dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 146
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2905
  1. #1041
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    zalezy od szczelin,chemii ..metrazu i takich tam od 60-80 zl metr kwadrat 70 zeta..to tak optymlnie ajk ma racje
    Są tacy co biorą 35zł/m2 a jak się ich przyciśnie to i ponizej 30zł/m2 zejdą. Jednak w takim przypadku niewdziecznąścią jest jakiekolwiek narzekanie na jakość wykonawstwa i trwałości lakieru.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  2. #1042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    och mam to samo ostatnio mialem czleka ktory chcial 25 zl za metr zaplacic z lakierem hehe poszedl sobie jak zrobilem oczy i stwierdzilem ze niestety ale to pomylka..kumpele tak stracilem bylem u niej i widzialem "wycyklinowanego": w duuuzym cudzyslowiu starego buka.(rysy po 40stce i chyba nawet 60tka tego nie pocoiagnol)..doly fale..i na tym a jakze domalux badz tytan lack..w grysikiem jak cholera..pokoj jakies 20m/kw pytam ja ile zaplacila ..za to cooos wiec mi mowi ze 50zl..ja na to z metra z wlk oczami a ona nieee za calosc..a ona kupila lakier...koles 3 dni lakierowal..ja nie mam bladego pojecia jak po kupnie nawet kostnego papieru..sciernego..walka czy tez walkow..i pedzli czy ten koles zarobil 10zl... choc po tym co zostawil wcale mi go nie zal..nic a nic..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  3. #1043

    Domyślnie

    Czy fachowcy mogliby mi odpowiedzieć czym mogę pielęgnować i czyścić moją podłogę zabezpieczoną OSMO. napisałam zabezpieczoną bo to ani olej ani wosk, prawda .
    wiem,że Ghost zachwala Lobę byłam na stronie i ceny fajne, ale nadal nie jestem pewna co mam stosować a środek proponowany przez OSMO mam ale w dalszym czasie chcę kupić coś tańszego ten kosztował koło 100zł, Loba widzę tańsza, ale który mam wybrać?
    Loba ParkettOil dawniej Oil Balsam -ten???
    jest jeszcze seria ze STARWAXU i tam jest płyn do podłóg olejowanych, ale napisali,nie stosować do podłóg woskowanych, maja też mydło w płynie, ale się boję...wiem ze na wilgotnoczyścić...., proszę o pomoc i wiem,że to nasz wybór czym czyścimy, ale proszę rozwiać moje wątpliwości czy mam stosować produkty do podłóg olejowanych i czy ten Starwax mogę???bo fajna cena..., lobę kupię tylko jaką???? dziękuję.......

  4. #1044
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał kordzina
    Czy fachowcy mogliby mi odpowiedzieć czym mogę pielęgnować i czyścić moją podłogę zabezpieczoną OSMO. napisałam zabezpieczoną bo to ani olej ani wosk, prawda .
    wiem,że Ghost zachwala Lobę byłam na stronie i ceny fajne, ale nadal nie jestem pewna co mam stosować a środek proponowany przez OSMO mam ale w dalszym czasie chcę kupić coś tańszego ten kosztował koło 100zł, Loba widzę tańsza, ale który mam wybrać?
    Loba ParkettOil dawniej Oil Balsam -ten???
    jest jeszcze seria ze STARWAXU i tam jest płyn do podłóg olejowanych, ale napisali,nie stosować do podłóg woskowanych, maja też mydło w płynie, ale się boję...wiem ze na wilgotnoczyścić...., proszę o pomoc i wiem,że to nasz wybór czym czyścimy, ale proszę rozwiać moje wątpliwości czy mam stosować produkty do podłóg olejowanych i czy ten Starwax mogę???bo fajna cena..., lobę kupię tylko jaką???? dziękuję.......
    Jak długo już stosujesz środek do pielęgnacji OSMO. Co sie dzieje z powierzchnia? Jak nazywa sie ten środek? Jak go używasz?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #1045

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam
    A czy są jakieś rady co do terminu układania parkietu? Czy jakiejś pory roku nie poleca się (np zima, ze wględu na ogrzewanie) a o innej porze trzyma się najlepiej?
    Oczywiscie ze sa okresy w ktorych najlepiej jest ukladac parkiet a sa to miesiace wrzesien oraz przelom kwiecien maj. Masz racje zima ukladanie parkietow odpada zupelnie. Jak slusznie zauwazylas ze wzgledu na ogrzewanie. Zima twoj parkiet wyschnie latem dostanie wilgoci i lodkowanie gotowe. Zima koniecznie jest nawilzanie powietrza ! W innym wypadku beda szpary pomiedzy klepkami.

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał Aga KN
    Witam,
    proszę o podpowiedź co zonaczają te dane na pudełku? Czy to pierwsza klasa deski parkietowej merbau?


    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...46a89e03e.html

    Czy to wada deski?
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4e091d44e.html

    Takie ciemne plamki.

    Jak sprawdzić czy po ułożeniu deski parkietowej jeszcze przed cyklinowaniem wielkość szczeliny mieści się w dopuszczalnej normie a kiedy ją przekracza?

    pozdrawiam
    Aga
    1. powinna byc podana specyfikacja "CE" lub "B". te oznaczenia dotyczą koloru. O klasie nie ma tutaj mowy.
    2. jezeli nie dadzą się zeszlifować to reklamacja.

    Grade czyli klasa drzewa A i B. W tym przypadku nizsza klasa B

    Color :

    L- Light
    M-Medium
    D-Dark

    Czyli Odcien Medium

    Nikt ci reklamacji nie uzna kupujac nizsza klase. Bo chyba liczysz sie z tym ze nie jest to najwyzsza klasa i moga sie zdarzac jakies ubytki itp. Dlatego placisz mniej. To chyba logiczne. Kupujac uzywany samochod liczysz sie z tym ze nie bedzie wygladal jak nowy.

  7. #1047
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Jezeli parkiet nie ma certyfikatu CE dla towaru eksportowanego lub B dla towaru pozostającego w Polsce nie wolno nim handlować i go zabudować.
    Oznaczenia typu klasa wyższa; klasa niższa nie mają w Polsce zadnego znaczenia. Musi byc podana tzw. deklaracja zgodności z obowiazujacą normą np. PN EN 13228.
    Tego typu oznaczenia jak na zdjęciu nie przedstawiają prawnie żadnej wartości i w każdej chwili towar może zostać zareklamowany bez względu czy jest to klasa wyższa czy niższa. Brakuje opisu w języku polskim co jest również warunkiem dopuszczenia do obrotu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #1048
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ruehl
    Cytat Napisał pam
    A czy są jakieś rady co do terminu układania parkietu? Czy jakiejś pory roku nie poleca się (np zima, ze wględu na ogrzewanie) a o innej porze trzyma się najlepiej?
    Oczywiscie ze sa okresy w ktorych najlepiej jest ukladac parkiet a sa to miesiace wrzesien oraz przelom kwiecien maj. Masz racje zima ukladanie parkietow odpada zupelnie. Jak slusznie zauwazylas ze wzgledu na ogrzewanie. Zima twoj parkiet wyschnie latem dostanie wilgoci i lodkowanie gotowe. Zima koniecznie jest nawilzanie powietrza ! W innym wypadku beda szpary pomiedzy klepkami.
    Temat jak morze. Co parkieciarz to inna szkoła. Mnie nie przeszkadza żadna pora. A zima wcale nie jest tym najgorszym okresem bo takiego właściwie dla doświadczonego parkieciarza z pełną wiedzą na temat anatomii, anizotropii drewna i fizyki budowlanej niema. Jest też ważne aby klientowi uświadomić czym jest drewno w jego domu i jakie z tym związane są wymagania. Robię to na piśmie i żądam po zapoznaniu się podpisu klienta. Oczywiście przy spisywaniu umowy.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał ruehl
    Cytat Napisał pam
    A czy są jakieś rady co do terminu układania parkietu? Czy jakiejś pory roku nie poleca się (np zima, ze wględu na ogrzewanie) a o innej porze trzyma się najlepiej?
    Oczywiscie ze sa okresy w ktorych najlepiej jest ukladac parkiet a sa to miesiace wrzesien oraz przelom kwiecien maj. Masz racje zima ukladanie parkietow odpada zupelnie. Jak slusznie zauwazylas ze wzgledu na ogrzewanie. Zima twoj parkiet wyschnie latem dostanie wilgoci i lodkowanie gotowe. Zima koniecznie jest nawilzanie powietrza ! W innym wypadku beda szpary pomiedzy klepkami.
    Temat jak morze. Co parkieciarz to inna szkoła. Mnie nie przeszkadza żadna pora. A zima wcale nie jest tym najgorszym okresem bo takiego właściwie dla doświadczonego parkieciarza z pełną wiedzą na temat anatomii, anizotropii drewna i fizyki budowlanej niema. Jest też ważne aby klientowi uświadomić czym jest drewno w jego domu i jakie z tym związane są wymagania. Robię to na piśmie i żądam po zapoznaniu się podpisu klienta. Oczywiście przy spisywaniu umowy.
    Zgadza sie jesli przedstawie klientowi wszystkie za i przeciw a on pomimo wszystko chce robic to podpisuje z nim umowe i robimy. Tutaj nie chodzi o doswiadczenie chodzi wlasnie o specyfike drewna ktore jest narazone na dzialanie wilgoci lub jej brakiem i to tutaj jest problem jesli w domach sa piece wyposazone w tzw humidity fire czyli nawilzacze powietrza jest mniejsze ryzyko ze drzewo bedzie schnac zimowa pora kiedy u niektorych ogrzewanie chodzi pelna para a w domu wilgotnosc 15 % wiec moje doswiadczenie w tym momencie nie odgrywa zadnej roli. Najwaznjiejsze to wlasnie uswiadamianie klientow aby ustrzec sie pozniej pretensji.

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Jezeli parkiet nie ma certyfikatu CE dla towaru eksportowanego lub B dla towaru pozostającego w Polsce nie wolno nim handlować i go zabudować.
    Oznaczenia typu klasa wyższa; klasa niższa nie mają w Polsce zadnego znaczenia. Musi byc podana tzw. deklaracja zgodności z obowiazujacą normą np. PN EN 13228.
    Tego typu oznaczenia jak na zdjęciu nie przedstawiają prawnie żadnej wartości i w każdej chwili towar może zostać zareklamowany bez względu czy jest to klasa wyższa czy niższa. Brakuje opisu w języku polskim co jest również warunkiem dopuszczenia do obrotu.

    Nie wiem jak to jest od strony prawnej w Polsce ale wiem ze te oznaczenia znacza wlasnie to co napisalem bo z nimi mam na codzien do czynienia.
    Sa oczywiscie jeszcze inne ktore oznaczaja klase drzewa jak np. select&better czyli srednia jakosc Clear najwyzsza jakosc No 1 i No2 to najgorsze klasy duzo sekow inaczej mowiac rustic. A te ktore przychodza z Chin maja zagadkowe oznaczenia wiadome tylko dla chinczykow. Bo szczerze mowiac A i B mowia bardzo malo o klasie drzewa.

  11. #1051

    Domyślnie

    Chcialabym zadać jedno pytanie....

    Mamy deski dębowe olejowane, grubości 22 mm, szerokości 12 oraz 14 cm, różnej długości, mieszany gatunek I oraz II.

    Deski były klejone w styczniu. Przed klejeniem dokonano pomiaru wilgotności (robił to sam wykonawca). Sam sobie robił jakieś wylewki czy coś tam pod parkiet (strasznie drogie to było), sam kleił, bejcował, olejował.

    Właśnie zauważyliśmy, że we wszystkich pokojach, wzdłuż ścian, gdzie deski przylegają "wzdłuż", deski odkleiły się do 3 lub 4 klepki. Pomiary wilgotności nie wykazały odstępstwa od normy.

    Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Mamy w tej chwili zupełnie luźne klepki.... Tragedia.....
    1

  12. #1052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    jaka wylewka(marka) czym były gruntowane..wylewki (tzn co było p[od wylewka ktora on lał czym gruntował przed laniem) czy wyszlifował wyl;ewke przed ukladaniem i na jakim gruncie i najakim kleju ukladał..czy deski "poszły w sciane" zerwij listwe przyscienna zobacz czy sa dylatacje czy nie..to na poczatek ze dwie foty tez bym poprosił..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  13. #1053

    Domyślnie

    jaka wylewka(marka) czym były gruntowane..wylewki (tzn co było p[od wylewka ktora on lał czym gruntował przed laniem)
    - najpierw była wylewka cementowa. Na nią wylewał jakąś masę. Na tą masę już kleił. Przed przyklejeniem klepek czymś moczył podłogę (grunt?)
    Chemię widziłam marki Uzin oraz Pallmann..(?)

    czy wyszlifował wylewke przed ukladaniem
    - nietety, nie widziałam. Nie mogę powiedzić tak czy nie...

    czy deski "poszły w sciane" zerwij listwe przyscienna zobacz czy sa dylatacje czy nie.
    - były dylatacje, listew jeszcze nie mieliśmy, więc było widać. Bardzo szerokie (ok. 1-1,5 cm)

    to na poczatek ze dwie foty tez bym poprosił..

    - mam coś takiego: deska jest zupełnie osobno
    <
    1

  14. #1054

    Domyślnie

    Jeszcze odnośnie dylatacji: nigdy nie było tak, że deski przylegały do ściany. Zawsze była tam "szpara".

    czy mogło być tak, że dano za mało kleju? Parkieciarz wykonał wylewkę, aby wysokość zgadzała mu się z wysokością płytek - jednak za wysoko nadlał, ponieważ ostatecznie parkiet wypadł wyżej niż płytki i później to szlifował.
    1

  15. #1055

    Domyślnie

    Jescze jedno pytanie: gdy podłoga jest w taki stanie, czy powinnam ją konserwować (mam takie jakieś specjalne środki Pallmanna), czy dać sobie spokój?

    Wykonawca chce nawiercić dziury w deskach i wpuścić tam klej, a następnie dziury zawoskować . To znaczy, że będziemy mieć dziury w parkiecie . Czy to jest dobry pomysł?
    1

  16. #1056

    Domyślnie

    oraz jeszcze jedno pytanie kompletnego laika:

    W listopadzie mamy mieć robinoą łazienkę przy sypialni (płytki). W sypialni już są ułożone te nieszczęsne deski. Czy kazać to wszystko naprawiać już teraz, czy poczekać na "po łazience"?
    1

  17. #1057

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Jezeli parkiet nie ma certyfikatu CE dla towaru eksportowanego lub B dla towaru pozostającego w Polsce nie wolno nim handlować i go zabudować.
    Oznaczenia typu klasa wyższa; klasa niższa nie mają w Polsce zadnego znaczenia. Musi byc podana tzw. deklaracja zgodności z obowiazujacą normą np. PN EN 13228.
    Tego typu oznaczenia jak na zdjęciu nie przedstawiają prawnie żadnej wartości i w każdej chwili towar może zostać zareklamowany bez względu czy jest to klasa wyższa czy niższa. Brakuje opisu w języku polskim co jest również warunkiem dopuszczenia do obrotu.
    Witam,
    ja tą deskę parkietową ze zdjęcia mam na FV jako deskę merbau w klas I. Czy to naduzycie ze strony sprzedawcy???

  18. #1058

    Domyślnie

    Klasa I - 110zł netto

  19. #1059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga KN
    Cytat Napisał jarekkur
    Jezeli parkiet nie ma certyfikatu CE dla towaru eksportowanego lub B dla towaru pozostającego w Polsce nie wolno nim handlować i go zabudować.
    Oznaczenia typu klasa wyższa; klasa niższa nie mają w Polsce zadnego znaczenia. Musi byc podana tzw. deklaracja zgodności z obowiazujacą normą np. PN EN 13228.
    Tego typu oznaczenia jak na zdjęciu nie przedstawiają prawnie żadnej wartości i w każdej chwili towar może zostać zareklamowany bez względu czy jest to klasa wyższa czy niższa. Brakuje opisu w języku polskim co jest również warunkiem dopuszczenia do obrotu.
    Witam,
    ja tą deskę parkietową ze zdjęcia mam na FV jako deskę merbau w klas I. Czy to naduzycie ze strony sprzedawcy???

    Sprzedawca ci powiedzial ze jest to klasa I ? Bo z opakowania wynika co innego. Jesli sprzedawca ci to powiedzial to mogl cie oklamac. Podaj nazwe firmy ktora jest na opakowaniu i dla pewnosci sfotografuj pudelko z kazdej strony byc moze sa jeszcze inne oznaczenia takie jak podalem wyzej.

  20. #1060
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ruehl
    Cytat Napisał Aga KN
    Cytat Napisał jarekkur
    Jezeli parkiet nie ma certyfikatu CE dla towaru eksportowanego lub B dla towaru pozostającego w Polsce nie wolno nim handlować i go zabudować.
    Oznaczenia typu klasa wyższa; klasa niższa nie mają w Polsce zadnego znaczenia. Musi byc podana tzw. deklaracja zgodności z obowiazujacą normą np. PN EN 13228.
    Tego typu oznaczenia jak na zdjęciu nie przedstawiają prawnie żadnej wartości i w każdej chwili towar może zostać zareklamowany bez względu czy jest to klasa wyższa czy niższa. Brakuje opisu w języku polskim co jest również warunkiem dopuszczenia do obrotu.
    Witam,
    ja tą deskę parkietową ze zdjęcia mam na FV jako deskę merbau w klas I. Czy to naduzycie ze strony sprzedawcy???
    Sprzedawca ci powiedzial ze jest to klasa I ? Bo z opakowania wynika co innego. Jesli sprzedawca ci to powiedzial to mogl cie oklamac. Podaj nazwe firmy ktora jest na opakowaniu i dla pewnosci sfotografuj pudelko z kazdej strony byc moze sa jeszcze inne oznaczenia takie jak podalem wyzej.
    Sprzedawca nie miał prawa ci tego towaru sprzedać. W Polsce jak i w Europie obowiązuja zupełnie inne kryteria. Przeczytaj mój wcześniejszy post.
    Zrób jak doradza Ruehl.
    Gdyby to nie pomogło to poproś go o deklarację zgodności z normą PN EN 13228 lub inną. Za posiadanie takiego towaru w obrocie bez deklaracji zgodności z normami obowiązującymi w UE grozi kara do 100 000 złotych.
    Jest to towar ściagniety z giełdy w kontenerach do szybkiej sprzedaży przez jednodniową firmę.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 53 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony