dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 17
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 330
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bochyn

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    141
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    600zł- 9 mapek 1:1000 Zabrze w 2 tygodnie.

  2. #102

    Domyślnie Ile za mape do celow projektowych

    Swietnie, licytujcie sie ile kto dal, 300, 400, 500 a nawet nie zdajecie sobie sprawy ze zaplaciliscie za nic nie warte ksero.
    Bez pomiaru aktualizacyjnego, bez uzgodnien branzowych.
    Taka mapa jest tyle warta co wykupienie jej w ośrodku geodezyjnym czyli 30 zlotych.
    U mnie mapa do 1 ha kosztuje 800 złotych + vat i refaktura kosztów za uzgodnienia branżowe (około 40 złotych od branży) i uważam że jest to cena nie za wysoka.
    W zamian klient dostaje mapę komputerową o której marzy każdy projektant, aktualny pomiar faktyczny na gruncie, pomiar urządzeń podziemnych o których nikt wcześniej nie wiedział, dodatkowo doradztwo w zakresie dalszych inwestycji.
    I zapewniam, że każdy kto widzi komputerowy wydruk takiej mapy wie, że cena warta była włożonej pracy oraz że produkt jest najwyższej jakości.
    A czy wyobrażacie sobie sytuację gdy na podstawie takiej mapy za 300 złotych projektant wykona inwestycję na niewykazanym na mapach gazociągu?
    Pozostawiam to do myślenia tym, którzy szukają najtańszego rozwiązania.

    Natomiast tok czynności geodety jest taki:
    -zgłoszenie pracy w ośrodku (1 dzień)
    -otrzymanie materiałów (około 7 dni)
    -uzgodnienie map w instytucjach branżowych (około 2 tygodni) - po 30 złotych od branży
    -pomiar w terenie i opłacenie pomiarowego (1 dzień)
    -opracowanie wyników pomiaru i złożenie operatu do ośrodka (1 dzień)
    -skartowanie pomiaru na mapy zasadnicze (1 dzień)
    -wykonanie mapy komputerowej (1dzień)
    -kontrola operatu w ośrodku (około 7 dni)
    -podbicie map i przekazanie zleceniodawcy (1 dzień).
    Z tego zostaje na rękę około 250 złotych, nie będę przeliczał na godziny bo wstyd.

    Z poważaniem uczciwy geodeta.

  3. #103

    Domyślnie Re: Ile za mape do celow projektowych

    Cytat Napisał geodezjanumeryczna
    Taka mapa jest tyle warta co wykupienie jej w ośrodku geodezyjnym czyli 30 zlotych.
    Nieprawda
    Mapa za 30 zl nie nadaje sie do celow projektowych.

    Cytat Napisał geodezjanumeryczna
    U mnie mapa do 1 ha kosztuje 800 złotych
    No, po tym hektarze to musisz sie nabiegac. U mnie jest 800 m2, wiec i cena powinna byc nizsza.

    Cytat Napisał geodezjanumeryczna
    Natomiast tok czynności geodety jest taki:
    Tak, tylko ze w tym czasie zalatwiasz x map dla x klientow.
    Tak jak z kosztami transportu - rozkladaja sie na x towarow.

    Qdlaty

  4. #104

    Domyślnie

    Oplaty osrodkowe zaleza od przedzialu powierzcni opracowania.
    Tyle samo zaplace za 0,5 ha jak i za 1 ha, nabiegam sie tyle samo albo nieznacznie wiecej po 0,5 ha jak i po 1 ha. Wiec nie o to tu chodzi.
    Zauwaz, ze obszar opracowywanej dzialki powinien byc wiekszy o 30 m od granic terenu "wlasciwego". Mowi o tym rozporzadzenie w sprawie rodzaju i zakresu opracowan g i k .
    A poza tym porownajcie koszty pracy geodety i projektanta.
    Sa to dwa swiaty.

    A co do mapy d/c projektowych kupowanych za 300 zlotych to one tez nie nadaja sie do projektowania gdyz sa sporzadzone w uchybieniu zasad podanych w poprzednim poście i czynności takie powinny być ścigane przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego.
    Sa to zwykle kopie nieaktualnej mapy zasadniczej z :zalatwianymi" pieczatkami.

    Wybor nalezy do was.

    Przykro tylko sluchac, ze nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jak mierna jakosc kupujecie.

    Pozdrawiam

  5. #105

    Domyślnie

    Ale tutaj chyba nie bylo za wiele informacji o mapkach za 300 zl.
    Wiekszosc to 500 - 600 zl.

    Ale do tej pory geodeta mnie kosztowal (netto):
    mapki: 500 zl
    przylacza branzowe: woda i prad: 500 zl, kanaliza: 300 zl

    Razem: 1300 zl + vat.

    Wyjasnij mi teraz prosze co geodeta robi z przylaczami branzowymi?
    Naprawde nie wiem, a nikt nie potrafi wytlumaczyc.
    Podobno jakies uzgodnienia w ZUD (za ktory place osobno po 30 zl).

    Dzieki za odpowiedz.

    Qdlaty

  6. #106
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tezeusz

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1

    Domyślnie ...

    mapki??!! trochę szacunku dla pracy geodetów, którzy tworzš owe dokumenty [choć wiele z nich nie powinno nosić tego miana... ale to już inna historia].

    cena 350-500 zł za mdcp to kpina! u mnie za mniej niż 900zł to nie ma szans. Wszystko oczywiœcie z podatkiem VAT [ten, kto nie wystawia podatku jest najzwyczajniejszym złodziejem i kanališ, którym powinna się zajšć skarbówka!]

    ot, co.

    pozdr dla tych, którzy szanujš swojš prace

  7. #107

    Domyślnie

    Zasob geodezyjny pozostawia wiele do zyczenia.
    Na nakladce uzbrojenia terenu dzieja sie cuda.
    Uzgodnienia branzowe pomagaja odnalezc w terenie uzbrojenie nie wykazane na mapach.
    Jesli takich urzadzen nie bedzie wniesionych na mape d/c projektowych, mapa nie przejdzie przez posiedzenie ZUDP i zostanie zwrocona do poprawienia.
    Tracimy wtedy na czasie i dodatkowych kosztach.

  8. #108

    Domyślnie

    Czyli za te 250 zl za jedna przylacze... co robi?
    Nanosi projekt przylacza na mape do celow projektowych?
    Cos sprawdza?

    Bo nie wiem.

    Qdlaty

  9. #109

    Domyślnie

    Srednia cena za 1 uzgodnienie to 30 zlotych. W terenie miejskim branz moze byc nawet kilkanascie. (Np. wodociagi lokalne, wojewodzkie, 2 operatorow telefonii, gazownia lokalna i wysokoprezna, energetyka, kanalizacja, PEC, przewody komunalne, na terenach wiejskich nawet melioracje)
    Niektore branze nie biora nic za uzgodnienie, niektore nawet 180 zlotych za format A4 (najczesciej prywatni zarzadcy przekazanych sieci podziemnych).
    Branze nanosza na przeslane przez geodete mapy swoje sieci.
    Najczesciej sa to te, ktore juz istnieja na mapie, sa jednak przypadki istnienia w archiwach branzowych sieci, ktorych na mapach nie ma.
    Obowiazkiem geodety jest wtedy wykryc te przewody i je namierzyc.

    Jesli jakis przedstawiciel komisji ZUD porowna taka wybrakowana mape d/c projektowych ze swoimi informacjami branzowymi i nie bedzie na tej mapie "ich" przewodu odrzuci projekt.

  10. #110

    Domyślnie

    Mapa ma być zgodna ze stanem faktycznym w terenie i zawierać informacje niezbędne inwestorowi /projektantowi/ w procesie budowlanym.Koniec kropka.Czy ktoś za nią bierze 400 czy 4000zł to już jego sprawa i sprawa naiwności inwestora -mapa ma być zrobiona DOBRZE.
    Ktoś kto nie wyjeżdża w ogóle w teren /brylują w tym "mistrzowie" z ośrodka-choć przyznam ,że tylko niektórzy!!!/ nie jest w stanie wykonać dobrze mapki.Niezależnie od ceny taka mapa jest przepłacona-choć niektórym szczęśiarzom moze się udać,i stan ksera= stan faktyczny na działce i w objętym rejonem pomiaru terenie.

    :geodezjanumeryczna jeśli robisz wszystko tak jak napisałeś i przekazujesz inwestorowi/projektantowi mapkę w postaci cyfrowej,to cena którą podałeś jest bardzo niska.Rozumiem ileś tam hektarów po 800zł.Przy jednej działce do 1,0ha+ew. kołnierz to mało opłacalne,za zakres usługi który oferujesz.


    Tak patrzę po postach i naprawdę co region to obyczaj:
    U mnie /Poznań/ nie są wymagane uzgodnienia branżowe.Np. z taką melioracją to chyba nikt nigdy niczego nie uzgadniał /o geodecie mówie/.Wynika to z prostego faktu,ze urządzenia takie jak sączki i zbieracze drenarskie nie podlegały obowiązkowi inwentaryzacji powykonawczej.To się teraz w wielu przypadkach mści.
    Cena za 3 i za 15 kopii mapy do celów projektowych jest taka sama.Ilość kopii /w granicach rozsądku/ nie ma znaczenia.


    Średnie ceny w Poznaniu i okolicach to 400-600zł za mapkę dla jednej działki z zasięgiem aktualizacji do 0,2ha.Choć znam "mistrzów" co robią za 250zł...i jeszcze psioczą na innych,że rynek psują...
    Oczywiście można zrobić mapę taniej ale np. podpisać umowę z inwestorem,że będzie się równocześnie wykonywało wytyczenie budynku i inwentaryzację powykonawczą..jak ja to nazywam 'Pakiet usług"
    Za wytyczenia ceny też są w miarę stałe i wynoszą ok.350-400zł za cztery narożniki +50zł za każde załamanie/oś z naniesieniem na profile drewniane.Moim zdaniem to taka usługa jest zdecydowanie za tania,gdyż odpowiedzialność z tytułu poprawnego wytyczenia jest bardzo duża.Błędy np. w wylaniu posadzek naprawisz- a błędy przy wytyczeniu?Umarł w butach.To już nie jest pareset złotych - straty mogą iść w setki tysięcy. Wiemy ,że nikt nie jest nieomylny.Ostatnio przytrafiło się takie coś znajomemu -30lat pracy w zawodzie-nigdy żadnej kuchy -rutyna Go zgubiła na szczęście udało się załatwić drogami służbowymi pozytywne zakończenie Co do inwentaryzacji powykonawczych budynkuoniżej 550zł jest to mało opłacalne,roboty masa

  11. #111

    Domyślnie

    Okolice Olesnicy/Wroclawia - 400 zł

  12. #112

    Domyślnie

    Geodezjanumeryczna:

    nadal nie wiem za co place 250 zl?
    Moze niejasno sie wyrazam.
    Zaczne od poczatku:
    mam mapy do celow projektowych, aktualne.
    Robie projekty przylacza wody, kanalizacji, pradu.

    Projektant bierze za kazdy projekt x zlotych, do tego geodeta po 250zl.

    Co robi geodeta? Uzgodnienia branzowe powinien chyba zrobic w trakcie rysowania mapy. Nic sie przez te 3 tyg. nie zmienilo.

    Qdlaty

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał qdlaty
    Geodezjanumeryczna:

    nadal nie wiem za co place 250 zl?
    Moze niejasno sie wyrazam.
    Zaczne od poczatku:
    mam mapy do celow projektowych, aktualne.
    Robie projekty przylacza wody, kanalizacji, pradu.

    Projektant bierze za kazdy projekt x zlotych, do tego geodeta po 250zl.

    Co robi geodeta? Uzgodnienia branzowe powinien chyba zrobic w trakcie rysowania mapy. Nic sie przez te 3 tyg. nie zmienilo.

    Qdlaty
    Jeśli mapa do celów projektowych jest już faktem, wytyczenia ani pomiaru powykonawczego jeszcze nie zlecałeś to ... żałuję, że to nie ja jestem "Twoim" geodetą ... zawsze to 250,- zł. do przodu

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał sx1100
    Jeśli mapa do celów projektowych jest już faktem, wytyczenia ani pomiaru powykonawczego jeszcze nie zlecałeś to ... żałuję, że to nie ja jestem "Twoim" geodetą ... zawsze to 250,- zł. do przodu
    Nie 250 tylko 3 x 250
    Ale mimo wszystko cos geodeta robi?
    Cos uzgadnia w ZUDzie?
    Nanosi projekt linia przerywana na jakies mapy???
    Czy moze cos inwentaryzuje?

    Qdlaty

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał qdlaty
    Nie 250 tylko 3 x 250
    Ale mimo wszystko cos geodeta robi?
    Cos uzgadnia w ZUDzie?
    Nanosi projekt linia przerywana na jakies mapy???
    Czy moze cos inwentaryzuje?

    Qdlaty
    Może uzgadniać projekty przyłączy na ZUDP (w imieniu inwestora) ale generalnie lepiej jakby to robił projektant ... jeśli będą jakieś problemy to geodeta i tak nie "obroni" projektu ... bo jest geodetą a nie projektantem.
    Geodeta odpowiada za zgodność mapy ze stanem terenowym, projektant za rzeczy będące tworem wyobraźni ludzkiej przelane na papier.

    Projekt na mapy powinien nanieść projektant a nie geodeta ... no chyba, że chodzi o projekty już uzgodnione ... ale takowe powinny być na mapie do celów projektowych zanim Ty ją dostałeś.

    Inwentaryzować nie ma co, bo jak wnioskuję przyłączy jeszcze fizycznie nie wykonałeś.

    Krótko mówiąc ... zapytaj geodetę "co robi?" i będzie wszystko jasne

  16. #116

    Domyślnie

    Ok, to mniej wiecej jasne
    Podpytywalem i wychodzi na to, ze u mnie uzgodnienia z ZUD oraz naniesienie na mapy robi geodeta.
    Projektant nie chce tego ruszac.

    Ale ja place im obojgu (oni znaja sie dobrze), jak dostane do lapy projekty zaajceptowane przez ZUD, wiec to chyba wszystko jedno kto co robi. A dla mnie powinna byc najwazniejsza suma koncowa.

    Qdlaty

  17. #117

    Domyślnie

    A tak przy okazji:
    do czego jest mi potrzebny geodeta?
    Takiego watku nie znalazlem.

    Ja poki co wiem, ze:
    1. Mapki do celow projektowych
    2. Naniesienie projektow branzowych (tak jak u mnie)

    A dalej co?
    inwentaryzacja powykonawcza przylaczy? Jakie to sa ceny?
    Czy dotyczy tylko przylacza do ogrodzenia, czy tez od ogrodzenia do domu?
    Wytyczenie domu?
    Jakas inwentaryzacja wybudowanego domu?

    Qdlaty

  18. #118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TASIJA
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    275
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie Re: Ile za mapę do celów projektowych ?

    Cytat Napisał misiek72
    Ile zapłaciliście za mapę do celów projektowych?
    Jest to średnia cena i czas, " ?
    500 zł ( 1 oryginał potrzebny do Starostwa), cała "RESZTA" tjwodociągi i ENEA itp. potrzebowała tylko kserokopie)

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał qdlaty
    A tak przy okazji:
    do czego jest mi potrzebny geodeta?
    Takiego watku nie znalazlem.

    Ja poki co wiem, ze:
    1. Mapki do celow projektowych
    2. Naniesienie projektow branzowych (tak jak u mnie)

    A dalej co?
    inwentaryzacja powykonawcza przylaczy? Jakie to sa ceny?
    Czy dotyczy tylko przylacza do ogrodzenia, czy tez od ogrodzenia do domu?
    Wytyczenie domu?
    Jakas inwentaryzacja wybudowanego domu?

    Qdlaty
    Co w Warszawie geosdeta robi to nie wiem ale zgodnie z przepisami powinien na danym obiekcie:
    1. Mapa dla celów projektowych od 400->>>>zł
    2. Wytyczenie budynku/budynków od 400zł za 4 narożniki + 50zł za każdą oś/załamanie budynku
    3. Wytyczenie i późniejsza inwentaryzacja powykonawcza przebiegu projektowanych przyłączy tak poza ogrodzeniem jak i w obrębie działki. od 250zł/przyłacze lub hurtowo np. na raz 3 przyłącza za 450zł całość.
    4. Inwentaryzacja powykonawcza budynku z wykonaniem kompletnego operatu /zmiany w ewidencji,karta ewidencyjna budynku itp/ od 500->>>>zł.

    Moze jeszcze dodatkowo na życzenie inwestora przed rozpoczęciem budowy odszukać i wznowić punkty graniczne stabilizowane,jeśliby takowe były zniszczone/przesunięte ca. od 250>>>zł za punkt pierwszy i od100>>>zł za każdy następny
    To taki zestaw najbardziej typowych prac geodezyjnych przy budowie jednorodzinnego domku.

  20. #120

    Domyślnie

    Dzieki,
    troche mi to wyjasnilo

    Qdlaty

Strona 6 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony