dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2003 z 2205
Pokaż wyniki od 40.041 do 40.060 z 44087
  1. #40041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post

    Mieszkam we własnym domu 5 rok, ciągle dochodzi coraz to nowe urządzenie, prąd bytowy tylko rośnie, mieszkańców też już więcej i dzisiaj bardzo żałuję, że podczas budowy ani PC PW ani paneli nie można było dostać chociażby za 200% obecnych kosztów.
    Można było, tylko się nie wierzyło (mieszkam dłużej od ciebie)

    Co do samej PC - mam piec gazowy za jakieś 5000 zł, 2 razy miał już przestój, drobne naprawy za grosze, ale ten dzień czy dwa kiedy kocioł nie pracuje oznacza, że z dzieciakami trzeba się gdzieś wynieść i jakoś normalnie żyć.
    A wszyscy tu piszą, że im 0,5-1 stopień na dobę dom traci

    Niecentralne ogrzewanie tej wady nie ma
    Jak prądu nie będzie to ci nic nie pomoże. Ja rozpalę w kominku, ty albo będziesz szukał agregatu albo butli gazowej i grzał słoneczkiem.

  2. #40042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A wszyscy tu piszą, że im 0,5-1 stopień na dobę dom traci
    Chodziło mi o brak ciepłej wody, temperatura do niekomfortowej spadałaby 3-4 dni, no u Ciebie 2
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  3. #40043
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy 5KW paneli pv razem z trzema nowymi inwerterami + dwa zapasowe zamknęła się w kwocie 10tys. PLN.
    Montaż i uruchomienie na wiosnę.
    Przy bieżącym zużyciu wychodzi, że za cały rok będę dopłacał do 3000kwh taryfy nocnej+opłaty stałe w taryfie G12w.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 14-02-2017 o 16:40

  4. #40044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Chodziło mi o brak ciepłej wody, temperatura do niekomfortowej spadałaby 3-4 dni, no u Ciebie 2
    O ludzie, tragedia. Może sobie nie zdajesz sprawy, ale w moim podgrzewaczu jest zwyczajna grzałka z termostatem

  5. #40045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Na dzień dzisiejszy 5KW paneli pv razem z trzema nowymi inwerterami + dwa zapasowe zamknęła się w kwocie 10tys. PLN.
    Montaż i uruchomienie na wiosnę.

    Druciarstwo.

  6. #40046
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Druciarstwo.
    Ale kalkulacja prosta, po 5 latach zwrot nakładów inwestycyjnych. Gdzie znajdę lokatę na 20% rocznie?

  7. #40047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Tyle że ty te plany chcesz podporządkować ogrzewaniu, ja nie
    Nie...
    Wybudować bardzo wygodny i prosty technicznie budynek którego eksploatacja praktycznie nic nie kosztuje ...
    Co w tym takiego dziwnego...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #40048
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał ad_mar Zobacz post
    .... Zużycie na co cwu mamy tak jak w stopce+ 6mcsx200kwh na wodę żeby uwzględnić cwu na cały rok. Doliczając do tego prąd bytowy jesteśmy na poziomie ok 6000kwh rocznie.
    ......
    3500 + 6x200 = 4700
    Prąd bytowy miesięcznie wychodzi u Ciebie około 100kWh - mieszkasz w domu tylko w weekendy i masz wszystkie sprzęty klasy A++++++?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  9. #40049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Druciarstwo.
    Może i druciarstwo ale jak inaczej nazwać instalację której cała komplikacja opiera się na odróżnieniu dwóch kolorów kabla..
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #40050
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ad_mar

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    3500 + 6x200 = 4700
    Prąd bytowy miesięcznie wychodzi u Ciebie około 100kWh - mieszkasz w domu tylko w weekendy i masz wszystkie sprzęty klasy A++++++?
    Mamy same ledy i laptoki. Zmywarka i pralka jest programowana na tanie taryfy. Reszta używana kiedy potrzebna.
    W 1 roku wyszło nam 1400kwh w drogiej taryfie. Możesz wierzyć lub nie - nie stawiam sobie za punkt honoru przekonywania kogokolwiek do własnego zużycia. Tak samo z resztą jak część osób grzejąca czystym prądem opisując swoje zużycia i odwieczne pyskówki i przebąkiwania niektórych że to niemożliwe. Niech to zużycie wzrośnie nawet do 3000, nie mówię że nie wzrośnie. W dalszym ciągu przy planowanej mocy oscylujemy na poziomie ~1000zł za cały prąd w domu.
    Dorzucenie kolejnych 2kwp jeśli wyjdą ekonomicznie uzasadnione nie stanowi w naszym przypadku problemu bo jest na tyle miejsca.
    Grzane 115m2 prostokątna bryła z poddaszem użytkowym. 8.1kW - kable. Ocieplenie: płyta fund+20cmXPS 036/ściany 30cm 031/dach i skosy 40cm 034. 30m2 okien Uw średnio 0.7. CWU galmet 120l. Reku Brink300+
    sezon 15/16 CO+CWU 3496kWh
    sezon 16/17 CO+CWU 3445kWh

  11. #40051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Nie zgodzę się z Tobą. Wydanie pieniędzy na PV czy PC to inwestycja w niskie koszty utrzymania.

    Inwestycja musi się opłacać, żeby miała sens. Jeżeli rozsypie się zanim przyniesie korzyści, które pokryją koszty nabycia i utrzymania, to nie ma sensu.
    I w większości domów współcześnie budowanych nie zdąży się zwrócić (i to w optymistycznej wersji). Do tego można tylko zgadywać, jakie będą koszty napraw i konserwacji gdy będzie zbliżał się moment, w którym zacznie powodować ekonomiczną opłacalność takiego przedsięwzięcia.

    Taki stary żart mi się przypomniał:
    - Ta maszyna zastępuje pracę 5 ludzi
    - A kto ją obsługuje?
    - 7 specjalistów


    Oczywiście OZC i oferty w dłoń i trzeba przeliczyć każdą sytuację. Bo są takie, gdzie się zwróci w 6-8 lat (o ile nie nastąpi jakaś usterka kosztowna w naprawie) - wtedy ma sens.

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Co do samej PC - mam piec gazowy za jakieś 5000 zł, 2 razy miał już przestój, drobne naprawy za grosze, ale ten dzień czy dwa kiedy kocioł nie pracuje oznacza, że z dzieciakami trzeba się gdzieś wynieść i jakoś normalnie żyć.

    Niecentralne ogrzewanie tej wady nie ma, mało tego, jak tylko zimą pyknie coś z paneli można maksymalizować auto-konsumpcję.
    Ale jakiej wady nie ma? I co niecentralne? Że jak masz PC to się nie zepsuje? Że przerwy w dostawie prądu nie będzie?
    Jesteś w super sytuacji, skoro masz i gaz, i prąd. Czemu nie dołożysz grzałki do zasobnika za grosze, żeby właśnie w takiej sytuacji sobie dogrzać prądem? Do tego nie trzeba PC ani PV.
    Za to jak masz wszystko na prąd (nawet z PV on-grid) - to faktycznie takie sytuacje stwarzają problem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-02-2017 o 17:32

  12. #40052

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Inwestycja musi się opłacać, żeby miała sens. Jeżeli rozsypie się zanim przyniesie korzyści, które pokryją koszty nabycia i utrzymania, to nie ma sensu.
    I w większości domów współcześnie budowanych nie zdąży się zwrócić (i to w optymistycznej wersji). Do tego można tylko zgadywać, jakie będą koszty napraw i konserwacji gdy będzie zbliżał się moment, w którym zacznie powodować ekonomiczną opłacalność takiego przedsięwzięcia.

    Taki stary żart mi się przypomniał:
    - Ta maszyna zastępuje pracę 5 ludzi
    - A kto ją obsługuje?
    - 7 specjalistów


    Oczywiście OZC i oferty w dłoń i trzeba przeliczyć każdą sytuację. Bo są takie, gdzie się zwróci w 6-8 lat (o ile nie nastąpi jakaś usterka kosztowna w naprawie) - wtedy ma sens.
    A wydanie tego na elementy wykończenia będzie miało większy sens?

    Proszę Cię, buduję się, mam budżet i decyduje na co go wydam. Jeden ma dodatkowy pokój, inny podwójny garaż, a ja trochę zrobię sam i mam minimalne koszty stałe za energię od pierwszego dnia skorzystania.

    Przez dobre 15 lat czy będę miał pracę czy nie koszty będą minimalne. Chodzi o skierowanie budżetu na budowę domu na obniżenie kosztów jego użytkowania.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  13. #40053
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ad_mar

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Inwestycja musi się opłacać, żeby miała sens. Jeżeli rozsypie się zanim przyniesie korzyści, które pokryją koszty nabycia i utrzymania, to nie ma sensu.
    I w większości domów współcześnie budowanych nie zdąży się zwrócić (i to w optymistycznej wersji). Do tego można tylko zgadywać, jakie będą koszty napraw i konserwacji gdy będzie zbliżał się moment, w którym zacznie powodować ekonomiczną opłacalność takiego przedsięwzięcia.

    Taki stary żart mi się przypomniał:
    - Ta maszyna zastępuje pracę 5 ludzi
    - A kto ją obsługuje?
    - 7 specjalistów


    Oczywiście OZC i oferty w dłoń i trzeba przeliczyć każdą sytuację. Bo są takie, gdzie się zwróci w 6-8 lat (o ile nie nastąpi jakaś usterka kosztowna w naprawie) - wtedy ma sens.



    Ale jakiej wady nie ma? I co niecentralne? Że jak masz PC to się nie zepsuje? Że przerwy w dostawie prądu nie będzie?
    Jesteś w super sytuacji, skoro masz i gaz, i prąd. Czemu nie dołożysz grzałki do zasobnika za grosze, żeby właśnie w takiej sytuacji sobie dogrzać prądem? Do tego nie trzeba PC ani PV.
    Za to jak masz wszystko na prąd (nawet z PV on-grid) - to faktycznie takie sytuacje stwarzają problem.
    Nie zgodzę się z tobą bo przecież to można napisać o każdej współczesnej rzeczy, od żarówki w lampie (bo można siedzieć przy świeczce która nigdy się nie zepsuje tylko wypali i zmienisz na nową) po PV/pompę ciepła a na domu i samochodzie kończąc. Tylko gdzie byśmy z tym doszli jakby wszyscy dalej konno jeździli i mieszkali w szałasach.
    Za wynajem mieszkania też możesz płacić 1000zł/mcs ale decydujesz się na kupno działki i budowę domu za często ponad 250k+. Kiedy to ci się zwróci pod względem ekonomicznym na który się powołujesz. A jeszcze remonty, malowania itp. A tak wynajmujesz i masz problem z głowy.
    Grzane 115m2 prostokątna bryła z poddaszem użytkowym. 8.1kW - kable. Ocieplenie: płyta fund+20cmXPS 036/ściany 30cm 031/dach i skosy 40cm 034. 30m2 okien Uw średnio 0.7. CWU galmet 120l. Reku Brink300+
    sezon 15/16 CO+CWU 3496kWh
    sezon 16/17 CO+CWU 3445kWh

  14. #40054
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ad_mar

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A wydanie tego na elementy wykończenia będzie miało większy sens?

    Proszę Cię, buduję się, mam budżet i decyduje na co go wydam. Jeden ma dodatkowy pokój, inny podwójny garaż, a ja trochę zrobię sam i mam minimalne koszty stałe za energię od pierwszego dnia skorzystania.

    Przez dobre 15 lat czy będę miał pracę czy nie koszty będą minimalne. Chodzi o skierowanie budżetu na budowę domu na obniżenie kosztów jego użytkowania.
    dokładnie tak.
    Grzane 115m2 prostokątna bryła z poddaszem użytkowym. 8.1kW - kable. Ocieplenie: płyta fund+20cmXPS 036/ściany 30cm 031/dach i skosy 40cm 034. 30m2 okien Uw średnio 0.7. CWU galmet 120l. Reku Brink300+
    sezon 15/16 CO+CWU 3496kWh
    sezon 16/17 CO+CWU 3445kWh

  15. #40055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A wydanie tego na elementy wykończenia będzie miało większy sens?

    Proszę Cię, buduję się, mam budżet i decyduje na co go wydam.
    Oczywiście, że Ty decydujesz. Pewnie, że można wydać 500zł/m2 płytek, bo ktoś tak ceni ich walory estetyczne. Nie o tym tu dyskutuję.
    Dyskutowane tu rozwiązania są funkcjonalnie niemal tożsame. A nawet powiedziałbym, że dołożenie PV czy PC zwiększa obsługowość i awaryjność systemu. Czyli ma same wady - i tylko jedną zaletę mniejsze koszty eksploatacji.
    Więc na dobrą sprawę jedyny argument za PV i PC to portfel. Tyle, że ten parametr, przy dokładnym policzeniu, jest niekorzystny dla PV i PC w konfrontacji z kupnem prądu w G12 w większości domów współczesnych. Oczywiście powtórzę, że oferty i OZC w dłoń, i trzeba przeliczyć konkretny przypadek.

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Przez dobre 15 lat czy będę miał pracę czy nie koszty będą minimalne.
    No właśnie takie podejście nie ma sensu - jakbyś odłożył te pieniądze do banku (nawet przy dzisiejszym oprocentowaniu) to ekonomicznie i tak Ci się bardziej opłaci. I będziesz miał z czego pokryć rachunki.
    Nigdy nie rozumiałem podejścia, że muszę wydać wszystko, co mam. Bo kiedyś nie będę miał. Zawsze warto odłożyć jakieś pieniądze na taką okoliczność, o jakiej piszesz zamiast wydawać teraz. Co z tego, że wydasz pieniądze teraz, jak w przyszłości nie będziesz miał nawet na zapłacenie tych minimalnych (oby się nie psuły sprzęty) kosztów.
    A jak teraz nie masz lepszej alternatywy na wydanie pieniędzy, niż nieopłacalna ekonomicznie inwestycja zwiększająca pracochłonność, obsługowość i awaryjność systemu, to pozazdrościć.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-02-2017 o 17:56

  16. #40056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dred1975

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Tyle że ja z PC zużywam 8000kWh. Bez niej zużyłbym dwa razy więcej.
    Zużywasz 8000kWh za 800zł ?

  17. #40057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Oczywiście, że Ty decydujesz. Pewnie, że można wydać 500zł/m2 płytek, bo ktoś tak ceni ich walory estetyczne. Nie o tym tu dyskutuję.
    Dyskutowane tu rozwiązania są funkcjonalnie niemal tożsame. A nawet powiedziałbym, że dołożenie PV czy PC zwiększa obsługowość i awaryjność systemu. Czyli ma same wady - i tylko jedną zaletę mniejsze koszty eksploatacji.
    Więc na dobrą sprawę jedyny argument za PV i PC to portfel. Tyle, że ten parametr, przy dokładnym policzeniu, jest niekorzystny dla PV i PC w konfrontacji z kupnem prądu w G12 w większości domów współczesnych. Oczywiście powtórzę, że oferty i OZC w dłoń, i trzeba przeliczyć konkretny przypadek.



    No właśnie takie podejście nie ma sensu - jakbyś odłożył te pieniądze do banku (nawet przy dzisiejszym oprocentowaniu) to ekonomicznie i tak Ci się bardziej opłaci. I będziesz miał z czego pokryć rachunki.
    Nigdy nie rozumiałem podejścia, że muszę wydać wszystko, co mam. Bo kiedyś nie będę miał. Zawsze warto odłożyć jakieś pieniądze na taką okoliczność, o jakiej piszesz zamiast wydawać teraz. Co z tego, że wydasz pieniądze teraz, jak w przyszłości nie będziesz miał nawet na zapłacenie tych minimalnych (oby się nie psuły sprzęty) kosztów.
    A jak teraz nie masz lepszej alternatywy na wydanie pieniędzy, niż nieopłacalna ekonomicznie inwestycja zwiększająca pracochłonność, obsługowość i awaryjność systemu, to pozazdrościć.
    W Twoim dzienniku stoi, iż będziesz miał PC PW i kominek. Jakoś w swoich wypowiedziach zalecasz nieco inną drogę. Mógłbyś to sprostować?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  18. #40058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ad_mar Zobacz post
    Za wynajem mieszkania też możesz płacić 1000zł/mcs ale decydujesz się na kupno działki i budowę domu za często ponad 250k+.
    Zdecydowałem się na budowę, bo to jest najtańsze rozwiązanie, które zaspokoi moje potrzeby funkcjonalne.
    Potrzebuję zamkniętego, prywatnego ogródka dla dzieci, gabinetu, trzech sypialni i części dziennej. Jak wynajmiesz mi takie mieszkanie w bliskiej okolicy lub w Warszawie nawet za 2K zł, to biorę i rezygnuję z budowy. Niech nawet utrzymanie kosztuje dodatkowy 500 zł drożej miesięcznie, niż ma mnie kosztować dom (niestety, wiem jak funkcjonują wspólnoty i spółdzielnie - a do tego standardy energetyczne budynków są "trochę" inne niż domu, który buduję).

  19. #40059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    W Twoim dzienniku stoi, iż będziesz miał PC PW i kominek.
    Możesz zacytować? Nie przypominam sobie, żebym podjął decyzję odkąd zacząłem liczyć. Ciągle liczę i rozważam różne opcje.

    A nie dalej jak wczoraj napisałem:
    Jak w takie rzeczy jeszcze wierzyłem, to w ciemno kupując projekt chciałem zmienić ogrzewanie na PC. A potem zacząłem liczyć i myśleć.

  20. #40060
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 2003 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony