dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo zadowolona z powłoki reflex (Koło) na drzwiach
    w prysznicu. Wystarczy po każdej kąpieli użyć ich ściągaczki do wody
    (dają w prezencie) i śladu nie widać. A powłoki tej nie uzyskuje się,
    nakładając na szybę jakąś chemię, tylko to jest odpowiedni rodzaj szlifowania
    szkła Takie coś stosuje się tylko w przypadku białych sanitariatów
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał GGGosik
    Ja jestem bardzo zadowolona z powłoki reflex (Koło) na drzwiach
    w prysznicu. Wystarczy po każdej kąpieli użyć ich ściągaczki do wody
    (dają w prezencie) i śladu nie widać. A powłoki tej nie uzyskuje się,
    nakładając na szybę jakąś chemię, tylko to jest odpowiedni rodzaj szlifowania
    szkła Takie coś stosuje się tylko w przypadku białych sanitariatów
    No tak, tylko nam potrzeba "czegos" na jako taka ochrone szkla. Kabiny zmieniac nie bede tylko dla powloki reflex, szukam preparatu, ktory ulatwi mi choc troche mycie, nie oczekuje cuda, ktore uwolni mnie calkowicie od mycia szyby, bo tego to nawet powloka refex nie gwarantuje (myc kabine tak czy siak trzeba, kwestia tylko przyczepnosci kamienia).

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał fennel
    Tutaj znalazlam:
    http://www.ravak.de/?page=anticalc
    http://66.102.9.104/search?q=cache:X...=pl&lr=lang_pl
    no ale nie wiem gdzie to kupic ...oprocz zamawiania w internecie

    na allegro są. wystarczy wpisać Ravac Anticalc.
    mam zamiar sama taki nabyć, ciekawe, czy się sprawdza...
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał monah
    na allegro są. wystarczy wpisać Ravac Anticalc.
    mam zamiar sama taki nabyć, ciekawe, czy się sprawdza...
    no jest na allegro, w roznych sklepach internetowych tez, ja szukam "zwyklego" sklepu, gdzie mozna wejsc i kupic.
    wczoraj wypatrzylam sklep w internecie, ktory ma swoje stoisko na Bartyckiej w W-wie, pozostaje mi przy okazji tam wpasc i kupic . chce sie przekonac czy warte jest to pieniedzy i w ogole zachodu.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna-maria3
    Moze zadam głupie pytanie, ale czy kabina kupiona z powłoką ma tę powlokę stałą, czy jednak po jakimś czasie się zużyje?
    Cytat Napisał yorki_man
    Niestety powłoki reflex anticalc czy jakkolwiek je nazwać nie są wieczne - także się wycierają.
    Cytat Napisał GGGosik
    A powłoki tej nie uzyskuje się, nakładając na szybę jakąś chemię, tylko to jest odpowiedni rodzaj szlifowania
    szkła
    Z tego wynika że taka "powłoka-nie powłoka" jest stała, bo przecież szlif się nie zmienia?...
    Zamąciliście mi we łbie

  6. #26

    Domyślnie

    Właśnie zobaczyłam temat więc odpowiadam jako posiadacz 2 szklanych kabin prysznicowych w tym jednej przeszklonej z 3 stron. Wspomniana kabina zostala zakupiona bez powłoki i od półtora roku (tyle ma kabina) nakładam właśnie wspomniany preparat Ravaka anticalc. Nabyłam go w castoramie, kosztował około 30 zł i był wystawiony przy wannach i kabinach. Uważam że jest to kapitalna sprawa, która ułatwiła mi życie niewyobrażalnie. Kabina jest zawsze czyściutka, wszyscy myślą, ze na ich przyjście cały dzień i noc pucowłam a ja tylko raz na 3,4 miesiące odnawiam powłokę i po kąpieli czyścimy ściagaczką. I to wszystko. Poleciłam juz wielu znajomym ten preparat bo jest świetny, nie kosztuje dużo i jest bardzo wydajny ( ja wciaz mam pierwsza butelke a w niej jeszcze 1/4 preparatu).
    Mam nadzieję, ze pomogłam. Drugą kabinę mam z powłoką i dzisiaj nie widzę sensu płacenia 1000 zł ekstra za powłokę, no chyba , że jest w promocji, ale podobno to tez nie jest wieczne.

  7. #27

    Domyślnie

    To ja dla upewnienia się - to na pewno jest ten anticalc? Bo w castoramie to stało na półce, ale nie będąc pewna spytałam Pana Doradcę i mówi, że się skończyło, a było w takich małych buteleczkach. Teraz się pogubiłam W sumie w opisie na www ravaka pisze, że to "regeneruje tą powłokę" więc może autor miał na myśli tą oryginalną powłokę na kabinach, o której pisała Gosik.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Besta77
    To ja dla upewnienia się - to na pewno jest ten anticalc? Bo w castoramie to stało na półce, ale nie będąc pewna spytałam Pana Doradcę i mówi, że się skończyło, a było w takich małych buteleczkach. Teraz się pogubiłam W sumie w opisie na www ravaka pisze, że to "regeneruje tą powłokę" więc może autor miał na myśli tą oryginalną powłokę na kabinach, o której pisała Gosik.

    z tego co napisala lilaszek wynika, ze preparat dziala na nie-powleczonym fabryczne szkle. pozostaje i tak samemu sie przekonac......
    tutaj nic nie doczytalam zeby napisali, ze to do kabin z powloka http://66.102.9.104/search?q=cache:g...=pl&lr=lang_pl

    patrzac dalej za tym:
    http://www.ravak.de/?page=glassline1
    "Alle Glasscheiben der Reihe GLASSLINE sind ohne Mehrpreis immer mit RAVAK ANTICALC geschützt.
    Bei gelegentlicher Auffrischung der Schutzschicht mit Ravak Anticalc Conditioner können Sie die Lebensdauer erheblich verlängern. "


    opisuja, ze szyby z serii glassline sa pokryte tym anticalc´iem (po czym jest wejscie w ten napis "ravak anticalc" i przechodzi automatycznie na strone gdzie jest ten wlasnie conditioner) i zalecaja odswiezac ta powloke tym conditionerem.

  9. #29

    Domyślnie

    Tak, na butelce jest napisane Ravac anticalc. Po posmarowaniu szyby tym płynem, tworzy się taka powłoka która powoduje dosłownie zaimpregnowanie, efekt jak na kaczce . Ja przed zastosowaniem, żadnej powłoki producenta nie miałam, ale owszem jak oryginalna jest stara mozna ją reanimować tym preparatem.
    Nie ma się co zastanawiać , tylko zakupić i zaimpregnowac-WARTO!!!

  10. #30

    Domyślnie

    Dzięki, dzięki!

    To pędzę do casto! (38 raz w tym tygodniu za niedługo będą mi dzień dobry na wejściu mówić )
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  11. #31

    Domyślnie

    Wołać o karte stałego klienta! Mi juz pod koniec budowy panowie z różnych działów mówili dzień dobry gdy spotykali mnie spacerującą po castoramie ,a pan z działu z farbami nawet na ulicy się kłaniał .

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Cytat Napisał GGGosik
    A powłoki tej nie uzyskuje się, nakładając na szybę jakąś chemię, tylko to jest odpowiedni rodzaj szlifowania
    szkła
    Z tego wynika że taka "powłoka-nie powłoka" jest stała, bo przecież szlif się nie zmienia?...
    Zamąciliście mi we łbie
    W przypadku szyb prysznicowych z Koła (nie wiem, jak inni producenci)
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony