dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 57
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1129
  1. #41

    Domyślnie

    Rzeczywiście, muszę sprawdzić, bo był tylko ST 12 za ok. 400,- zł. Ale o Plustek OpticPro ST24 miałem informację, że kosztuje ok. 680,- zł. Sprawdzę, czy brak literki T to jakieś duże ograniczenie.
    Obydwu modeli [tzn. S 24 i ST 24] w MM nie było, ale mogą sprowadzić...
    Kolejny raz pochwalę tę firmę, ale np. obecnie kupowałem magnetowid JVC, nie jestem zadowolony, i mogę go zwrócić w ciągu 7 dni
    W sumie prawie w 80% przekonany jestem do Plustek'a - głównie z powodu Fine Reader'a; chociaż opinie o Plustekach na forach nie są najlepsze...

    Software 2 razy droższy od hardware'u...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponury63
    Software 2 razy droższy od hardware'u...
    Przewaga umysłu nad materią.
    ST24 ma przystawkę do slajdów i powinien kosztować ok. 500 zł, S24 nie ma. Może są jakieś różnice w szybkości i czymś tam jeszcze. W wyglądzie na pewno. To jest zresztą inny skaner. S24 jest dużo nowszy - teraz się pokazał. Zobacz na http://www.plustek.pl
    Jeśli MM nie ma, spróbuj w jakimś sklepie komputerowym, np http://ultramedia.pl/ Ja u nich czasem kupuję, bywa nieco taniej, niż w MM. Ale uwaga - ceny podane przez nich na stronie obowiązują przy zamówieniu przez internet (można potem odebrać osobiście). "Z ulicy" są wyższe.
    Jaka piękna katastrofa ...

  3. #43

    Domyślnie

    Kopiąc w skanerach zauważyłem, że niektóre z nich mają nie tylko przystawkę do slajdów, ale też możliwość skanowania negatywów, wraz z całym oprzyrządowaniem typu ramki etc. Kiedyś parałem się [bardzo amatorsko] fotografią i chetnie przeniósłbym sobie te zdjątka do postaci zerojedynkowej. Przy obróbce negatywów trzeba jednak obrabiać tzw. maski, czy wiecie coś na ten temat ?

    J.Przedworski, dzięki za link do Ultramedia !!!


    Z opisów - to co chcę robić, tzn. archiwizacja materiałów drukowanych, to digitalizacja materiałów refleksyjnych Mój debeściak od paru dni...

  4. #44

    Domyślnie

    Polecam się na przyszłość.
    Uważaj na te "przystawki do slajdów i negatywów". Nie spotkałem nikogo, kto byłby zadowolony z tego patentu. Jakość skanowania jest kiepska, bo to nie ta rozdzielczość, jaka jest potrzebna przy formacie 24x36. Jako fotki do internetu to się świetnie nadaje, ale nie do normalnej fotografii. Są specjalne skanery do filmów (cena!). A czy to slajd - pozytyw, czy negatyw, to tylko kwestia obróbki programem.
    Jaka piękna katastrofa ...

  5. #45

    Domyślnie

    Dzięki... przeanalizuję to wszystko jeszcze raz i wykoncypuję, czy aby na pewno muszę to mieć...
    Zeskanowane negatywy posłużyłyby do wykonania zerojedynkowych "odbitek", absolutnie nie chcę tego drukować, bo dochodzi jeszcze problem wydruku jakości foto; raczej tylko jako podręczne archiwum (tylko właściwie po co??)

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    przystawka do slajdów do skanera płaskiego to kaszana
    może slajdy A4 się i ładnie ze skanują, ale nie 35 mm

    jeśli chodzi o te maski, to mają one związek ze skanowaniem negatywów,
    maska to jest kolor błony negatywowej, który trzeba najpierw odjąć od zeskanowanego zdjęcia, które dopiero potem można z negatywu obrócić w pozytyw.
    Choć teoretycznie dla osób mających minimalne pojęcie o programach typu photoshop, usunięcie takiej |narzucki| kolorowej nie powinno być kłopotliwe, to podobno nie jest to jednak aż tak trywialne.
    Do dobrych skanerów dodawane są specjalne 'profile' z zakodowanymi charakterystykami negatywów różnych producentów, tak że użytkownik podaje tylko, że zdjęcie jest na Kodak-Gold, a program sam wie co i jak odjąć.
    W poligrafii preferuje się slajdy pozytywowe właśnie z powodu tej maski. Nikomu nie chce się ślęczeć nad zeskanowanym negatywem i majdrować godzinami suwaczkami w programach graficznych, żeby uzyskać idealnie taki kolor jak powinien być (bo w poligrafii to się baaardzo liczy), dlatego wszystkie materiały foto robiło się na slajdach (teraz pewnie na cyfrówkach). To co liczy się w poligrafii, z reguły nie liczy się w warunkach domowych. Więc dla amatorów problem maski jest czymś znacznie mniej istotnym niż np. usuwanie czerwonych oczu albo rozjaśnianie cieni.

    a określenie 'digitalizacja materiałów refleksyjnych' - jest po prostu jednym z normalnych fachowych terminów

    jak kiedyś pracowałem w drukarni, to się dowiedziałem, że są takie rzeczy, jak: szparowanie, apla, nadlewki, cromalin, kerning, overprint i parę innych rzeczy, których już nie pamiętam

  7. #47

    Domyślnie

    Dzięki Mieczotronix !!!

    A "materiały refleksyjne" to dla mnie zupełnie inne skojarzenie

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Teraz ja
    Czy Linux może współpracować w sieci z Windowsami?

    Zamierzamy z jednego kompa zrobić serwer oparty na Linuksie dla dwóch komp. pracujacych w Windowsach /systemy rezerwacyjne itp/, na tym serwerze podzielić neostradę dla pozostałych komp. Do tego wszystkiego chcę podłączyc malo skomplikowana drukarko,skaner/kopiarkę.
    czy to ma sens?

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Teraz ja
    Czy Linux może współpracować w sieci z Windowsami?
    Może, pod każdym względem

    Cytat Napisał Majka
    Zamierzamy z jednego kompa zrobić serwer oparty na Linuksie dla dwóch komp. pracujacych w Windowsach /systemy rezerwacyjne itp/, na tym serwerze podzielić neostradę dla pozostałych komp.
    Da się. Tylko co ten linux miałby robić? Pełnić rolę bramki do Internetu dla tamtych dwóch? Czy na tym linuxie ma działać jakaś baza wykorzystywana przez pozostałe dwa komputery.
    Jeśli linux ma tylko pośredniczyć, to wszystko to co chcesz da się zrobić i bez niego.

    Cytat Napisał Majka
    Do tego wszystkiego chcę podłączyc malo skomplikowana drukarko,skaner/kopiarkę.
    czy to ma sens?
    Do linuksa, to mały. Bo w większości przypadków nie będzie możliwe pełne wykorzystanie tego kombajnu, bo pewnie sterowniki są do niego tylko pod windows.

    Połączyć można wszystko z wszystkim, tylko nie napisałać po co ci to?
    A od tego trzeba wyjść. Jeśli chcesz po prostu podłączyć linuxa, bo jest fajny i masz wolny komputer, to tylko sobie skomplikujesz całą tzw 'infrastrukturę'. Przecież im prościej, tym lepiej.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    ja zawsze komplikuję sobie zycie.
    Linux ma być bramką z zainstalowaną ochroną. Muszę dokupic licencjonowany windows /wtedy mogę jeden a nie dwa/ - oszczędność,
    neostradę lepiej /chyba się dzieli przez linuksa - darmowego/
    Kombajn mogę podczepic pod kompa z windowsem
    Mam stary komp do ktorego wsadziłabym linux

    Narobię sobie bagna?

  11. #51

    Domyślnie

    Dlaczego "bagna"? Ryzyko żadne. Linux dobrze się nadaje do takich celów, choć wymaga nieco wiedzy. Zrobisz to na oddzielnym komputerze, jeśli nawet coś nie wyjdzie, odłączasz i już. Przeczytaj instrucje instalacji Neostrady (również Linux):
    http://www.neostrada.pl/tpsa/run?n=info&p1=instrukcje
    TPSA daje ostatnio modemy z portem USB, stąd pewne komplikacje w stosunku do zwykłego Ethernetu. Ale zrobić się raczej da.
    I rzeczywiście drukarka i skaner raczej pod Windows.
    Jaka piękna katastrofa ...

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Yhm.
    Cały problem wziął się jak zwykle z braku kasy /albo inaczej: z braku chęci przeplacania/ Muszę zmienić oprogramowanie w firmie, muszę kupic licencjonowane, wystarczą win.98; do tego zmierza ku śmierci naturalnej ksero i drukarka laserowa. Muszę się na coś zdecydować, ale nie chce popełnić za duzo błędów /np. drukarka laserowa miala wystarczyć na 30tys stron - nikt mi nie powiedział, że na tyle starcza, jak drukuje się non-stop, jak drukujesz po parę kartek, to zuzywa się 2xszybciej / Z chęcią dowiem się od Was /praktyków/ w którą z maszyn wielofunkcyjnych warto zainwestować. I jakie pułapki czekają na mnie przy zrobieniu sieci opartej na serwerze linuksa.

  13. #53

    Domyślnie

    A podstawowe pytania:
    - ile stron miesięcznie (rocznie) będzie - kopie i wydruki z komputera,
    - czy przewidziany w tym jest kolor?
    Urządzenia wielofunkcyjne są drogie w eksploatacji. A z tą trwałością drukarki laserowej, to coś przesada. Powinna wytrzymać wiele lat. Fakt, że pewne elementy się starzeją, nawet jeśli nie są używane: gumowe rolki i separatory. Co to za drukarka???
    Jaka piękna katastrofa ...

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Brother HL 1030 Bęben pada, w niej nie wymienia się tonera razem z bębnem. Na pierwszym tonerze "jechalismy" na 25% zaczernienia, po zmianie na 50% zaczernienia, przy 3-cim - juz nawet 100% jest kiepskawe Sam bęben kosztuje okolo 750zl, nie warto.

    Ile robimy kopii? Czort wie, pewnie około 10tys rocznie. Kolor tylko czasami by sie przydał /np. do nagłówka na papier firmowy/. Fax nie konieczny, mamy niezły, skaner - do skanowania umów itp.
    Wolę chyba atramentówkę i po 2 latach ją zmienić na nową, niż ładować się w laserówkę
    Coś prostego, dobrego z niedrogimi materiałami eksploatacyjnymi i serwisem /najlepiej w Krakowie /

  15. #55

    Domyślnie

    10 tys. stron na drukarce laserowej (mono) to ok. 600zł - dwa wkłady tonera, na drukace atramentowej: 2-10 tys. zł. Zależy od typu drukarki i pochodzenia tuszu. Ale taniej niż 2000 zł. raczej nie zejdziesz. Sam tusz czarny - regeneracja przez firmę Wielokropek to ok. 100zł, a stacza na półtorej ryzy papieru (750stron). Do tego dojdzie tusz kolorowy. Masz za to dwie drukarki laserowe mono - można już kupić za 800zł, a przy bardziej rozrzutnym drukowaniu laser kolor (ostatnio kupiliśmy w firmie OKI za ok 4000 zł). Sorry, ale tak to wychodzi.
    Jaka piękna katastrofa ...

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    O której laserówce piszesz? HP czy OKI? Ta moja drukarka zrobiła ok. 15tys stron, zuzyla 1 toner startowy i 4 tonery /100% wieksze niż startowy/. Każdy z nich kosztował ok. 360zl. Nie drukujemy rysunków, tylko normalne pisma.

  17. #57

    Domyślnie

    Nie patrz na tę naszą OKI, bo ta jest w eksploatacji niewiele tańsza od plujki, za to jest stosunkowo tania. Pomówmy o przeciętnych. Toner w laserówce starcza na 3-7 tys stron i kosztuje ok 300 zł. To się oczywiście różni w zależności od modelu, ale nie tak bardzo. Ta twoja wychodzi może trochę gorzej. Coś ok 1000zł za 10tys. stron.
    Tak, czy siak - mam przed sobą testy drukarek z aktualnej produkcji. Przy założeniu pokrycia strony 5% (czyli nie są to rysunki czy zdjęcia), koszt 100 stron to od 7,30 do 12,80zł dla laserówek, 60-70zł dla plujek i 53-100zł dla urządzeń wielofunkcyjnych - plujek:
    HP PSC1210 -> 61,8 zł
    Lexmark X5150 -> 53,20 zł
    Canon MPC200 Photo ->100,20 zł (rekordzista)
    To jest dla stu stron!! Oczywiście można coś zaoszczędzić, stosować oszczędne wydruki, ale taki jest rząd wielkości. Jak widać laserówki są ok. 8 razy tańsze w eksploatacji, a ich ceny są może 2-3 razy wyższe.
    Jaka piękna katastrofa ...

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Czyli laserówka - która? Może teraz lepiej kupić taką, w której toner wymienia się razem z bębnem? Do tego osobny skaner - musi byc w miarę szybki, aby klienta nie trafił szlag w oczekiwaniu na wydruk. Powinien miec jakąś funkcję redukcji kolorów / z kolorowego katalogu chcę tylko tekst czarno-biały, a nie do tego 200 odcieni szarości/. I ma mieć nie za duże wymagania sprzętowe
    Istnieje coś takiego?

  19. #59

    Domyślnie

    Mam pytanie bardzo podstawowe, proszę o wyrozumiałość
    Chcę mieć stałe łącze w nowym domku, o czym powinnam pomyśleć na etapie instalacji? Chcę mieć dostęp do internetu z trzech miejsc w domu (jedno na parterze, dwa na piętrze). Co powinno być w tych miejscach w ścianach, co na dachu, a na koniec co w samym komputerze?

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joskul
    Mam pytanie bardzo podstawowe, proszę o wyrozumiałość
    Chcę mieć stałe łącze w nowym domku, o czym powinnam pomyśleć na etapie instalacji? Chcę mieć dostęp do internetu z trzech miejsc w domu (jedno na parterze, dwa na piętrze). Co powinno być w tych miejscach w ścianach, co na dachu, a na koniec co w samym komputerze?
    To o co pytasz wiąże się z tematem lokalnych sieci komputerowych. Dużo informacji na ten temat znajdziesz na największym w Polsce forum na temat amatorskich sieci LAN oraz WLAN .
    Instalacja na dachu będzie potrzebna w przypadku łącza radiowego.

Strona 3 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony