dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 146
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 2905
  1. #701
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    ok a czy takie rozwiązanie bezwylewkowe
    czyli legary wełna i osb będą miały jakies wady/zalety w porównaniu do wylewki
    czy obecnie nie ma szans polożyć dębowych desek przybijanych do legarów bez użycia kleju? to chodzi o grubość deski, tak?

  2. #702
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól
    ok a czy takie rozwiązanie bezwylewkowe
    czyli legary wełna i osb będą miały jakies wady/zalety w porównaniu do wylewki
    czy obecnie nie ma szans polożyć dębowych desek przybijanych do legarów bez użycia kleju? to chodzi o grubość deski, tak?
    Wylewki z miksokreta tak po miesiącu można zmierzyć wilgotność i jeśli nie było w domu jakiś ekstremalnie mokrych prac to generalnie są już są suche (ok 2% wilgotności).
    Wylewki z miksokreta są tańsze, bardziej stabilne i za sto lat ich kornik nie ruszy. Płyta Osb na legarach jest cieplejsza, deski dębowe można kłaść na płytę i na klej po usunięciu warstwy parafiny jak i też zdrowiej kręcić przez płytę do legarów.

  3. #703
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredi07
    Cytat Napisał e-mól
    ok a czy takie rozwiązanie bezwylewkowe
    czyli legary wełna i osb będą miały jakies wady/zalety w porównaniu do wylewki
    czy obecnie nie ma szans polożyć dębowych desek przybijanych do legarów bez użycia kleju? to chodzi o grubość deski, tak?
    Wylewki z miksokreta tak po miesiącu można zmierzyć wilgotność i jeśli nie było w domu jakiś ekstremalnie mokrych prac to generalnie są już są suche (ok 2% wilgotności).
    Wylewki z miksokreta są tańsze, bardziej stabilne i za sto lat ich kornik nie ruszy. Płyta Osb na legarach jest cieplejsza, deski dębowe można kłaść na płytę i na klej po usunięciu warstwy parafiny jak i też zdrowiej kręcić przez płytę do legarów.
    Prowadzę też biuro jako parkieciarz i rzeczoznawca. Piszę ekspertyzy dla sądu jako biegły. Ekspertyzy te dotyczą przedewszystkim tych parkieciarzy, którzy mają firmy i pracują jak ty na czuja.
    Raz mówisz o wylewce, że wystarczy aby miała miesiąc czy półtora i można kłaśc jeżeli nie było mokrych prac w tym czasie w następnym poście piszesz, że ma około 2% wilgotności. Zapytam, skąd ty to wiesz? Na czuja? Skąd wiesz, że wylewka powinna mieć około 2% wilgoci aby na niej kłaść parkiet. Czy około 2% to też 2,5% i 1,5%? Gdzie to wyczytałeś, czy może wiesz to od twojego znajomego parkieciarza....tutaj bez nazwisk.
    Ja szukam w wylewce mokrych miejsc. Ty odwrotnie suchych i to ci wystarczy. Inni poszukują średniej z kilku pomiarów elektrodą B50 Ganna.
    Ja pracuję na umowę, protokół z badania podłoża i drewna. Robię to przy kliencie, wyjaśniając mu co i dlaczego. W końcu to jego pieniądze i to grube!!!
    Ty możesz pracować na czuja i twoi pracownicy, twoja sprawa.
    To forum jest dowodem jaką kaszanę potrafią odstawić pracujący na czuja. A każdy z nich - jakżeby inaczej - to co najmniej 20 lat praktyki. Mój Boże. Większośc to po prostu układacze klepek. Czy ty należysz do nich?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #704
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól
    ok a czy takie rozwiązanie bezwylewkowe
    czyli legary wełna i osb będą miały jakies wady/zalety w porównaniu do wylewki
    czy obecnie nie ma szans polożyć dębowych desek przybijanych do legarów bez użycia kleju? to chodzi o grubość deski, tak?
    Wylewki z miksokreta mają zasadniczą wadę. Jest przelewana woda (zmienia się stosunek wody i cementu) aby tą gęstą masę rozprowadzić. Następnie są docierane mechanicznie w wyniku czego nadmiar wody wynosi na powierzchnię mleczko cementowe tworzące po zaschnięciu twardy niechłonny naskórek grubości 0,3-05mm.
    Do tego należy dodać generalnie brak pielęgnacji wylewki w pierwszych dniach (pokrycie jej folią), co prowadzi do przerwania hydratacji i jej osłabienia.
    Następna sprawa to stosowanie wylewek zbyt słabych np. B10.
    Pod twardym naskórkiem znajduje się słaba warstwa wylewki. Naskórek tak czy owak musi zostać usunięty, ponieważ osłlabia on wiązanie kleju tymbardziej gdy zastosuje się grunt pod klej.
    Minimalna grubość wylewki 4cm w warunkach 20C i 60% wilgotności otoczenia potrzebuje około 6 tygodni nz wyschnięcie. Pod warunkiem, że pomieszczenie jest regularnie wietrzone (przeciąg) 10-15min. kilka razy dziennie a na wylewce nic nie leży i jest odkurzona. Mowa tutaj o wylewce pływającej. WILGOTNOŚĆ TAKIEJ WYLEWKI MUSI ZOSTAĆ ZMIERZONA W JEJ ŚRODKOWEJ IDOLNEJ CZĘŚCI METODĄ CM-KARBIDOWĄ. NA 50M2 MINIMUM JEDEN POMIAR.
    Wylewka związana ze stropem wymaga dłuższego okresu schnięcia.
    Legary są metodą zdrowszą dla kręgosłupa i stawów. Drewno deski, parkiet są stabilniejsze na takiej konstrukcji. Radzę taką metodę mimo, że jest droższa ale pewniejsza.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #705
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Jarkukur skąd wiem jaka wilgotność ? Mierzę jak jest coś świerzego i jak mi czuj mówi, że coś nie tak ( partery bez piwnicy, rury Co w wylewce itp) Tak teraz myślę, że te twoje papierzyska mają pewien sens. Coraz częściej klient kieruje się modą, trendem i mówienie, że natura pozostanie naturą nie dociera i może lepiej mieć na papierze to co mu się mówi.

  6. #706
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredi07
    Jarkukur skąd wiem jaka wilgotność ? Mierzę jak jest coś świerzego i jak mi czuj mówi, że coś nie tak ( partery bez piwnicy, rury Co w wylewce itp) Tak teraz myślę, że te twoje papierzyska mają pewien sens. Coraz częściej klient kieruje się modą, trendem i mówienie, że natura pozostanie naturą nie dociera i może lepiej mieć na papierze to co mu się mówi.
    No wreszcie! I wszyscy śpią spokojnie. 0,1% to 120ml wody za dużo w jastrychu. To przy drewnie np. 8% po kilku miesiącach 12%. Drewno 9% wymaga jastrychu z wilgotnością 1,8%.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #707
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Jarekkur, Duchu jaką bajerę dziś kupilem. Humellek z 2000 roku ale i 1000 metrów pewnie nie zrobił do tego elanek z 2001 na rogach ma jeszcze nie wytarty lakier. Panowie i za to wszystko za 8300. Roboty puszczałem bo maszyn brakowało. Teraz z hektarów podłóg przejdę na km2.

  8. #708
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Pojawił się u nas problem z podłogą z desek modrzewiowych. Po prostu tak się rozeschły, że powstało sporo szpar. Deski były kładzione na kleju.
    Czy koniecznie trzeba zrywać dechy i kłaść je na nowo? Taka rujnacja nie bardzo nam się uśmiecha.

    W jaki sposób można najłatwiej przywrócić podłogę do "świetności"?

  9. #709
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Pojawił się u nas problem z podłogą z desek modrzewiowych. Po prostu tak się rozeschły, że powstało sporo szpar. Deski były kładzione na kleju.
    Czy koniecznie trzeba zrywać dechy i kłaść je na nowo? Taka rujnacja nie bardzo nam się uśmiecha.

    W jaki sposób można najłatwiej przywrócić podłogę do "świetności"?
    Tak wygląda praca niedoświadczonego parkieciarza!!!
    Tak się stało w trakcie i sezonu grzewczego. Wtedy w pomieszczeniu jest ciepło a nawet bardzo ciepło na dodatek sucho a nawet bardzo sucho. Efekt takiego niezdrowego klimatu pokaże podłoga drewniana. jeżeli deski były do tego zbyt wilgotne np. 12% lub więcej to szpary będą szerokie 2-4mm.
    Narazie należy poczekać do poczatku sezonu grzewczego czyli koniec października (mam nadzieję, że nie wcześniej) i sprawdzic wielkość tych szpar. Powinny być mniejsze lub wogóle zniknąć. Utrzymywać klimat w pomieszczeniu w trakcie zimy o wilgotności 45-65% i temperatury około 20C.
    Wypełnianie szpar na tym etapie nie ma większego sensu, ponieważ drewno mocno pracuje. Poza tym wiąże się to z dużym nakładem czasu.
    Zrywanie desek spowoduje zniszczenie wylewki-dodatkowe koszty.
    Posadzka jest olejowana czy lakierowana?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #710
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Z deskami z drzew iglastych jest jeszcze problem odparowywania żywicy a modrzew jest w nią wyjątkowo bogaty. Terpertyna z żywicy nie wykazuje wilgotności ale też odparowuje. Deski twardnieją jak bursztyn i się kurczą.
    Deski macie klejone i jeśli pióra z wpustów nie wychodzą to poczekajcie pomieszkajcie i jak podłoga się ustabilizuje (i to nie tydzień czy miesiąc)to szpachla załatwi problem. Bardziej pracochłonna metoda to fleki.
    Wilgotność powietrza aktualnie u mnie w domu 72%, Za wysoka a w maju w te suche dni spadała do 25% i nawilżałem(kwiaty,pranie, mop). Są teraz nawilżacze i osusacze ale ja chyba jak większość chce mieć ładną podłogę i święty spokój. Po 21 latach w zawodzie taką mam. Poczciwy dębowy parkiet wiele zniesie i jesion też spokojny. Przejrzyjcie tu na forum problemy z parkietami. Najczęściej problem zaczoł się już przy wyborze podłogi.

  11. #711
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Jarekkur i Fredi07, chciałam podłogę modrzewiową, żadną inną to ją mam I chcę ją ratować. W tej chwili tylko w jednym miejscu, przy wyjściu na taras pióro wyszło z wpustu. Reszta szpar jest węższa i występują mniej więcej co 2 i 4 deski.
    Podłoga była lakierowana na satynowo Boną Traffic i tu akurat wszystko jest ok.

    Temperaturę utrzymywaliśmy na poziomie 22 st.C, kaloryfery ledwo grzały bo i zima była łagodna, i kominek od czasu do czasu też grzał. Mamy w salonie nawilżacz, który od czasu do czasu włączamy.

    I co teraz radzicie? (lubię tę podłogę )

  12. #712
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    dokladnie to co powyzej..a temperatura nie jest tak ważna jak WILGOTNOŚĆ..45-65% !!

    przy oknie sie zeschła od słonca zapewne..jesli to parter jaka była wilgotnos a)desek b) podkladu c) atmosfery w pomieszczeniu
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  13. #713
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Przyjmijmy, że tych danych nie ma Cała ściana tarasowa jest osłonięta dachem i słońce nie pada nawet na próg.

  14. #714
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    przyjmimy ze ta deska jest położona na??..legarze , płycie osb, wylewce?
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  15. #715
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    przyjmimy ze ta deska jest położona na??..legarze , płycie osb, wylewce?
    Tym razem na pewno: jest położona na wylewce


  16. #716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    na jakim kleju
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  17. #717
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Jakiś poliuretanowy z Dragona

  18. #718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    no to masz rozwiązanie deska grubości 25-28 mm..na 5 klepce czy teraz "profesjonalnym systemie do parkietu" na pewno trzymac nie będzie za specjalnie..po za tym jak nie wiesz jaka była wilgotnosc deski i wylewki to mogla byc równiez przesuszona deska nasiakneła od wylewki pozamykała sie i w sezon poszczelała.. ..
    Jaka masz teraz wilgotność w pomieszczeniu ..to wiem tylko tyle jak pióro wyszło ..to znaczy ze klej przy zsychaniu deski nie przejoł pracy praktycznie w ogóle..do tego jeszcze jak nie wiadomo jaka była wilgotność deski..to smiem przypuszczać ze mogła byc powyzej żądanej wartosci..czekac na sezon grzewczy..i ewentualnie poflikować pod warunkiem ze trzyma sie to na tymze kleju podłoża..opukaj te deski..sprawdz ile masz głuchych miejsc i czy sie nie uginają sometimes.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  19. #719
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Podejrzewam, że to jednak wina desek.
    Były zamówione w tartaku na konkretny termin, ale "brakło" i sprzedawca sprowadzał je od kolegi...
    Wylewka była sucha, bo pamiętam że parkieciarze robili pomiary i stwierdzili że jest ok.
    Jedyne puste miejsce jakie znalazłam, to właśnie przy wyjściach na taras z salonu i z sypialni.
    A klej był uniwersalny, polimerowy, bezbarwny z wymienionego Dragona.
    Wilgotności nie mierzę, bo... nie mam czym

  20. #720
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    alez przy takich dechach powinien być to dwuskladnik..bezwzględnie..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

Strona 36 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony