dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 56
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1106
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w moim dzienniku i na 3 ostatnich stronach wątku o GWC Adama_mk!

    Ale cierpliwy jestem więc w skrócie :

    Teraz wodę mam nawet powyżej gruntu,moja działka po tych ulewach ostatnich stała się bagnem.Po suszach nie jest niżej niż 1 m.

    Rurki miałem zakopać pojutrze w Sobotę ale leje juz 2 tygodnie więc nie da rady,czekam na 10 dni bez deszczu i zaczynam.Głębokość 1,5 metra.Działka docelowo będzie podwyższana więc wyjdzie 1,5 do 2 m.Im głębiej tym lepiej...
    Dyskutowałem kilka dni na temat długości rur i w końcu wyszło że optymalnie będzie 80 mb, wgregor nawet namawiał mnie do 20 mb ale nie bardzo mu wierzę!To taki Trol tego forum i neguje prawie wszystkie stwierdzenia innych użytkowników!
    Musisz policzyć , ok. 30 W z 1 mb rurki w takich warunkach to spokojnie. Potrzebujesz ( wykorzystasz) tylko ok. 2-3 KW. Wychodzi 80 mb!!!!
    Adam podawał mi 200 mb dla 2xwiekszego domu!!!!!
    Fotki będą,jak zakopię ,,,,, za ok. 2 tygodnie w Dzienniku!
    GWC Wodny 1 to układ wymuszony, nie może pracować grawitacyjnie.U nas Rekuperetor pociągnie ok 60 W i 40 W GWC, razem 100 W! Miesięczny koszt to 30-40 zł ,a to opcja kiedy GWC chodzi cały czas a tak naprawdę to tylko w zimie tak będzie.W lecie to kilka godzin dziennie i tylko w upały.
    Nagrzewnicę dobierają w Juwencie na podstawie danych,które im podasz.U mnie wycenili 350 zł NETTO czyli 390 zł Brutto! U ciebie to samo będzie!

    Jeśli jeszcze cos to pytaj.Widzę że troche się zamotałeś w tym wszystkim,,,,

    Pozdrawiamy serdecznie!!!
    Ostatnio edytowane przez Piczman ; 29-07-2011 o 11:46

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w moim dzienniku i na 3 ostatnich stronach wątku o GWC Adama_mk!

    Ale cierpliwy jestem więc w skrócie :

    Teraz wodę mam nawet powyżej gruntu,moja działka po tych ulewach ostatnich stała się bagnem.Po suszach nie jest niżej niż 1 m.

    Rurki miałem zakopać pojutrze w Sobotę ale leje juz 2 tygodnie więc nie da rady,czekam na 10 dni bez deszczu i zaczynam.Głębokość 1,5 metra.Działka docelowo będzie podwyższana więc wyjdzie 1,5 do 2 m.Im głębiej tym lepiej...
    Dyskutowałem kilka dni na temat długości rur i w końcu wyszło że optymalnie będzie 80 mb, wgregor nawet namawiał mnie do 20 mb ale nie bardzo mu wierzę!To taki Trol tego forum i neguje prawie wszystkie stwierdzenia innych użytkowników!
    Musisz policzyć , ok. 30 W z 1 mb rurki w takich warunkach to spokojnie. Potrzebujesz ( wykorzystasz) tylko ok. 2-3 KW. Wychodzi 80 mb!!!!
    Adam podawał mi 200 mb dla 2xwiekszego domu!!!!!
    Fotki będą,jak zakopię ,,,,, za ok. 2 tygodnie w Dzienniku!
    GWC Wodny 1 to układ zamknięty, nie może pracować grawitacyjnie.U nas Rekuperetor pociągnie ok 60 W i 40 W GWC, razem 100 W! Miesięczny koszt to 30-40 zł ,a to opcja kiedy GWC chodzi cały czas a tak naprawdę to tylko w zimie tak będzie.W lecie to kilka godzin dziennie i tylko w upały.
    Nagrzewnicę dobierają w Juwencie na podstawie danych,które im podasz.U mnie wycenili 350 zł NETTO czyli 390 zł Brutto! U ciebie to samo będzie!

    Jeśli jeszcze cos to pytaj.Widzę że troche się zamotałeś w tym wszystkim,,,,

    Pozdrawiamy serdecznie!!!
    Dzieki za odpowiedz, przemysle to wszystko i bede obserwował Twoje poczynania. Wgregor strasznie namieszał dodatkowo nie pisał na temat. Wiec przy okazji chciałem się podpytać w jednym miejscu. Zda odpowiedz dzieki.

    Dlaczego wg ciebie GWC wodne nie moze pracowac grawitacyjnie w zimę. Wydaje mi sie ze chodzi o to by przepuścić powietrze przez nagrzewnicę/wymiennik ciepła. Czy będzie to wentylator czy też samo przepłynie Czy ma to jakieś znaczenie. Przepływ strumienia można by regulowac ewentualnie przepustnicą.
    Dla tego rozwiązania nie zakładam reku(ograniczam początkowe koszty).

    Tak tylko się zastanawiam.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Dlaczego wg ciebie GWC wodne nie moze pracowac grawitacyjnie w zimę. Wydaje mi sie ze chodzi o to by przepuścić powietrze przez nagrzewnicę/wymiennik ciepła. Czy będzie to wentylator czy też samo przepłynie Czy ma to jakieś znaczenie. Przepływ strumienia można by regulowac ewentualnie przepustnicą.
    Nie kapuje

    Wiesz jak to działa ??

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman

    Nie kapuje

    Wiesz jak to działa ??
    Wydaje mi się ze wiem jak to działa bo budowa jest banalna.

    Spróbuje wyjasnić krótko. Jak się nie uda to trudno.
    GWC wodne wymaga 1. Kolektora zakopanego w ziemi. 2. Powietrza które zostanie odpowiednio dogrzane albo schłodzone. I właśnie powietrze zastanawiałem czy nie może przepłynąć grawitacyjnie przez wymiennik ciepła zamiast wymuszac obieg wentylatorem.

    I to wszystko.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Czyli zamierzasz mieć wentylacje mechaniczną, nawiewno - wywiewną bez Reku.
    OK!
    Idźmy dalej ,,,,,
    Powietrze nawiewane chcesz przepuścić przez nagrzewnicę z GWC. OK!

    O jaki wentylator Ci chodzi! O ten co będzie nawiewał powietrze do domu z zewnątrz?
    Przecież to element wentylacji!! Chcesz mieć grawitacje w wentylacji mechanicznej???

    Albo jedno albo drugie,chyba że czegoś nie zrozumiałem!
    To powietrze musisz jakoś wtłoczyć do chałupy, samo nie wleci ,,,,,

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    O jaki wentylator Ci chodzi! O ten co będzie nawiewał powietrze do domu z zewnątrz?
    Przecież to element wentylacji!! Chcesz mieć grawitacje w wentylacji mechanicznej???

    Albo jedno albo drugie,chyba że czegoś nie zrozumiałem!
    To powietrze musisz jakoś wtłoczyć do chałupy, samo nie wleci ,,,,,
    ...ale się narobiło
    Tak tylko się zastanawiam, być noże to nie ma sensu. Najlepiej zastosować reku+GWC ale obniżając koszty chciałem zastosować coś pośredniego.
    Podobno można mieć GWC rurowe i nie włączać wentylatora w zimę. Powietrze jest zasysane grawitacyjnie. Wiec może można to zastosować do wodnego. Mimo że mamy rozprowadzoną wentylacje "mechaniczną" powietrze przepływa grawitacyjnie przy dużej róznicy temperatur.
    Tak mi się wydaje.
    Jeśli to dla Ciebie nie ma sensu to zakończmy bo i tak mi pomogłeś.
    Dzieki.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Przeczytaj To !!!!!!!!! http://forum.muratordom.pl/viewtopic...614715#2614715

    Bo Ci się wszystkie rodzaje wentylacji poplątały, mam nadzieje że lektura Ci się przyda.Mnie się bardzo przydała.
    To o czym myślisz to tzw. przekombinowanie a nawet niemożliwe do zrobienia,,,
    Tak czy siak życzę powodzenia i zapraszam do naszego dziennika ,,,,

    Pozdr.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kszew
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Witam!
    Widzę, że zamierzamy budować podobne domy (parterówki) z instalacjami.
    Ja buduję pod Rzeszowem (10km) w Lutoryżu. Działkę mam równą, wysoki poziom wód gruntowych, usytuowanie działki: prostokąt w kier. północ-południe.
    A gdzie Ty się budujesz?
    Co do spotkania, to przychylam się do tej propozycji.
    pozdrawiam
    kszew

  9. #29

    Domyślnie

    Witam,
    Oglądam zdjęcia z Twojego GWC i mało z nich widać ale dobre i to.
    Zastanawiam się ak rozmieściłeś to na działce. Ze zdjęcia i z tego co chyba wcześniej gdzieś pisałeś nie dałeś spirali tylko ułożyłeś rurki w linii prostej Czy tak?.
    Czy wiesz w jakiej odległości można kopać dół na rurki od fundamentów. Widzę że chyba trochę się do fundamentu zbliżałeś.
    Jaki stan wód miałeś w momencie jak kopałeś.

    Pozdrawiam,
    M.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Hej!
    Na początku chciałem ułożyć w spirali bo widziałem to u któregoś z forumowiczów ale Adam_mk mnie przekonał żeby zrobić inaczej,łatwo nie było bo działeczka mała

    Odległość od fundamentu nie gra roli według mnie,sam przeciąłem kilka razu linię ław i rurka biegnie pod nimi.Rurki zakopałem ok 1,5 m pod ziemią, spód ław będzie l ok. 70 cm pod ziemią!

    Stan wód pokazałem dokładnie na zdjęciu, ok. 30 cm pod nogami po 2 tygodniach upałów i bez deszczu!

    Pozdr.

  11. #31

    Domyślnie

    Czy nie myślisz, że takie przecinanie linii fundamentów osłabia same fundamenty, ponieważ grunt pod fundamentem juz nie będzie taki stabilny.

    Mając taki stan wód kiedy planujesz wylewać fudamenty Czy czekasz az opadnie woda czy tylko jak bedziesz miał PNB

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    U mnie wykopy będą tylko 50 cm głębokości więc nie powinno być problemu!
    Podejrzewam że niższe wody nawet nie występują,zwykle to u mnie jeziorko stoi

    Chodzi o to że podnosimy całą działkę o 60 cm!
    Miejsca przecięcia ław fundamentowych będę w tym tygodniu na wszelki wypadek ubijał stopą.

    Kopiemy dopiero za kilka tygodni,czekamy na PNB!

    Pozdr.

  13. #33

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy dałeś w wykopie tylko jedną rurkę czy też puściłeś parami. Wydaje mi się że tylko jedną ale na wszelki wypadek się zapytam.

    Jak myślisz czy ma sens wpuszczenie rurek po wylaniu fundamentów. czy też radzisz zrobić tak jak Ty to zrobiłeś.

    Czy ostatecznie coś zmieniasz w wentylacji po uwagach HenoK.

    Pozdr,
    M.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    W wykopie jest jedna rurka,kopaliśmy 80 mb i tyle trzeba było ,,,

    Jeśli chodzi o kolejność to chyba lepiej w ogóle zrobić to jak już dom stoi,zostawić sobie tylko jakiś przepust co by nie kuć później.
    Szczerze to trochę żałuje i zaczynam się bać o te wykopy przecinające ławy

    Dlaczego tak? Bo jeśli byśmy poczekali to później wypadło by jesienią i zimą a czekać do następnego Lata to odpada!

    Podczas budowy będzie ciężko to zakopać bo sprzęd,robotnicy i bałagan,u nas cała działka rozkopana z powodu takiego rowka ,,,
    Jeśli masz miejsce na działce i czas to poczekaj,przykryj dom i wtedy na spokojnie zakop!
    A Henkoka nie słucham od kiedy dał mnie do Złotych Myśli

    Zrobię tak jak planowałem,z tym że jeszcze czekam na odpowiedź Adama_mk który obiecał że sie przyjrzy!

    Pozdr.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    A Henkoka nie słucham od kiedy dał mnie do Złotych Myśli
    Nie mogłem się powstrzymać, te 5m ubijane stopą było boskie .

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    No czasem coś palnę, oj wstyd ,,,

    Już poprawione hehe

    Pozdr.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cześć

    Podaj nazwe programiku i ew. skąd wziąłeś do obliczania OZC ?

    dzięki z góry i pozdrawiam, majki

    PS. No widzę, że pięknie się pną mury, pięknie
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Program ściągnąłem z tej strony :http://www.purmo.com/pl/downloads/software.htm

    Nazywa się Purmo OZC
    Trzeba się tam niestety zarejestrować, jak coś to podaj mail , wyślę Ci instalkę !

    Twój Dziennik też widziałem, śledzę od jakiegoś czasu i parę rzeczy podejrzałem

    Pozdr.

  19. #39

    Domyślnie

    Przeczytałem dziennik. Kurczaki idziecie z ta budową jak burza
    Podoba mi się kilka zdjęć w dzienniku

    Co to za geodeci? Zastanawiam się czy to nie ten sam co u nas tyczył

    Zapisuję się do podglądaczy dziennika, bo podoba mi się tutaj

    PS: mapa jest do celów projektowych a nie "projekcyjnych"
    PPS: na słupku granicznym stoi teodolit a nie niwelator ;->

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa ,,,
    Ale to dopiero początek

    Oj będzie się działo

    Pozdr.

Strona 2 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony