dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie Ogrzewam oszczędnie gazem!!!

    Witam

    Jestem na etapie wybierania ogrzewania. Przejrzałem mnóstwo postów na temat, Legaleta, ogrzewania prądem, peletami i innymi cudami. Każdy chwali swoje. Ciekaw jestem, czy ktoś kto ma standardowe ogrzewanie gazem ziemnym, czy to z normalnymi grzejnikami czy też z podłogówką mógłby się podzielić własnymi rzetelnymi doświadczeniami? Jaki rachunki, czy jest zadowolony, jak z awaryjnością np. podłogówek wodnych itp. itd.


    Smacznego jajka! ;D

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Wię ksza część tego forum to kwestia ogrzewania. Nie da sie podać co dla kogo najlepsze i najoszczędniejsze patrząc z perspektywy komfortu, możliwości finansowych. Co do awaryjności podłogówki "wodnej" to się nie spotkałem Popsuć to sie może zawór, mieszacz itp ustrojstwo ale nie rura zalana jastrychem. Skorzystaj z wyszukiwarki.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Z komfortowych paliw gaz ziemny nie ma konkurencji w relacjach ekonomicznych.
    Jeżeli ktoś chce jeszcze taniej, to już nie w tym komforcie i w tej sytuacji pozostają paliwa stałe.
    Najbezpieczniejszy jest układ: komfort na gaz ziemny + kocioł ("zwykły") na paliwa stałe.

    Mamy wtedy komfort i ekonomię, może byc razem i osobno.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Gaz jako wygoda i dopalanie kominkiem z DGP jako relaks.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Gaz jako wygoda i dopalanie kominkiem z DGP jako relaks.
    o wiele wygodniejszy jest prąd

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotograf
    Cytat Napisał Cypek
    Gaz jako wygoda i dopalanie kominkiem z DGP jako relaks.
    o wiele wygodniejszy jest prąd
    Czyli resetujemy Forum i zaczynamy od początku ?


  7. #7

    Domyślnie

    Cpt_Q napisał:
    Czyli resetujemy Forum i zaczynamy od początku ?
    no to jedziemy z koksem.

    gaz z ziemi i kominek np. z dgp.
    a co?

  8. #8

    Domyślnie

    Gaz z ziemi, jeśli blisko i koszt podłączenia zryczałtowany. Do tego - wg mnie - NAJTAŃSZA instalacja, kocioł plus grzejniki. Zainwestować w ocieplenie i reku. Kominek do celów nastrojowych.


    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś
    Gaz z ziemi, jeśli blisko i koszt podłączenia zryczałtowany. Do tego - wg mnie - NAJTAŃSZA instalacja, kocioł plus grzejniki.
    Eeee no to to już mamy dawno na forum ustalone, że pod względem kosztu instalacji nic nie wyprzedzi prądu Chyba że w ogóle nie zamierzasz korzystać z energii elektrycznej, no to możnaby się zastanawiać nad kosztami przyłącza...

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    O kosztach instalacji nie ma co dyskutowac bo wiadomo ze sa tansze (o ile bierzemy pod uwage standardowa plyte grzejna czy tez konwektory anie np legalet) ale o ile? 20 tys? Czy nie wart to wydac zeby miec swiety spokoj zo grzewaniem dynamicznym, w kazdej chwili mozna zmienic temperature nie grozi przegrzanie jak w ogrzewaniu w plycie fundamentowej czy dogrzewanie w drogiej taryfie. Sam nie wiem wiec pytam zadowolnych "gazospalaczy" ile wydają na ogrzewanie i czy są zadowoleni. Po to powstał ten wątek.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter
    Po to powstał ten wątek.
    A wystarczyło poczytać:
    http://forum.muratordom.pl/ile-gazu-...nie,t60961.htm

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    a dzieki

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter
    O kosztach instalacji nie ma co dyskutowac bo wiadomo ze sa tansze (o ile bierzemy pod uwage standardowa plyte grzejna czy tez konwektory anie np legalet) ale o ile? 20 tys? Czy nie wart to wydac zeby miec swiety spokoj zo grzewaniem dynamicznym, w kazdej chwili mozna zmienic temperature nie grozi przegrzanie jak w ogrzewaniu w plycie fundamentowej czy dogrzewanie w drogiej taryfie. Sam nie wiem wiec pytam zadowolnych "gazospalaczy" ile wydają na ogrzewanie i czy są zadowoleni. Po to powstał ten wątek.
    Masz gaz to go podłącz. Kup do tego najtańszy kocioł dwufunkcyjny, proste grzejniki. Jak najtaniej. Zainwestuj w docieplenie i wentylację z odzyskiem ciepła. Ogranicz straty ciepła to jest - wg mnie - lepsza inwestycja niż w kocioł z bajerami.
    Zamontuj np. Zeusa Victrix Immergasa ( coś ok. 6000 zł. netto ) do tego wszędzie grzejniki. Daj 15-18 cm. szarego styro na ściany zewn. , 30 cm. wełny w dach, 15 cm. styro w podłogę, 15 cm. styro na ścianę fund. i zainstaluj dobry rekuperator z prostym GWC.
    Będzie bardzo dobrze.
    Ja bym tak zrobił mając gaz w ulicy.

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś
    Masz gaz to go podłącz. Kup do tego najtańszy kocioł dwufunkcyjny, proste grzejniki. Jak najtaniej. Zainwestuj w docieplenie i wentylację z odzyskiem ciepła. Ogranicz straty ciepła to jest - wg mnie - lepsza inwestycja niż w kocioł z bajerami.
    Zamontuj np. Zeusa Victrix Immergasa ( coś ok. 6000 zł. netto ) do tego wszędzie grzejniki. Daj 15-18 cm. szarego styro na ściany zewn. , 30 cm. wełny w dach, 15 cm. styro w podłogę, 15 cm. styro na ścianę fund. i zainstaluj dobry rekuperator z prostym GWC.
    Będzie bardzo dobrze.
    Ja bym tak zrobił mając gaz w ulicy.

    Pozdrawiam.
    Ale najtańszy kocioł zaproponowaleś ? 6000 netto ha ha ha .

  15. #15
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Bitter pytał o podlogówkę a Wy go mamicie super tanią instalacją z grzejnikami. Komfort podłogówki i grzejników nie jest porównywalny.

    Podłogówka elektryczna i gazowa to ok 20 tys różnicy na korzyść elektrycznej.
    Opłaty miesięczne są znów 2x niższe w gazowej

    Co kto woli.

    pozdrawiam

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW
    Bitter pytał o podlogówkę ...
    No nie do końca ... zasadniczo interesuje mnie różnica w kosztach budowy systemu "podłogówka na parterze i grzejniki na górze" w wersjach

    1. gaz
    2. prąd

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    My zrobiliśmy podłogówkę na dole i nad garażem (garderoba i biblioteka), a w sypialniach na górze daliśmy ścienne, więc w całym domu mamy niskotemperaturowe. Do tego piec gazowy kondensacyjny (droższy, ale ma większą sprawność). Korzystaliśmy z doświadczeń wszystkich znajomych, którzy budowali przed nami. Jeszcze nie mieszkamy, bo się teraz dopiero kafelki kładą, ale już coraz blożej parapetówy!

  18. #18
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter
    Cytat Napisał ZW
    Bitter pytał o podlogówkę ...
    No nie do końca ... zasadniczo interesuje mnie różnica w kosztach budowy systemu "podłogówka na parterze i grzejniki na górze" w wersjach

    1. gaz
    2. prąd
    Różnica jak podałem. Może dla grzejników na górze trochę większa bo elektryczne są bardzo tanie.

    Z własnego doświadczenia - nie rób grzejników i wal wszędzie podłogówkę. Ja tak nie zrobiłem bo miałem owczy pęd że na górze to muszą być grzejniki i żałuję. Bez sensu.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Jeśli nie chcesz podłogówki, to alternatywą jest ogrzewanie ścienne. Na ścianach szczytowych mocuje się na specjalnych listwach rurki (podobne jak do podłogówki, ale cieńsze), potem się to tynkuje (do zaprawy trzeba dodać specjalne włókna, żeby tynk nie pękał) i masz fajne ciepełko, które emanuje ze ściany. Wtedy masz w całym domu ogrzewanie niskotemperaturowe, a to oznacza mniejsze koszty ogrzewania. Aaaa i jeszcze na plus, to powietrze, które nie wysusza się zimą jak przy kaloryferach.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW
    Z własnego doświadczenia - nie rób grzejników i wal wszędzie podłogówkę. Ja tak nie zrobiłem bo miałem owczy pęd że na górze to muszą być grzejniki i żałuję. Bez sensu.
    No nie wiem. Podłogówka jest dużo droższa. A po co mi w sypialni ogrzewana podłoga? Nie wiem też jak jest ze sterowaniem tym ogrzewaniem. Będę miał dwa mało używane pokoje (2 dni w tygodniu), można mieć w każdym pokoju oddzielną regulację temperatury, tak aby grzać je słabiej kiedy są puste??

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony