dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 160
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 3193
  1. #2081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszpila Zobacz post
    Pozdrowienia dla CityMatic-a i Elmirki - których dzięki ich uprzejmości dane mi było odwiedzić i przekonać się ostatecznie do tego projektu !
    Witam i dziękuje za pozdrowienia, bardzo się cieszę, że zdecydowaliście się na ten domek. Mieszka się naprawdę fajnie.
    Co do Waszego domku to pierwsze wrażenie bardzo pozytywne jak czysto wokoło?wielkośc okien też bardzo dobrze dobrana jak i kolorek
    Zastanawia mnie tylko czym wy ogrzewaćie skoro nie ma komina?bo jak widzę jest tylko od kominka - czyżby pompa ciepła?

    Pozdrawiam serdecznie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #2082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał slomka86 Zobacz post
    Załącznik 217212
    dla tych którzy tak , jak my zakochali się w blasze na rąbek a mają wątpliwości jak ten domek będzie się prezentował z płaskim pokryciem.

    ...Oj faaaajny ten projekt
    Interesująco się prezentuje powierzchnia tak wykonanego dachu ....ale niestety niewiele jest firm które zrobi to równie dobrze jak Wam.
    Ciekawa alternatywa ostatnio bardzo modna w formie, stylu jak i kolorku blachy układanej w ten sposób.
    A domek fajny to fajnie się prezentuje z każdym dachem
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #2083
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mateuszszpila

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuję za dobre słowo
    kominów w ogóle miało nie być ... zostawiliśmy jeden w kotłowni - tak w razie, jeśli kiedyś w przyszłości musielibyśmy podłączyć piec inny niż gazowy (a takie ogrzewanie mamy)
    zamontowaliśmy rekuperator - stad brak kominów, wraz z GWC
    z kominka zrezygnowaliśmy
    w całym domu ogrzewanie podłogowe
    wg nas dobrze ocieplony dom (40 cm styropianu na stropie i 20 cm ściany) + ściany w garażu sąsiadujące ze ścianą mieszkalną 10 cm - powinno to dać oczekiwany przez nas efekt - czy da ... zobaczymy !
    pozdrawiamy
    Ps jeśli ktoś szukałby fachowaca do założenia rekuperacji w domu mogę z czystym sumieniem kogoś polecić, robi nie tylko w regionie u mnie- czyli na podkarpaciu, ale też jeżdżą po Polsce. Super jakość w stosunku do ceny wg mnie bardzo dobra.
    mateusz6791

  4. #2084
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszpila Zobacz post
    Witam
    ......z kominka zrezygnowaliśmy
    Muszę przyznać, że patrząc na ten wszak "luxus" jakim jest kominek w salonie też bym z niego zrezygnował - jednak człowiek uczy się na błędach i w kolejnym domu na pewno bym go nie miał.
    Ja powoli kończę inną inwestycję na zewnątrz domu - samodzielna budowa na działce więc jeśli będzie już coś widać nie omieszkam się nią pochwalić
    Pozdrawiam serdecznie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #2085
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    .....samodzielna budowa na działce więc jeśli będzie już coś widać nie omieszkam się nią pochwalić
    To dla podgrzania atmosfery, chociaż ukończenie będzie dopiero w przyszłym roku....coś muszę robić na działeczce
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 009.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	218447  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #2086

    Domyślnie

    No City, nie próżnujesz jak widzę Rozumiem, że to będzie miejsce rekreacyjno - grillowe?

    A ja z kominka nigdy przenigdy bym nie zrezygnowała. I nawet rąbanie drewna udało mi się opanować
    Pozdrawiam

  7. #2087
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    No City, nie próżnujesz jak widzę Rozumiem, że to będzie miejsce rekreacyjno - grillowe?
    Tak, dodatkowo skład drewna- dla "niechcianego" kominka i piwniczka na zimujące rośliny stąd ziemia która pojawiła się na jednym ze zdjęc w ubiegłym roku. Teraz tworzy nasyp ziemno kamienny( częściowo widzialny po prawej stronie na górnym foto) odgradzający na działce częśc sadu owocowego i warzywnik od rekreacji i reprezentacji
    Ze względu na trwające prace które pochłaniają mój wolny czas jestem bardzo zadowolony z rekreacyjnego i czynnego "wypoczynku" wokół domu. Każdy kto przeprowadził się z bloku do domu wie, że czasu przy domu nigdy nie ma zbyt wiele.
    Pozdrawiam
    ps.ukończyłem obróbkę dachu(nadałem jej ostateczny kształt i wymiar)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 021.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	219185  
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 17-10-2013 o 21:08
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #2088
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    I nawet rąbanie drewna udało mi się opanować Pozdrawiam
    Wyobraź sobie że mnie także. Nawet kupiłem sobie dedykowaną siekierę do tego

  9. #2089

    Domyślnie

    Cytat Napisał luke_p Zobacz post
    Nawet kupiłem sobie dedykowaną siekierę do tego
    W sensie, że jedynie słuszną co się nazywa na F ? Ja też mam ją w planie, ale na razie jakoś mi nie po drodze

    Szczerze mówiąc nie wiem co wy chcecie od tego kominka - w takie dni jak teraz idealnie podgrzewa domek, nie trzeba zużywać gazu do ogrzewania tylko co parę dni napalić w kominku. Że nie wspomnę już o tym, że godzinami można się wpatrywać w ogień - dla nas to milion razy lepsze niż telewizor. Naczytałam się na forum o mega syfie w salonie - wg mnie wyolbrzymiony problem - się nabrudzi - się pozmiata, proste Fakt, jest z tym trochę zabawy - trzeba mieć gdzie trzymać drewno, trzeba je porąbać na mniejsze szczapki na rozpałkę, trzeba wybierać popiół, umyć szybę. Ale żadna z tych czynności jakoś mnie nie przeraża, zresztą wszystko robię sama z układaniem i rąbaniem drewna włącznie. A potem klimacik w domu kiedy pali się w kominku - bezcenne

    Pozdrawiam

  10. #2090
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytanie mam do Was może ktoś spotkał się z tematem. Chciałbym goły beton wzbogacić strukturą kamyczka. Czy są na to jakieś metody, piaskowanie, lakier z kamyczkiem etc?

  11. #2091
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał luke_p Zobacz post
    Pytanie mam do Was może ktoś spotkał się z tematem. Chciałbym goły beton wzbogacić strukturą kamyczka. Czy są na to jakieś metody, piaskowanie, lakier z kamyczkiem etc?
    Płukany żwir/pospółka i zaprawa samopoziomująca - potem szczotka ryżowa, aby uwidocznić żwirek- zmywa się tym zaprawę i grunt do kamienia(marmuru granitu) nawet to wygląda. Widziałem, chodziłem po tym i nawet się trzyma.
    Ale, wg mnie są odpowiednie żywice do tego, i zapewne takie "fabryczne" metody są bardziej trwałe i mniej niebezpieczne, że coś nie wyjdzie.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #2092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #2093
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    Miałem takie coś na podeście przed wejściem. Użyty został zwykły kamyk gresowy - kiedyś to się nazywało lastriko - miesza się z zaprawą cementową i po zrobieniu wylewki spłukuje wodą pod odpowiednim ciśnieniem. U mnie dodatkowo dodano bo betonu brązowego barwnika.
    Wytrzymało 15 lat i poza kilkoma drobnymi rysami/pęknięciami funkcjonuje do dziś. Łatwe w utrzymaniu czystości. Idealne zimą, bo na tym nigdy nie jest ślisko. tylko z brązowego koloru zrobiło się takie... kakao. Ale teraz pewnie są lepsze farby...

  14. #2094

    Domyślnie

    Witam szanownych forumowiczów.
    Poważnie zastanawiamy się z żoną nad budową Spokojnej Przystani w wariancie I (M36a). Obecnie jesteśmy już po zakupie działki. Domek miałby stanąć w okolicach Będzina (woj. Śląskie). Wątek śledzimy od dłuższego czasu Obecnie zastanawiamy się nad zmianami w projekcie.
    Chcielibyśmy przeznaczyć pokój nr 9 na sypialnię, w której planujemy ulokować łóżko o szerokości 1.6m łącznie z szafkami nocnymi. Chcielibyśmy pozostawić drzwi balkonowe stanowiące wyjście na taras. Powiedzcie - czy to pomieszczenie nie jest zbyt wąskie na takie przeznaczenie? Jakie macie odczucia? - Pytanie oczywiście kieruje do tych co już w ten sposób użytkują ten pokój.

  15. #2095

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekS Zobacz post
    Chcielibyśmy przeznaczyć pokój nr 9 na sypialnię, w której planujemy ulokować łóżko o szerokości 1.6m łącznie z szafkami nocnymi. Chcielibyśmy pozostawić drzwi balkonowe stanowiące wyjście na taras.
    No to dość niefortunny pokój wybraliście sobie na sypialnię... Po pierwsze dwie ściany z drzwiami, trzecia z oknem. Pokój wszerz ma 2.88m. Skoro łóżko ma być 1.6 to, chcąc ustawić je na krótszej ścianie, zostaje 65 cm z każdej strony - no to już jest ok przejście koło łóżka, tylko że na drzwi balkonowe potrzeba 80 - co najmniej. Na drzwi wewnętrzne tak samo. Wg mnie jeśli już, to musielibyście ustawić łóżko nogami w stronę wyjścia balkonowego na taras. No i rama łóżka nie mogłaby być jakaś wielka, bo za dużo miejsca i tak nie będzie, ale przynajmniej dałoby się otworzyć balkon. Tylko tak się zastanawiam.... czy fajnie mieć łóżko dokładnie na wprost okna, które wychodzi na taras... ? No nie wiem...
    Może już lepiej ustawić nogami w stronę drzwi do pokoju - to też nie jest idealne rozwiązanie, ale chyba lepsze niż w stronę wyjścia na taras.
    A tak z ciekawości - czemu nie chcecie sypialni w pokoju nr 10?
    Pozdrawiam

  16. #2096
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekS Zobacz post
    Chcielibyśmy przeznaczyć pokój nr 9 na sypialnię, w której planujemy ulokować łóżko o szerokości 1.6m łącznie z szafkami nocnymi. Chcielibyśmy pozostawić drzwi balkonowe stanowiące wyjście na taras. Powiedzcie - czy to pomieszczenie nie jest zbyt wąskie na takie przeznaczenie? Jakie macie odczucia? - Pytanie oczywiście kieruje do tych co już w ten sposób użytkują ten pokój.
    Jeśli pozostawicie drzwi na taras nie planuję tam urządzać sypialni z elementami wyposażenia o jakim piszecie, jest to pomieszczenie zbyt wąskie. Aby można było swobodnie się poruszać szczególnie nocą. A tak na marginesie ja również mam tam sypialnię, ale nie mam okna (wyjścia na taras)
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #2097

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    A tak z ciekawości - czemu nie chcecie sypialni w pokoju nr 10?
    Pozdrawiam
    Dzięki wielkie za wyjaśnienia. Mam bardzo podobne spostrzeżenia. A powód dla którego zastanawiamy się nad sypialnią w pokoju nr 9 jest prosty - chcielibyśmy przeznaczyć większy pokój dla naszego synka. Niby niewielka różnica w powierzchni ale pomieszczenie nr 10 wydaje się bardziej ustawne.

  18. #2098
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Większy pokój, większy bałagan. Dzieci są ważne ale dorosłym też coś od życia się należy. Sypialnia powinna być komfortowa. Łóżko sypialniane jest 2x większe niż łóżko solo dla synka. Na co chłopakowi tyle miejsca? Nasza dziewczynka ma pokój właśnie węższy i miejsca ma aż nadto. Pomieszczenie nr 10 naszym zdaniem idealnie nadawało się na sypialnię i tak je wykorzystaliśmy. Zawsze jest jeszcze 11.

  19. #2099
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    My wybudowaliśmy M36b, ale sypialnie urzadzilismy w analogicznie położonym pokoju. Przy czym u nas dodatkowo z pokoju naprzeciw drzwi balkonowych są jeszcze drzwi do łazienki i drzwi do garderoby. Uważałem, że się nie da, ale moja zona (jak zawsze) postawiła na swoim i .. da się. łóżko stoi pod oknem na środku pokoju, nad głowami mamy szerokie okno. Po obu stronach łóżka są szafki nocne. Wejście do prywatnej łazienki (drzwi się otwierają do łazienki), wejście do garderoby (drzwi harmonijka składane do środka garderoby), po drugiej stronie łóżka drzwi na taras (otwierające się na zewnątrz) !!. Kilka firm mówiło, że się nie da tak zrobić, ale dało się. Jedyny minus - drzwi nie mogą być uchylne. Poza tym pasują do reszty, mają certyfikaty bezpieczeństwa i żona twierdzi, że nie wyobraża sobie teraz sypialni bez wyjścia na taras.

    mogę podrzucić jakiś rysunek lub fotkę..

    pozdrawiam

    Sz

  20. #2100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkaradzio Zobacz post
    mogę podrzucić jakiś rysunek lub fotkę..
    Sz
    Podrzuć jeśli morzesz - cały czas zastanawiamy się nad tą sypialnią i pewnie będziemy zastanawiać się do końca, chociaż już synka ostatnio oswajaliśmy z myślą mniejszego pokoju - przekupiliśmy go wyjściem na taras

    PS. Dzisiaj byliśmy u jednej przemiłej właścicielki Spokojnej Przystani aby zobaczyć domek w realu. To jest to. Upewniliśmy się o dobrym wyborze projektu, który dla nas w zasadzie poza drobnostkami, nie ma wad.
    Ostatnio edytowane przez RadekS ; 06-11-2013 o 21:27

Strona 105 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony