dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 57
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1129
  1. #1

    Domyślnie Ctrl+Alt+Del, czyli KOMPUTERY i problemy z nimi

    W porozumieniu z HenoK otwieram wątek o problemach z komputerkami, internetem, linkami, kilobajtami, wklejaniem, wycinaniem, klikaniem i Plug & Play. Ciągle mamy jakieś problemy, jak cos zrobić, a speców na Forum posiadamy wielu.
    A zatem:
    Miejcie problemy!


    Edytowano 24.08.2006:
    zmieniłem tytuł wątku z "Ctrl+Alt+Del, czyli jak to zrobić?" na bardziej konkretny

  2. #2

    Domyślnie

    Ooooo, z nieba mi spadł ten wątek !!!
    Mam nieustający problem z drukarką, która zamiast drukować kreski ułamkowe we wzorach - drukuje tylko punkcik . Wzory pisane edytorem wzorów w Wordzie97, drukarka hp 1200, sterowniki i oprogramowanie oryginalne. Co dziwne, na innych drukarkach hp (4L i 2100) kreska jest drukowana, więc to nie wina Worda...

  3. #3

    Domyślnie

    W wątku muzykoterapia wkleiłem [Pon 01 Wrz 2003 14:55] link do strony o K. Komedzie, konkretnie - filmografię. Po kliknięciu wyświetla się "nie można wyświetlić strony", i odsyłacz, aby próbować otworzyć stronę główną... potem idzie nieźle.
    W sumie nic strasznego, ale kiedy podaję konkretny link, to w jakimś celu. Co robić?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    HP od zawsze ma problemy ze sterownikami do M$. Sprawdź czy na stronach HP nie ma nowszego sterownika - jeśli tak to go ściągnij i zainstaluj.

    Nie napisałaś czy chodzi o LaserJet 1200 czy DeskJet 1200 - do LaserJet'a masz tu.

    Raczej nie pomoże ale spróbować trzeba

    [/url]
    Jasiu

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wytnij znak "=" po linku
    Jasiu

  6. #6

    Domyślnie

    Zrobiłem - Działa - Jest tak jak chciałem

    DZIĘKI JASIU !!!

  7. #7

    Domyślnie

    Mam LaserJet, ale nie wiem, który sterownik miałabym pobrać (mam Windows98, nie wiem co znaczą skróty PCL, PS...) Na oryginalnym sterowniku pisze "ver.5.0"

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    PCL - Printer Control Language - język komunikacji PC => drukarka - spróbuj najpierw PCL 6 - jak nie zadziała to odinstaluj (całkowicie) i zainstaluj starszą wersję PCL 5e (lepsze często jest wrogiem dobrego )

    PS - Post Script - jak PCL'e nie zadziałają to możesz spróbować jeszcze tego ale z tego co pamiętam to z Postscriptem w tej klasie drukarek nie jest najlepiej

    I ładuj tylko te z końca listy w polskiej wersji językowej - zawierają tylko pojedyncze sterowniki i mniej ważą
    Jasiu

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasiu
    (lepsze często jest wrogiem dobrego )
    wiem, dlatego mamy Win98, a nie 2000

    Dzięki, popróbuję, jak sie uda dam znać

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    W tym wątku podałem sposób na wykonanie prostych rysunków przy pomocy tekstu z wykorzystaniem Tagów Code.
    np.

    Kod:
    _______________________
    |          |           |
    |   Pokój  |  Pokój    | 
    |          |           |
    |__________|___________| 
    |          |    ||||||||
    |          |Hall||||||||
    |          |___________| 
    |          |           | 
    |Sypialnia | Łazienka  | 
    |__________|___________|

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    A w tym wątku opisuje jak robić odnośniki (linki) tak aby były one bardziej przyjazne dla czytelnika Forum.
    Inny sposób wstawiania linków (chyba prostszy) opisałem w tym wątku .

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Ponury. Podoba mi się temat tego wątku Ctr+Alt+Del - recepta na większość bolączek komputerów.

    Porad ciąg dalszy - coś na temat ustawiania formatu czasu i daty .

    PS. Wszystkie powyższe moje porady powstały na wyraźne społeczne zapotrzebowanie Forumowiczów.

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki za słowa uznania dla tytułu....


    Powoli robi nam się całkiem fajna ściąga na różne Forumowe tematy. Zamiast szukać po wątkach, można walić jak w dym do Henryka i Jasia .... po F 1

  14. #14

    Domyślnie

    RATUNKU !!! Pomozcie !!! Chcialam zainstalowac upgrate outlooka i wywalilo mi z calego Windowsa polskie litery. Ja chyba oszaleje, mam takie wrazenie, jakby mi ktos klawiature przekodowal... przykladowo alt+l=[/list] co mam z tym cholerstwem zrobic !!!

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Alanta sprawdzałaś jaką masz ustawioną klawiaturę?

  16. #16

    Domyślnie

    A jak to zrobic? jeszcze wczoraj mialam "ogonki"

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Wejdź do Control Panel i poszukaj Keyboard dalej zakładka Input Locales i tam powinna być ustawiona klawiatura Polska Programisty (Polish Programmers).

  18. #18

    Domyślnie

    Uff, działa, choć nie od razu - musiałam jeszcze zrestartować kompa...
    Dzięki za pomoc, obiecuję więcej żadnego upgrate'a nie instalować

  19. #19

    Domyślnie

    Będę w najbliższym czasie kupował skaner, a że nie mam o tym dużego pojęcia, proszę Was o pomoc. Skaner musi mieć dobre OCR, a przydałaby się także możliwość w miarę wiernego skanowania zdjęć kolorowych i czarno-bialych. Slajdy - niekoniecznie.

    1. na co zwracać uwagę przy wyborze ?
    2. czy dobrze skanują zdjęcia tylko modele "photo" w cenie > 1kzł ?
    3. może macie jakieś konkretne typy godne polecenia ?

    Wdzięczny też będę za namiary na strony z opisami i testami skanerów.

    Pozdrawiam

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    dobrość OCR nie zależy od skanera, tylko od oprogramowania, które jest do niego dołączone.
    Najlepszy program, jaki do tej pory widziałem to Abbyy Fine Rider (Abbyy - to nazwa firmy), nie wiem do których skanerów jest on dołączany, ale jakby był ze skanerem to super, a jak nie to można go dokupić.
    Zdjęcia skanuje każdy skaner, czarno-białe i kolorowe tak samo wiernie - nie musisz więc szukać jakiegoś specjalnego skanera.
    O skanowaniu slajdów na skanerze płaskim zapomnij - jakość jest zwykle fatalna, a cena przystawki duża.

    A tu odpowiedzi na twoje pytania
    1. Czy masz gdzie skaner podłączyć (czy masz w swoim komputerze wolny port USB na przykład). Najlepiej kup skaner właśnie do podłączenia przez USB, bo taki sprawia najmniej kłopotu przy instalacji. Zwróć uwagę też na dołączone do skaneraoprogramowanie (czyli czy ma Fine Ridera). Pozostałymi programami się nie przejmuj, zwykle są to wersje zabawowe różnych dużych programów, albo kompletne świecidełka z dość ograniczonymi możliwościami. Im lepsze programy dołączone do skanera, tym wyższa cena. Rozdzielczością się nie przejmuj, teraz wszystkie skanery mają b. wysoką (1200 dpi) i tak o wiele za dużą. Do domowych zastosowań wystarcza 600 dpi.
    2. Nie - zdjęcia skanują wszystkie. Te Photo to wabik na tych, którzy już sobie kupili drukarki Photo (w ich przypadku to ma jakieś znaczenie) i chcą mieć wszystko Photo. Owszem jedne skanują lepiej inne gorzej. Ale do zastosowań domowych wystarczy jakość nawet z najprostszego skanera.
    3. Najlepsze skanery robią Agfa, Cannon, Epson, Microtek, UMAX i HP (ich najtańsze modele są zwykle bardzo porządne). Ja miałem w swojej karierze HP i UMAX-a (tego ostatniego mam do dziś i jestem b. zadowolony). Każdy skaner starcza na 3-5 lat, a potem się zakurza i zaczyna dawać coraz gorszy obraz.

    Napisz do czego chcesz używać skanera i jakie masz wstępne typy, to może coś będę mógł doradzić więcej.

Strona 1 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony