dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2158 z 2205
Pokaż wyniki od 43.141 do 43.160 z 44087
  1. #43141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bardzo wątpię, żeby piekarnik, pralka, zmywarka i indukcja przez 15 minut ciągnęły maksa nawet, jak uda Ci się sztuczka cyrkowa z uruchomieniem tego na raz.
    Dlaczego miało by się nie udać często staruje to razem o 21. Posiłki są przygotowywane w taniej na 2-3 dni do przodu Co prawda cykle grzałek zmywarki i pralki się nie pokrywają a praca piekarnika to taktowanie. To samo dotyczy prasowania i odkurzania . Jednak żelazko to też taktowanie i używane bardzo rzadko a odkurzacz też 1-2 razy w tygodniu . Ale ryzyko jet tym bardziej że dojdzie 5kw grzejące przez kilka h w sposób ciągły.
    Ale z reżimu zejdzie gotowanie , prasowani i odkurzanie dzięki PV.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #43142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Licznik uśrednia na 15 minut. Jak uda Ci się przekroczyć (co nie jest łatwe ciągnąć przez 15 minut z każdej fazy na maksa), to jest kara.
    Hmmm...
    Mam 25A zabezpieczenie...
    Moc przyłączeniowa 9 kW...
    Dzień w dzień przez praktycznie cały sezon grzewczy mam o 13 po południu włączone całe ogrzewanie i CWU plus jeszcze jakieś duperele czyli ponad 12kW przez co najmniej półtorej godziny...
    W weekendy zdarza się że jeszcze dodatkowo jakiś piekarnik czy pralka w tych godzinach...
    Uważasz że przez czternaście lat jak mieszkamy nie przekroczyliśmy mocy umownej przez piętnaście minut...???
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #43143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dlaczego miało by się nie udać często staruje to razem o 21.
    I jak obsługujesz te cztery palniki i piekarnik na raz? Nie pykający kolejną godzinę na małym ogniu rosół - ale wszystkie chodzące na maksa. Przypalisz wszystko albo wykipi.
    I jakim cudem w takiej sytuacji nie masz w domu sauny, że klima jeszcze pracuje? A, rozumiem. Taka sauna, że nawet w mrozy dom trzeba chłodzić. Tylko w mrozy klimy nie odpalisz na chłodzenie.

    A czy przekroczyłeś - sprawdź na liczniku. Jak to nie jakiś zabytek, to wyświetli Ci z datą i godziną maksa z obecnego i poprzedniego okresu.

    Sposób obliczania opłaty za przekroczenie masz w § 46. Rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną najprawdopodobniej żywcem przekopiowane do taryfy Twojego operatora.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-01-2020 o 08:22

  4. #43144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Jakie kary? Znowu rekordzista spamer forum wypisuje głupoty. Kiedy to się skończy.

    Ja mam łącze 17kW, w domu m.in. urządzenia 18kW o raz 22kW, do tego reszta sprzętów AGD i nigdy nie płaciłem żadnych kar. Na liczniku często jest zarejestrowana wyższa moc pobierana. O żadnym uśrednianiu co 15 minut nie słyszałem.

  5. #43145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I jak obsługujesz te cztery palniki i piekarnik na raz? Nie pykający kolejną godzinę na małym ogniu rosół - ale wszystkie chodzące na maksa. Przypalisz wszystko albo wykipi.
    I jakim cudem w takiej sytuacji nie masz w domu sauny, że klima jeszcze pracuje? A, rozumiem. Taka sauna, że nawet w mrozy dom trzeba chłodzić. Tylko w mrozy klimy nie odpalisz na chłodzenie.

    A czy przekroczyłeś - sprawdź na liczniku. Jak to nie jakiś zabytek, to wyświetli Ci z datą i godziną maksa z obecnego i poprzedniego okresu.

    Sposób obliczania opłaty za przekroczenie masz w § 46. Rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną najprawdopodobniej żywcem przekopiowane do taryfy Twojego operatora.
    Gotowanie wody w czajniku na bosterze to nie chce mi się sprawdzać dtr ale to już chyba 2,5 kW. Poza tym żadne z tych użądlenie nie powoduje jakiegoś drastycznego (w krótkim czasie wzrostu temperatury. Potrzebne będzie pewnie kilkanaście minut zanim termostaty odetną CO. A klima to długo potrafi ciągnąć na minimalnej mocy zanim zacznie taktować lub się wyłączy na dłużej.

    A od rosołu to jest wolnowar

    Klima powinna ruszyć grzeje do -25 pytanie jak to na nią wpłynie bez grzałki karteru

    Napiszę do BOKu zobaczymy co odpowiedzą
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #43146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Gotowanie wody w czajniku na bosterze to nie chce mi się sprawdzać dtr ale to już chyba 2,5 kW.
    I ile czasu trwa? W 15 minut to pewnie wygotujesz pół czajnika.
    I gdzie pozostałe 5kW?

    U mnie dotąd rekord to 17,995kW. Z czego 10,2kW to kable, 6kW bojler (chociaż pewnie jedna grzałka nie pracowała przez cały kwadrans). Do tego najprawdopodobniej w tym czasie chodziła pralka i zmywarka. Nie wiem co jeszcze poza stałymi obciążeniami.
    Przy czym moc mam z zapasem, i się tym nie przejmuję. Jakbym potrzebował, to bym rozrzucił trochę obciążenia, a nie startował na raz.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Poza tym żadne z tych użądlenie nie powoduje jakiegoś drastycznego (w krótkim czasie wzrostu temperatury.
    U mnie odpalenie piekarnika i kuchenki powoduje szybki wzrost temperatury.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Klima powinna ruszyć grzeje do -25 pytanie jak to na nią wpłynie bez grzałki karteru
    Mowa była o chłodzeniu. Bo jak odpalisz kilkanaście kW urządzeń grzejących, to klima do grzania się nie przyda - do chłodzenia owszem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-01-2020 o 10:31

  7. #43147
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I ile czasu trwa? W 15 minut to pewnie wygotujesz pół czajnika.
    I gdzie pozostałe 5kW?

    U mnie dotąd rekord to 17,995kW. Z czego 10,2kW to kable, 6kW bojler (chociaż pewnie jedna grzałka nie pracowała przez cały kwadrans). Do tego najprawdopodobniej w tym czasie chodziła pralka i zmywarka. Nie wiem co jeszcze poza stałymi obciążeniami.
    Przy czym moc mam z zapasem, i się tym nie przejmuję. Jakbym potrzebował, to bym rozrzucił trochę obciążenia, a nie startował na raz.



    U mnie odpalenie piekarnika i kuchenki powoduje szybki wzrost temperatury.



    Mowa była o chłodzeniu. Bo jak odpalisz kilkanaście kW urządzeń grzejących, to klima do grzania się nie przyda - do chłodzenia owszem.
    Co znaczy dla Ciebie szybki? Szybki to jest jak na klimie włączę turbo
    Nawet słońce nie grzeje szybko domu i rzadko doprowadza do wyłączenia klimy prądzej odbija się na tym ile podłoga weźmie w nocy/

    Do czasu wyłączenia termostatów minie jakaś czas zwłaszcza do wyłączenia ogrzewania na piętrze a do tego czau grzałki i tak będą brały ile się da.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #43148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Co znaczy dla Ciebie szybki? Szybki to jest jak na klimie włączę turbo
    I wyciąga wtedy te kilkanaście kW mocy grzewczej, którego przekroczenia się obawiasz?

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Do czasu wyłączenia termostatów minie jakaś czas zwłaszcza do wyłączenia ogrzewania na piętrze a do tego czau grzałki i tak będą brały ile się da.
    Jakie grzałki? W piekarniku, kuchence czy pralce?

  9. #43149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I wyciąga wtedy te kilkanaście kW mocy grzewczej, którego przekroczenia się obawiasz?



    Jakie grzałki? W piekarniku, kuchence czy pralce?
    Mówię że jest możliwe chwilowe przekroczenie mocy 11kW czy średnia z 15min trudne do zrobienia ale przy odpowiednim zbiegu okoliczności możliwe.

    Grzałki od CO. Załóżmy żę od 21 startuje wszystko
    Symuluję teraz kotłem grzanie grzałkami zregóły o 21 startują od 1 do dwóch kondygnacji. Klima ładnie trzyma na parterze 23,8 na piętrze 22,5-22,8.
    Temp zadane parter 24 piętro 22,6.
    O 21 jedzie CO 3kW i CWU 2kW do tego +klima. Idzie na to połowa mocy uzgodnionej z ZE. Zostaje 5,5kW na piekarnik, indukcję , zmywarkę , pralkę i odkurzanie..
    Zanim urządzenia podbiją tak bytowe że CO się wyłączy zwłaszcza na piętrze minie trochę czasu i w tym momencie jest ot ryzyko. Raczej ząłożenie PV zbija je prawie do zera bo odpada kilka rzeczy trzymanych w reżimie nocnym(piekarnik, indukcja , odkurzanie). Potencjalne ryzyko z ran nad ranem kończy się wypiek chleba i od 5:50 robi się kawa(dobra tu przesadziłem

    MAm coś problem z wykresami ale dzisiaj w piekarniku pójdzie obiad równolegle z bułkami na drugim pietrze piearnika i zobaczymy jak wzrośnie temperatura.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #43150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    O 21 jedzie CO 3kW i CWU 2kW do tego +klima. Idzie na to połowa mocy uzgodnionej z ZE.
    Nie wiem, czemu od 21, ale niech będzie. 5,5kW może to brać przez ponad 15 minut.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Zostaje 5,5kW na piekarnik, indukcję , zmywarkę , pralkę i odkurzanie..
    O to chodzi, że nie jesteś w stanie tyle ciągnąć ŚREDNIO tymi urządzeniami przez 15 minut, żeby przekroczyć limit. Nawet BARDZO starając się zsynchronizować pobór. A jak jakimś cudem uda Ci się (no, może jak postawisz patelnie na czterech fajerkach i odpalisz na maksa), to grzejąc z ponad 2x większą mocą, niż jest w stanie grzać Twoja klima podbijesz temperaturę tak, że klima się wyłączy. Jednak nie są to sytuacje występujące w naturze.

  11. #43151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wiem, czemu od 21, ale niech będzie. 5,5kW może to brać przez ponad 15 minut.



    O to chodzi, że nie jesteś w stanie tyle ciągnąć ŚREDNIO tymi urządzeniami przez 15 minut, żeby przekroczyć limit. Nawet BARDZO starając się zsynchronizować pobór. A jak jakimś cudem uda Ci się (no, może jak postawisz patelnie na czterech fajerkach i odpalisz na maksa), to grzejąc z ponad 2x większą mocą, niż jest w stanie grzać Twoja klima podbijesz temperaturę tak, że klima się wyłączy. Jednak nie są to sytuacje występujące w naturze.
    G12W w enei jest od 21 niestety bez okienka dziennego.

    Mało prawdopodobne ale prawdziwe.
    Śmiem twierdzić że moze to byćmożli 5,5 co i cwu+ odkurzacz (teraz karcher 1000W ale stary miał 2000W) NA pralkę,zmywarkę i piekarnik zostaje 3,5-4,5kW + pozostałe pierdoły. Nie uważasz że jest ryzyko?
    Co prawda pralkę i zmywarkę można puścić 2h później i po problemie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #43152

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dlaczego miało by się nie udać często staruje to razem o 21. Posiłki są przygotowywane w taniej na 2-3 dni do przodu
    Odgrzewane żarcie, gotowanie po dziewiątej wieczorem...hałas indukcji, zapaszki...

    Co to za życie?!

  13. #43153

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja itak jestem za daleko od niego ale co wycenił na 8k?
    Tani klimatyzator przerobiony na pompę PW 7kW.
    Przy -7 daje około 4-5kW mocy.
    7k netto plus montaż 500-1000zł netto.
    Wysyłają kurierem, tylko musisz uprawnienia od montera przedstawić.

    Na zestaw składa się jednostka zewnętrzna podłączona do wymiennika wewnątrz domu plus sterowanie.
    Jeśli ktoś coś więcej potrzebuje, dodatkowe koszty.
    U mnie sam podłączam tylko 2 rureczki do ich wymiennika i grzeję.
    Gwarancja 5 lat.
    Grzeje prądem, więc trochę bym zbił rachunek.
    Dla mnie cena/wydajność są ok.
    Montują normalnie na fakturę jako pompę ciepła.
    Opłaca się bardziej niż pv, dla których musiałbym mieć ich ponad 12kWp, bo tauron nie bilansuje taniej i drogiej, tylko według kolejności zużycia z tego co wiem.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 25-01-2020 o 14:27
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #43154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Tani klimatyzator przerobiony na pompę PW 7kW.
    Przy -7 daje około 4-5kW mocy.
    7k netto plus montaż 500-1000zł netto.
    Wysyłają kurierem, tylko musisz uprawnienia od montera przedstawić.

    Na zestaw składa się jednostka zewnętrzna podłączona do wymiennika wewnątrz domu plus sterowanie.
    Jeśli ktoś coś więcej potrzebuje, dodatkowe koszty.
    U mnie sam podłączam tylko 2 rureczki do ich wymiennika i grzeję.
    Gwarancja 5 lat.
    Grzeje prądem, więc trochę bym zbił rachunek.
    Dla mnie cena/wydajność są ok.
    Montują normalnie na fakturę jako pompę ciepła.
    Opłaca się bardziej niż pv, dla których musiałbym mieć ich ponad 12kWp, bo tauron nie bilansuje taniej i drogiej, tylko według kolejności zużycia z tego co wiem.
    Mnie oprócz ceny podoba się podejście samego Karola który nie wydziwia i nie wyśmiewa instalcji które zastaje po prostu robi swoje i już

  15. #43155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    @kaizen
    To jest efekt użycia piekarnika . Po wygrzaniu połowa chodziła przez 15 min na 160* a druga połowa na 21*0 przez ok 45min termoobieg.. Szkoda że nie mam opomiarowanego piekarnika.
    na parterze wzrost o ok 0,2* klima zeszła z 350W na 330W później jest szybki spadek bo wyjechaliśmy z domu i klima podkręciła obroty na 400W. Więc takie urządzenia nie powodują nagłego wzrost temperatury. Inaczej było jak miałem kuchenkę gazową wtedy było piekło.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200125-210518.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	439934
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 25-01-2020 o 20:14
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #43156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    @kaizen
    To jest efekt użycia piekarnika . Po wygrzaniu połowa chodziła przez 15 min na 160* a druga połowa na 21*0 przez ok 45min termoobieg.. Szkoda że nie mam opomiarowanego piekarnika.
    na parterze wzrost o ok 0,2* klima zeszła z 350W na 330W później jest szybki spadek bo wyjechaliśmy z domu i klima podkręciła obroty na 400W. Więc takie urządzenia nie powodują nagłego wzrost temperatury. Inaczej było jak miałem kuchenkę gazową wtedy było piekło.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200125-210518.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	439934
    wszystko się zgadza, papu z piekarnika wyjeżdżając zabraliście ze sobą w brzuchach, stąd klima podkręciła obroty do 400W;
    myślę, że po postawieniu ciepłej dwójki nie kręciłaby aż do 400W - obstawiam jakieś 370W;
    zapodane ze 3 bączuchy @ 5W / każdy poprawiłby bilans na 385W.

    podsumowując: wyjazd z domu zaraz po jedzeniu bez postawienia dwójki powoduje straty rzędu 30W / zdarzenie. jesli premnożymy to przez ilosc dni, kiedy działa piekarnik, obawiam się, że będzie parę kW do ugrania w skali roku...

  17. #43157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Tani klimatyzator przerobiony na pompę PW 7kW.
    Przy -7 daje około 4-5kW mocy.
    7k netto plus montaż 500-1000zł netto.
    Wysyłają kurierem, tylko musisz uprawnienia od montera przedstawić.

    Na zestaw składa się jednostka zewnętrzna podłączona do wymiennika wewnątrz domu plus sterowanie.
    Jeśli ktoś coś więcej potrzebuje, dodatkowe koszty.
    U mnie sam podłączam tylko 2 rureczki do ich wymiennika i grzeję.
    Gwarancja 5 lat.
    Grzeje prądem, więc trochę bym zbił rachunek.
    Dla mnie cena/wydajność są ok.
    Montują normalnie na fakturę jako pompę ciepła.
    Opłaca się bardziej niż pv, dla których musiałbym mieć ich ponad 12kWp, bo tauron nie bilansuje taniej i drogiej, tylko według kolejności zużycia z tego co wiem.
    Też sie zastanawiam nad takim układem.
    Mam pytania, czy da sie samodzielnie podłączyć jednostkę zewnętrzną z wymiennikiem. Trzeba napełnić ją gazem? Czy instalatorzy pomp , klimatyzatorów, robią problem z podłączeniem/ napełnieniem takiej nietypowej instalacji?
    Przy -7 aby uzyskać 4-5 KW jaki jest pobór prądu oraz jaką masz temperaturę wody zasilającej instalację?

  18. #43158
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    podsumowując: wyjazd z domu zaraz po jedzeniu bez postawienia dwójki powoduje straty rzędu 30W / zdarzenie. jesli premnożymy to przez ilosc dni, kiedy działa piekarnik, obawiam się, że będzie parę kW do ugrania w skali roku...
    Hihi - usmiałem się musze przyznać
    Pozwolisz, że lekko dopracuję Twój wywód: otóż trzeba by to jeszcze scałkować przez kwadrat sredniorocznych, słonecznych uzysków domu, dzielony przez wynik OZC ........

    Z drugiej strony podziwiam, że się chłopakom chce roztrząsać takie niuanse i poczytuję od czasu do czasu. Wkońcu od tego jest forum.
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  19. #43159
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    Hihi - usmiałem się musze przyznać
    Pozwolisz, że lekko dopracuję Twój wywód: otóż trzeba by to jeszcze scałkować przez kwadrat sredniorocznych, słonecznych uzysków domu, dzielony przez wynik OZC ........

    Z drugiej strony podziwiam, że się chłopakom chce roztrząsać takie niuanse i poczytuję od czasu do czasu. Wkońcu od tego jest forum.
    mają brzydkie żony, dlatego wola się wpatrywać w piękne liczniki PGE czy innych Tauronów...

  20. #43160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    czesc EKIPO

    czy ktos wie jak na dzis maja sie stawki w G12 i G12W i gdzie z dystrybucją jest najtaniej ?

    dzis zadzwonił do mnie jakis "umyślny" z Fortum (Dawny Duon) informujac mnie ze teraz umowa przeszla na czas nieokreslony i bede mial jeszcze lepsze stawki i wymienia zadowolony dziennne ...
    - pytam sie ile za noc? 34 gr
    - czy wie Pan ile wynosi nocna w PGE ? 32 gr
    - dziekuje, dowidzenia

    tak oto zmotywowali mnie do przyjzenia sie po latach na nowo umowie i
    -

Strona 2158 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony