dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    BINGO
    Guest
    BINGO

    Domyślnie Jakas folia pod dachowke

    Witam! Dosc dlugo buduje dom, to chyba nie jestem na biezaco z nowosciami. W koncu chce polozyc dachowke i mowie dekarzowi, zeby polozyc deski, pape, laty i dachowke a on mi mowi, ze nie trzeba desek tylko jest jakas folia pod dachowka zamiast desek. Czy ktos z was ma cos takiego i jak sie to sprawuje. Bo mnie sie to wydaje jakies nienormalne, zeby folia miala zastapic deski i pape.

  2. #2

    Domyślnie

    I nie zastępuje. Mają nieco inne funkcje.

    Do wspólnych funkcji można zaliczyć odprowadzenie wody, jaka znajdzie się pod dachówką.
    Ale:

    1. Deski + papa może stanowić samodzielne pokrycie na wiele lat, folia zwykle tylko na kilka miesięcy

    2. Folia wysokoparoprzepuszczalna umożliwia odprowadzenie wilgoci z ocieplenia (wełny) znajdującego się pod nią (jest taka cwana, że nie przepuszcza wody z góry, ale pozwala by para wodna z dołu przeszła do góry). Deski z papą tego nie potrafią. Trzeba tu zachować szczelinę wentylacyjną między wełną a deskami i umozliwić cyrkulację powietrza (teraz mieszkam w domu, gdzie nie zrobiono tej wentylacji i mogę tylko powiedzieć: nie polecam)

    3. Deski z papą są droższe, cięższe, ale w wykonaniu trudniej o błędy i łatwiej naprawić ewentualne usterki (tak mi się wydaje)

    4. Folia lekka, tańsza, trudniej o człowieka, który dobrze ją ułoży

    Jeśli nie potrzebna nam jest samodzielne pokrycie, zależy nam na dobrej wentylacji to, wydaje mi się, folia jest bardzo dobrym rozwiązaniem (teraz bardzo popularnym).

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Było już na forum, ale w skrócie - jeżeli stać Cię na deski i papę - to jet to najlepsze rozwiązanie.
    niech się stanie jasność, to było dobre...

  5. #5

    Domyślnie

    deski i papa sa kosztowniejsze od folii. wszystko zalezy jak poddasze bedzie wykorzystane. jesli planujesz uzytkowe, polecam folie wysokoparoprzepuszczalna minimum 1300, w przypadku ocieplania ktore najlepiej wykonac z welny, nie trzeba dylatacji na wentylacje - welna na grubosc krokwi - zwykle 15cm, slelaze metalowe pod plytygk: uwaga w stelaze wlozyc welne do stelarza - wypelnic stelaz, na stwlaze miedzy ktorymi tez welna kladziesz folie paroizolacyjna z zakladem na min. 10cm. krecisz plyty, wykanczasz i gotowe.
    sprawdzone, dziala wysmienicie. pozdr. Witek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony