dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 160
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 3193
  1. #441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: wentylacja mechaniczna ...

    Cytat Napisał mirek05
    temperatura zewnętrzna -30st.
    Byłem dzisiaj na budowie-temperatura w domu -26*C ma zewnątrz -29*C
    pierwsze straty odnotowane: to zjedzony Rododendron i dwie wiśnie, jabłoń- zwierzęta sforsowały ogrodzenie i musiały coś zjeść

    Mróz dobrze wpływa na budowlę schnie sobie szybciej niż myślałem piach wewnątrz opadł o ok 3cm i nie jest już wilgotny lecz pylasto - suchy.
    Przed chudziakiem trzeba go będzie jeszcze zagęścić i zmoczyć.
    Byle do wiosny-pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: wentylacja mechaniczna ...

    Poniżej przedstawiam mój projekt instalacji centralnego odkurzacza.
    Orientacyjnie powinien się zmieścić w kosztach ok 400-500,-(za sam materiał na instalację)



    Do dyspozycji będą cztery gniazda w części mieszkalnej i jedna szufelka, w części gospodarczej jedno gniazdo(garaż) i jedna szufelka w wiatrołapie(ta może ulec likwidacji...ale jeszcze nie podjąłem decyzji i chyba zostanie-choćby miał to być punkt przyłączeniowy-zaślepiony)
    Starałem się rozmieścić rury tak aby nie wchodziły w konflikt z instalacją kanalizacyjną, a równocześnie aby instalacja była możliwie prosta i z najdalszych miejsc(to na wypadek jakiegoś zatoru)była możliwość ewentualnego przeczyszczenia.
    Długość instalacji wychodzi pomiędzy 30-32mb wiec nie jest to jakaś duża instalacja, punktów przyłączeniowych mało wiec instalacja powinna działać z jednostką rzędu 1500W siłą ssącą do 500 air watt może być od 400-500 i podciśnieniem ok 30kPa.(2600-3200mmH2o)
    To dla tych co chcieli by wiedzieć czego oczekiwać od odkurzacza centralnego. A wybór jednostek o tych parametrach jest wyjątkowo duży.
    Uważam, że pozostałe parametry jednostek są zbyteczne, poziom hałasu można ograniczyć do minimum w inny sposób, a sposób filtracji zależy głównie od tego gdzie wydostaje się powietrze z odkurzacza.
    O czym należy pamiętać, aby zrobić instalację w pewnym standardzie tzn: rury mają mieć średnicę najpopularniejszą - 50mm bo są i 51mm- czemu 50 bo gdyby nawet coś się zmieniło i zakupilibyśmy gniazda i wąż 51 to zawsze można zrobić łatwo przejściówkę rozgrzewając mniejszą średnicę i tworzyć szczelne połączenie stwarzając tylko bezpieczną blokadę dla zbyt dużych czy niebezpiecznych elementów które mogłyby zatkać nasza instalację.
    Dodatkowo wszelkie przejścia przez ściany należy wykonać w rurce osłonowej i zabezpieczyć materiałem elastycznym pianką montażową lub twardą wełną mineralną, to na wypadek przenoszenia wibracji i ruchów własnych przegród.
    Wzdłuż całej instalacji konieczne jest poprowadzenie instalacji elektrycznej przewodem 4 x 0,5 - do 0,75mm2(sterowanie jednostką z węża odkurzacza)

    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: wentylacja mechaniczna ...



    Coś mi się wydaje, że jest już faworyt jednostki centralnej
    profi 31 LUX
    Brane na wagę: CENA, SERWIS, DOSTĘPNOŚĆ CZĘŚCI PARAMETRY
    Obecnie (jednostka 1300,- +300 osprzęt)

    Pozdrawiam

    Poniżej troszkę danych technicznych:

    W odkurzaczu cyklonowym PROFI 31 zastosowano najnowocześniejszy silnik By-Pass Ametek (osobne chłodzenie silnika) przez co uzyskano dłuższą żywotność agregatu. Odkurzacz ten świetnie sprawdzi się w domkach jednorodzinnych o powierzchni do 400m2
    Zastosowanie :
    Do domków z instalacją:
    - z maksymalną liczbą gniazdek 8;
    - o długości nie przekraczającej 40 metrów;
    Dane techniczne:
    ˇ agregat turbina By-Pass
    ˇ moc nom./moc max. 1600 W
    ˇ podciśnienie 2700 mm H20
    ˇ użyteczna siła ssania 400 W
    ˇ wydatek powietrza 65 l/s
    ˇ wymiary (wysokość, średnica)[cm] 48x32
    ˇ waga 14,7 kg
    ˇ pojemność zbiornika na kurz 25 l
    ˇ ilość stopni filtracji 3
    ˇ głośność 68 decybeli
    ˇ filtr: Hepa
    ˇ mocowanie do ściany prawo/lewo stronnie tak
    GWARANCJA: 5 lat
    Cechy:
    filtr wewnętrzny: HEPA zbiornik: filtracja cykoloniczna
    mocowanie do ściany sterowanie elektroniczne
    W skład zestawu sprzątającego LUX wchodzą:
    - wąż ssący LUX o długości 9m, który uruchamia odkurzacz z włącznika w rączce
    - wieszak na wąż
    - rurka teleskopowa
    - szczotka uniwersalna STANDARD
    - szczotka mała okrągła STANDARD
    - szczotka mała do tapicerki STANDARD
    - ssawka szczelinowa STANDARD

    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #444

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_1024
    Witajcie!

    Mirek - domek piękny! ... pewnie wszystkim ślinka leci jak go widzą

    Mam do Was moi drodzy prośbę, a mianowicie jestem w trakcie umawiania ekipy od murowania i od dachu i w związku z tym mam pytanie:

    Powiedzcie ile powinna mnie kosztować robocizna murowania, więźby i dachu?
    Mam gotowe fundamenty; sam położę rury kanalizacyjne i zaleję chudziaka.
    Interesuje mnie koszt:
    - murowania ścian wszystkich (nośne i działowe)
    - strop wylewany
    - ewentualnie strop gęsto żebrowy Teriva
    - więźba dachowa
    - blacho-dachówka + rynny

    Możecie mi napisać swoje koszta lub wyceny ekip/wykonawców.
    Jeżeli ktoś nie chce podawać na forum poprosiłbym na priva.

    Pozdrawiam.



    hej, nas to co powyżej kosztowało 170 tys. (dachówka)
    pzdr.

  5. #445

    Domyślnie

    Cytat Napisał OLA_OLL

    hej, nas to co powyżej kosztowało 170 tys. (dachówka)
    pzdr.
    Pytałem o robociznę.
    Sporo by Was to wyszło.

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - bardzo mi pomogą w rozmowach z ekipą.

    Pozdrawiam.
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  6. #446

    Domyślnie

    [quote="pawel_1024"]
    Cytat Napisał OLA_OLL



    Pytałem o robociznę.
    Sporo by Was to wyszło.

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - bardzo mi pomogą w rozmowach z ekipą.

    Pozdrawiam.


    murowanie ścian (ale razem z fundamentami), wylanie stropu, kominy - 27 tys.; dach - 18 tyś.

  7. #447
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotrradom

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ola a w jakich okolicach budujesz ? Ja jestem już po zakupie projektu i ganiam za pozwoleniem na budowę i oczywiście szukam ekipy i staram się poznać koszty robocizny. Do innych forumowiczów z jakiego materiału większość stawia ściany ?

  8. #448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrradom
    Do innych forumowiczów z jakiego materiału większość stawia ściany ?
    Grupa Prefabet SA Beton Komórkowy oddział Długi Kąt

    o stąd: http://www.grupa-prefabet.pl/index.p...d=15&Itemid=37
    szerokość 59 cm, wysokość 24 cm, grubość 24 cm kolor biały (500 i 600)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #449

    Domyślnie

    piotrradom napisał:
    Do innych forumowiczów z jakiego materiału większość stawia ściany ?



    Nie wiem, jak tam większość, ale ja postawiłem z pustaka ceramicznego f-my Edrer 24,0 x 37,2 x 23,8
    Mój majster był zachwycony, ciekawe, czy ja takoż będę...

    Pozdrawiam,
    Adam

  10. #450

    Domyślnie

    EDER oczywiście, literówka...

  11. #451

    Domyślnie bieżące - takie sobie

    za 2-a tygodnie kładę podłogówkę ,,,,

    Powodzenia Przystankowicze - dom jet SUPER!!!!!!! ciepły!!!!!

  12. #452

    Domyślnie materiały

    myślę, że nie trzeba "eksperymentować" (bez urazy) z materiałami budowlanymi na ściany - bloczek komórkowy wygrywa wszelką konkurencję!!!! - niezależnie, skąd pochodzi ....
    Powodzenia przystankowicze. Domek jest - po prostu CUDO!!!!!

  13. #453

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrradom
    Ola a w jakich okolicach budujesz ? Ja jestem już po zakupie projektu i ganiam za pozwoleniem na budowę i oczywiście szukam ekipy i staram się poznać koszty robocizny. Do innych forumowiczów z jakiego materiału większość stawia ściany ?

    Piotr, Piotr, Piotr......jaka słaba pamięć. Byłeś przecież, oglądałeś.....pod Kielcami..........

    a co do materiału na ściany...to my mamy z ederu (moi murarze też zachwyceni)

  14. #454
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: materiały

    Cytat Napisał mirek05
    na ściany - bloczek komórkowy
    Oczywiście ,firma którą napisałem jest najbliżej mnie, promocja 40%, wiec kupiłem i wykorzystałem do budowy.
    Ceramika jest owszem może i twardsza, ale to powoduje pewne niedogodności z racji kruchości, i trudności w obróbce-dodatkowo niedostępność we wsch. rejonie Polski w atrakcyjnej cenie zniechęca na poszukiwanie.
    Uważam, że i tak po ociepleniu i otynkowaniu będzie to najmniej decydujący czynnik wpływający na komfort zamieszkiwania.
    (chyba że przyjdzie czas na zawieszenie czegoś na ścianie przy pomocy gwoździa i młotka )

    A mój domek schnie na mrozie - u mnie zima, zima, zima ale kiedyś będzie wiosna
    Pozdrawiam budowniczych SP
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #455
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: materiały

    Gdybym teraz budował chyba bym sie skusił na keramzytobeton-

    jeśli nie ten ze styropianem to


    Wydaje sie że to dobry materiał na ściany, a jak cena jest atrakcyjna to bardzo dobry
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #456
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał kot112
    Dziś dostałem pozwolenie na budowę !
    No to wielkie gratki-teraz znajdź dobrego geodetę i zobacz co Ci będzie jeszcze potrzebne do budowy
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #457

    Domyślnie PnB

    Cytat Napisał kot112
    Dziś dostałem pozwolenie na budowę !!!!!
    Witam i gratuluję.
    My jeszcze trochę musimy poczekać... a fakt, że zima zablokowała wszelkie prace to tylko wyjdzie na dobre - mam nadzieję!
    Pzdr. Paweł.
    Spokojna przystań M36L
    …może w tym co napisałeś nie ma błędów i z góry nie przepraszaj, ale zastanów się zanim wyślesz tekst, czy nikogo nie obraziłeś...

  18. #458

    Domyślnie

    Dziś dostałem pozwolenie na budowę !!!!!
    My też czekamy niecierpliwie kiedy kopareczka będzie mogła zacząć... Szczerze mówiąc jeszcze nigdy zima mnie tak nie wkurzała, jak w tym roku
    Pozdrówka

  19. #459

    Domyślnie

    A wiecie ile czasu czekałem na pozwolenie nad budowę od chwili złożenia wniosku ??? - sam nie chciałem wierzyć - 10 dni (słownie: dziesięćdni ) . Masakra jakaś!!!!
    Masakra to jest czekanie na pozwolenie 63 dni - i to tylko dlatego, że 64 i 65 dzień to wigilia i pierwszy dzień świąt i urząd nie pracował. I w międzyczasie wymyślanie problemów - a to zagospodarowanie terenu nie takie (bo - UWAGA - rysunek jest naklejony na mapę, a nie narysowany kredkami) a to oczyszczalnia źle narysowana (dopiero pismo z firmy, która będzie robić oczyszczalnię wytrąciło pani argument) a to linia zabudowy dla trzech domów w ślepej uliczce pod lasem, która na planie zagospodarowania miasta wcale nie jest uliczką, tylko działką Mogłabym tak jeszcze długo.
    Tak więc kot 112 ciesz się, że trafił ci się taki urząd Ja dostaje alergii na myśl, że mam coś w naszym załatwić
    Pozdrawiam

  20. #460

    Domyślnie

    Wiem co miałeś na myśli kocie 112 Ja tak tylko dodałam swoje trzy grosze "masakry" w tę drugą - niepozytywną stronę
    My też zaklinamy pogodę, co prawda mieszkanie niesprzedane i most nam nie grozi, ale fajnie by było już zacząć. A tu co najmniej miesiąc trzeba będzie jeszcze poczekać, niestety...
    Pozdrawiam

Strona 23 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony