dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 126
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 2506
  1. #281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomwojko Zobacz post
    Czy ktoś może coś powiedzieć o tzw. koszach energetycznych jako alternatywie dla wymiennika poziomego lub pionowego?

    http://www.enozis.pl/sklep/component...rgetyczne.html
    To pytanie raczej do innego wątku. Może być to ciekawe rozwiązanie, ale wszystko zależy od ceny.

  2. #282

    Domyślnie

    wyceniono mi tak: wymiennik poziomy 11tys, wymiennik pionowy 21tys, kosze energetyczne 14tys.

  3. #283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    To nie jest odpowiednie miejsce na takie pytania. Wrzuć je tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...63#post4864763

  4. #284

    Domyślnie

    Mówiłeś: "wszystko zależy od ceny" więc napisałem cenę nie oczekując dalszych komentarzy.... Dziękuję za przekierowanie

  5. #285
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Niniejszym dzisiaj oficjalnie z "podglądacza" tego wątku zmieniłem się w użytkownika pompy PPC Ecopower
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  6. #286

    Domyślnie

    Witam.
    Czy mógłby mi ktoś napisac ile was kosztuje przygotowanie dzienne wody do C.W.U.?
    Będę bardzo wdzięczny. Chciałbym porównać z gazem. Przy gazie potrzeba ok. 1m3 na dzień co miesięczny rachynek za samo cwu ze wszystkimi opłatami daje ok 135zł.
    Pozdrawiam
    Własnymi ręcami ale... to nie wszystko
    http://imageshack.us/g/685/img5476u.jpg/

    Dom 230m2, ściany beton komórkowy + 15cm styropian, podłoga na gruncie +20cm styropian, dach wełna mineralna na całości +35cm, okna zwykłe 2 szyby - 5 komór, gaz GZ 50, podłogówka na całości, rekuperator "własnymi ręcami", kominek rekreacyjnie.

  7. #287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Około 60kWh miesięcznie za około 20zł Gaz nie ma szans 3 osoby.

  8. #288

    Domyślnie

    no właśnie i to mnie boli.... a dać za gaz ok 135zł miesięcznie za samo podgrzanie CWU.- to chore normalnie. Wprawdzie zrobiłem przyłącze i niekosztowało wiele ale cały czas myślę o pompie ciepła bo kotłownia jeszcze nie wyposażona.
    Pozdrawiam
    Własnymi ręcami ale... to nie wszystko
    http://imageshack.us/g/685/img5476u.jpg/

    Dom 230m2, ściany beton komórkowy + 15cm styropian, podłoga na gruncie +20cm styropian, dach wełna mineralna na całości +35cm, okna zwykłe 2 szyby - 5 komór, gaz GZ 50, podłogówka na całości, rekuperator "własnymi ręcami", kominek rekreacyjnie.

  9. #289

    Domyślnie

    znowu cwu - podgrzew przec na osobę 1000kWh/rok, czyli 2,74kWh/doba/osoba, ok 21m3/osobę cwu rocznie. Podgrzewanie cwu przez pc jest tylko nieznacznie tańsze od gazu - to kwestia rzetelności obliczeń. Czasem warto przyjrzeć się stratom systemu grzewczego, czy przypadkiem obniżona jego sprawność nie jest przyczyną nadmiernych kosztów.
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Około 60kWh miesięcznie za około 20zł Gaz nie ma szans 3 osoby.
    Jak chcesz to jestem w stanie Ci udowodnić, że się mylisz - chociaż wolę uniknąć takiej dyskusji.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  10. #290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post

    Jak chcesz to jestem w stanie Ci udowodnić, że się mylisz - chociaż wolę uniknąć takiej dyskusji.
    Po pierwsze, nie wiesz ile kolega Mr_Mabram ma osób w domu, a po drugie zapewne doliczył przesyłowe. Za samo miesięczne przesyłowe ogrzewam przez trzy miesiące wodę dla trzech osób. Obojętnie od taryfy gaz nie ma szans.

  11. #291

    Domyślnie

    Ok możemy policzyć, ale będę potrzebował Twojej pomocy - może to się innym przyda - zacznijmy od obliczenia aktualnej ceny prądu w zł/kWh wg ostatniej faktury, jeśli możesz podaj wynik tj zapłaciłem/zużyłem (w zużyłem dodaj NT i WT)
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  12. #292
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Panowie, zerknijcie na temat wątku...
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  13. #293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Po pierwsze, nie wiesz ile kolega Mr_Mabram ma osób w domu, a po drugie zapewne doliczył przesyłowe. Za samo miesięczne przesyłowe ogrzewam przez trzy miesiące wodę dla trzech osób. Obojętnie od taryfy gaz nie ma szans.
    A więc osoby 2+2. Tak pliczyłem przesyłowe - czyli abonament 14zł + opłata sieciowa stała 76zł ( już mamy 90zł brutto za nic praktycznie) + 1m3 gazu 1,22zł brutto + opłata sieciowa zmienna 0,41zł brutto. Zużywając 1m3 gazu na podgrzanie CWU codziennie wyjdzie kwota dokładnie 14 + 76 +1,22+0,41 = 91,63 .
    Miesięcznie natomiast 14+76+(30m3 x 1,22 +30m3 x 0,41) = ok. 138,9zł o ile się nie mylę.
    Własnymi ręcami ale... to nie wszystko
    http://imageshack.us/g/685/img5476u.jpg/

    Dom 230m2, ściany beton komórkowy + 15cm styropian, podłoga na gruncie +20cm styropian, dach wełna mineralna na całości +35cm, okna zwykłe 2 szyby - 5 komór, gaz GZ 50, podłogówka na całości, rekuperator "własnymi ręcami", kominek rekreacyjnie.

  14. #294
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Yesko
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kielce
    Posty
    135

    Domyślnie

    Mam pytanie do posiadaczy pompy Ecopower typu c pracującej z podłogówką bez bufora, jak często na godzinę włącza się pompa?
    Wiem, że zależy to od wielu czynników m.in. temp. na zewnątrz ale powiedzmy tak dla około zera, jak często pompa startuje? Czy jest to bliżej 1-2 czy raczej 7-8 razy?

  15. #295
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr_Mabram Zobacz post
    Witam.
    Czy mógłby mi ktoś napisac ile was kosztuje przygotowanie dzienne wody do C.W.U.?
    Będę bardzo wdzięczny. Chciałbym porównać z gazem. Przy gazie potrzeba ok. 1m3 na dzień co miesięczny rachynek za samo cwu ze wszystkimi opłatami daje ok 135zł.
    Pozdrawiam
    Skoro na wodę bierzesz 1 m3 to = 10 kWh
    pompa weźmie 3-4 kWh czyli 1,5-do 2 zł dziennie
    ALE
    Opłetę stałą i tak zapłacisz za gaz

  16. #296

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Opłetę stałą i tak zapłacisz za gaz
    Rachunek jest dość "pokrętny" i skomplikowany, dlatego Mr_Mabram powinien zacząć przede wszystkim od zapotrzebowania jego domu na ciepło, wówczas można policzyć czy opłaca się na dzień dzisiejszy inwestować nawet w tanią pc pw. To nie jest prawda, że cwu aż tyle latem kosztuje tylko dlatego, że koszt gazu powinno się liczyć za okres całego roku. Załóżmy, że latem wyjeżdża na 2 - 3 miesiące, zużycie cwu = 0, czy wtedy opłaty stałe za gaz również policzy jako koszt cwu?
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  17. #297
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Iza i Konrad
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Miastko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam! Czy ktoś z was zna firmę Sofath oferującą PC bezpośredniego skraplania i parowania ???????????????. Za kompletny system jak dla naszego domu 112 m2 tzn.wykonanie kolektora poziomego, wykonanie podłogówki, montaż pompy, zasobnika CWU i sterowania chcą 40 000 zł brutto.

  18. #298
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iza i Konrad Zobacz post
    Witam! Czy ktoś z was zna firmę Sofath oferującą PC bezpośredniego skraplania i parowania ???????????????. Za kompletny system jak dla naszego domu 112 m2 tzn.wykonanie kolektora poziomego, wykonanie podłogówki, montaż pompy, zasobnika CWU i sterowania chcą 40 000 zł brutto.
    To trochę nie ten temat. Pytaj tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...rowaniem/page2

  19. #299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yesko Zobacz post
    Mam pytanie do posiadaczy pompy Ecopower typu c pracującej z podłogówką bez bufora, jak często na godzinę włącza się pompa?
    Wiem, że zależy to od wielu czynników m.in. temp. na zewnątrz ale powiedzmy tak dla około zera, jak często pompa startuje? Czy jest to bliżej 1-2 czy raczej 7-8 razy?
    Ciężko to dokładnie policzyć. Myślę, że około 5 razy, ale nie na godzinę tylko na dobę. Jeżeli pompa włącza się zbyt często, to zaczął bym od ustawień cyrkulacji CWU.

  20. #300
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Co prawda ja jestem niemiarodajny (bo mam Ecopower od 16.09 i dom niezamieszkały jeszcze), ale Liwko dobrze pisze.

    Ciężko to będzie określić, gdyż:
    1. Nawet drobne zmiany w setupie pompy mogą zmienić sposób jej pracy.
    2. Ciężko porównać preferencje użytkowników (zużycie wody, temperatury grzania CO itp).
    3. Każdy dom jest inny (ocieplenie, wykonanie, ew. mostki cieplne, warunki glebowe dla DZ).

    Liwko, tak z ciekawości: jak masz zaprogramowaną pracę pompki cyrkulacji?
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

Strona 15 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony