dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 31
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 613
  1. #241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    WociechF

    Stan O (ze szlichtą i rurami do kanalizacji) - 4 tys.
    Ściany i strop (terriva)- 5 tys.
    Dach (więźba, dachówka, montaż okien, rynny)- 6 tys.
    Ocieplenie- 20 zł/m2
    Wstawienie okien- 500 zł
    Tynki (wew.)- 6 zł/m2
    Gładzie- 6 zł/m2
    Posadzki- 10 zł/m2.

    Wszystko robił jeden człowiek. Dzięki temu murował prosto, bo wiedział, że to on potem będzie ocieplał i tynkował
    Z jego pracy jesteśmy bardzo zadowoleni. Widzimy prace co niektórych "fachowych ekip" i nóż się w kieszeni otwiera . My przez całą budowę spaliśmy spokojnie. Wada takiego rozwiązania- trzeba pilnować, sprawdzać, dostarczać materiały, samemu sobie być kierownikiem budowy, inwestorem i inspektorem nadzoru. Zaleta- niesłychana satysfakcja i poczucie silnej więzi z domkiem

  2. #242

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za informację. Pomogą mi zweryfikować niektóre oferty. Właśnie kopię fundamenty! Pozdrawiam!

  3. #243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Spadliśmy a z nami Nieduży. Tzreba ciągnąć w górę
    Pozdrowienia dla wszyskich mieszkańców Niedużych!

  4. #244

    Domyślnie

    Wykopy pod fundamenty nabierają kształtów, chociaż ciężkieto kopanie w glinie...

  5. #245
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Trzymam kciuki najmocniej jak potrafię U mnie dom nabiera kolorów- wewnętrznych A właściwie kończy to nabieranie

  6. #246

    Domyślnie

    Dzisiaj po wielkiej ulewie wykopy pod fundamenty zostały do połowy zalane...

  7. #247

    Domyślnie

    niedobrze z tymi fundamentami trzeba wybrać rozmoczoną glinę... u mnie juz jest folia na dachu, lada dzień dachówki i okna. podbeton wylany scianki wewnetrzne stoją , zapraszam na wizytę...

  8. #248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Ja też zapraszam, gdyby ktoś wybierał się na wakacje nad morze my za dwa- trzy tygodnie się wprowadzamy

  9. #249

    Domyślnie

    Ja wczoraj skończyłem wylewać taras. Jest duży 30m2. Dwie godziny po wylaniu trochę mi go grad zepsuł. Wieczorem zatarłem do dodając do wierzchniej warstwy sam cement. W tym roku z robotami na budowie same kłopoty. Zawsze jak coś robię to pada, ale nie załamuję się i tego samego życzę budowniczym Niedużego.

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Wiśniewska
    Ja też zapraszam, gdyby ktoś wybierał się na wakacje nad morze my za dwa- trzy tygodnie się wprowadzamy
    chyba się skuszę za tydzień może dwa jadę na wakacje w te strony....

  11. #251

    Domyślnie

    Po wylaniu ław fundamentowych wybieram się z rodziną nad morze jeśli więc zaproszenie aktualne proszę Anno o namiary na Waszą działkę w Konikowie. Pozdrawiam!

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    No pewnie, że aktualne
    Do Konikowa jedzie się z Koszalina od ul. Połczyńskiej. Po minięciu tabliczki "Konikowo" trzeba dojechać do skelpu na rogu po lewej i zaraz za nim skręcić w prawo przy tabliczce "sołtys" (Ale klimaty! ). I potem już tylko ze 100 m prosto drogą pełną dziur i na widoku będzie nasz Nieduży stojący za drewnianym płotem, z kogutem na dachu- łatwy punkt nawigacyjny

    Pozdrawiam!

  13. #253
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie Przywitanie

    Witamy Was,
    Spośród grubo ponad 1000 projektów jakie przejrzeliśmy zdecydowaliśmy się właśnie na D33. Przede wszystkim podoba nam się z zewnątrz, układ funkcjonalny (prawie) nam odpowiada, ma zwartą i prostą bryłę oraz nieskomplikowany dach, a tym samym nie powinien być taki drogi w budowie i eksploatacji.

    Na budowie nie znamy się wogóle, nikt z naszej rodziny nie zna się na budowie, co gorzej nikt z naszej rodziny się nie budował w ciągu ostatnich 25 lat...

    Pierwsze co zrobiliśmy to wydrukowaliśmy i oprawiliśmy sobie ten wątek, wyszło 64 strony! Nieocenione są Wasza pomoc i doświadczenia, z których mamy zamiar w dalszym ciągu korzystać.

    Miłego weekendu życzą
    Aneta i Rafał.

  14. #254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Pozdrawiam serdecznie!

    No i powodzenia podczas największej przygody życia!

  15. #255

    Domyślnie

    kolejni szaleńcy przybyli
    jeszcze zobaczycie co to znaczy budować....
    uśmiechu na budowie życzę...

  16. #256

    Domyślnie

    Pozdrawiam "Niedużych" i życzę sukcesów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  17. #257
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś doprojektowywał garaż dwustanowiskowy do D33?
    Lepiej to zrobić przy zakupie projektu w Muratorze czy w późniejszym terminie juz po zakupie projektu może to zrobić dowolny architekt?
    Co to jest za wersja D33L?
    Pozdrawiam,
    Rafał.

  18. #258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Jewśli ma być to garaż "przyklejony" do bryły budynku to chyba najlepiej jeśli naniesie go architekt przy adaptacji budynku. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że to jedyna droga.

    D33L to lustrzane odbicie projektu "oryginalnego". Ja właśnie lustrzane odbicie mam

    Pozdrawiam!

  19. #259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    Tak, planuję dobudować garaż do budynku.

    Czy jeżeli zwiększyłbym sciankę kolankową to wiązałoby się to koniecznie ze zmianą kąta nachylenia dachu? Widzicie wogóle potrzebę jej zwiększania?

  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Nie odpowiem na to pytanie, bo my nic takiego nie robiliśmy i w związku z tym nie do końca wiem jakie są konsekwencje podniesienia ścianki kolankowej. Na chłopski rozum- wcale nie trzeba zmieniać kąta nachylenia dachu- dach jest po prostu usadowiony wyżej.
    Z tym podnoszeniem to trzeba ostrożnie w przypadku akurat tego domku gdyż bardzo łatwo zgubić jego proporcje. Wyglądać może wtedy śmiesznie- jak na stopce. Widziałam podobny domek z podniesioną ścianką kolankową- koszmar. Niektórzy ratują dom "wyciągając" dach w dół, żeby podratować te proporcje. Może to i jest sposób?

    Z wysokości pomieszczeń na poddaszu jestem bardzo zadowolona i nie czuję potrzeby, żeby były wyższe.

    My nie zmienialiśmy wysokosci ścianki kolankowej w tym projekcie i nikomu tego nie będę polecać.
    Pozdrawiam

Strona 13 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony