dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2132 z 2205
Pokaż wyniki od 42.621 do 42.640 z 44087
  1. #42621

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie mam zielonego pojęcia i całkowicie mam to w dupie , ja za wskaźnik rachunków nie płacę. Rocznie za prąd wychodziło 4300-4600. Po zainstalowaniu pc cuw wyjdzie około 3800 i to jest istotne a nie jakieś wypociny z OZC nikomu nie potrzebne do mieszkania.
    Chodziło mi o to, że pewnie masz cieplejszy dom niż z tego opracowania, temu też masz inne procentowo zużycie. Masz rację jak się zamieszka, to OZC już nie jest potrzebne za bardzo, do życia na pewno nie. Jednak do projektowania domu może się przydać.

  2. #42622

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Moim zdadniem, nijak się ta analiza ma do mojego domu.
    Jeśli różnica w zużyciu między lipcem a styczniem wynosi 200PLN, to przyjmuję że poszło to na ogrzewanie... Czy coś przeoczyłem?
    Tak. Letnie miesiące zwykle mają to do siebie, że ciepło bytowe jest zwykle usuwane z domu (strata), inaczej jest zimą - obniża koszt ogrzewania. Tak czy inaczej najlepszym sposobem jest roczne zapotrzebowanie domu na energię. Nawet jak ktoś uważa, że na gotowanie zużywa 25% energii to latem musi pozbyć się tego ciepła, zimą je wykorzysta.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 16-01-2019 o 20:25
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  3. #42623
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    No zimą 100% energii idzie na ogrzewanie, z dokładnością do paru fotonów co przez okno uciekną.
    Czyli jak mieć odpowiednio wysokie zużycie na cele bytowe, to ogrzewanie będzie kosztować zero. Tylko co z tego?

  4. #42624

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    No zimą 100% energii idzie na ogrzewanie, z dokładnością do paru fotonów co przez okno uciekną.
    Czyli jak mieć odpowiednio wysokie zużycie na cele bytowe, to ogrzewanie będzie kosztować zero. Tylko co z tego?
    Zauważ, że w niektórych domach system grzewczy uruchamia się przy śr zew. temp ok 15stC, w innych poniżej 10 - przypadek?
    Z tej przyczyny różnice w długości sezonu grzewczego mogą być spore - przekonaj się o tym odszukując posty o czasie uruchomienia systemu grzewczego.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 16-01-2019 o 22:01
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  5. #42625
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    No rozumiem tylko nie wiem do czego zmierzasz.
    Założyłem, że od czerwca do września nie grzeję (i tego jestem pewien), więc cokolwiek ponad średnie zużycie w tych miesiącach to ogrzewanie. Wszystko jedno czy grzeje faktycznie przez miesiąc, czy przez dziewięć, bo jak słusznie zauważyłeś, bytowe też grzeje. Na tej podstawie podałem koszty ogrzewania.

  6. #42626
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.269

    Domyślnie

    Ja dokładnie tak samo szacuję zużycie prądu i jest to jak najbardziej miarodajne. Pod warunkiem że w poszczególnych latach dom jest użytkowany w podobny sposób i w podobnych warunkach atmosferycznych. Umożliwia to porównanie "roku do roku".

  7. #42627

    Domyślnie

    Podawanie zużycie CO/CWU bez podlicznika to prawie jak wróżenie z fusów ..

    Jak ktoś chce widzieć jakie jest zużycie to montuje podlicznik prądu i tyle i tylko takie "wyniki" są miarodajne i ... prawdziwe ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #42628
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.269

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Podawanie zużycie CO/CWU bez podlicznika to prawie jak wróżenie z fusów ..

    Jak ktoś chce widzieć jakie jest zużycie to montuje podlicznik prądu i tyle i tylko takie "wyniki" są miarodajne i ... prawdziwe ..
    pod warunkiem że użytkowany dom będzie w porównywalnych warunkach atmosferycznych oraz porównywalną intensywnością. W innym przypadku informacje dotyczące BEZWZGLĘDNEGO zużycia KWh z liczników nie dostarczą użytecznych informacji owszem będą dokładne ale do dupy. BTW jeżeli mam 6 urządzeń grzewczych w domu podłączonych w puszkach jak mam zmierzyć ilość prądu an cele grzewcze?? Nie każdy jak owca posiada centralne ogrzewanie.

  9. #42629

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    pod warunkiem że użytkowany dom będzie w porównywalnych warunkach atmosferycznych oraz porównywalną intensywnością. W innym przypadku informacje dotyczące BEZWZGLĘDNEGO zużycia KWh z liczników nie dostarczą użytecznych informacji owszem będą dokładne ale do dupy. BTW jeżeli mam 6 urządzeń grzewczych w domu podłączonych w puszkach jak mam zmierzyć ilość prądu an cele grzewcze?? Nie każdy jak owca posiada centralne ogrzewanie.
    Nie wiem jak masz to podłączone , ale jeśli całe ogrzewanie na jednym "bezpieczniku" to problemu nie ma.
    A jak na 6 "bezpiecznikach" to wtedy 6 podliczników

    Są takie małe podliczniki montowane bezpośrednio na listwie obok ESa ..

    Więc wszystko sie da
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #42630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.269

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie wiem jak masz to podłączone , ale jeśli całe ogrzewanie na jednym "bezpieczniku" to problemu nie ma.
    A jak na 6 "bezpiecznikach" to wtedy 6 podliczników

    Są takie małe podliczniki montowane bezpośrednio na listwie obok ESa ..

    Więc wszystko sie da
    No jasne na jednym obwodzie 6 grzejników no super. Super pomysł z podlicznikami a kto i po co zapłaci za tak rozbudowana tablicę??? I czemu to ma służyć jednorazowemu rozwianiu wątpliwości. Nie dobijaj mnie
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 19-01-2019 o 23:57

  11. #42631

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Podawanie zużycie CO/CWU bez podlicznika to prawie jak wróżenie z fusów ..

    Jak ktoś chce widzieć jakie jest zużycie to montuje podlicznik prądu i tyle i tylko takie "wyniki" są miarodajne i ... prawdziwe ..
    Niby dlaczego. Ja dokładnie tak samo szacuję przy gazie. Używam go do grzania, CWU i gotowania. Porównanie w sezonie i poza na przestrzeni wielu lat daje mi miarodajny wynik. Ba nawet widzę jaka była zima. Zmianę jak się dzieci urodziły. Podlicznikna pewno jest dokładniejszy , nie znaczy, że bez niego się nie da.

  12. #42632

    Domyślnie

    nie wiem, czy to odpowiedni dział ale zapytam, mam takie zużycie prądu jak na zdjęciach





    czy to jest już faktyczne zużycie energii czy jeszcze się to jakos przelicza?

    jesli juz faktyczne to liczę tak, że np.zużycie z pierwszego zdjęcia 522,3kwh x 0,30gr ?

    dobrze to liczę?

  13. #42633
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.387
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweł 40 Zobacz post
    czy to jest już faktyczne zużycie energii czy jeszcze się to jakos przelicza?
    Tu masz aktualne wskazanie. Nawet nowy lucznik nie musi mieć 0 na starcie - więc musisz odjąć poprzednie wskazanie, żeby wyjść na zużycie.

  14. #42634
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweł 40 Zobacz post
    nie wiem, czy to odpowiedni dział ale zapytam, mam takie zużycie prądu jak na zdjęciach





    czy to jest już faktyczne zużycie energii czy jeszcze się to jakos przelicza?

    jesli juz faktyczne to liczę tak, że np.zużycie z pierwszego zdjęcia 522,3kwh x 0,30gr ?

    dobrze to liczę?
    Witam

    Jeśli nie masz zainstalowanych tzw. przekładników prądowych to rozumujesz prawidłowo. Odczytana liczba wskazuje ilość zużytych kilowatogodzin.
    Jeśli natomiast takie przekładniki masz, co stosuje się w większych instalacjach, wynik należy pomnożyć przez stałą przekładnika. W domowych instalacjach najczęściej "10", co oznacza, że zużycie z pierwszego zdjęcia wynosi 5223 kWh.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  15. #42635

    Domyślnie

    Witajcie, pozwolę się podłączyć pod temat prądu.
    Zmęczony rzucaniem paliw stałych, ich magazynowaniem, a następnie usuwaniem odpadów z ich spalania postanowiłem zmienić źródło ciepła. Do wyboru gaz lub prąd.

    Dom cz1 90m2 parter+40m2 poddasze użytkowe, Parter ogrzewanie podłogowe(15cm styro), poddasze grzejniki, które jeszcze na 20 stopni się nie załączyły. Ściany beton komórkowy 24cm +18cm styro. Izolacja dachu 18-21cm PUR, strop +- 15cm pur. Wentylacja grawitacyjna.
    cz2 60m2 cegla 24-styro 15, dach 30cm welny, ogrzewane c.o. grzejnikami.

    Ogrzewanie wody z solarów
    Dotychczasowe zużycie paliw stałych to 2t miału 1-1,2t węgla i ok 3m3 drzewa. Mrozów po -30 przez miesiąc nie było ale w pięciu swetrach nie musiałem siedziec Temp 21 sypialnie 18-19.

    Czy mogą Państwo podać przykładowe roczne koszty zużycia energii dla Waszych domów a także moce przyłączeniowe? wiadomym jest że będzie to tylko dla mnie punkt odniesienia.
    Zużycia będzie niwelowane w mniejszym bądź wiekszym stopniu przez instalacje fotowoltaiczna

    Koszt gazu na cito ok 10000zl (piec pozwolenia przeglady wklad przyłącze etc) (w trakcie używania opłaty stałe plus zużycie którego niczym nie zbilansuje)
    Koszt prądu 5000? 3500 piec 800zl zwiekszenie mocy przyłączeniowej + kilka złotych "rurkologia". Różnicę miedzy gazem a pradem mozna wydać na panele.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez krzysiek8k ; 22-01-2019 o 22:42

  16. #42636
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.269

    Domyślnie

    Moje całkowite zużycie prądu roczne na wszelkie cele to było około 4300 zł z tego 30% cuw, 50% ogrzewanie, 20 % normalne zużycie gotowanie. Ilościowo było maksymalnie około 9000 kwh/ rok z tego 70% w II strefie i 30% I strefa. Obecnie mam PC do CUW powietrzną to liczę na zmniejszenie zużycia.

  17. #42637
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Dom 90 metrów, parterowy, do ogrzania będzie z 70-72(miejsce gospodarcze i siłownia odpada, bo mam być chłodno).
    Zapotrzebowanie na energie według OZC 140KWh/m2(wiem dużo w cholerę). Myślałem nad WM z odzyskiwaniem ciepła, ale 18k wywalić i mieć kolejne problemy bo byłaby na nieogrzewanym poddaszu, to w sumie kit z tym(im prościej tym lepiej)
    Podłoga 10(lambda 35), ściany 15(lambda 31), a strop jeszcze docieplę 20 cm wełny, a póki co 16 styropianu, wiec zapotrzebowanie na energie coś tam spadnie.

    Przyjmijmy że będę potrzebował te 10-11k z wodą dla 2 os.

    Instalacja mieszana już zrobiona(25m2 podłogówki) i 6 grzejników włącznie z drabinka w łazience.

    https://allegro.pl/oferta/kospel-koc...ifi-7792846400

    a do tego z 8-10KW PV

    temperatury dobowe w zimę 20-21, dla mnie komfortowo.

    Nic skuwać nie mam zamiaru, tak w gwoli ścisłości.

    Już wszystkie możliwe opcje przeleciałem, ale na 95% prąd, pytanie tylko co wpiąć
    Ostatnio edytowane przez Pitrekkk ; 23-01-2019 o 08:20

  18. #42638

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Dom 90 metrów, parterowy, do ogrzania będzie z 70-72(miejsce gospodarcze i siłownia odpada, bo mam być chłodno).
    Zapotrzebowanie na energie według OZC 140KWh/m2(wiem dużo w cholerę). ...
    Dla tych warunków nie lepiej jednak pomyśleć nad jakąś pompą ciepła PW? Przy takim zapotrzebowaniu PC to w miarę rozsądne rozwiązanie, pomimo potrzebnej inwestycji. Przy 140kWh/m2 wychodzi 12600 kWh, przy 2 taryfach na samo ogrzewanie licząc po ok. 0,50 zł za kWh wyjdzie 6300 zł, a cena prądu jednak w końcu pójdzie do góry.

  19. #42639
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Do ogrzania bedzie 70, nie 90, do tego do docieplenia strop gdzie ucieka najwięcej ciepła zaraz po wentylacji, więc ta wartość powinna spaść.

    No i napisałem, że chce panele fotowoltaiczne tak do 10kW
    Ostatnio edytowane przez Pitrekkk ; 23-01-2019 o 08:45

  20. #42640

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Do ogrzania bedzie 70, nie 90, do tego do docieplenia strop gdzie ucieka najwięcej ciepła zaraz po wentylacji, więc ta wartość powinna spaść.

    No i napisałem, że chce panele fotowoltaiczne tak do 10kW
    No to przy 70 wychodzi 9800 kWh, załóżmy, że po poprawkach zejdziesz do 8000 kWh. To tak czy siak, za system ogrzewania na 15 lat (bo na tyle masz gwarantowany system opustów), bo zakładając 10 kW PV, będziesz miał z tego ok 10000 kWh, czyli po opustach ok. 8000 kWh (pewnie trochę więcej ze względu na autokonsumpcję), wydasz ok. 35-40 tyś. za PV + piec do tego. Nie jestem jakimś wielkim fanem PC, ale przy takich potrzebach naprawdę bym to jeszcze przemyślał.

Strona 2132 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony