dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 126
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2506
  1. #81

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to w moim powiecie jestem 3 także jeszcze trochę wody upłynie...ale masz racje jakiś powód zawsze jest

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Z tego co się orientuję to w moim powiecie jestem 3 także jeszcze trochę wody upłynie...ale masz racje jakiś powód zawsze jest
    No niestety nadal jesteśmy dość daleko za zachodem
    Ale to się zmieni, trzeba myśleć pozytywnie

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forsa80 Zobacz post

    Dom ma mniej więcej 160-170m2 użytkowej. Po podłogach weszło jednak niemal 2000 metrów rury Alu-PEX. Wszędzie będzie podłogówka, dodatkowo w garażu, łazienkach i nad schodami grzejniki, ale wpięte w obwody podłogówki (na osobnych obwodach z rozdzielacza).
    Wychodzi ok 12 metrów rury na metr kwadratowy. U mnie jak pierwszy instalator chciał położyć 9 metrów bieżących na metr kwadratowy, to po przeliczeniu oporów przepływu na pętlach pogoniłem go. Drugi położył średnio niecałe 5 metrów bieżących rury na metrze powierzni i w domu ciepło. Ale może w całym domu planujesz parkiet i wtedy podobno trzeba gęściej układać.

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grem Zobacz post
    Wychodzi ok 12 metrów rury na metr kwadratowy.
    160-170m2 powierzchni użytkowej wcale nie musi oznaczać takiej samej powierzchni podłóg. Podejrzewam, że w tym wypadku jest grubo ponad 200 m2 powierzchni posadzek.

  5. #85
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    A ktoś kto teraz na siłę wciska argumenty "antypompowe" że tak to nazwę, za 3-4 lata też kupi ale już po dużo niższych cenach...pewnie też i poglądy mu się zmienią...
    No ja należę na dzień dobry do przeciwników pomp ciepła ale ze względu właśnie na cenę a nie ze względu na ideę grzania pompą(min.50tys. za kotłownie to dalej dużo za dużo)
    I wiem nawet,że za 3 czy nawet 5 lat,jeśli nie będzie innego tańszego źródła ciepła zmienię kociołek prądowy na PC lub cosik innego
    Trochę kasy do przodu...
    No ale cóż,każdy ma własny rozum
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-12-2010 o 21:06

  6. #86

    Domyślnie

    no jakie minimum...nie wliczajac podlogowki, bo moim zdaniem powinno to byc juz standardowo montowane w domach, wiec czy przy piecu na gaz czy PCi podlogowka kosztowalaby tyle samo...pompa, kotlownia i odwierty to koszt okolo 35 tys, a przy kolektorze poziomym nawet mniej niz 30...liczac dla mojego domu...dobry piec z kondensatem kosztuje okolo 10 tys, zbiornik na ciepla wode i ogolnie kotlownia okolo 3-4 tys. Czyli dla mnie pompa wyszla o 15-20 tys wiecej. Uwazam ze warto. Ale tak jak napisales kazdy mysli po swojemu
    Ostatnio edytowane przez photos ; 01-12-2010 o 21:31

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    no jakie minimum...nie wliczajac podlogowki, bo moim zdaniem powinno to byc juz standardowo montowane w domach, wiec czy przy piecu na gaz czy PCi podlogowka kosztowalaby tyle samo...pompa, kotlownia i odwierty to koszt okolo 35 tys, a przy kolektorze poziomym nawet mniej niz 30...liczac dla mojego domu...dobry piec z kondensatem kosztuje okolo 10 tys, zbiornik na ciepla wode i ogolnie kotlownia okolo 3-4 tys. Czyli dla mnie pompa wyszla o 15-20 tys wiecej. Uwazam ze warto. Ale tak jak napisales kazdy mysli po swojemu
    Arturo72 jest znany z tego ze tak manipuluje cyframi, zeby na sile wykazac jaka to PC jest droga i w kazdym przypadku bezsensowna.
    Twierdzil tez ze ludzie kupuja droga pompe zeby sie pochwalic przed sasiadami itp. Nie warto czytac jego tendencyjnych postow nawet.

    pozdrawiam,
    marcin

  8. #88
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    no jakie minimum...nie wliczajac podlogowki, bo moim zdaniem powinno to byc juz standardowo montowane w domach, wiec czy przy piecu na gaz czy PCi podlogowka kosztowalaby tyle samo...pompa, kotlownia i odwierty to koszt okolo 35 tys, a przy kolektorze poziomym nawet mniej niz 30...liczac dla mojego domu...dobry piec z kondensatem kosztuje okolo 10 tys, zbiornik na ciepla wode i ogolnie kotlownia okolo 3-4 tys. Czyli dla mnie pompa wyszla o 15-20 tys wiecej. Uwazam ze warto. Ale tak jak napisales kazdy mysli po swojemu
    Nie wliczając podłogówki to moja kotłownia to koszt max.5tys.zł lub w wersji super ekonomicznej 9tys.zł
    Żeby nie było,że manipuluje cyferkami-kotłownia light=5tys.zł:
    http://www.ogrzewanie-tim.pl/pl/p/Ko...rmy-Elterm/514
    http://hurtownialech.pl/pl_PL/p/ELEK...4-06-8313/2875
    +robocizna i pierdoły ok.2tys.zł
    kotłownia hight ekonomic=9tys.zł:
    http://www.eko-instal.pl/dimplex-bwp...la-do-cwu.html
    http://www.ogrzewanie-tim.pl/pl/p/Ko...rmy-Elterm/514
    Moja koncepcja to tania kotłownia,wyższe rachunki(niekoniecznie) i różnica w stosunku do PC kolosalna.
    Jak powiedziałem,za parę lat nie wykluczam zapodania PC po całości z odwiertami.
    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Arturo72 jest znany z tego ze tak manipuluje cyframi, zeby na sile wykazac jaka to PC jest droga i w kazdym przypadku bezsensowna.
    Twierdzil tez ze ludzie kupuja droga pompe zeby sie pochwalic przed sasiadami itp. Nie warto czytac jego tendencyjnych postow nawet.
    pozdrawiam,
    marcin
    Zdecydownie moje wypowiedzi są tendencyjne zwłaszcza,ze przymierzam się do...PC do cwu
    Na siłę nie muszę wykazywać,że PC jest droga,przecież to każdy widzi...no może oprócz Ciebie
    Dalej twierdzę,że ludzie kupujący PC za 80-90tys.zł nie kupują jej z ekonomicznego punktu widzenia.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-12-2010 o 22:18

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dalej twierdzę,że ludzie kupujący PC za 80-90tys.zł nie kupują jej z ekonomicznego punktu widzenia.
    ale to niemożliwe - nie ma tak drogich pomp małej mocy
    i jeszcze dodam, że nie każdy polak ma we krwi rycie w ziemi za poszukiwaniem węgla, znaczy się ekologia też jest trochę istotna
    Ostatnio edytowane przez am76 ; 01-12-2010 o 22:32

  10. #90
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał am76 Zobacz post
    ale to niemożliwe - nie ma tak drogich pomp małej mocy
    Oczywiście nie jest to cena samej pompy ale cała instalacja grzewcza.
    Cytat Napisał am76 Zobacz post
    i jeszcze dodam, że nie każdy polak ma we krwi rycie w ziemi za poszukiwaniem węgla, znaczy się ekologia też jest trochę istotna
    Jeśli to miała być aluzja do mojego miejsca zamieszkania to ja jak najbardziej czuje się Polakiem ale ty widzę jesteś tylko polakiem...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-12-2010 o 22:40

  11. #91

    Domyślnie

    no ale trakie są ceny systemów grzewczych, co prawda mój system z pompą ciepła bedzie kosztował 51tyś ale np. sąsiad wydał na ogrzewanie gazowe i kominek z płaszczem 80tyś

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    +robocizna i pierdoły ok.2tys.zł
    O tym tak naprawdę będziesz mógł napisać w momencie jak będziesz miał zainstalowaną i działającą kotłownię, a jeszcze lepiej po pierwszym roku eksploatacji.

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Na siłę nie muszę wykazywać,że PC jest droga,przecież to każdy widzi...no może oprócz Ciebie
    Dalej twierdzę,że ludzie kupujący PC za 80-90tys.zł nie kupują jej z ekonomicznego punktu widzenia.
    Wiesz, ja Ci kiedys pare razy pisalem jak wygladalo to u mnie kosztowo. A jak by wygladalo przy innych paliwach. Zazwyczaj potem znikales bez slowa bo z konkretnymi wartosciami nie da sie polemizowac. Ale po paru dniach wracales do swojego standardowego: "PC jest nieekonomiczna, za droga, ble ble, i kupowana dla szpanu". W kazdym przypadku. Kropka.

    marcin
    P.S.
    Jakbym sie nie staral, nie znalazl bym PC do mojego domu za 80-90 tys. Nawet z podlogowka. Ty po prostu nie chcesz pewnych rzeczy zrozumiec. Co wiecej, tym zdaniem potwierdzasz to co napisalem poprzednio: tak manupulujesz kwotami, bierzesz je od czapy, zeby tylko wykaz to co z gory sobie zalozyles.

    Prosze, nie odpowiadaj. Ja naprawde nie mam ochoty Ci po raz kolejny udowadiac ze biale jest biale, bo mi szkoda czasu. I tak nie zrozumiesz.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 02-12-2010 o 08:58

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    O co wam chodzi? Po pierwsze piszecie nie w temacie, a po drugie wszyscy z nas mają ciepło, tanio i bezobsługowo. Nie mamy kominów i nie trujemy siebie i sąsiadów.
    Zostawmy siebie nawzajem i zajmijmy się tymi od śmieciuchów. Pokażmy im że można inaczej i to często przy niższych inwestycjach. Ja rozumiem że najtaniej to postawić dom ze zwykłym ociepleniem i do tego dokupić śmieciucha z marketu i grzać bele czym. Ale później zachciewa się np. solarów bo się nie chce palić latem i już inwestycja podobna do naszych. Albo gaz, żeby tylko sam gaz to jeszcze rozumiem ale najczęściej dochodzi do tego kominek z płaszczem i znowu kicha. Nie mówię już o solarach bo przy gazie to w ogóle idiotyzm. Niektórzy mi zarzucają że usilnie namawiam do PC przy okazji obalając mit że to musi być drogie. No i co w tym złego się pytam? My już mieszkamy i wiemy że te nasze systemy działają ale inni stoją przed wyborem i się najzwyczajniej w świecie boją! Pokażmy im, namawiajmy, zapraszajmy, niech się przekonają że można mieszkać inaczej.
    Pzdr

  15. #95

    Domyślnie

    Hm... ale tak wogole to o co chodzi w tym temacie?
    Przyznam sie, ze chyba temat tego watku wymknal sie spod kontroli ... i znowu to samo. W kazdym temacie o pompach te same spiewki, przeciez to jest juz nudne a Wam sie jszcze nie znudzilo? Ciagle przekonywanie tych samych osob, to nie ma sensu. Oni juz maja piece i tylko podpuszczaja zeby udowodnis sobie ze dokonali dobrego wyboru itp, itd...

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  16. #96
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Forsa80
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    295
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    160-170m2 powierzchni użytkowej wcale nie musi oznaczać takiej samej powierzchni podłóg. Podejrzewam, że w tym wypadku jest grubo ponad 200 m2 powierzchni posadzek.
    Dokładnie na piętrze mam skosy i w najniższym miejscu jakieś 70 cm wysokości, dach ma kąt 35 stopni więc powierzchnia użytnowa maleje strasznie. Rurki poukładane są co 7,5 cm w wiatrołapie i łazienkach, 15 cm kotłownia i garderoba + pod szafkami itp., 10 cm pozostałe pomieszczenia.

  17. #97

    Domyślnie

    Aby przywrócić wątek na właściwe tory podzielę się swoimi wrażeniami po na razie przyznaję dość krótkim okresie używania pompy ciepła Ecopower C9.

    Zainstalowana na początku listopada.
    Firma instalacyjna zrobiła cały zakres prac związanych z systemem CO i CWU (za wyjątkiem rozprowadzenia rur do wody).

    Co do obsługi nie mam zastrzeżeń, wszystko terminowo. Moje pytania i wątpliwości zawsze rozwiązywane chociaż nie zawsze od ręki, no, ale bez przesady w końcu nie jestem jedynym klientem.
    W ramach ustalonej ceny dostałem więcej niż było zakładane podłogówki i mocniejszą ostatecznie pompę (pierwotnie miała być C7).

    Dlatego pod względem jakości pracy i podejścia do klienta istalatora nie mam żadnych zastrzeżeń i jeżeli ktoś będzie potrzebował namiarów to mogę przesłać na priv.

    Jedyne moje zastrzeżenie budzi wątpliwa ilość metrów odwiertów (tylko 100m), ale z bilansu energetycznego DZ wynika, że powinno wystarczyć. Zobaczymy...

    Sama pompa urodą nie grzeszy. Zwykłe blaszane pudło z małym wyświetlaczem na środku. Mi to nie przeszkadza, kotłownia to nie salon, ale dla fana estetyki czy gadżetów może to być trudno akceptowalne.
    Nie mam miękkiego startu więc przy uruchamianiu słychać dźwięk jak gdyby ktoś pacnął otwartą dłonią w metalowe pudło czy pojemnik, dźwięk jest raczej głuchy, więc przy grubszej ścianie czy oddaleniu kotłowni od pomieszczeń mieszkalnych nie powinien być słyszalny.

    Kiedy już pompa zastartuje pracuje raczej cicho, ciszej od mojej lodówki , chociaż aby być szczerym to mam ją trochę walniętą, więc jest głośniejsza od przeciętnej

    Cała instalacja kotłowni zajęła ok. 2,5m2 w pom. gosp. (było by mniej ale przepust pod rury DZ wyszedł budowlańcom nie do końca tam gdzie powinien i tak z 0,5m2 kotłownia więcej "zjadła").

    Pojemnik na CWU dostałem zwykły emaliowany, stojący, 300l z dwoma wężownicami z opcją na podłaczenie solarów, ale raczej z tego nie skorzystam. Miły w dotyku w skajowym kożuszku

    Co do samych parametrów pracy to na razie trudno mi się wypowiadać. Przez pierwsze dwa tygodnie pompa zjadała mi ok. 6,5-7kW na dobę (mam podlicznik na pompę niestety bez rozdziału na CO i CWU), ale na zewnątrz było ciepło, więc głównie pracowała pompka do CO (prawie non stop bo włączony był tryb "zima") i podgrzewanie wody. Dodam też, że ponieważ budynek jest niezamieszkany mam ustawione niskie temperatury grzania zarówno CO jak i CWU (oczekiwaną temperaturę w budynku ustawiłem na 8 stopni a wodę na 17).

    Po tych dwóch tygodniach to sytuacja się komplikuje, bo padł sterownik w pompie Uszkodzenie nie wyłączyło pompy całkowicie a jedynie nie załączała się sprężarka, więc minęło parę dni zanim się zorientowałem. Było mi trudniej bo nie wiedziałem jakiej temperatury się spodziewać przy nieocieplonym budynku, więc dopiero po paru dniach wiedziałem już, że coś jest nie tak. Reakcja serwisu była późna, bo akurat nadszedł pierwszy atak zimy i minęło 5 dni zanim udało się usunąć usterkę.
    Tak więc nie wiem jakie parametry pracy osiąga pompa w bardziej zimowych warunkach, po kilkunastu godzinach pracy od naprawy temperatura w budynku podskoczyła o 4 stopnie.

    Podsumowując to na razie jestem zadowolony, gdyby nie ten sterownik to byłbym bardzo zadowolony, całe szczęście, że zdecydowałem się na pierwszy sezon grzewczy w niezamieszkałym budynku...
    Zobaczę też jak będzie się spisywać DZ, na razie jest ok, ale też i nie jest mocno eksploatowane.
    Biorąc pod uwagę cenę jaką zapłaciłem i jakość obsługi z jaką się spotkałem to nie żałuję decyzji, trudno mi wyobrazić sobie co też mogą zaoferować tzw. "markowi" producenci aby uzasadnić swoje ceny.

  18. #98
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aslom1
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Człuchów
    Kod pocztowy
    77-300
    Posty
    78

    Domyślnie

    Hej!Tak się przyglądam i...powiem-świetna argumentacja!Osobiście od niedawna mam PC i muszę stwierdzić,że dziś,teraz,nie powinno być innych wyborów!Osobiście... ,nie buduje się domu MARZEŃ,by zostać palaczem!(nie mam uprzedzeń do tego zawodu!) Pozdrawiam

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał aslom1 Zobacz post
    Hej!Tak się przyglądam i...powiem-świetna argumentacja!Osobiście od niedawna mam PC i muszę stwierdzić,że dziś,teraz,nie powinno być innych wyborów!Osobiście... ,nie buduje się domu MARZEŃ,by zostać palaczem!(nie mam uprzedzeń do tego zawodu!) Pozdrawiam
    Oj tak - moi znajomi (ludzie z bloków) w oczekiwaniu na rurę z gazem zdążyli znienawidzić swój nowy domy.

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No to mamy nowy rok i trzeba podjąć jakieś noworoczne postanowienie
    Mam w końcu dobrze ustawiony sterownik do podlicznika PC wiec od dzisiaj zacznę podawać dokładne dane jeśli chodzi o zużycie w poszczególnych taryfach.
    Licznik wskazuje na dzień dzisiejszy
    I-3601 (od lutego w większości tylko tak liczył)
    II-1022
    PC w miesiącu grudniu zużyła 1045kWh. Mam jeszcze jeden problem z jej ustawieniem. Chodzi o to że im zimniej na dworze tym do wyższych temperatur nagrzewa mi dom co nie jest ekonomiczne. W najzimniejsze dni temp. dochodziła w domu do 23,5oC a w łazienkach do 28! Tak więc kombinacji ciąg dalszy bo chciałbym od czasu do czasu posiedzieć przy kominku a przy takich temperaturach to mało przyjemne.
    pzdr

Strona 5 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony