dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie z czego ściany na poddaszu?

    Może to już było ale wyszukać coś w wyszukiwarce to koszmar. dlatego proszę napiszcie z czego robicie ściany na poddaszu?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    zależy tez jaki strop , na monolitycznym można stawiać dowolnie, na terivie powinny być przewidziane wzmocnienia pod ścianki, zawsze można zrobić z płyt GK . Ja u siebie zrobiłem z BK 12 cm , ze względu na mały ciężar tych bloczków, duże wymiary i łatwość obróbki ( miałem dużo skosów , i docinanie trójkącików w innym materiale byłoby kłopotliwe )

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    ja robie sciany działowe z bloczkow promonto.bloczek ma wymiar 500x666 i grubosc 8cm. jest idealnie gładki.nie potrzeba go tynkowac(spora oszczednosc - tynk 2x 25zł/m2) bo wystarczy pod malowanie pociagnac delikatnie gładzia co jest znacznie tansze.bloczki maja dosc przyzwoita dzwiekochłonnosc i bardzo szybko sie je muruje.koszt bloczka 15zł czyli 1m2 sciany kosztuje okolo 50zł na gotowo juz gładzia jezeli samemu sie to zrobi...a to nie jest trudne z takimi bloczkami
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    ja robie sciany działowe z bloczkow promonto.bloczek ma wymiar 500x666 i grubosc 8cm. jest idealnie gładki.nie potrzeba go tynkowac(spora oszczednosc - tynk 2x 25zł/m2) bo wystarczy pod malowanie pociagnac delikatnie gładzia co jest znacznie tansze
    Tylko trzeba w takim wypadku dość dokładnie stawiać te ścianki. Co by tu nie mówić, tynk zakrywa niedociągnięcia i nierówności.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał marcin_u
    ja robie sciany działowe z bloczkow promonto.bloczek ma wymiar 500x666 i grubosc 8cm. jest idealnie gładki.nie potrzeba go tynkowac(spora oszczednosc - tynk 2x 25zł/m2) bo wystarczy pod malowanie pociagnac delikatnie gładzia co jest znacznie tansze
    Tylko trzeba w takim wypadku dość dokładnie stawiać te ścianki. Co by tu nie mówić, tynk zakrywa niedociągnięcia i nierówności.
    a jaki problem sie przyłozyc do wymurowania sciany.jak bloczek dobrze wykonany to zaden problem
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  6. #6

    Domyślnie

    Dokleje się do was, mam ten sam problem co na strychu. Mam terive, tzn nie moge z ceramiki i tam gdzie bym chciał.
    pawelurb
    Ja u siebie zrobiłem z BK 12 cm , ze względu na mały ciężar tych bloczków, duże wymiary i łatwość obróbki ( miałem dużo skosów , i docinanie trójkącików w innym materiale byłoby kłopotliwe
    Jak możesz wyjaśnij mi skrót BK12cm. Czy to może coś takiego jak Ytong.

    marcin_u
    ja robie sciany działowe z bloczkow promonto.bloczek ma wymiar 500x666 i grubosc 8cm. jest idealnie gładki.nie potrzeba go tynkowac(spora oszczednosc - tynk 2x 25zł/m2)
    Marcin napisz więcej z jakiego materiału są twoje bloczki, dla mnie to płyta styropianowa, tak wynika ze zdjęć. Nie znam tych nowości a chętnie czegoś się dowiem.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    pepi to sa bloczki gipsowe. tu mozesz o nich poczytac http://www.multigips.pl/index.php?cat=338
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli nie chcesz non-stop słuchać tej samej muzyki, co Twoje dzieci, to silka. O ile strop pozwoli

  9. #9

    Domyślnie

    Czy Silka to beton komórkowy, czy jest to samo co Ytong? Ytong znam natomiast z betonem nie miałem nic do czynienia. Chodzi przede wszystkim o ciężar

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi
    Czy Silka to beton komórkowy, czy jest to samo co Ytong? Ytong znam natomiast z betonem nie miałem nic do czynienia. Chodzi przede wszystkim o ciężar
    Na takie pytania nawet się nie chce starym wyjadaczom odpisywać.
    Ytong to beton komórkowy. Silka to cegła/pustak silikatowy. Bardzo ciężki, ale na ściany działowe najlepszy jeśli chodzi o izolację przed dźwiękiem.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jamaju
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    154

    Domyślnie

    A czy ktoś stosował albo ma opinie o pustakach akustycznych np.:Porotherm 25 AKU lub Thermpor 25 AKU?

  12. #12

    Domyślnie

    A jeśli mielibyśmy wybierać między lekkimi ścianami:

    - beton komórkowy
    - płyta g-k
    - bloczki promonto (gipsowe)


    Jak wybrać najefektowniej, najkożystniej, najzdrowiej. Co z wykończeniami, chodzi mi o tynk, gładź itp.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    ja robie sciany działowe z bloczkow promonto.bloczek ma wymiar 500x666 i grubosc 8cm.
    Mój brat miał taką ścianę w mieszkaniu. Bardzo akustyczna, mało sztywna. Bloczki faktycznie bardzo równe.
    Moim zdaniem nadają się do jakiś deweloperskich mieszkań, u siebie w domu bym nie zastosował. Z wierceniem otworów pod puszki osprzętu elektrycznego trzeba uważać, żeby nie przelecieć na drugą stronę ściany...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban
    Cytat Napisał marcin_u
    ja robie sciany działowe z bloczkow promonto.bloczek ma wymiar 500x666 i grubosc 8cm.
    Mój brat miał taką ścianę w mieszkaniu. Bardzo akustyczna, mało sztywna. Bloczki faktycznie bardzo równe.
    Moim zdaniem nadają się do jakiś deweloperskich mieszkań, u siebie w domu bym nie zastosował. Z wierceniem otworów pod puszki osprzętu elektrycznego trzeba uważać, żeby nie przelecieć na drugą stronę ściany...
    a beton komorkowy to niby jest mniej akustyczny? jezeli ktos chce mioec cicho to tylko silka ale waga silki nie pozwala jej stosowac wszedzie.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  15. #15

    Domyślnie

    No tak no może dwa bloczki obok siebie, czyli 2x8cm i juz jest 16. Beton ma różne grubości, nie myśle o 20cm, ale np. 15cm, 12cm, czy 10cm to nie 8cm.
    Nie mówicie nic o płycie g-k, to najgorsze rozwiązanie, czyli nie tłumi hałasu, ale w środku jest wełna to tez nic nie da.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi
    No tak no może dwa bloczki obok siebie, czyli 2x8cm i juz jest 16. Beton ma różne grubości, nie myśle o 20cm, ale np. 15cm, 12cm, czy 10cm to nie 8cm.
    Nie mówicie nic o płycie g-k, to najgorsze rozwiązanie, czyli nie tłumi hałasu, ale w środku jest wełna to tez nic nie da.
    jak komus zalezy na cichej scianie moze dawac 2xpromonto lub grubszy BK...ale trzeba tez wziasc pod uwage ciezar tej sciany co ma znaczenie stawiajac ja na pietrze.
    izolacyjnosc sciany z promonto 8cm jest taka sama ,a nawet troche lepsza jak sciany z BK12. Zawsze mozna dac sciane z 2xpromonto i mamy 16cm grubosci(nie trzeba tynku) a sciana bedzie cichutka.Jak sie da BK12 to trzeba doliczyc po min 2x 1cm tynku z kazdej strony i mamy 14cm wiec grubosc podobna a sciana znacznie bardziej cicha.
    http://www.multigips.pl/index.php?cat=431
    http://www.solbet.pl/izolacyjnosc_akustyczna.php
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  17. #17

    Domyślnie

    A z jakiego materiału obmurować klatke schodową, zamiast ażurowej balustrady( mam na myśli część klatki na strychu) Myśle, że powinno to być coś mocniejszego niz ściana z promonto.[/b]

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi
    A z jakiego materiału obmurować klatke schodową, zamiast ażurowej balustrady( mam na myśli część klatki na strychu) Myśle, że powinno to być coś mocniejszego niz ściana z promonto.[/b]
    promonto nie jest takie słabe,moim zdaniem mocniejsze niz BK12. A jak potrzeba gdzies wzmocnic to mozna w spoine pozioma dodac paski tasmy stalowej dla wzmocnienia.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  19. #19

    Domyślnie

    marcin_n a co ze ścianą z płyty g-k. Pytałem juz wcześniej a tu nic. Sucha robota bez wilgoci., tynku czy gładzi. W tym wątku sami zwolennicy bloczków.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi
    marcin_n a co ze ścianą z płyty g-k. Pytałem juz wcześniej a tu nic. Sucha robota bez wilgoci., tynku czy gładzi. W tym wątku sami zwolennicy bloczków.
    sciane z G-K to stawiałbym tylko tam gdzie trzeba ze wzgledu na niski ciezar tej sciany.zeby na takiej scianie powiesic cos ciezkiego to trzeba to przewidzic juz podczas montazu dajac tam wzmocnienie.sciana ta tez nie jest taka tania jezeli chce sie miec cicha sciane to trzeba dac wew. dobra wełne do wyciszenia.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony