dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Gościu
    Guest
    Gościu

    Domyślnie 70 letni domek do remontu. Wiązanie czy wyburzenie?

    Witam,
    Kupilem chatkę 70 letnią na kamiennym fundamencie z murami, po ktorych przez kilka lat ciekła chyba woda, bo tynk kruszy się w rękach. Domek na ogromny strych, ale więźba wytrzyma jakieś 5, moze 10 lat, to samo dachówka. W domku jest wszystko, brak tylko odpływu.

    Prosze o poradę:
    1. czy bawić sie w szambo (beton?), czy przydomową oczyszczalnię?
    2. Czy warto domek wyburzyć czy ratować jakimś spinaniem i szalunkami?

    Bardzo to dla mnie ważne, gdyż z finansami krucho a poza tym domek jest w otulinie parku krajobrazowego i potrzeba na wyburzanie osobnych kwitów itd.
    pozdrawiam
    f

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Musisz zlecić opracowanie oceny stanu technicznego. Będzie Ci ona potrzebna zarówno do budowy jak i ewentualnej rozbiórki obiektu.
    Dopiero na podstawie tej opinii możesz podjąć jakieś sensowne kroki - ocenić koszt róznych rozwiazań i podjąć właściwą decyzję.
    Na odległość nie da się ocenić stanu Twojego budynku.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Jasne. Dzieki.
    Orientujesz sie mniej wiecej w koszcie takiej oceny?

  4. #4

    Domyślnie

    Henryk!
    Mam taki sam problem! Orientujesz się w koszcie takiego zlecenia?
    r.
    Er.
    Trouble shared is a trouble halved...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Jasne. Dzieki.
    Orientujesz sie mniej wiecej w koszcie takiej oceny?
    Cytat Napisał Rak
    Henryk!
    Mam taki sam problem! Orientujesz się w koszcie takiego zlecenia?
    r.
    Zależy to oczywiście od wielkości obiektu i jego skomplikowania.
    IMHO koszt takiego opracowania nie powinien przekroczyć 1200 zł.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki!
    Henry! Znasz moze kogos, kto jest w stanie postawić w ciągu pół roku 'parter' z jakichś gotowych materiałów? Czy cena 3000 (robocizna) za taki parter + materiały może być prawdziwa?
    Powierzchnia domu to ok. 150m2, fundament na kamieniu. Co potrzebujesz z info, aby podać orientacyjną cene?
    R.
    Er.
    Trouble shared is a trouble halved...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rak
    Dzięki!
    Henry! Znasz moze kogos, kto jest w stanie postawić w ciągu pół roku 'parter' z jakichś gotowych materiałów? Czy cena 3000 (robocizna) za taki parter + materiały może być prawdziwa?
    Powierzchnia domu to ok. 150m2, fundament na kamieniu. Co potrzebujesz z info, aby podać orientacyjną cene?
    R.
    Informacje które podajesz to rzeczywiście trochę za mało. Żeby rzetelnie wycenić taką robotę byłby potrzebny co najmniej rzut parteru (zwymiarowany lub w skali) + ewentualnie materiały jakie wchodzą w grę.
    Prześlij mi takie dane e-mailem [ [email protected] ] a spróbuję ocenić czy to jest realne.
    Pół roku na parter to okres aż zanadto długi, chyba że są w tym jakieś ukryte "kruczki".

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    jak tylko skonczy sie wariacki okresy moich delegacji, to podrzucę coś na Twoją skrzynię.
    Jeszcze raz dzięki!

    R.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Do kogo mogę się zwrócić o opracowanie oceny stanu technicznego? 'Fachowców' masa, a to ma być ktoś z uprawnieniami? Tez mam stary domek, na wsi, i mam problem ze znalezieniem wykfalifikowanych fachowców

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Gościu!
    Gdzie masz ten domek? ja do czasu wyburzenia tej ruiny musze miec zapiety temat projektu technicznego, ekspertyz, ekipy itd.

    Rak

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Do kogo mogę się zwrócić o opracowanie oceny stanu technicznego? 'Fachowców' masa, a to ma być ktoś z uprawnieniami? Tez mam stary domek, na wsi, i mam problem ze znalezieniem wykfalifikowanych fachowców
    Musisz poszukać kogoś w pobliżu, ja uprawnienia mam i pewnie pare osób na Forum też, ale jechać w drugi koniec Polski dla tak niewielkiej roboty to żaden interes. Podaj namiary - możesz to zrobić na priva.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony