dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 202
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrykos2005
    Jeden z dystrybutorów pomp ciepła, powiedział że są miasta, gdzie dofinansowują max do 30% inwestycji..
    A wspominał o Krakowie, Trójmieście oraz Białymstoku (z tym ostatnim nie był do końca przekonany)
    to tego roku w Bieruniu dofinansowanie w programie ograniczenia niskiej emisji wynosiło chyba 70 lub 75%, w tym także kolektory, pompy ciepła i kotły,
    niestety to na razie ostatni rok bo muszą skanalizować całą gminę,

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Teoretycznie każda gmina ma prawne możliwości dofinansowania do "energooszczędnych" źródeł ciepła, ba ma nawet ustawowy obowiązek doprowadzenia do tego aby co najmniej 10% nowych domów było ogrzewanych "alternatywnie". Problemem jak zwykle są pieniądze, a w zasadzie ich brak.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    Cytat Napisał slawek_wlkp
    Wiem, ze zostanę zakrzyczany ...


    JESTEM ZDECYDOWANIE PRZECIWNY DOTACJOM DO TZW. NIEKONWNCJONALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

    Jeśli ktoś ma ochotę na kolektory słoneczne, pompę ciepła lub inne pomysły to niech finansuje je samodzielnie. Wszyscy którzy sami sfinansowali w/w urządzenia mogą poczuć się frajerami .....
    Nie mam ochoty płacić więcej za prąd, paliwa i inne rzeczy tylko dlatgo, że ktoś inny będzie sponsorowany. Każde rozwiązanie powinno ekonomicznie bronić się samo, inaczej to nie ma sensu.
    Zamiast trwonić pieniądze na mało efektywne ekonomicznie zabawki, lepiej przeznaczyć je na budowę elektrowni atomowej.

    P.S.

    Nie jestem przeciwnikiem kolektorów słonecznych i pomp ciepła, ale przeciwnikiem dotacji.
    to nie są dotacje ale dofinansowanie z reguły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska które załatwia gmina,
    przy ograniczeniu niskiej emisji jest to jak najbardziej słuszne,
    widocznie nie mieszkasz obok sąsiada, który w kotle węglowym starej generacji pali wszystkim co mu w ręce wpadnie
    Jaka ochrona środowiska? jak pc to przeciez "substancje kontrolowane" http://www.wentylacja.com.pl/przepis..._TARGANSKI.pdf ) ( za sam przegląd "obowiązkowy, coroczny " zapłaci się tyle, ze się odechce. http://wentylacja.com.pl/przepisy/przepisy.asp?ID=3860
    Tylko świetna izolacja i odzysk ciepła z wentylacji jest ochroną środowiska, a pompy ciepła to do zabytków , przy takim zużyciu energii zapracują na siebie.
    automatyka górą

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jak zwykle Wgregor kłamie
    Prostując. We współczesnych PC nie stosuje się "substancji kontrolowanych" - Związków wchodzących w skład mieszanki np. R407C nie ma na wykazie, że nie wspomnę o PC propanowych.
    W układach PC stosowanych do ogrzewania domów jednorodzinnych jest mniej niż 3kg czynnika chłodzącego, i dlatego, nawet pomijając fakt pierwszy, nie podlegają one (PC "domowe) obowiązkom "przeglądu" wynikającym z Ustawy z 2004r.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #25

    Domyślnie

    To decyduje rynek amerykański. Z poprzednim R... też tak było, gdy rynek się zapełnił i spadły obroty, t zmieniamy czynnik, R40... też jest substancją kontrolowaną, tanie instalcje bedą częściej ulegały awarii. A zresztą po co szukać kwadratowych jaj wrogu izolacji, gdy można tanio budować domy zużywające do 40kWh/m2 i to wszystkiego i to bez centralnego!
    automatyka górą

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Podkarmię Cię, a może zrozumiesz, że prawisz farmazony.
    40kWh/m2 - powiadasz. To popisz sie i udowodnij, ze można.
    Dom 150m2 i zamieszkały przez 6 osób. Nawet jak dasz 1m izolacji z kazdej mozliwej strony, to potrzeby bytowe:
    [CWU (dużo wody bo dwie dorastające nastolatki), pralka, zmywarka, suszrki do włosów, komputery, telewizor (pewnie 2szt, bo jeden dla dziadków), odkurzacz, oświetlenie (dużo, bo dzieci uczące się), sprzęt AGD, wentylacja i gotowanie (dla 6 osób)] znacznie (bardzo znacznie) przewyższą 6.000kWh.
    Wylicz proszę, że ocieplenie wewnatrz budynku spowoduje zmniejszenie zuzycia energii na cele bytowe, bo do tego Twoje stwierdzenia sie sprowadzają.
    Masz racje w jednym jestem wrogiem, ale nie izolacji, tylko durnowatych stwierdzeń.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #27

    Domyślnie

    Mam dom mam licznik . Wrogu izolacji. Sobie chcesz udowodnić!
    automatyka górą

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Jak zwykle Wgregor kłamie
    Prostując. We współczesnych PC nie stosuje się "substancji kontrolowanych" - Związków wchodzących w skład mieszanki np. R407C nie ma na wykazie, że nie wspomnę o PC propanowych.
    W układach PC stosowanych do ogrzewania domów jednorodzinnych jest mniej niż 3kg czynnika chłodzącego, i dlatego, nawet pomijając fakt pierwszy, nie podlegają one (PC "domowe) obowiązkom "przeglądu" wynikającym z Ustawy z 2004r.
    uprzedziłeś mnie bo brakło netu,

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    w kielcach COŚ się ruszyło i oby nie zdechło

  11. #31

    Domyślnie dzisiejsze info o dotacjach!

    dzis w telexpresie podano ze beda dotacje dla Kowalskich z NFOS z kar za przekraczanie limitow CO2. Ale nic blizej nie wiem. A wy?

  12. #32

    Domyślnie Re: dzisiejsze info o dotacjach!

    Cytat Napisał grzegorz961
    dzis w telexpresie podano ze beda dotacje dla Kowalskich z NFOS z kar za przekraczanie limitow CO2. Ale nic blizej nie wiem. A wy?
    To był WFOŚ - NFOS - to jest inna instytucja
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    straszna roznica, tak jak miedzy centralna instytucja i wojewodzka. chodzi mi o jakies blizsze dane. podzwonie jutro i sie dowiem....

  14. #34

    Domyślnie

    Dotują modernizację.
    Nowych nie dotują.
    Chyba że na geotermię....
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  15. #35

    Domyślnie

    Uzyskałem informacje, że taki program jest opracowywany dla osób fizycznych i na ten temat można uzyskać informacje telefoniczną (022) 45 90 100 , (022) 45 90 176 , (022) 45 90 370 lub na stronie internetowej http://www.nfosigw.gov.pl/site/
    Za kilka dni powinno się już wszystko wyjaśnić

  16. #36

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz961
    ok wielkie dzięki
    A jaką pompe chcesz kupić?

  18. #38

    Domyślnie

    ja mowie o solarach. a pompę moze NIbe.
    Mnie interesuje rynek, na czym moge zarobic. solary beda duzym rynkiem, pompy niekoniecznie. po podwyzkach pradu nie sądze.

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cooper

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    8

    Domyślnie Dotacje

    Rozmawiałem dzisiaj w NFOS <EDIT> /Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej/ i istnieje możliwość dotacji do 80%. Oczywiście jest to bardzo skomplikowane ale wykonalne. Czas załatwiania ok 300 dni. Jesli uzbiera się większa liczba osób to pomyslę czy by się tym nie zająć. Proszę o opinie co o tym Państwo myslicie.

  20. #40

    Domyślnie Re: Dotacje

    Cytat Napisał cooper
    Rozmawiałem dzisiaj w NSOS i istnieje możliwość dotacji do 80%. Oczywiście jest to bardzo skomplikowane ale wykonalne. Czas załatwiania ok 300 dni. Jesli uzbiera się większa liczba osób to pomyslę czy by się tym nie zająć. Proszę o opinie co o tym Państwo myslicie.
    mowisz o NFOZ? i dotacje na pompy ciepla czy ogolnie na energie odnawialna?
    POwinni wkrotce opublikowac to gdzies....

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony