dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 51
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1012
  1. #121
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    mam u siebie rolety i w nowym domu też będę miał.
    popieram to co napisał ZBYCH choć chciałbym wskazać na jedną malutką wadę rolet zwłaszcza sypialni usytuowanej od zachodu:
    MOŻNA SPAĆ, SPAĆ, SPAĆ, ..., I SPAĆ...
    Jest na to rada, napęd elektryczny sterowany zegarem z blokadą ponownego zamknięcia przez pół godziny od otwarcia . Te pół godziny wystarczy na rozbudzenie .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  2. #122

    Domyślnie

    CO prawda nie spotkałam się jeszcze z systemem Integro, o którym pisał _ZBYCH_, w związku z czym mam pytanie, czy ten system jest droższy od rks czy sks?, -a może wręcz przeciwnie?
    wykańczamy... -się i dom... z przewagą pierwszego

  3. #123
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasieńka
    CO prawda nie spotkałam się jeszcze z systemem Integro, o którym pisał _ZBYCH_, w związku z czym mam pytanie, czy ten system jest droższy od rks czy sks?, -a może wręcz przeciwnie?
    Sądzę, że nie jest droższy, ale najlepiej zapytaj sprzedawcę.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to i ja swoje trzy grosze.
    Tak jak pisał Zbych założenie kontaktronów na rolety daje większe poczucie bezpieczeństwa.
    Nie zgodzę się z tym co pisze Woprz.- "najlepiej dodać na dole takie małe haczyki (zasuwki) są dużo bardziej skuteczne niż mechanizmy blokujące w kasecie" - jak się ma mechanizm elektryczny sterowany centralnie to takie rozwiązanie odpada.

  5. #125

    Domyślnie

    ZBYCH,
    by uniknąc długiego spania w nowym domu sypialnię mam od wschodu, daje napedy elektryczne do rolet bo obecnie mam ręczne podciąganie więc wstawać się nie chce.
    ale jak zaradzisz długiemu spaniu jeśli nie masz sterowania tylko taśma lub korba jak u Aleksandryty?

  6. #126

    Domyślnie

    _ZBYCH_ rozmawiałam dziś ze sprzedawcą rolet (jakimś takim mało zorientowanym..) i wywnioskowałam, że ten system o którym piszesz polega m.in. na tym, że przysłania (patrząc od wnętrza domu) część okna - czy tak?!?!
    Wolałabym coś takiego, co w żaden sposób nie będzie ograniczało światła okiennego

    A tak w ogóle to co mógłbyś powiedzieć o roletach nastawnych -cały czas mówimy o rks-ach, a ja planuję nakładane (ewentualnie integro, ale pod warunkiem że on nie przysłania okna)!

    Dzięki za info
    wykańczamy... -się i dom... z przewagą pierwszego

  7. #127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My mamy skrzynkę nakładaną na murze, ponad oknem. Prowadnice są schowane pod ociepleniem i tynkiem. Rolety w żaden sposób nie zasłaniają światła okna ani ram (też b. nam na tym zależało).
    Skrzynkę widać, ale nie wystaje zbytnio i można się do niej dostać
    w razie awarii.

  8. #128

    Domyślnie

    Od samego początku zamierzałem mieć rolety - ze względów bezpieczeństwa (kontaktrony na roletach jako pierwsza linia obrony) i wygody (brak zasłonek, możliwość zaciemnienia itp). Jedyna wada jaką dostrzegam (teroetycznie bo jeszcze jestem w trakcie budowy) to, że opuszczone rolety informują o nieobecności mieszkanców - ja planuję symulować obecność przy użyciu sterowania i silników do podnoszenia rolet.
    Na parterze zainstalowałem RKSy - rzeczywiście ciepło będzie miało gdzie uciekać. Mam zamiar docieplić je dodatkowo: od spodu RKSa podkleję do płyty rewizyjnej styrodur 2cm. Na piętrze wynikł problem: mam w jednym pokoju dwa okna w narożu, zetknięte ze sobą pod kątem prostym - nie da się tam zainstalować RKSa (musiałaby być zakładka) i wtedy zainteresowałem się sytemem Integro - prawdopodobnie na całym piętrze założę kasety Integro.
    Mam następujące spostrzeżenia na temat tych dwóch systemów:

    RKS:
    -: ucieka ciepło,
    -: kłopot z brudzeniem w pokoju w przypadku awarii
    -: trzeba montować RKS szerszy o kilkanaście cm niż okno.
    +: można założyć rolety w taki sposób, że po zwinięciu będą całkowicie niewidoczne (prowadnice wpuszczone w mur, pancerz zwinięty w RKS nie wystaje) - na czym mi bardzo zależało,
    +: dostęp do pancerza tylko od środka co zwiększa bezpieczeństwo,
    +: można stosować dowolny rodzaj elewacji - np u mnie klinkier.

    Integro:
    -: kłopot z elewacją klinkierową - na kasecie Integro trzeba położyć płytki klinkierowe a bywają kłopoty z dobraniem identycznego koloru;
    -: jeśli nie skorzysta się z rady _ZBYCH_a aby mocować lewostronnie to intruz może otworzyć kasetę z zewnątrz i zrobić z roletą co chce (a tak to tylko kiedy jest zwinięta);
    -: nie można całkowicie schować prowadnic rolety w mur, bo są szersze (53mm każda) a ze względu na koniecznośc pozostawienia dostępu do wnętrza kasety można ją wpuścić w mur najwyżej po 3cm z każdej strony.
    +: można instalować po budowie (rozłożyć koszty),
    +: ciepło nie ucieka przez środek kasety, ale i tak warto mądrze docieplić ten kawałek muru,
    +: nie trzeba montować kasety szerszej niż okno (nawet przy napędzie elektrycznym)

    Jeśli chodzi o koszty: w firmie HITPLUS, gdzie się zaopatruję cena za mb RKS i Integro jest taka sama (95zł/mb) tyle, że jak pisałem powyżej RKS trzeba kupić szerszy niż okno a Integro nie, więc wychodzi taniej. Poza tym chyba (nie wiem napewno, bo to jeszcze przede mną) uzbrojenie Integro jest tańsze niż RKS.

    W sumie - każdy wybiera co woli...
    Na razie tyle - napiszę jak zamontuję kasety na piętrze.
    Pozdrawiam serdecznie

    Paweł
    ____________________________________________
    Jak się pracuje młotem pneumatycznym to nie ma miejsca na 'undo' !!!

  9. #129
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    ZBYCH,
    by uniknąc długiego spania w nowym domu sypialnię mam od wschodu, daje napedy elektryczne do rolet bo obecnie mam ręczne podciąganie więc wstawać się nie chce.
    ale jak zaradzisz długiemu spaniu jeśli nie masz sterowania tylko taśma lub korba jak u Aleksandryty?
    A tak:



    Zamiast tradycyjnego, ręcznego zwijacza, montujemy elektryczny napęd z programatorem . Koszt automatu 300 zł.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #130
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasieńka
    _ZBYCH_ rozmawiałam dziś ze sprzedawcą rolet (jakimś takim mało zorientowanym..) i wywnioskowałam, że ten system o którym piszesz polega m.in. na tym, że przysłania (patrząc od wnętrza domu) część okna - czy tak?!?!
    Wolałabym coś takiego, co w żaden sposób nie będzie ograniczało światła okiennego

    A tak w ogóle to co mógłbyś powiedzieć o roletach nastawnych -cały czas mówimy o rks-ach, a ja planuję nakładane (ewentualnie integro, ale pod warunkiem że on nie przysłania okna)!

    Dzięki za info
    To znaczy, że ten sprzedawca ma asortyment ograniczony tylko do rolet nakładanych, które chce Ci zamontować na oknach (zasłaniając przy tym kawałek okna). Nie ma on pojęcia o roletach INTEGRO .
    Zerknij na podaną stronę i zobacz, czy z rysunków wynika, że skrzynka przysłania okno?
    Na podanej stronie znajdziesz opisy wszystkich typów rolet.

    Ja nie zajmuję się montażem rolet tylko montażem systemów alarmowych, więc nie znam wszystkich odpowiedzi na temat rolet
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #131
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    My mamy skrzynkę nakładaną na murze, ponad oknem. Prowadnice są schowane pod ociepleniem i tynkiem. Rolety w żaden sposób nie zasłaniają światła okna ani ram (też b. nam na tym zależało).
    Skrzynkę widać, ale nie wystaje zbytnio i można się do niej dostać
    w razie awarii.
    Rozumiem, że skrzynkę macie w grubości ocieplenia. Czy tak?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #132
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelko
    ...Mam następujące spostrzeżenia na temat tych dwóch systemów:
    ...
    Integro:
    -: jeśli nie skorzysta się z rady _ZBYCH_a aby mocować lewostronnie to intruz może otworzyć kasetę z zewnątrz i zrobić z roletą co chce (a tak to tylko kiedy jest zwinięta)
    Tak samo jak w przypadku każdej innej rolety z wyjątkiem systemu RKS (dostęp tylko od wewnątrz). Można i temu zaradzić. Dodatkowy czujnik otwarcia kasety
    Poza tym przy rolecie z wbudowanym napędem elektrycznym nie można sobie zwinąć rolety po otwarciu kasety .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #133

    Domyślnie

    Rzućcie okiem na skrzynki firmy Beck+Heun. Ta strona polskiego dystrybutora to jakaś badziewna trochę, ale zerknijcie na niemieckie foldery:

    Roka Therm RG i tu katalog i dane techniczne.

    Cała skrzynka jest wykonana z twardego styropianu (FS 30), z klapą rewizyjną od zewnątrz (a więc żadnego mostka termicznego) i pancerz po zasunięciu rolety zasłania klapę.
    GG 5410889

  14. #134

    Domyślnie

    Szaruś: wydaje mi się, że coś pokręciłeś - Rocka therm firmy Beck+Heun to dokładnie taka kaseta RKS jakie zamontowałem na parterze - jest zbudowana ze styropianu zbrojonego prętami stalowymi, ale niestety klapa rewizyjna jest od wewnątrz mieszkania. A największa strata następuje, kiedy pancerz rolety jest wysunięty z kasety i przez szczeliny przy pancerzu oraz pustkę wewnątrz RKS ucieka ciepło. Stąd można jedynie przeciwdziałać temu docieplając klapę rewizyjną.
    Pozdrawiam serdecznie

    Paweł
    ____________________________________________
    Jak się pracuje młotem pneumatycznym to nie ma miejsca na 'undo' !!!

  15. #135

    Domyślnie

    _ZBYCH_: Poza tym przy rolecie z wbudowanym napędem elektrycznym nie można sobie zwinąć rolety po otwarciu kasety.
    Z tego co wiem to sam napęd elektryczny nie wystarczy - opór silnika łatwo pokonać. Konieczna jest jeszcze opcja zwana: blokada przegubowa.
    Nie pytajcie o szczegóły, bo nie pamiętam, ale mogę poszukać w materiałach otrzymanych z HITPLUSa.
    Pozdrawiam serdecznie

    Paweł
    ____________________________________________
    Jak się pracuje młotem pneumatycznym to nie ma miejsca na 'undo' !!!

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelko
    Szaruś: wydaje mi się, że coś pokręciłeś - Rocka therm firmy Beck+Heun to dokładnie taka kaseta RKS jakie zamontowałem na parterze - jest zbudowana ze styropianu zbrojonego prętami stalowymi, ale niestety klapa rewizyjna jest od wewnątrz mieszkania.
    Ja podałem Roka Therm RG (raumgeschlossen - zamknięta od środka) z klapą rewizyjną na zewnątrz. Ale widzę, że dałem złego linka, i go poprawiłem (do danych technicznych).
    GG 5410889

  17. #137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Do Zbycha - skrzynkę mamy w grubości ocieplenia.

  18. #138

    Domyślnie

    _ZBYCH_, wiem że zadaję jakieś prostackie pytania, ale wybacz... -bo ja taka tylko kobitka jestem no i trochę nie zorientowana

    Zauważyłam, że w linku który podałeś skrzynka nie przysłania okna, ale nurtuje mnie jedno: cóż to za "beton komórkowy" znajduje się nad oknem (w któego wnęce zamontowana jest ta roleta???) -mnie zawsze zdawało się (?), że nad oknem to nadproże winno się znajdować, a nie BK, -i z tegoż to powodu nie mogę zajarzyć sposobu mocowania tego systemu. (oczywiście mam na myśli rys. nr 1 -podczas wznoszenia ścian)
    Wybacz moją niekompetencję, ale ja z zawodu finansista jestem, więc... -sam rozumiesz.

    Byłabym wdzięczna za objaśnienie tematu
    wykańczamy... -się i dom... z przewagą pierwszego

  19. #139
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasieńka
    _ZBYCH_, wiem że zadaję jakieś prostackie pytania, ale wybacz... -bo ja taka tylko kobitka jestem no i trochę nie zorientowana

    Zauważyłam, że w linku który podałeś skrzynka nie przysłania okna, ale nurtuje mnie jedno: cóż to za "beton komórkowy" znajduje się nad oknem (w któego wnęce zamontowana jest ta roleta???) -mnie zawsze zdawało się (?), że nad oknem to nadproże winno się znajdować, a nie BK, -i z tegoż to powodu nie mogę zajarzyć sposobu mocowania tego systemu. (oczywiście mam na myśli rys. nr 1 -podczas wznoszenia ścian)
    Wybacz moją niekompetencję, ale ja z zawodu finansista jestem, więc... -sam rozumiesz.

    Byłabym wdzięczna za objaśnienie tematu
    Etam, pytania, jak pytania. Kto pyta, nie błądzi .

    Na tym rysunku pozycja 9, to beton komórkowy stanowiący wypełnienie ściany przy skrzynce. Nad nim jest nadproże (pozycja .



    1 - tynk
    2 - ocieplenie
    3 - siatka tynkarska
    4 - pokrywa zewnetrzna skrzynki typ SP90
    5 - plyta z welny drzewnej
    6 - szyna tynkowa skrzynki podtynkowej
    7 - pokrywa rewizyjna typ SP 90
    8 - konstrukcja nadproza
    9 - beton komorkowy
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #140
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Do Zbycha - skrzynkę mamy w grubości ocieplenia.
    Ale pewnie skrzynki trochę wystają z ocieplenia?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 7 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony