zmian dużych. Pozostałe zmiany to kosmetyka. Teraz zbieram kasę i będę szukał ekipy do budowy. Może ktoś wie, ile będzie szacunkowo kosztować stan developerski Naszego domku.

    Tlobo dzięki za sugestie dotyczące obniżenia wysokości pomieszczeń na parterze. Pogadam z architektem czy można taką operację wykonać i czy te zmiany będą możliwe po uzyskaniu pozwolenia na budowę czyli w trakcie budowy.
    Pozdrawiam
    Arpek7

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    Co do okien dachowych to uważajcie i przypilnujcie sobie tego na etapie projektu, bo my nie zwróciliśmy uwagi i nie było nas kiedy majster włożył pierwsze cztery sztuki okien i okazało się, że są niestety za wysoko... Cóż mamy projekt indywidualny , a nasz architekt zrobił to według własnego wzrostu - ok. 1.90m...
    Wypowiem się także w sprawie podnoszenia ścianki kolankowej - tu mam odmienne zdanie, niestety kosztem większej powierzchni poddasza traci się na walorach estetycznych domu. Dach leci do góry, okna parteru i drzwi wejściowe wydają się wtedy zbyt małe i ogólnie dom przestaje być "zgrabny". Przemyśl to - masz taki piękny projekt.

    aka
    Oczywiście wszystko to kwestia gustu...

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Właśnie o tym myślałem, że okna pójdą do góry i nic nie będzie widać.
    Można je przesunąć do ściany - czyli przejdą niżej.
    W temacie podnoszenia ścianki kolankowej to można wydłużyć dach tak aby schodził na tą samą wysokość i bryła zostanie taka sama.

  11. #31

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    pozwolę sobie tylko poinformować Was że "M44 Letni wieczór" jest naszym zdecydowanym faworytem i na razie nie ma dla nas konkurencji
    Dlatego będę pilnie obserwował niniejszy wątek i postępy prac - powodzenia!

    Paweł

  12. #32

    Domyślnie M44 na północy

    Witam,

    Ja również kupiłem projekt M44 L, nawet już zacząłem budować... w okolicach Gdyni. Wcześniej długo chorowałem na M02, ale się wyleczyłem... M44 to funkcjonalny klasyk, bez udziwnień - potencjalnie mniej tematów na fuszerki.

    Stan na dziś: Mam zaizolowane ściany fundamentowe, jutro zabieramy się do klejenia styroduru (oby tylko nie padało).

    Jeżeli chodzi o zmiany to...

    1) łazienka wspólna na poddaszu wydała nam się zbyt mała... i zostanie przeniesiona do pokoju 15 + dodatkowo przesuniemy ścianę 15ki w prawo, tak aby zyskać dodatkową przestrzeń w łazience... w związku z tym powstał dodatkowy pion kanalizacyjny ( po lewej ok. 1,7 m od frontowej ściany garażu, patrząc od frontu) - tak aby u góry pojawił się tuż przy szczytowej ścianie loggi...

    1a) w 16 powstanie pralnia/suszarnia...

    2) do każdego pomieszczenia na poddaszu dodajemy po jednym oknie połaciowym - zastanawiam się nad wymiarami... (poza 16)

    3) na parterze: powiększenie tarasu tak aby był na całą szerokość budynku oraz dodanie dużego okna ogrodowego (3 skrzydła, do posadzki) okno za filarem zostaje, poszerzenie drzwi wejściowych

    4) też myślimy o podniesieniu ściany kolankowej o 1 bloczek... ale każde dodatkowe 30 cm na wysokość do dodaktowe 57 cm krokwi, a to już trochę waży...

    Zastanawiam się też w jaki sposób chcecie podnieść tą ściankę kolankową (w projekcie nie ma pustaków/cegieł nad stropem - całość lana z betonu...)


    ELEWACJA... długo myślałem i kombinowałem... i pewnie jeszcze będę... były różne pomysły - deskowanie jak w m04, lub klinkier jak w wersji wielospadowej... Ale po przemyśleniu sprawy stwierdziłem że bonie są ok. Nawet kolorystyka zostanie prawie nienaruszona

    Kolejnym tematem który spędza mi sen z oczu to rolety zewnętrzne... iść w to czy nie... a jeżeli tak to jakie (czy systemy zintegorwane np. drutex - kaseta zabiera 10 cm okna , czy takie zamiast styropianu, kaseta licuje z elewacją i jest niewidoczna od frontu)

    Jakbyście mieli przemyślenia w którymś z tych tematów... chętnie posłucham/poczytam...

    Niedługo zacznę tu dokumentować nasze postępy... oczywiście jeżeli nikt nie ma nic na przeciwko...


    Pozdrowienia
    z 3miasta

    JarekŁ

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtutus

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Czarnowo, k. Bydgoszczy
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie do arpek7.

    Również kupiłem projekt M44L i mam bardzo podobne wymiary działki. 20x43. Istotny jest tutaj wymiar 20 (szerokość działki). Projekt M44 wymaga działki o minimalnej szerokości 20,4 m. Jak sobie z tym poradziłeś. Ja rozważałem dwa warianty albo podniesienie okien na poddaszu albo zwężenie całej bryły budynku o 40 cm. Jestem ciekaw jakie jest twoje podejście


    Pozdrawiam

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtutus

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Czarnowo, k. Bydgoszczy
    Posty
    51

    Domyślnie Re: M44 na północy

    Witam,


    Cytat Napisał lukjaros
    Witam,
    3) na parterze: powiększenie tarasu tak aby był na całą szerokość budynku oraz dodanie dużego okna ogrodowego (3 skrzydła, do posadzki) okno za filarem zostaje, poszerzenie drzwi wejściowych
    Również rozważam powiększenie tarasu. Miło byłoby zjeść śniadanko na tarasie a w obecnym kształcie taras nie daje miejsca nawet na postawienie solidnego stołu i krzeseł. Największy problem nad którym się głowię to jak zrobić zadaszenie powiększonego tarasu tak aby harmonizował on z bryłą domu i jego dachem. Można pomyśleć o jakiejś drewnianej pergoli ale może ktoś ma lepszy pomysł ?

    Ach jeszcze jedno. Czy toś z Was orientował się czy przy tak wysokich pomieszczeniach - parter 2,90 m - można stosować pompę ciepła + ogrzewanie podłogowe. Słyszałem, że mogą być problemy.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam

    W związku z poniższym Pytanie do Lukjaros:

    4) też myślimy o podniesieniu ściany kolankowej o 1 bloczek... ale każde dodatkowe 30 cm na wysokość do dodaktowe 57 cm krokwi, a to już trochę waży...
    o co chodzi z tymi dodatkowymi 57cm krokwi. Proszę o więcej szczegółów. Poza tym u mnie nie będzie lany beton tylko będzie wstawiony pustak a następnie lany beton zgodnie z projektem. Jeszcze jedno można poprosić o info dotyczące kosztów wykonania stanu ZERO.

    W poniższym temacie
    Również kupiłem projekt M44L i mam bardzo podobne wymiary działki. 20x43. Istotny jest tutaj wymiar 20 (szerokość działki). Projekt M44 wymaga działki o minimalnej szerokości 20,4 m. Jak sobie z tym poradziłeś. Ja rozważałem dwa warianty albo podniesienie okien na poddaszu albo zwężenie całej bryły budynku o 40 cm. Jestem ciekaw jakie jest twoje podejście
    My odsunęliśmy okna od ściany wewnętrznej 56cm (do ogrodzenia sąsiada 308cm + ścian 37cm + 56 = 401cm) czyli wszystko zgodnie z przepisami. Dolna krawędź okna dachowego będzie na wysokości około 130cm może trochę wysoko ale okna będą w garderobie i łazience gospodarzy oraz w pokoju rekreacyjnym. Więc wysokość nie powinna przeszkadzać

    Pozdrawiam
    Arpek 7

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtutus

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Czarnowo, k. Bydgoszczy
    Posty
    51

    Domyślnie

    Arpek 7,

    Dzięki za odpowiedź odnośnie dostosowania projektu do wąskiej działki. Ja zrobię chyba to samo czyli jednym słowem podniosę okna na poddaszu.

    pozdrawiam,
    rtutus

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtutus

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Czarnowo, k. Bydgoszczy
    Posty
    51

    Domyślnie Co z sufitem na poddaszu

    Witam,

    Mam pytanie czy ktoś rozważał już jakie rozwiązanie zastosuje jeśli chodzi o sufit na poddaszu. Nie jestem budowlańcem ale jeśli dobrze czytam projekt to pomieszczenia na poddaszu mają ponad 4m wysokości licząc od stropu do dachu i nie mogę nic znaleźć na temat konstrukcji sufitu na poddaszu. Dodatkowo konstrukcja dachu nie przewiduję jętek do których można by zamocować sufit. Czy jedyną alternatywą jest zatem sufit podwieszany na linkach ?

    pozdrawiam,
    rtutus

  18. #38

    Domyślnie odpowiedź na pytania... do arpek7

    arpek7 oto szczegóły:

    po podwyższeniu ściany kolankowej zwiększa się wysokość trójkata jaki tworzy dach (zakładam że koniec dachu chcesz mieć na tej samej wysokości co w projekcie) - w związku z tym (z twierdzenia tangensów ) zwiększając wysokość dachu automatycznie wydłużają się krokwie - 30 cm na wysokość przekłada się na ok 57 cm krokwi dodatkowo.

    Stan ZERO (koszt wybudowania niezasypanych fundamentów z rozprowadzoną kanalizą): 54 tys. zł

    Pozdrawiam,
    lukjaros

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam.

    Dziękuję Lukjaros za szczegółowe odpowiedzi ale u mnie będzie problem z wydłużeniem krokwi, gdyż posiadam za wąską działkę . Ja natomiast skorzystam z opcji zaproponowanej przez Tlobo czyli obniżenie docelowej wysokości parteru z 290cm poprzez zlikwidowanie jednego stopnia schodów na poddasze (około 18cm) wtedy docelowo parter będzie miał wysokość około 272cm. Czyli reasumując podnosimy ściankę kolankową o 1 pustak 24cm rezygnujemy z 1 stopnia schodów 18cm czyli wysokość dolnej krawędzi dachy wobec oryginału podnosi się o 6cm. Podwyższenie w takiej wysokości nie wpłynie na bryłę budynku .
    Również zastanawiam się na rozwiązaniem problemu z sufitem na poddaszu?????

    Pozdrawiam
    Arpek7
    [/quote]

  20. #40

    Domyślnie w temacie sufitu...

    a co na temat sufitu podwieszanego mówią architekci ??? może uda się tam zrobić strych!?

    Pozdrawiam,
    lukjaros

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony