dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2077 z 2205
Pokaż wyniki od 41.521 do 41.540 z 44087
  1. #41521
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj z rana było - 24 st C, zużycie energii w ciągu doby 60kWh

  2. #41522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Zygfryd_ Zobacz post
    Pytanie do osób przerabiających już taki temat: ile musi być opóźnienia na liczniku 2 taryfowym, żeby licznik kwalifikował się do wymiany?
    Mam ten cyfrowy i się rozjechał już jakieś 8-9 minut.
    3 min/rok

  3. #41523
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dariusz Nowak
    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-143
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    U mnie dzisiaj z rana było - 24 st C, zużycie energii w ciągu doby 60kWh
    Czyli 15 PLN/dobę, tak?
    Postęp dzięki nowym technologiom.

  4. #41524

    Domyślnie

    minął u mnie rekordowy luty - 768 kWh. chłodno prawie jak w styczniu zeszłego roku, za to słońca jakby mniej. cały sezon - 2691 kWh
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  5. #41525

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    minął u mnie rekordowy luty - 768 kWh. chłodno prawie jak w styczniu zeszłego roku, za to słońca jakby mniej. cały sezon - 2691 kWh
    Ile kWh idzie Ci przy mrozach? I jakie one są w Twoim regionie?

  6. #41526

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ile kWh idzie Ci przy mrozach? I jakie one są w Twoim regionie?
    teraz to już nawet nie wiem, bo sprawdzam licznik raz w miesiącu. temperatury w nocy około -15, w dzień trochę powyżej -10. w zeszłych latach nigdy nie poszło więcej niż 50 kWh, w tym raczej też nie. różnica taka, że mamy znacznie mniej zysków bytowych, a rok temu w styczniu przy mrozach mocno świeciło słońce, dzięki czemu w tamtym czasie szło około 30-35 kWh na dzień (pomimo, że temperatury były w nocy poniżej -20). jak idzie 50 kWh na dobę to nie z powodu strat domu, ale przy nagłym spadku temperatury i potrzebie podgrzania płyty fundamentowej.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #41527

    Domyślnie

    Tu też wrzucę info, bo informacja chyba ciekawa:

    W Fortum jest promocja '10h prądu za darmo' przez pół roku (tania taryfa). Warunkiem wg www jest aktualna przynależność do G11.

    Jednak w rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że przy zużyciu rocznym <10.000 kWh, wydają nieraz zgody na skorzystanie z oferty nawet gdy jesteśmy aktualnie w innej niż G11 taryfie.
    Po przesłaniu faktur od obecnego sprzedawcy, dostałem taką zgodę, choć jestem w G12r! Przejście jednak zrealizuję przed następnym sezonem grzewczym by większość grzania CO i CWU mieć za free.

    Mówią, że zmiana sprzedawcy ma trwać ok. 2 miesięcy, więc ustaliłem, że proces zmiany zaczynamy 15.08.2018 r.

  8. #41528
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Tu też wrzucę info, bo informacja chyba ciekawa:

    W Fortum jest promocja '10h prądu za darmo' przez pół roku (tania taryfa). Warunkiem wg www jest aktualna przynależność do G11.

    Jednak w rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że przy zużyciu rocznym <10.000 kWh, wydają nieraz zgody na skorzystanie z oferty nawet gdy jesteśmy aktualnie w innej niż G11 taryfie.
    Po przesłaniu faktur od obecnego sprzedawcy, dostałem taką zgodę, choć jestem w G12r! Przejście jednak zrealizuję przed następnym sezonem grzewczym by większość grzania CO i CWU mieć za free.

    Mówią, że zmiana sprzedawcy ma trwać ok. 2 miesięcy, więc ustaliłem, że proces zmiany zaczynamy 15.08.2018 r.
    A jaki jest czas trwania umowy ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #41529

  10. #41530
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Bezterminowa.
    Niby tak piszą na stronie, ale w umowie jest taki zapis:
    "§ 3
    1. Umowa zawarta została na czas określony – do końca okresu wskazanego w Załączniku nr 2 do umowy. "

    A cennikach podana jest data 31.12.2020r.

    więc o co chodzi ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  11. #41531

    Domyślnie

    A załącznik nr 2 wskazuje: 'na czas nieokreślony'.
    Umowa generalna jest jedna do różnych załączników nr 2 - wg mnie i odpowiedzi konsultanta, bo też poruszałem ten problem.

    Zresztą, po okresie pół roku, ceny są lepsze niż mam teraz. Dochodzi wprawdzie opłata handlowa 9,90 zł brutto/miesiąc, ale sumarycznie i tak będę do przodu.

    Ceny brutto za energię, bez przesyłu.

    Pierwsze pół roku:
    I: 0,2951
    II: 0,0000

    Po pół roku:
    I: 0,3813
    II: 0,1729

    Aktualnie mam w G12r:
    I: 0,3994
    II: 0,1806
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 01-03-2018 o 11:41

  12. #41532
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    czyli po pół roku można spokojnie wypowiedzieć umowę ??? Jeśli tak, to biorę!
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  13. #41533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Tu też wrzucę info, bo informacja chyba ciekawa:

    W Fortum jest promocja '10h prądu za darmo' przez pół roku (tania taryfa). Warunkiem wg www jest aktualna przynależność do G11.

    Jednak w rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że przy zużyciu rocznym <10.000 kWh, wydają nieraz zgody na skorzystanie z oferty nawet gdy jesteśmy aktualnie w innej niż G11 taryfie.
    Po przesłaniu faktur od obecnego sprzedawcy, dostałem taką zgodę, choć jestem w G12r! Przejście jednak zrealizuję przed następnym sezonem grzewczym by większość grzania CO i CWU mieć za free.

    Mówią, że zmiana sprzedawcy ma trwać ok. 2 miesięcy, więc ustaliłem, że proces zmiany zaczynamy 15.08.2018 r.
    A jeżeli jestem już 4 roki klientem fortum i umowa kończy mi się z końcem br to czy też można skorzystać?

  14. #41534

    Domyślnie

    Promocja '10h za darmo' jest do końca tego roku. Zadzwoń do nich.

  15. #41535
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Zadzwoń do nich.
    Już 45 min. oczekuję na konsultanta i dalej słucham muzyczki ...
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 01-03-2018 o 12:47 Powód: literówka
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  16. #41536

    Domyślnie

    Lepiej przez formularz poproś o kontakt. Zadzwonią jutro

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    minął u mnie rekordowy luty - 768 kWh. chłodno prawie jak w styczniu zeszłego roku, za to słońca jakby mniej. cały sezon - 2691 kWh
    Luty 660 kWh, cały sezon 2460 kWh.
    U mnie znów na Pomorzu dużo słońca - robi robotę.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-03-2018 o 08:23 Powód: Łączenie postów.

  17. #41537
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adso1

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam, jestem na etapie projektu. Parterówka bez poddasza ok. 100 m2, podłoga i ściany 20 cm styropianu, strop 30-40 cm wełny. Wg ciepłowłaściwe wychodzi zapotrz. na energię do ogrzewania 6000 kWh/rok. Powiedzmy, że w wyniku błędów wykonawczych będzie 7000 kWh/rok. Czy ja mam się pchać w jakieś pompy ciepła za 25 tys.? Chcę mieć podłogówkę wodną na całej powierzchni oraz prosty kocioł elektryczny w II taryfie więc wszyscy znajomi pukają się w czoło. Proszę o opinię, może ja coś źle liczę?

  18. #41538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał adso1 Zobacz post
    Witam, jestem na etapie projektu. Parterówka bez poddasza ok. 100 m2, podłoga i ściany 20 cm styropianu, strop 30-40 cm wełny. Wg ciepłowłaściwe wychodzi zapotrz. na energię do ogrzewania 6000 kWh/rok. Powiedzmy, że w wyniku błędów wykonawczych będzie 7000 kWh/rok. Czy ja mam się pchać w jakieś pompy ciepła za 25 tys.? Chcę mieć podłogówkę wodną na całej powierzchni oraz prosty kocioł elektryczny w II taryfie więc wszyscy znajomi pukają się w czoło. Proszę o opinię, może ja coś źle liczę?
    I mają rację w kwestii wodnej podłogówki. Co do ogrzewania prądem oczywiście że warto ale bez żadnych kotłow. Dlaczego chcesz ogrzewa c wode żeby ogrzewac podłoge śżeby ogrzewać powietrze? nie lepiej wyeliminować wodę ?

  19. #41539
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adso1

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Chcę mieć możliwość podpięcia innego źródła ciepła.

  20. #41540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    No to jest jakieś wytłumaczenie , ale z 2 strony kiedy i po co ? Nie lepiej od razu zdecydować się na konkretne rozwiązanie ? Domyślam że w grę wchodzi PC. Nie zawsze jednak musi to być gruntowa może być tańsza i równie dobra powietrzna a wtedy można mieć ogrzewanie nadmuchowe z rekuperacja i klimą jako system zintegrowany a ogrzewanie wodne nie jest wymagane z resztą charakteryzuje się oną znaczną bezładnością Atutem ogrzewania elektrycznego warunkującym jednocześnie jego oszczędność jest bardzo precyzyjne sterowanie podłogówka wodna odbiera te możliwość i czyni takie rozwiązanie nieekonomicznym.

    Zresztą sam najlepiej zdecyduj , nikt za ciebie decyzji nie podejmie i będzie się potem męczył płacąc za te decyzje w postaci rachunków.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-03-2018 o 08:25 Powód: Łączenie postów.

Strona 2077 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony