dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 160
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 3193
  1. #281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: Spokojna Przystań

    Cytat Napisał kalart69
    Pozdrawiam wszystkich ,którzy budują dom "Spokojna Przystań"
    Widziałem fotki,fajnie jest widzieć ten domek w róznych wydaniach.
    Zauważyłem, ze przeważa wersja lustrzana


    A co do REKUPERATORA
    może ktoś podzieli sie co i jak w tej instalacji, wszystko przemawia za , ale jak wiadomo lepiej zrobić projekt i dobrać optymalną centralę...może ktoś na forum ma jakieś doświadczenie?szczególnie z rozmieszczeniem anemostatów, ich średnic?
    Pozdrawiam wszystkich
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #282

    Domyślnie

    odnośnie fotek jeżeli jeszcze możecie powrzucać .... a i jak ktoś ma dziennik budowy to też ...

  3. #283

    Domyślnie M36a

    Witam serdecznie budujących i tych, którzy się przymierzają
    Właśnie zakończyłem stan "zero", ale korzystając z łaskawej aury murarze dzisiaj rozpoczęli stawianie ścian z pustaków Eder - majster mnie namówił, ale materiał prezentuje się b. dobrze. Planuję wykonanie wentylacji mechanicznej z centralą rekuperacyjną - posty poprzedników zdecydowały o tym wyborze. Oczywiście nie stawiam żadnych kominów wentylacyjnych, okna będą bez nawiewników. Nie zdecydowałem się jeszcze na wybór centrali - kubatura pomieszczeń mieszkalnych to prawie 350m/3, ale doświadczeni forumowicze podpowiadają, że i te centrale o wydatku 250m/3/h tez wystarczą. Ogrzewanie planuje gazowe- kocioł dwufunkcyjny, z zamknieta komorą spalania i warstwowym zasobnikiem - do ogrzewania podłogowego. Kominek, rzecz jasna, też. Z zamkniętą komorą spalania- też. Poczytałem sporo na forum o problemach łączenia went. mech. z kominkiem i okapem kuchennym. Opinie sa różne, sami musimy sie zdecydowac na konkretny wariant.
    Podziwiam tempo niektórych inwestorów. Ja się nie spieszę i zamierzam delektować się urokami budowania nieco dłużej

  4. #284
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jokey

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    9

    Domyślnie Re: Spokojna Przystań

    Witaj,
    Na stronie www.kalart69.mojabudowa.pl można obejrzeć kilka fotek z budowy

    dzieki za zdjecia, mam 2 pytania, prosze o podanie:

    1. Wymiar okien np kuchnia, sypialnia - dobrze widze, ze wszedzie ten sam ?
    2. Wymiar drzwi wyjsciowych na taras z salonu

    z gory dziekuje za odpowiedz,
    Pozdrawiam
    -==jokey==-

    Bydgoszcz - M36aL

  5. #285

    Domyślnie Re: M36a

    [quote="adaci"]Witam serdecznie budujących i tych, którzy się przymierzają
    Właśnie zakończyłem stan "zero", ale korzystając z łaskawej aury murarze dzisiaj rozpoczęli stawianie ścian z pustaków Eder - majster mnie namówił, ale materiał prezentuje się b. dobrze. Planuję wykonanie wentylacji mechanicznej z centralą rekuperacyjną - posty poprzedników zdecydowały o tym wyborze. ......

    to ja się też pochwalę, wczoraj zalali nam strop Kielce

  6. #286
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kalart69

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    7

    Domyślnie Re: Spokojna Przystań

    Cytat Napisał jokey
    Witaj,
    Na stronie www.kalart69.mojabudowa.pl można obejrzeć kilka fotek z budowy

    dzieki za zdjecia, mam 2 pytania, prosze o podanie:

    1. Wymiar okien np kuchnia, sypialnia - dobrze widze, ze wszedzie ten sam ?
    2. Wymiar drzwi wyjsciowych na taras z salonu

    z gory dziekuje za odpowiedz,
    Witaj!!!!
    Okno w kuchni i w sypialni tzn wymiar,jest ten sam 180x145
    Jezeli chodzi o duze drzwi wyjsciowe na taras z salonu to 275x235
    pozdrawiam
    Artur

  7. #287

    Domyślnie

    Witaj Kalart69 - bardzo dziękuję ,poproszę o jeszcze ..., mam pytanie odnośnie kąta nachylenia dachu to 30 stopni czy jakaś zmiana ?

  8. #288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: M36a

    Cytat Napisał OLA_OLL
    to ja się też pochwalę, wczoraj zalali nam strop Kielce
    Brawo mam nadzieję, ze wiecie jak zabezpieczyć na zimę gdybyście nie zdążyli przykryć
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: M36a

    kalart69

    jak już się pytamy to mam pytanie-szkoda ze kolega nie ujawnił się wcześniej tylko w chwili gdy już stoi tak dużo...teraz pewnie ta ładna dachówka brązowa pojawi się na dachu

    1. Z czego macie zrobiony strop?płyta żerańska czy styropian z betonem?
    2. Jaka jest wysokość pomieszczeń bo coś mi się wydaje że nie ma 2,70 ?

    pytam bo mam wrażenie, że u Ciebie jest niżej dach, tzn bardziej wchodzi nad okna, a ja nie podnosiłem ścianki kolankowej i nad oknami do murłaty jest 50cm.

    Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam ...nie ukrywam, ze czekam na inne fotki
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #290

    Domyślnie

    I jeszcze jedno - to prośba do wszystkich jeśli macie zdjęcia , info i inne wiadomości wrzucajcie TU skorzystają i inni ,nie na priv........to mało koleżeńskie

  11. #291
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kalart69

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Martina 1 , CityMatic

    Kat dachu jest nachylony pod kątem 30 stopni,czyli tak jak w projekcie.
    Dachówka już powoli pokrywa więźbę dachową,wybraliśmy dachówkę ceramiczną Roben falista plus kolor kasztanowy
    Odnośnie stropu,to zamiast tego co jest w projekcie ,został wylany strop żelbetonowy o grubości 14 cm,oryginalnie powinien być wg projektu 24 cm,dlatego wygląda dach trochę niżej,jednak przeanalizowaliśmy to dokładnie.
    Wg nas cała bryła wygląda proporcjonalnie
    To co widac na zdjęciach to tylko otwory okienne,planujemy wstawić okna Tur-plast czaplinek,ramy okienne są bardzo szerokie,ponadto to jest strona południowa,dużo słońca,mamy tez doswiadczenie że przy takich daszkach, przy deszczu mniej przycina na okna.
    Zawsze chcieliśmy mieć taki typowy bungalow.
    Nie pojawiałem się wcześniej,bo zaczęliśmy budowę w sierpniu,mówiąc prawdę to żona budowała,sam niedawno dołączyłem,teraz czekamy na skończenie dachu i teoretycznie zamykamy budowę i czekamy to przyszłego roku aby ta cała chemia odparowała.
    Trochę zdjęć jest zrobionych z poszczególnych etapów budowy,oczywiście mogę się nimi podzielić jeżeli ktoś ma ochotę
    Pozdrawiam
    Artur

  12. #292

    Domyślnie

    OJ mamy mamy ,bardzo proszę o ciąg dalszy... z tym stropem trochę nie rozumiem wylaliście trochę cieńszy - dlaczego ? i co te parę cm mniej zmienia poza tym ,że troszkę obniża i to chyba niezauważalnie . Dachy z szerokim okapem były u nas kiedyś standartem i miały właśnie za zadanie ochronę ścian . A wygląda super !

  13. #293
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kalart69

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wiele by pisać o stropie,znam przypadki ze stropem teriva ,który jest w naszym projekcie,że przy złym położeniu po prostu po dwóch,trzech latach po prostu się obniży,a pękające sufity są dla mnie rzeczą bardzo denerwującą.Budowlańcy ogólnie potrafią Ci wszystko wytłumaczyć,najczęściej jak coś nie wyjdzie to są to tzw uroki ,betonowania,tynkowania itp... itd.
    Poddasze nasze będzie nieużytkowane,wykorzystane tylko do rozprowadzenia wentylacji mechanicznej,także będą wiercone otwory w stropie do pomieszczeń wg projektu rekuperacji,będzie chyba łatwiej wiercić w 14 cm niż 24 cm.Myślałem też przed położeniem więźby dachowej aby zamówić większe murłaty ale tak jak wspominałem wcześniej po głębokiej analizie pozostaliśmy przy naszych zmianach,okap dachu zrobiliśmy o 10 cm krótszy(długość końcowa krokwi od murłaty powinna być 90cm,my zrobiliśmy 80cm) i zamiast tradycyjnej w mojej okolicy skrzyni zrobiliśmy nadbitkę z paneli,dla nas jest to bajka.
    Znaleźliśmy młoda ekipę dekarzy i muszę przyznać,że są bardziej dokładni i układni niż starzy wyjadacze i rutyniarze.Kolejne zdjęcia z etapu dachu na moim blogu
    Pozdrawiam
    Artur

  14. #294

    Domyślnie

    Dziękuję, czekam na zdjęcia i wycenę poszczególnych etapów.....

  15. #295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz, tak jak myślałem co do niewielkich zmian u Ciebie - ale domek super, w ogóle mnie się podoba dlatego go buduję.
    Ładna działka i jak widzę otoczenie waszego to też domki podobnego typu.
    Będę obserwował wasze poczynania
    U mnie teraz przerwa zimowa tak jak u Was wszystko musi ładnie odparować, przewietrzyć sie i ustabilizować domek jest rozległy, a fundament duży

    Teraz rozmyślam nad projektem wentylacji mechanicznej-wstępne średnice i materiały są wypisane teraz tylko rozmieszczenie anemostatów i zobaczę jak to będzie wyglądać na projekcie -jak skończę podzielę sie na forum

    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #296

    Domyślnie mieć dach nad głową...

    Proszę o pomoc w sprawie dachu. Jego powierzchnia, to ok. 340m2 ( 320 m2 efektywnego pokrycia) gdzies to znalazłem, ale nie w projekcie :oops:
    W dodatku do projektu ( koszty, materiały) wyszukałem informacje, że potrzeba na to prawie 6.5 tysiąca (!) sztuk dachówki ceramicznej zakładkowej. Coś mi to nie gra... Majster mówi, że na 1 m2 potrzeba 10-13 sztuk dachówki. Z prostego rachunku wynika, że nie może byc jej potrzeba az tyle!
    Jesli ktoś juz przećwiczył ten temat, to prosze o podzielenie się doświadczeniem - chodzi mi o dachówke ceramiczną, zakładkową.
    A więźba? Znalazłem, że należy kupić ok. 14,76 m3.
    Jestem na etapie murowania ścian nośnych, ale juz chcą mi sprzedawac dachówkę i chciałbym coś w tej materii wiedzieć...

    Pozdrówka,

    Adam

  17. #297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: mieć dach nad głową...

    Cytat Napisał adaci
    Proszę o pomoc w sprawie dachu. Jego powierzchnia, to ok. 340m2 ( 320 m2 efektywnego pokrycia) gdzies to znalazłem, ale nie w projekcie
    W dodatku do projektu ( koszty, materiały) wyszukałem informacje, że potrzeba na to prawie 6.5 tysiąca (!) sztuk dachówki ceramicznej zakładkowej. Coś mi to nie gra... Majster mówi, że na 1 m2 potrzeba 10-13 sztuk dachówki. Z prostego rachunku wynika, że nie może byc jej potrzeba az tyle!
    Jesli ktoś juz przećwiczył ten temat, to prosze o podzielenie się doświadczeniem - chodzi mi o dachówke ceramiczną, zakładkową.
    A więźba? Znalazłem, że należy kupić ok. 14,76 m3.
    Jestem na etapie murowania ścian nośnych, ale juz chcą mi sprzedawac dachówkę i chciałbym coś w tej materii wiedzieć...

    Pozdrówka,

    Adam

    Wszystko zależy od tego ile szt dachówki wchodzi na m2 z tego większość sprzedawców wyliczy Ci ile potrzeba dachówki ,gąsiorów i innych dodatków
    np dla Creaton Viva Neu RG12 4320/193/4/6
    dachówka podstawowa/gąsior/trójnik/dekiel gąsiora
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: mieć dach nad głową...

    Cytat Napisał adaci
    Jego powierzchnia, to ok. 340m2 ( 320 m2 efektywnego pokrycia) gdzies to znalazłem, ale nie w projekcie
    A więźba? Znalazłem, że należy kupić ok. 14,76 m3.
    Ja to napisałem na poprzedniej stronie i potwierdzam obliczenia są 100% pewne dla wersji podstawowej bez zmian i udziwnień
    Z tego materiału powstaje więźba o niewielkiej ilości odpadów i bez braków
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #299

    Domyślnie Drzwi wejściowe...

    A jak sobie Szanowne Koleżeństwo radzi z problemem drzwi zewnetrznych? W projekcie mają one naswietla boczne i górne - prawdopodobnie b. kosztowne i trudne w realizacji. Czy zmieniacie to rozwiązanie na bardziej praktyczne, a jednoczesnie nie zaburzające estetyki sciany frontowej? Mój majster proponuje na etapie budowy zmniejszyc wymiary otworu drzwiowego. Pogadam z kier. budem, może on coś doradzi.
    Czy drzwi zewnetrzne koniecznie musza takie " pancerne", jak w wielu katalogach? Brakuje mi takich bardziej przeszkolonych. Czy wynika to z aspektów bezpieczenstwa i zabezpieczenia przed włamaniami? Co o tym myslicie?

    Pozdrawiam,

    Adam

  20. #300

    Domyślnie Podziekowania

    Dziekuję City-matic za cenne informacje

    Adam

Strona 15 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony