dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jak sprawdzić właściciela działki

    Witam
    Znalazłem ciekawą działke, która chciałbym kupić jednak mam problem z ustaleniem właściciela działki, sąsiedzi niestety ale nie znają danych osobowych właściciela. Mam jedynie nr działki i ulice co musze teraz zrobić żeby ustalić dane osobowe właściciela tej działki??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Moze gdybys mial znajomosci w Urzedzie Miasta, podaliby Ci numer ksiegi wieczystej...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wypis z KW (ale tam tylko imię i nazwisko) jest jawny. Muisz mieć KW niestety
    Rejest gruntów nie jest jawny jeśli chcesz dane osobowe. jeśli nie - możesz dostać.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4

  5. #5

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Ushi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Ja ostatnio musiałem ustalić namiary na współwłaścicieli naszej drogi dojazdowej. W tym celu udałem się do Urzędu Miasta do działu ewidencji gruntów, wypisałem odpowiedni świstek, zapłaciłem 12 złociszy i uzyskałem potrzebną mi informację od urzędnika, ale ustnie Po prostu podyktował mi nazwiska i adresy pozostałych właścicieli, co nie omieszkałem skrzętnie zanotować.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    ładnie chronią dane...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Ushi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    No w końcu ustnie, poza tym w jaki inny sposób mógłbym się dowiedzieć o współwłaścicielach drogi? We wniosku musiałem zaznaczyć, kto ja jestem i po co mi te dane.

  9. #9

    Domyślnie

    Numer kw jest jawny. Np w powiecie wrocławskim wchodzisz na wrosip i normalnie bez logowania masz podany nr, powierzchnie i kw dla działki.
    Składasz w księgach wieczystych że chcesz zrobić badanie księgi nr ... dla działki a cel podajesz kupno to kosztuje -chyba 50 zł.
    Ja czasem podaje właściciela działki jak ktoś mówi że chce kupić i pilnie poszukuje to co za różnica czy sprawdzi to w KW czy ja mu powiem - taki bezsensu przepis - juz lepiej żeby KW były nie jawne bo każdy może sobie zamówić i poogladać ile sąssiad ma zadłużenia hipotecznego, czy się toczą jakieś sprawy komornicze!!!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    skąd jesteś?
    Dąbrowa górnicza

    Czyli najlepiej udać sie do ewidencji gruntów i tam zapytać. A co z takimi wnioskami jak o udostępnienie danych osobowych lub wypis z rejestru gruntów

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciekkkkkkkkkkkk
    Cytat Napisał Kris2222
    skąd jesteś?
    Dąbrowa górnicza

    Czyli najlepiej udać sie do ewidencji gruntów i tam zapytać. A co z takimi wnioskami jak o udostępnienie danych osobowych lub wypis z rejestru gruntów
    jak uzasadnisz - dostaniesz
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał Maciekkkkkkkkkkkk
    Cytat Napisał Kris2222
    skąd jesteś?
    Dąbrowa górnicza

    Czyli najlepiej udać sie do ewidencji gruntów i tam zapytać. A co z takimi wnioskami jak o udostępnienie danych osobowych lub wypis z rejestru gruntów
    jak uzasadnisz - dostaniesz
    W takim razie jak uzasadnić ten wniosek ?? A może ktoś ma jakieś inne pomysły z góry dziekuje....

  13. #13

    Domyślnie

    wystarczy udać się do wydziału geodezji, wypełnić wniosek o wydanie wypisu z ewidencji gruntów, a w wyjaśnieniu można podać że potrzebny jest Ci np. do wystąpienia o warunki zabudowy i musisz go dostarczyć do wydziału architektury .
    W wypisie będziesz miał wszystkich właścicieli działki i ich adresy.

  14. #14

    Domyślnie

    pojedż do Powiatowego Ośrodka Geodezyjno Kartograficznego

    mając numer działki i obręb zapłacisz 12zł. za wypis na ktorym bedziesz miał dokładna powierzchnie działki imie i nazwisko wlasciciela jego adres i numer KW

    mając już KW mozesz isc do sadu i sprawdzic bezplatnie w komputerze czy nie ma zadłużen, hipotek i innych wpisów naprzykład egzekucyjnych..

    majac imie i nazwisko oraz adres wlasciciela to już numer telefonu chyba sobie poradzisz z załatwieniem

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    walas888

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    numer dzialki , powierzchnie itp znajdziesz na

    www.geoportal.gov.pl
    w dziele mapa

    swietna strona

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _tomski_

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    A co w przypadku gdy w serwisie numerów ksiąg wieczystych winieje informacja o tym że dana działka nie posiada Księgi wieczystej??
    Jest wtedy jakakolwiek szansa sprawdzić kto jest właścicielem działki?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony