dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 71
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Ocieplanie się klimatu - wielkie kłamstwo?

    Nie ma zgody wśród naukowców co do klimatu. Al Gore rozpoczął właśnie wielką i kosztowną kampanię na rzecz walki z globalnym ociepleniem. W tym samym czasie ukazał się raport ekspertów, zapowiadający globalne oziębienie. Jak jest naprawdę? Odpowiedź warta jest biliony dolarów.

    http://www.polityka.pl/polityka/inde...eads&page=text

    Ale jadą z nami w kulki. Tzw. "autorytety".
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Każdy kto był choć raz życiu na lodowcu np. w Austrii czy Szwajcarii i pojedzie tam po kilku latach nie ma wątpliwości.
    Lodowce znikają.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Każdy kto był choć raz życiu na lodowcu np. w Austrii czy Szwajcarii i pojedzie tam po kilku latach nie ma wątpliwości.
    Lodowce znikają.
    tyle, że podobno one tak znikały już kilka (tysięcy) razy.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Nefer
    Każdy kto był choć raz życiu na lodowcu np. w Austrii czy Szwajcarii i pojedzie tam po kilku latach nie ma wątpliwości.
    Lodowce znikają.
    tyle, że podobno one tak znikały już kilka (tysięcy) razy.
    Podobno.Ale skala jest ważna
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    patrząc na ostatnia pogodę w Polsce jestem za oziębianiem, a nie ocieplaniem klimatu

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    z kolei ja czytałem gdzieś, że to normalna sprawa, z częstotliwością co kilkaset lat
    podobno w Skandynawii, w apogeum takiego wzrostu temperatur, uprawiano winogrona

    z pewnością produkcja przemysłowa nie ma zbawiennego wpływu na atmosferę, ale nie ma co się straszyć, nawet jakby co, problem nie będzie nasz
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    z pewnością produkcja przemysłowa nie ma zbawiennego wpływu na atmosferę, ale nie ma co się straszyć, nawet jakby co, problem nie będzie nasz
    oj, nasz, nasz!
    jak kurna wprowadzą te opłaty za emisję CO2 pod tym pretekstem, że ocieplamy, to jeszcze my zaliczymy po rzyci, oj, zaliczymy...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  8. #8

    Domyślnie

    W średniowieczu zdarzały sie w Polsce ataki ostrej zimy w maju,za czasów Mieszka 1 uprawiano w Polsce winorośl.O klimacie nikt wtedy nie dyskutował

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    oj, nasz, nasz!
    jak kurna wprowadzą te opłaty za emisję CO2 pod tym pretekstem, że ocieplamy, to jeszcze my zaliczymy po rzyci, oj, zaliczymy...
    już to płacimy ostatnie podwyżki energi to głównie to. Obecnie w jednej MWh 70-80 zł to koszty uprawnień CO2. A to że producenci energii polecieli w kulki i do energii przenieśli wszystko co mają do zapłacenia (wobec niejasnej sytuacji odnośnie podziału uprawnień) to już inna bajka.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Nefer
    Każdy kto był choć raz życiu na lodowcu np. w Austrii czy Szwajcarii i pojedzie tam po kilku latach nie ma wątpliwości.
    Lodowce znikają.
    tyle, że podobno one tak znikały już kilka (tysięcy) razy.
    Podobno.Ale skala jest ważna
    A skąd wiesz że kiedyś nie znikały w większej skali ???
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Klimat się zmieniał, zmienia i będzie się zmieniał.
    I dobrze.
    Byłoby, gdyby nie politycy.
    Jedna jest zaleta tego szumu: przestano straszyć dziurą ozonową.
    To już niemodne.
    Zwłaszcza jak się okazało, że ozon to też dobry ocieplacz.
    Al to dobry cwaniak - wymyślić zagrożenie i walczyć z nim dla dobra, rzecz jasna, wyborców.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja znalazłem takie podsumowanie na bash'u

    <Phaet> segregacja śmieci to bujda
    <Kepper> Chodzi o ratowanie naszej planety!!
    <Phaet> Ratowanie planety to dopiero bujda
    <Phaet> Planeta była miliony lat przed nami i będzie jeszcze miliony lat po nas
    <Phaet> Przeżyła meteoryty, srające dinozaury, wielki potop, epoke lodowcową, ruchy tektoniczne, eksplozje atomowe a nawet muzyke Rubika
    <Phaet> Więc jeśli jakiś czubek powie mi, że nasza planeta umrze tylko dlatego, że wyrzuciłem jakąś pieprzoną flaszke do lasu to normalnie podniose te flasze i mu na łbie rozbije!

    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Ja znalazłem takie podsumowanie na bash'u

    <Phaet> Więc jeśli jakiś czubek powie mi, że nasza planeta umrze tylko dlatego, że wyrzuciłem jakąś pieprzoną flaszke do lasu to normalnie podniose te flasze i mu na łbie rozbije!

    Luzik.
    Co najwyżej nasze wnuki będą racjonować wodę i zywność.
    Ale planeta przezyje, no co do tego to akurat też nie mam wątpliwości.
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    windows

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
    GIVE A SMILE

  15. #15

    Domyślnie

    Coś jednak jest na rzeczy.
    Pamiętam, że za klajniaka zimy bez zasp śniegu były rzadkością - bałwany z marchewkami były ćwiczone co rok
    A teraz - jak śnieg popada kilka dni to wielkie święto.
    Generalnie jakoś tak byle jak się zrobiło - ani zimy porządnej, ani lata.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    przeczytaj pierwszy post w tym topicu..ja to czytałem w polityce nie pisze tego byle kto naprawdę..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  17. #17

    Domyślnie

    A wszystko przez dostęp do informacji - ograniczony bądż powszechny. Kiedyś książe mógł sobie uprawiać politykę w ramach własnego księstewka bo dalej nie był w stanie szerzyć propagandy. Dzisiaj w dobie rozwiniętych mediów można robić rzeczy niewyobrażalne. Władza to dostęp do informacji. A dalej to już zdolności socjotechniczne. Ogromna masa potencjalnych wyborców w zależności od zdolności "urabiacza" może - w zależności od sytuacji - popierać przeróżne opcje polityczne. Tych nieprzekonywalnych jest garstka.
    Co do klimatu - zmienia się tak jak wszystko. Są zmiany krótkotrwałe, które jesteśmy w stanie zaobserwować sami, np. ocieplenie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Są także zmiany długofalowe kilkusetletnie i takie po kilkadziesiąt tysięcy lat. Niestety nie da się rozpoznać czy następuje zmiana na dziesięć lat czy na tysiąc. A człowiek niegdyś jak klimat mu nie odpowiadał po prostu migrował na inne tereny. Dzisiaj mamy kłopot bo nie ma gdzie migrować. Myślę, że kiedyś natura upomni się o swoje i jakoś zredukuje populację, tak jak kiedyś dinozaury A tragedia tym większa, że informacja jest powszechna. Tysiąc lat temu, gdy w wyniku kataklizmu gdzieś zginęło tysiąc ludzi to nikt się tym nie przejmował - no bo kto o tym wiedział?

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał andk
    Myślę, że kiedyś natura upomni się o swoje i jakoś zredukuje populację, tak jak kiedyś dinozaury
    ...dokładnie, i zrobi to w szybkim tempie, matka natura likwiduje wszystko co staje się jej niewygodne i problematyczne...myślę,że człowiek dochodzi do momentu w którym staje się niewygodny, zniszczenie połowy populacji może zostać wykonane np w 2 miesiące , przy pomocy jakiegoś zmutowanego wirusa grypy...są już takie wirusy na które nie ma szczepionek.
    Jeżeli natomiast ktoś nie widzi zachodzących zmian klimatycznych w ostatnich czasach to chyba jest ślepy... oczywiście, że klimat się zmieniał ale zawsze pod wpływem jakiegoś impulsu, i gdyby nie jakiś asteroid to pewnie do dziś ganiałby po świecie T-rex ... tym razem zapalnikiem wielkiego BUM będzie człowiek i jego gospodarka...klimat się zmieni, oczywiście, ziemia przetrwa, oczywiście, bez człowieka... oczywiście

  19. #19

    Domyślnie

    klimat sie ociepla, tu raczej nie ma watpliwosci ....

    jednak to zjawisko nie bedzie mialo wplywu na los ludzkosci,
    jakos mam wrazenie, ze nasze dzieje zakoncza sie w tyle gwaltowny, co niespodziewany sposob .... no i zapewne załatwimy sie sami

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał sys
    ...klimat się zmieni, oczywiście, ziemia przetrwa, oczywiście, bez człowieka... oczywiście
    Howgh
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony