dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie ścieżka z piaskowca

    Zamierzam zrobić ścieżkę przed domem z piaskowca. Czy może mi ktoś doradzić jak to zrobić i czy wiecie jak kamień wygląda później ,bo słyszałem że ma tendencję do zielenienia - czy to prawda ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Nie wiem jak to zrobić, kamieni nie łupałam, ale co do zielenienia - jak będzie ciągle w cieniu to zzielenieje, jak wszystkie powierzchnie. W słońcu nie zzielenieje. Glony nie lubią suchych i słonecznych miejsc, a to porosty i glony są przyczyną zielonego kolorku.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  3. #3

    Domyślnie Re: ścieżka z piaskowca

    Cytat Napisał meranti1
    Zamierzam zrobić ścieżkę przed domem z piaskowca. Czy może mi ktoś doradzić jak to zrobić i czy wiecie jak kamień wygląda później ,bo słyszałem że ma tendencję do zielenienia - czy to prawda ?
    Otóż to zależy z jakiego piaskowca będziesz robić. Jest taki bardzo twardy piaskowiec, zwykle w czerwonawych odcieniach, który jest mniej podatny na zawilgocenie i ten powinien mniej się zielenić. Wyrażam się "powinien" bo takiego nie mam.
    Ja na działce użyłem jakieś 10m3 piaskowca żółtego, dość miękkiego, który ładnie się łupał, jest przynajmniej dla mnie ładniejszy, ale wodę to on ciągnie jak gąbka.
    O ile ściany, podmurówka i wszelkie murki mam obklejone oraz zaimpregnowane Sarsilem są już drugi sezon i wyglądają super, ale każdy jeden, który leży na zienmi, trawie, a zwłaszcza w zacienionych miejscach wygląda fatalnie, zwłaszcza po zimie, jak wyschnie na wiosnę będzie ładniejszy, ale zielone plamy zostają ...

    juras

  4. #4

    Domyślnie

    Wybarwienia pozistają trwałe, i mało estetycznie wygląda, może inny kamień?

  5. #5

    Domyślnie

    to moze jakies inne ciekawe kamienie ktore dobrze wygladaja na sciezce? sam jestem zainteresowany odpowiedzia

  6. #6

    Domyślnie

    kamień już mam kupiony jest to żółty piaskowiec i ścieżki będą w miejscu słonecznym ale w jednym miejscu rośnie sosna i mam nadzieje że igliwie nie będzie zostawiało plam na kamieniu
    A jaki jest najlepszy impregnat do piaskowca?

  7. #7

    Domyślnie

    łupek granitu lub kwarcu.

  8. #8

    Domyślnie

    Aluland a czy te kamienie nadaja sie na baaardzo zacienione miejsce w ktorym rosnie duzo sosen? nie bedzie zieleniec no i czy podczas deszczu nie bedzie zbyt sliskie?

  9. #9

    Domyślnie

    granit go granit.........

  10. #10

    Domyślnie

    dzieki

  11. #11

    Domyślnie

    a granodioryt? to jakas odmiana granitu? bo znalazlem granodioryt rozowy bardzo odpowiadal by mi kolorystycznie

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał meranti1
    kamień już mam kupiony jest to żółty piaskowiec i ścieżki będą w miejscu słonecznym ale w jednym miejscu rośnie sosna i mam nadzieje że igliwie nie będzie zostawiało plam na kamieniu
    A jaki jest najlepszy impregnat do piaskowca?
    W takim razie dobrze zaimpregnuj to tylko nie żadnym Delfinem bo to szmelc.
    Polecam w 100% Sarsil-H (chyba H). Jest to środek na bazie silikonu i benzyny, śmierdzi jak diabli podczas prac, ale potem nie i rewelacyjnie impregnuje kamień. Po zastosowaniu takiego środka woda nie wnika w niego tylko spływa jak po płytkach. Sprzedawca twierdzi, że jest to zabieg jednorazowy i nie wiem czy nie kłamał, ale po 2 zimach nie widać zmian.

    juras

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aluland
    Gdzie go dostać?
    Widzę, że koleżanka/kolega z Lublina więc ja kupowałem na Wojciechowskiej w Krisko - sprzedają również przez internet ... http://krisko.lublin.pl/

    juras

  16. #16

    Domyślnie

    zgadza się i serdecznie dzięki za namiar, pozdrawiam
    PS a ja myslałem ze oni tylko bagażniki )

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał juras
    W takim razie dobrze zaimpregnuj to tylko nie żadnym Delfinem bo to szmelc.
    Polecam w 100% Sarsil-H (chyba H). Jest to środek na bazie silikonu i benzyny, śmierdzi jak diabli podczas prac, ale potem nie i rewelacyjnie impregnuje kamień. Po zastosowaniu takiego środka woda nie wnika w niego tylko spływa jak po płytkach. Sprzedawca twierdzi, że jest to zabieg jednorazowy i nie wiem czy nie kłamał, ale po 2 zimach nie widać zmian.
    Zastosuje się do twojej rady !
    Dzięki bardzo

  18. #18

    Domyślnie

    jeżeki chceci impregnować Sarsilem H to malowanie dwukrotne piaskowca
    Wtedy jest pewność że piaskowiec wchłonie dobrze impregnat.
    Po jednokrotnym malowaniu impregnatem nie osiągniecie idealnego zabezpieczenia widać to po polaniu kamienia wodą powinien być efekt taki jak wylanie wody na olej.
    kontakt 502080438

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekS
    jeżeki chceci impregnować Sarsilem H to malowanie dwukrotne piaskowca
    Wtedy jest pewność że piaskowiec wchłonie dobrze impregnat.
    Po jednokrotnym malowaniu impregnatem nie osiągniecie idealnego zabezpieczenia widać to po polaniu kamienia wodą powinien być efekt taki jak wylanie wody na olej.
    Dokładnie tak jest napisane w instrukcji i na dodatek trzeba to robić na zasadzie "mokre na mokre", czyli najlepiej spryskać to opryskiwaczem, byle jakim ogrodowym (można też pędzlem, ale raczej małe powierzchnie), spryskać ze 3-4m2, następnie wrócić i tą samą powierzchnię jeszcze raz. I dwukrotnie spryskanie takiej powierzchni nie powinno trwać dłużej niż 2-3 minuty.

    A teraz przykłady jak sprawuje się niezaimpregnowany kamień, leżący na ziemi w suche lato (obecnie po zimie wygląda beznadziejnie, ale jak trochę podeschnie będzie troszkę lepiej). Czyli ciągnie wilgoć z gleby jest ciemny, bez wyrazu i zielenieje.




    juras

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Ciemny, piszesz, bez wyrazu, a w dodatku zielenieje...

    I tak powinno być. Tak, jak to jest w naturze. Taki kamień to nisza ekologiczna, stopniowo opanowywana przez glony, porosty, mszaki. I wtedy wygląda naturalnie. Można przyspieszyć ten proces, ale walczyć z tym???

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony