dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zielony

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Chciałbym aby mój dom stał na płycie fundamentowej. Ma także mieć piwnicę. Jak powinna być wykonana taka płyta?

  2. #2

    Domyślnie

    powiedz co kieruje tobą żeby wykonywać płytę pod budynkiem czy konieczność(np słabo nośne grunty) czy lubisz extra rozwiązania
    Hej!

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Akcja protestacyjna - musiałeś tu zaglądnąć !?

  4. #4
    Gosc123
    Guest
    Gosc123

    Domyślnie

    Widzę, że temat umarł rok temu, ale może jeszcze się wskrzesi. Czy tylko gruntem lub zachcianką musi być podyktowana decyzja o płycie? Na przykład gotowe (prefabrykowane) fundamenty betonowe stawia się właśnie na płycie... czyli technologia - inaczej może się nie da...

  5. #5

    Domyślnie

    Czesem jest to uzasadnione czymś innym. Na podmokłych gruntach znacznie łatwiej wybudować szczelną piwnicę przy wylaniu płyty betonu z dodatkami preparatów uszczelniających i w taki sam sposób ścian fundamentowych z dodatkowym zastosowaniem specjalnego profilu uszczelniającego z tworzywa sztucznego.

  6. #6
    Gosc123
    Guest
    Gosc123

    Domyślnie

    O, ta odpowiedz bardzo mi sie podoba i pasuje do moich planow

  7. #7

    Domyślnie

    Budując na skarpie wykonałem płytę fundamentową zbrojoną jak strop i wypuściłem zbrojenie z 3 stron aż na parter zbrojąc w ten sposób 3 żelbetowe ściany .Pod płytę dałem papę i czarną folie.Upłyneł 5 lat i w piwnicy jest sucho.Płyta została wylana na wcześniej wykonaną stopę i ławice.Jestem z tego rozwiązania zadowolony i myślę że czasem warto wydać troszku więcej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony