dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 484 z 2205
Pokaż wyniki od 9.661 do 9.680 z 44087
  1. #9661

    Domyślnie

    Ech tos im teraz reklame zrobil Jeden z wykonawcow na mojej budowie nie chcial dac styropianu na silke, ze tylko welna bo jak to inacej bedzie oddychac ?? Acha, no i uprzedzal mnie, ze silka jest ZIMNA
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #9662
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No, bo szybciej odbiera ciepło

  3. #9663

    Domyślnie

    Eno , jakby odbierala to by sie nagrzala no nie ?

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #9664
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No

  5. #9665
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    bo fakt silka jest zimna
    [wewnętrzne mam ze silki ]
    idealnie byłoby położyć wełnę

    mi pewien kierownik budowy tłumaczył że zrobiłem wielką głupotę z grubością styropianu - punkt rosy w styro będzie- nie wiem co mam myśleć
    namejlu mam takie info od atlantica.
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  6. #9666

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    bo fakt silka jest zimna
    [wewnętrzne mam ze silki ]
    idealnie byłoby położyć wełnę

    mi pewien kierownik budowy tłumaczył że zrobiłem wielką głupotę z grubością styropianu - punkt rosy w styro będzie- nie wiem co mam myśleć
    namejlu mam takie info od atlantica.
    Jak w salonie zrobisz saune to pewnie ten punkt rosy kiedys sie gdzies pokaze A czy ceramika to ciepla w dotyku jest ?? Juz tu na forum sie koledzy polecali zeby im sciagnac styro i pokazac ten punkt rosy a w razie jego braku za to wszystko zaplacic, ale sie odwazny nie znalazl ...

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #9667
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    defakto moze pod warukniem ze zrobisz sobie sam swiadectwo albo dopilnujesz - powiedz ile placisz to powiem Ci na ile dokladnie bedziesz mial je zrobione
    i ze swiadectwa jestes w stanie wiele wyczytac - pod warunkiem ze masz dostep do wszystkich obliczen a nie tlyko samego swiadectwa.
    Sądze ze kolega woo-cash chociaż sam zrobi sobie świadectwo to wartości obliczone na tym swiadectwie nie bedą wiarygodne, tym bardzie ze jeszcze nigdy go nie robił, chyba ze jest tak zdolny ze nie są mu potrzebne do tego: studia kierunkowe, podyplomowe, kursy doszkalające i egzamin panstwowy (niepotrzebne skreslic).
    Z kosztu wykonania swiadectwa naprawdę niewiele mozna wywnioskowac na temat jego jakości , oczywiscie pomijam swiadectwa z alledrogo za 70 zł.
    Na rynku jest duza konkurencja, swiadectwa w tej samej cenie mogą się róznic bardzo znacznie. Najwazniejsza jest dokładność i rzetelność wykonującego i jego znajomość tematu, a o tym cena nam nie powie.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 23-03-2012 o 16:15

  8. #9668
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    U mnie chcieli 120 za metr więc chyba cena spada
    W mojej okolicy cena spadła do ok. 70 zeta za metr

  9. #9669
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Wlasnie w tej chwili u mojego kumpla na dzialce obok draza dolne zrodlo pionowe dla PCi 1*150m .... co o tym myslicie?

    12600 netto
    Cena mówi za siebie

  10. #9670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    W maju koledze wiercą za 65,- brutto

  11. #9671
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    procentowy szok, czy ściana jest z silikatu?
    Tak silikat 18cm, ale uwierz że BK niewiele zmienia no może przy styropianie równym zero

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dodaj do tabeli koszt zwykłego styropianu dla poszczególnych grubości i czas zwrotu
    Już mi się nie chce

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    To się zgadza tylko przy założeniu - brak ocieplenia vs jakieś ocieplenie i przy tym założeniu więcej niż naście cm styro jest szaleństwem.

    Jednak jeśli decydujemy się na ocieplenie to trzeba porównywać od tych nastu w górę. Dlatego też grubość ocieplenia w funkcji wsp. U pokazuje, że przy każdym zwiększeniu grubości do ok 30cm, wsp. wciąż maleje o duży procent.
    Ja bym jednak nie nazwał tych kilku procent pomiędzy 20 a 25 "dużym procentem". Wydaje mi się, że powyżej 20 to już zaczyna być mocno dyskusyjne, zwłaszcza przy małym domu. Obawiam się, że więcej ucieknie w praktyce przez otwieranie drzwi do domu i wychodzenie na fajkę przez taras niż te 5cm styro. Bije się z myślami ale coraz częściej jestem za wersją 20cm. Zwłaszcza, że nie policzyłem zysków z kominka a lubię palić w kominku więc pewnie zwrot moooocno się wydłuży. W załozeniu przyszłościowym jest też jednak PCi powietrzna jak cena zejdzie do kilku tys zł.

  12. #9672

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Wydaje mi się, że powyżej 20 to już zaczyna być mocno dyskusyjne, zwłaszcza przy małym domu. Obawiam się, że więcej ucieknie w praktyce przez otwieranie drzwi do domu i wychodzenie na fajkę przez taras niż te 5cm styro. Bije się z myślami ale coraz częściej jestem za wersją 20cm. Zwłaszcza, że nie policzyłem zysków z kominka a lubię palić w kominku więc pewnie zwrot moooocno się wydłuży. W załozeniu przyszłościowym jest też jednak PCi powietrzna jak cena zejdzie do kilku tys zł.
    I tu jest sedno sprawy. Otwieranie drzwi i okien. Więcej styropianu nie zrekompensuje tych strat.
    Dodatkowo trzeba pamiętać, że nieużywany kominek jest mostkiem termicznym, szczególnie jak wieje na zewnątrz

  13. #9673

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    jeśli mówimy o centrum miasta położonego w głębi lądu i na jednakowej wys. to takich średnich różnic nigdy się nie zaobserwuje na jego obszarze - w danym dniu nie przekroczą one 2*C a w całym roku i tego nie będzie.
    W tym temacie nie jestem teoretykiem, dzisiaj o godz 19,40 jak wyjeżdżałem z domu było 8*, na placu Grunwaldzkim było już 12*, na moście 13, na Dominikańskim 14* - tyle było w Centrum, jak wracałem temperatura spadała, teraz na zewnątrz jest 6,7*. Jak zamieszkasz w nowym domu to sam ocenisz różnice, może wówczas zmienisz zdanie.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  14. #9674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    Z kosztu wykonania swiadectwa mozna cos wywynioskowac - jezeli placi 100 zl...to moze sobie to swiadectwo tylko oddac do nadzoru ityle, ale jezeli placi kilka stowek to sa szanse, ze rzeczywiscie ktos sie do tego przylozy - najlepiej poprosic o obliczenia i przyjrzec sie im - jezeli wyniki sa jakies logiczne to sa szanse ze ktos sie do tego przylozyl. I jeszcze cos - jak juz robic swiadectwo to u kogos, kto jednak nie ma uprawnien - takim osobym mozliwosc wykonywania swiadectw zostaly nadane "z urzedu" ew dopytac czy byl ten ktos na kursie a najlepiej jeszcze isc do kogos kto ma cos wspolnego z budownictwem i zrobil kurs.
    I jeszcze - na jakim programie ktos robi - jak przyjmuje mostki (w sumie najtrudniejsza rzecz na ktorej mozna sie wylozyc)
    Jezeli kazdy ma sprawdzać poprawnośc wykonania zamówionych obliczeń i świadectwa, to po co ma je zamawiać , przecież sam może je wykonać.
    Jezeli się chce sprawdzac czyjąś prace trzeba sie na tym znac w stopniu co najmniej rownym co wykonujący te obliczenia.
    Ale w Polsce kazdy zna sie na wszystkim

  15. #9675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    że tak spytam ...
    bez tej całej wyliczanki to już domu postawić się nie da ?
    stawiam ściany z czego mi pasuje ...
    ocieplam ze 20cm styropianem ...
    pod dach daję z 40cm ...
    na gruncie ze 20 cm ...
    wsadzam trzy szybowe okna ...
    instaluję kable o mocy 60w/m2 ...
    dokręcam do tego WM ...

    nie będzie tanio w eksploatacji ??
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #9676
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Da się postawić, ale czy bedzie tanio, moze i będzie. Bez "wyliczanki" trudno to dokładnie okreslic

  17. #9677
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    Jasku ale tu chodzi raczej o to by dobrac mozliwie jak najmniejsza moc kabli
    a po co to liczycie skoro potem ze trzy razy za mocne kupujecie ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #9678
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Da się postawić, ale czy bedzie tanio, moze i będzie. Bez "wyliczanki" trudno to dokładnie okreslic
    a o ile się można pomylić ...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #9679
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    A kto tak robi ?
    Miałem okazje sprawdzac obliczenia innych róznice dochodziły do 80%
    W jednym z moich wczesniejszych postów przedstawiłem listę najczesciej popełnianych błedów przy wyliczeniach ozc
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 23-03-2012 o 21:55

  20. #9680
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a po co to liczycie skoro potem ze trzy razy za mocne kupujecie ...
    j-j tez ma 4x mocniejsze - chodzi o ich poprawny rozklad - odleglosc miedzy kablami

Strona 484 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony