dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 31
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 613
  1. #221

    Domyślnie

    cieszę się że trafiłeś, jak widać komin to dobry punkt nawigacyjny

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Wiśniewska
    Witajcie!
    Z niecierpliwościa będę czekać na zdjęcia Waszego Niedużego!
    W końcu będzie można zobaczyć ten domek już wykończony!


    Pozdrawiam!
    Załączamy dwa zdjęcia z 2002 roku, które mieliśmy na dysku.
    Aktualne postaramy się dołączyć w przyszłym tygodniu.
    Na zdjęciach widać zmiany w naszym Niedużym (garaż, duże przesuwne drzwi na taras,większe pojedyńcze okna połaciowe i dodatkowe okno połaciowe doświetlające schody, ścianka kolankowa "ciut" wyższa i ganek).

    Pozdrawiamy

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Piękne!!!!!
    Czekam na nastepne. Jestem żądna zdjęć jak kania dżdżu!

    Bardzo podoba mi się położenie garażu. Pomyślę nad czymś takim. Ganek też będziemy robić, ale po odbiorze dopiero.

    Śliczny kolor elewacji!

    Zachwycona jestem!

  4. #224

    Domyślnie

    Rzeczywiście, piękny ten "Nieduży" Anny i Wojtka. Lada dzień będę miał pozwolenie na budowę, potem kredyt i jazda!!!!!! Czekam więc również na kolejne zdjęcia "Niedużych". Pozdrawiam !

  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    WojciechF
    I jak tam w sprawie pozwolenia na budowę? Jest już?
    Pozdrawiam ciepło

  6. #226

    Domyślnie

    WojciechF

    Czy otrzymałeś odpowiedzi na pytania ?
    Dołączamy zdjęcie do albumu z dobrze widocznym oknem przesuwnym do ogrodu.

    Pozdrawiamy !

  7. #227

    Domyślnie

    Dzisiaj otrzymałem pozwolenie na budowę. Świętujemy z rodziną. Pozdrawiam wszystkich. Dzieki Anno i Wojtku za wyjaśnienia.

  8. #228

    Domyślnie

    Moi Drodzy! To przełomowy moment ( dla Was na pewno też takim był) - otrzymanie papierka o nazwie " pozwolenie na budowę domku...". Sięgam pamięcią wstecz... w połowie lutego podjeliśmy decyzję o budowie, od tego czasu potyczki z urzędami. Najpierw czy można się budować w miejscu gdzie sobie wymyśliłem (warunki zabudowy), potem podział istniejących działek (nasza działka składa się z dwóch wydzielonych), kolejny kłopot to grunty rolne klasy III, na których nie można budować (jakoś to ominąłem), w końcu podział, notariusz, objazd po sąsiadach i urzędach żeby było szybciej i 28.04.2004 r. staliśmy się prawnymi właścicielami działki. Potem zakup projektu, adaptacja, energetyka i najszybciej co uzyskaliśmy to pozwolenie na budowę. Z perspektywy czasu warto było przejść tę dżunglę biurokracji (chociaż przed nami jeszcze wielka góra budowania). Hej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 [/img][/quote]

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Zasługujesz na jak najszczersze GRATULACJE!

  10. #230

    Domyślnie

    Widzę Anno, że dorzuciłaś kilka nowych zdjęć do galerii ( bardzo ładne). Utworzyłem sobie folder ze zdjęciami Waszego domku i w wolnych chwilach przeglądam zastanawiając się jak będzie wyglądał mój. Kiedy zacznę prace budowlane zapewne będę miał więcej pytań skierowanych w Waszą stronę. Pozdrawiam serdecznie!

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Bardzo mi miło
    Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.
    A ja już się nie mogę doczekać, kiedy będę mogła pokazać, jak nam domek i otoczenie pięnieje
    Pozdrawiam

  12. #232

    Domyślnie

    Gratulacje dla Wojciecha !!!!

    Życzymy
    - porządnych fachowców
    - dużych rabatów
    - braku opóźnień

    i dużo frajdy.

    Pozdrawiamy Anka i Wojtek

    Dorzuciliśmy trochę zdjęć do albumu.

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Przepiękne zdjęcia!
    To dziwne uczucie widzieć wykończony, piękny widok swoich gołych, nie pomalowanych jeszcze ścian

    Bardzo, bardzo podoba mi się i ogród i sposób na kuchnię. U nas będzie nieco inaczej, ale to co zobaczyłam na Waszych zdjęciach naprawdę bardzo mi się podoba.

    Ślicznie dziękuję za możliwość obejrzenia innego- nie mojego Niedużego

    Świetne zdjecia i świetny domek!
    Pozdrawiam

  14. #234

    Domyślnie

    Do Wojtka i Anki :
    bardzo bym chciała zobaczyc Waszego Niedużego ale niewiem gdzie macie zdjęcia, możecie mi dać namiary? z góry dziekuje

    żonka hyenox'a
    Własny domek na wsi to moje marzenie..., które realizuje ( pomału )

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał HyenoX
    Do Wojtka i Anki :
    bardzo bym chciała zobaczyc Waszego Niedużego ale niewiem gdzie macie zdjęcia, możecie mi dać namiary? z góry dziekuje

    żonka hyenox'a
    Do żonki hyenox'a

    Wystarczy kliknąć na ten kwadracik z domkiem na dole naszego postu.

    Pozdrawiamy !

  16. #236

    Domyślnie

    Do Wojtka i Ani:
    no piękny ten Wasz nieduzy a jaki ogród przepiękny
    pozdrawiam

    żonka hyenox'a emi
    Własny domek na wsi to moje marzenie..., które realizuje ( pomału )

  17. #237

    Domyślnie

    Do Wojtka i Ani oraz Anny Wiśniewskiej.
    Jestem na etapie wybierania ekipy. Powiedzcie mi , jeśli można, ile Was wyniosła robocizna w poszczególnych etapach budowania "stanu surowego zamkniętego" ( prace ziemne, fundamenty, ściany nośne, ściany działowe, strop, więźba dachowa, krycie dachu i obróbka, stolarka okienno-drzwiowa). Czy mieliście jedną ekipę na te wszystkie etapy, czy też był podział na podwykonawców? Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi. Pozdrawiam![/i]

  18. #238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    WojcieF
    U nas sytuacja jest nieco specyficzna, bo wszystkie rzeczy, o które pytasz robił u nas jeden człowiek. Płaciliśmy mu za etapy: stan ), ściany, strop, dach. Dokłądnych stawek teraz nie pamiętam. Sprawdzę w domu i przy najbliższej okazji Ci podam.

    Jeśli miałabym wybierać, brałabym jedną ekipę do zrobienia wszystkiego. Przy takim rozwiązaniu nie ma spychologii typu- mogę się nie przykładać do ścian bo następny tynkiem wyróna, a następny tak samo kombinuje i tłumaczy, że styropianem się wyrówna. A tak jest niestety bardzo często.

  19. #239

    Domyślnie

    Wojciech F

    U nas wybieraliśmy ekipy do poszczególnych zakresów prac
    - fundamenty, ściany i strop ekipa murarzy ( koszt robocizny ok.21tys.pln)
    - więźba i krycie dachu górale(prawdziwi) ( koszt robocizny ok.14tys.pln)+ zakwaterowanie
    - okna drewniane k=1,1 sosna miejscowy zakład (koszt z montażem
    11tys.)
    - instalacje branżowe osobne ekipy
    - tynki wewnętrzne
    - wykończeniówka
    - elewacja

    Uważamy, że nie ma firmy,która potrafi wszystko dobrze( ! ) robić sama i tak na poszczególne roboty bierze podwykonawców, dlatego lepiej samemu decydować kto będzie wykonywał poszczególne prace.
    Wymaga to codziennych kontroli na budowie, oraz wcześniejszego ustalenia ekip i harmonogramu robót.Praktycznie w lutym mieliśmy obsadzone ekipy a w marcu ruszyła budowa.
    Jeśli chodzi o koszty robocizny to uzgadnialiśmy z każdym cenę w oparciu o przygotowane przez ekipy kosztorysy robót ( szczegółowe! ), to była również podstawa do rozliczeń.Płatność po wykonaniu etapu prac.
    Zawsze oglądałem też wcześniejsze prace ekip i rozmawiałem z inwestorem.
    Podane przez nas wartości należy brać bardzo orientacyjnie to był 2001 rok.
    Pozdrawiamy.

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    WociechF

    Stan O (ze szlichtą i rurami do kanalizacji) - 4 tys.
    Ściany i strop (terriva)- 5 tys.
    Dach (więźba, dachówka, montaż okien, rynny)- 6 tys.
    Ocieplenie- 20 zł/m2
    Wstawienie okien- 500 zł
    Tynki (wew.)- 6 zł/m2
    Gładzie- 6 zł/m2
    Posadzki- 10 zł/m2.

    Wszystko robił jeden człowiek. Dzięi temu murował prosto, bo wiedział, że to on potem będzie ocieplał i tynkował
    Z jego pracy jesteśmy bardzo zadowoleni. Widzimy prace co niektórych "fachowych ekip" i nóż się w kieszeni otwiera . My przez całą budowę spaliśmy spokojnie. Wada takiego rozwiązania- trzeba pilnować, sprawdzać, dostarczać materiały, samemu sobie być kierownikiem budowy, inwestorem i inspektorem nadzoru. Zaleta- niesłychana satysfakcja i poczucie silnej więzi z domkiem

Strona 12 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony