dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 56
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1106
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie Dom Piczmana - Komentarze

    Zapraszam do dyskusji na temat naszej budowy Co myślicie o naszych założeniach?Czy są rozsądne?Z góry dziękuje i pozdrawiam...

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar zakreconaelfa
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    puk stuk, stuk puk ))

    Witam,
    bardzo ładne Wasze "ciepłe wspomnienia"!!! Super funkcjonalny rozkład (nawet spiżareczę macie). Jedyne czego mi brakuje to WC dla gości no i bym może zrobiła wejście do pralni z domu.

    Co planujecie na podłogę?

    Rekuperator super! Ale do rekuperatora chyba musi być gruntowy wymiennik ciepła - czy nie?

    Też bedziemy mieli strop drewnany.

    Jaką dachówkę planujecie? Bo ja myślę o blasze gładkiej na rąbek Albo tytan-cynk albo plannja.

    Pozdrawiam i trzymam kciuki!

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    No na podłogę planujemy płytki w salonie,kuchni,korytarzu,wiatrołapie,kotłowni no i oczywiście w łazience.Co do 3 pokoi (bo zamiast garażu będzie 3 pokój) planujemy deskę barlinecką,która przy podłogówce obniża temperaturę podłogi tylko o 2,5 stopnia więc nieznacznie a nie chcielibyśmy w sypialni płytek.Co do parkietu jeszcze nie doczytaliśmy więc decyzji ostatecznej nie pojeliśmy.Zresztą mamy na to dużo czasu jeszczeW każdym bądż razie drewno!!!
    Jeśli chodzi o Rekuperację to zamiast GWC zastosujemy tańsze i pośrednie rozwiązanie czyli 30 metrów rury pod powierzchnią zamarzania i na to 20 cm styropianu czyli pod posadzką domu zakończonej czerpnią.Ogrzeje to powietrze nawiewane w zimie i ochłodzi w lecie.Powinno się zastosować do tego moduł GWC Max ale kosztuje dość dużo (jest to wymiennik ciecz-powietrze) i podobno tylko nieznacznie wspomaga proces ogrzania i chłodzenia powietrza napływającego rurą do Rekuperatora.
    Jeśli chodzi o pokrycie dachu to znajomy,który będzie wykonywał dach namówił nas na dobrej klasy blachodachówkę...Trochę teraz żałujemy ale w Warunkach Zabudowy jest podana Blachodachówka więc już nie będziemy kombinować.
    A i jeszcze jedno!Wejście do pralni-kotłowni będzie od domu w wyniku zmian jakie przeprowadziliśmy w projekcie.Jutro zamieścimy rzut parteru po zmianach i będzie wszystko wiadomo
    Pozdrawiamy i również trzymamy kciuki

  4. #4

    Domyślnie

    cześc Piczman

    ja również w tym roku zaczynam budowę. Domek masz b. fajny. Podobieństwa z naszym to kopertowy dach
    Mam pytanie ponieważ wspominałeś o GWC. W dzienniku zakreconaelfa piszesz że gwc jest za 5 tys. To b. niewielka kwota . Czy to usluga kompleksowa , czy sam trochę zamierzasz popracować ?. Ja z ofert które powysyłałam otrzymałam raczej zbiezne kwoty 10 tys zł za gwc.

    pozdrawiam gośka

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Hej. Pisałem i rurowym wymienniku i tylko koszt materiałów ale w tej chwili to chyba zrezygnowałem.Dowiedziałem się że są rury specjalne do tego ale nie ma opasek.Na tych opaskach gromadzą się bakterie i po kilki latach czuć nieprzyjemny zapach.....Rozważamy w tej chwili Glikolowy wymiennik ciepła formy DOSPEL.Koszt to 9 tyś ale jest bez obsługowy i działa to trochę inaczej przez co powietrze nie ma styczności z gruntem.Super sprawa ale kosztuje.Z kolei żwirowy wymiennik trzeba co jakiś czas odkopywać i czyścić i to mnie nie przekonuje do niego...Zostaje ten Glikolowy DOSPELA ale zastanawiamy się czy warto bo za ok. 3,5 tyś można podłączyć klimatyzację.Jeśli chodzi i zimę to rekuperator będzie z nagrzewnicą wodną więc ogrzeje mroźne powietrze i GWC nie będzie potrzebne .Bardziej w lecie to ma znaczenie bo wentylacja mechaniczna zrobiła by upał w domu..Pozdrawiam!

  6. #6

    Domyślnie

    czesc
    o tym glikolowym to nie miałam pojęcia. Zawsze to mniej niz 10 tys no i jest bezobsługowy .
    Ale nie do konca zgadzam się ze stwierdzeniem, ze GWC nie będzie Ci potrzebny bo zastosujesz nagrzewnicę wodną. Wyczytałam bowiem, ze powietrze które wpada do GWC nagrzewa sie do temp ziemi tj 0 stopni. Czyli jak masz mrozy np - 15 stopni to niejako "za darmo' masz ogrzane powietrze do O stopni no a potem dalej rekuperator ogrzewa powietrza na wyższe temp ale zaczynając od temp o stopni a nie np. minusowej

    pozdrawiam gośka

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą, GWC to świetny pomysł ale niestety 9 tyś to troche za dużo(oczywiście same materiały), rozmawiałem z projektantem, który w tej chwili robi mi projekt wentylacji że do roku czasu stanieje i koszt będzie ok. 6 tys.Poczekamy i zobaczymy.I tak wcześniej niż za 2 lata nie zamierzamy się wprowadzić.Za 6 tyś nie ma się co zastanawiać!jeśli chcesz to wyśle Ci ofertę i szczegółowy opis tego GWC.Pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    A oto otrzymany przed chwilą projekt wentylacji.Jesteśmy zaskoczeni wyceną.Za całość zapłacimy 4500 zł !!!Miało być ok. 7 tys więc mile nas zaskoczyli
    Za co macie zapłacić 4500 zł ?
    W tym projekcie jest kilka kardynalnych błędów.
    Radzę zajrzeć do wątku : Wentylacja mechaniczna - czy ktoś sam policzył ?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Projekt wykonała firma SKALA z Częstochowy.A co jest w nim nie tak??

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Projekt wykonała firma SKALA z Częstochowy.A co jest w nim nie tak??
    Przeczytaj ten post adama_mk odnoszący się do podobnych błedów : http://forum.muratordom.pl/post2293070.htm#2293070 - chodzi o długosci poszczególnych gałęzi w układzie trójnikowym oraz tzw. rury głosowe pomiedzy pomieszczeniami.
    Nie odpowiedziałeś za co ta cena ? Za projekt, czy całą instalację (z tego co wiem sam rekuperator kosztuje więcej)?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Rekuperator to niedużo ponad 3 tyś, chodzi o Dospel 120 Water o wydajności ok. 200m3/h.Reszta to przewody,anemostaty itd... Razem 4500 zł i w tym koszt wykonania projektu który jest zaliczką zwracaną w momencie zamówienia całego zestawu.Wielkość Reku dobrali samiponoć ma wystarczyć...

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nevertrust

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, czy za te 200tys. które posiadacie, zamierzacie również wyposażyć dom czy sądzicie że nie uda wam się zmieścić w tej kwocie lub nieznacznie za nią wykroczyć?

    Pozdrawiam.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Hmm....
    Liczymy że się uda wybudować nowoczesny dom.Będą nowe rozwiązania i ekstremalne ocieplenie.W porównaniu ze standardowym domem jednorodzinny koszt będzie ok. 20% wyższy.Jeśli chodzi o wykończenie wnętrza to wszystko oprócz kładzenia płytek zrobię sam i tu jest spora oszczędność bo ok. 20 tyś.
    Cześć wyposażenia już mamy, zostaje nam AGD i dokupić brakujące meble.
    Ogólnie myślę że dom ok. 100 m za 200 tyś to tak akurat ale już na ogrodzenie i garaż na pewno zbraknie.
    Jeśli jest poddasze użytkowe w takim domu to trzeba doliczyć min. 30tyś bo wiele rzeczy wychodzi drożej i dochodzą schody itd.... Wszystko z Żoną przeliczyliśmy i zdecydowaliśmy się na prostą parterówkę
    To najtańszy sposób na własny dom!!!
    Pozdrawiam!

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Strumyczek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Moszczenica Wyżna,
    Kod pocztowy
    33-340
    Dzielnica
    małopolska
    Posty
    270
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Jak tam Wasze WZ???

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Echhhh... Szkoda gadać!
    Mamy dostać na dniach czyli po 8 miesiącach prawie !!!

    Okazało się że Wojewoda pogubił papiery i nie mógł uzgodnić Warunków co przedłużyło sprawę o 3 miesiące.Szkoda że nas ani Gminy nikt nie poinformował.Powinien ktoś za to odpowiedzieć ale nie chce nam sie tłuc po Rzeszowie, poza tym nie mamy na to czasu...
    Bylismy u projektanta i jesteśmy umówieni za tydzień, oszacował realny czas otrzymania PNB na początek PAŻDZIERNIKA !
    Nic tylko usiąść i płakać!Ogólnie panuje u nas totalna DŻUMA!
    Dzięki za zainteresowanie i życzymy żeby następne problemy już was ominęły...
    My mamy podobnie bo jeszcze łopata nie wkopana a już problemy ....

    Pozdrawiamy!

  16. #16

    Domyślnie

    Jestem na etapie zapoznawania się GWC Wodnego 1 oraz rurowego i zastanawiam się co będzie lepsze dla moich warunków.
    Tak się spytam. Zdecydowałeś się na zakup 100 m rury fi 25.
    Z tego co czytałem chyba inni instlują dla wodnego 1 150-200 m rur.
    jak myślisz czy tyle wystarczy?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Wystarczyło by nawet 70 mb!Dam więcej żeby nieco przewymiarować

    Mam małe potrzeby a od tego zależy ich ilość!
    Cały czas się opieram na radach adama_mk ,pomaga mi cały czas!
    Jestem dość dobrze zorientowany więc podaj dane i spróbuje pomóc

    Pozdr.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Wystarczyło by nawet 70 mb!Dam więcej żeby nieco przewymiarować

    Mam małe potrzeby a od tego zależy ich ilość!
    Cały czas się opieram na radach adama_mk ,pomaga mi cały czas!
    Jestem dość dobrze zorientowany więc podaj dane i spróbuje pomóc

    Pozdr.
    Przeczytałem chyba cały wątek "GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą" ale jest tego zbyt duzo i dyskusja czasami trafia na dziwne tory. Chyba nalezy przeczytac to jeszcze raz.

    Ja mam takze mokry grunt wiosna bywa tak ze poziom wód jest równy z gruntem.Obecnie przy suszy jest 1 m ponizej.
    Oczywiscie trochę podniose grunt ale poziom wód się nie zmieni.
    Planuje miec pow. uzytkową 120m2 z poddaszem. Mi w zalezy na cieplejszym powietrzu w zimie zastanawialem sie nad rurowym(przynajmniej nie wymaga wentylatora w zimie) ale mogą być zalania kanału.
    Ile wg Ciebie wystarczy rury dla tych warunków.
    A ile metrów powierzchni domu będzie u Ciebie?

    Pozdrawiam,
    mirma

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Witaj mirma !
    U nas będzie 110 m2 i 300 m3 kubatury! U Ciebie kubatura podobna bo skosy itd...

    Rurowego to ja bym nie robił chociaż nie potrzebuje prądu żeby działać ,na jego temat nie wiem zbyt wiele!
    Dużo wydajniejszy w takim terenie będzie Wodny 1 a warto wykorzystać to ciepełko w wodzie pod trawnikiem!
    Poza tym masz całkowicie odizolowane GWC od wentylacji a jeśli rurowy będzie źle wykonany to mogą być problemy.Do tego studzienka rewizyjna i czerpnie gdzieś trzeba wypościć.Może i przesadzam ale wykonanie trudniejsza według mnie i bardziej pracochłonne z gorszy efektem!Podejrzewam że nawet droższe!

    Czyli jeśli zdecydujesz się na wodny 1 to ok 80 mb rurki tak jak u nas to już przewymiarowanie

    Dobierzesz nagrzewnicę na zamówienie z Juwentu i z -10 nagrzeje Ci na +5 a to dużo.Koszt to 40 W na pompkę.Moim zdaniem warto ,,,!

  20. #20

    Domyślnie

    Popytam sie dalej.

    Jaki poziom wody masz obecnie, czy sprawdzałeś? u mnie jak pisałem wcześniej jest niecały 1 m
    Czy juz zakopałes rury/ jesli nie to na jaka głębokość zakopiesz.
    Czy tak krótką długość rur potwierdził ktoś na forum lub sam wyliczyłeś. Tak się pytam bo poprzednicy co to robili to wkopywali znacznie więcej. Może mieli gorsze warunki lub większą powierzchnie.
    Czekam na fotki z Twojego GWC.
    Co do poboru prądu to w moim przypadku należy dodać jeszcze zużyciena prace wentylatora. Aczkolwiek zastanawiam się czy w zimie to by nie mogło pracowac grawitacyjnie.
    I jeszcze co do nagrzewnicy jakie parametry musi spełniać.
    Adam pisał coś o tym wątku ale może skorzystam z twoich przemyśleń.
    Masz może już wycenę nagrzewnicy?

    Jezelis mozesz mi udzelic odpowiedzi na moje watpliwosci to wielkie dzieki z góry.

    Pozdrawiam,
    mirma.

Strona 1 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony