dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 126
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 2506
  1. #1481
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domek2013

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-004
    Posty
    11

    Domyślnie

    Napisałem 1400zł. Po odczytaniu licznika poprawiłem na 1500zł . To wzrost o 7% a nie 25 jak sugerujesz.

  2. #1482
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DiunaWO
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domek2013 Zobacz post
    Realny koszt kWh energii cieplnej z PC wyliczył inny użytkownik "niedowiarek". Wyszło mu 0,16zł na podstawie zebranych przez 2 lata danych. Jest to pierwszy post od góry tej strony. U mnie wychodzi podobnie więc zgadzam się z jego wyliczeniem.
    "Ja jestem po drugim sezonie z PPC C9. Syndrom nowego urządzenia mam już za sobą i teraz się tylko martwię, żeby nie zapomnieć przestawić sterownika po zmianie czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. Przy taryfie G12w ma to znaczenie dla kieszonki . W pierwszym sezonie dz trzeba było kilka razy uzupełnić, a teraz po odpowietrzeniu stoi jak drut. Średnioroczny koszt energii cieplnej (c.o. i cwu) wyszedł mi 0,16 PLN/kWh łącznie z pompkami obiegowymi i cyrkulacją."
    Podając coś takiego uwzględniał pewnie COP.
    Dom z poddaszem użytkowym, po podłodze 340 m2 , wszędzie podłogówka wykończona kamieniem (jastrych 8-9cm). PC NIBE 1245 12kW, odwierty pionowe 2x120m w skale. Ściany jednowarstwowe Ytong Energo 48cm, okna Passiv Line Uokna 0,7-0,8 W/(m2*K), dach ocieplony pianką PUR zamkniętokomórkową 20cm (λ=0,019), na podłodze 15cm styropianu (λ=0,034), fundamenty 10cm. WM z rekuperatorem Aeris 550.

  3. #1483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domek2013 Zobacz post
    Napisałem
    Mam uczulenie na nicki zarejestrowane z odpowiednim wyprzedzeniem, które wykazują aktywność (wskazującą na) reklamową po dłuższej nieobecności na forum. Takie, wiesz, zboczenie zawodowe...
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  4. #1484

    Domyślnie

    BTW 150-200 zł/CWU przez 7 miesięcy? Mieszkasz w tym domu?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  5. #1485

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Mam uczulenie na nicki zarejestrowane z odpowiednim wyprzedzeniem, które wykazują aktywność (wskazującą na) reklamową po dłuższej nieobecności na forum. Takie, wiesz, zboczenie zawodowe...
    O , to trzeba uważać co się pisze , jekie służby reprezentujesz ?

  6. #1486

    Domyślnie

    Cytat Napisał domekon Zobacz post
    jekie służby reprezentujesz ?
    Żadne. "Otarłem" się o branżę SEO, że tak to ujmę.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  7. #1487

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Żadne. "Otarłem" się o branżę SEO, że tak to ujmę.


    Search Engine Optimization ?

  8. #1488
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domek2013

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-004
    Posty
    11

    Domyślnie

    Może powiesz ,że brudas jestem bo mało za wodę płacę A według ciebie ile CWU powinna kosztować za pół roku?

  9. #1489

    Domyślnie

    Cytat Napisał DiunaWO Zobacz post
    Podając coś takiego uwzględniał pewnie COP.
    Dla uzupełnienia opiszę skąd taka cena:
    - odczytałem zużycie prądu na podliczniku
    - pomnożyłem zużycie przez średnią cenę kWh z faktur za całą energię
    - odczytałem ilość energii cieplnej na ciepłomierzu
    - podzieliłem kwotę za zużyty prąd przez energię uzyskaną z pompy

    Proste?

    Dla wnikliwych: czynność powyższą wykonuję w miarę systematycznie (łącznie z obliczeniem COP), a wyniki zamieszczam w arkuszu.
    Mam świadomość, że nie jest to rewelacyjny wynik, ale poparty rzeczywistymi pomiarami w moich warunkach eksploatacyjnych. Niech tam inni mają COP powyżej 4. Ja mam średnią za ostatnie 12 m-cy 2,84 i jest SUPER.

  10. #1490

    Domyślnie

    Witam, od niedawna jestem użytkownikiem pompy C9 i mam pytanko, jeżeli jeszcze ktoś czyta ten wątek, bo wydaje mi sie, że coś jest nie tak. Obecnie grzeję oczywiście tylko ciepłą wodę a pompa włącza się dość częśto. Właściwie za każdym razem, gdy ktoś skorzysta z ciepłej wody to słychać jak się ona załącza, co dziwne zawsze 2 razyu (po około 2 min. przestoju) Wieczorem, w czasie kąpieli po każdym prysznicu włącza sie dwukrotnie. Woda doprowadzona jest ze studni do hydroforu, w kotłowni jest zbiornik 300 litrów. Macie jakieś pomysły co może być nie tak?

  11. #1491

    Domyślnie

    Podaj przynajmniej kilka danych o parametrach:
    TdzWe, TdzWy, TpcWy, Tcwu - wszystko przy starcie i po skończeniu cyklu.
    Nie zawadziłoby też, jakbyś sprawdził nastawy z nast. grup na sterowniku: Nastawy CWU, program CWU, Parametry CWU, Parametry SPEZ.

    Przedtem zaglądnij do filtra dz i sprawdź ciśnienie dz i gz oraz czy po zakończeniu grzania na sterowniku nie pojawia się monit o awarii.

  12. #1492

    Domyślnie

    Tdz We 20, TdzWy 23,6, Tcwu 40 st. Pompa generalnie chodzi krótko (okolo 50min/doba) tylko włącza się dość często (tak mi się przynajmniej wydaje) Rozmawiałam z instalatorem i mówi, że niby wszystko ok, pompa może się tyle razy włączać na dobę, zimą ma to ustąpić. Błędów rzadnych nie wykazuje.

  13. #1493

    Domyślnie

    Cytat Napisał adanko77 Zobacz post
    Tdz We 20, TdzWy 23,6, Tcwu 40 st.
    Nie wierzę (nomen omen). Temperatury, które podajesz wskazują na odczyt w trakcie postoju PC. TdyzWe nie może być niższe od TdzWy. Odczytaj ponownie po starcie (odczekaj ok. 1 min.). Podaj też pod koniec cyklu. Podaj też pozostałe parametry, to coś zaradzimy.Taktowanie pracy pompy da się wyeliminować nastawami sterownika.

  14. #1494

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Nie wierzę (nomen omen). Temperatury, które podajesz wskazują na odczyt w trakcie postoju PC. TdyzWe nie może być niższe od TdzWy. Odczytaj ponownie po starcie (odczekaj ok. 1 min.). Podaj też pod koniec cyklu. Podaj też pozostałe parametry, to coś zaradzimy.Taktowanie pracy pompy da się wyeliminować nastawami sterownika.
    Niedowiarek, dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy. Ja (baba) średnio się oriętuję w tych cholernych deltach te,peraturach i innych parametrach. Za pare dni ma być u mnie instalator, mam nadzieję, że coś zaradzi. Jak nie, dalej będe prosiła o pomoc. Odczyt był faktycznie, jak pompa nie pracowala.

  15. #1495
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    archi23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    31

    Domyślnie smierdzaca woda

    załatwione
    Ostatnio edytowane przez archi23 ; 26-08-2013 o 15:41 Powód: rozwiązany problem

  16. #1496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    archi23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    31

    Domyślnie cinienie dz

    Panowie jakie macie ciśnienie DZ na manometrze, mi stabilizuje się na 0,4 wydaje mi się że coś mało

  17. #1497
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    U mnie ciśnienie DZ to tak 1,6 - 1,8. A nie możesz "dobić" tego ciśnienia wodą?
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  18. #1498
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    archi23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejski Zobacz post
    U mnie ciśnienie DZ to tak 1,6 - 1,8. A nie możesz "dobić" tego ciśnienia wodą?
    nie chce za bardzo rozcienczac denaturatu

  19. #1499
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał archi23 Zobacz post
    nie chce za bardzo rozcienczac denaturatu
    Taki sposób postępowania zalecili mi w PPC...
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  20. #1500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał archi23 Zobacz post
    Panowie jakie macie ciśnienie DZ na manometrze, mi stabilizuje się na 0,4 wydaje mi się że coś mało
    Ja mam 0,3 bara i pracuje bez zastrzezen.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 75 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony