dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 104
  1. #61

    Domyślnie

    skoro w 2005r kosztowały 350-400 a teraz 700 to tanieją? wytłumacz mi to proszę... i nie podawaj jakiś ekstremów bo to był tylko szum - zaraz wynajdę Ci w necie najwyższą cene ekogroszku z 2007r i udowodnię Ci że też tanieje...
    chociaż oczywiście drożeje tak jak pellety

    co do Ekologii : pelletów nie robi się wyłącznie z odpadów tak jak płyt wiórowych nie robi się z odpadów bo nie ma tyle odpadów po prostu - być może po części są w nich odpady ale jest to tylko jakiś %

    w Polsce są wielkie zasoby węgla i nie ma co wydziwiać - pelletami niech się zajmują kraje które nie mają takich naturalnych surowców - ale my sami ogołocimy się z lasów które przepuścimy przez kominy skandynawskie i niemieckie a węgiel będzie sobie leżał bo UE przydzieli nam nas taki limity CO2, że nie będzie nas stać na korzystanie z własnego węgla albo za korzystanie z niego będziemy płacić Unii ciężkie pieniądze - pellety były dobre ale popyt z zagranicy wywindował ich cenę do poziomu w którym jego stosowanie u nas się po prostu nie opłaca. Im się opłaca bo u nich węgiel jest droższy niż u nas. U nas węgiel będzie tańszy, do momentu aż Unia dobierze się do naszych tyłków z limitami CO2 - choć nie wiem czy odbiorcy indywidualni też będą objęci limitami... być może wliczą ten kolejny podatek w cenę węgla i zrobią z ekogroszkowcami to co kiedyś z użytkownikami pieców na olej opałowy

    a tak wogóle to z pieców na paliwa stałe najtańsze w eksploatacji są piece na holzgaz... tylko trzeba dokładać 2x dziennie niestety (w lecie 1x dziennie)

  2. #62

    Domyślnie

    Pierwek, cóż ci mogę udowadniać. Szukaj w necie. I znajdź kogoś, kto używa do produkcji znormalizowanego pelletu drzewnego surowca niebędącego odpadem. Chociaż masz rację. Tak jak piszesz w 2005 roku był producent z Poznania co sprzedawał pellety po 350 - 400 zł. Używał do produkcji pelletu poza trocinami - ziemi, która leżała pod magazynem trocin. Stąd taka cena. Tak jak ty dbał o ekonomię produkując ekologiczne paliwo.
    A popros ekonomii. Tańsze w eksploatacji od kotłów na holtzgas są kotły na stare opony, pety i pozostałe "surowce energetyczne" pochodzenia domowego. Są one też zdecydowanie bardziej popularne od kotłów na węgiel w Polsce. Niestety.
    Pozdrawiam

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Ja pelet kupuje w miejscu gdzie kupiłem kozę - Legionowo pod Warszawą - w tamtym roku płaciłem za tonę bodaj 680PLN.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello
    A popros ekonomii. Tańsze w eksploatacji od kotłów na holtzgas są kotły na stare opony, pety i pozostałe "surowce energetyczne" pochodzenia domowego. Są one też zdecydowanie bardziej popularne od kotłów na węgiel w Polsce.
    znowu demagogia - myślałem, że rozmawiamy o ogrzewaniu spełniającym pewne normy ekologiczne (i są zgodne z prawem) - a piece na holzgaz (czyli faktycznie drewno) spełniają takie normy - piece w których pali się oponami na pewno nie

  5. #65

    Domyślnie

    Pierwek, nie przesadzaj, gdybym był demagogiem - purystą, powiedziałbym że nie ma czegoś takiego jak piece na holzgas. Tak jak kotłów na stare opony. Co nie oznacza, że problem nie istnieje.
    Pozdrawiam

  6. #66

    Domyślnie

    ok wróćmy zatem do tematu - obecnie za tą samą cenę możemy kupić 1t ekogroszku i 1 t pelltów.

    WO 1t ekogroszku to 28MJ a 1t peltów 18MJ do tego ekogroszek zajmuje mniej miejsca a jego wada to pył węglowy.

    rachunek ekonomiczny jest na dzień dzisiejszy prosty. Co będzie jutro nie wiadomo.

  7. #67

    Domyślnie

    argument ekonomiczny jest jasny ale NIE WYSTARCZAJACY. Naprawde mam klientow ktorzy nie chca miec sadzy w garazu i dymow w ogrodzie i rozwazaliby pellet, ale nikt go nie widział i nie widzi. W kazdej dziedzinie na rynku sa towary drozsze i tansze. Tutaj tylko jest monopol.

    Nie przezywam tego tematu ale dziwi mnie troche. Barlinek zamieszcza juz drogie reklamy w pismach branzowych ale nie robi NIC w handlu! Nie jest to dziwne?

  8. #68

    Domyślnie

    Barlinek zamieszcza drogie reklamy w pismach branżowych, abyś Ty jako architekt i projektant projektował systemy peletowe. Bo tylko Ty je czytasz. I odpowiadał tak jak to tu robisz pytającym się instalatorom (którzy latami montując Viessmanna, Vailanta, Buderusa nie wiedzą co to takiego te "palety") oraz marzącym o ekologii inwestorom, którzy szukają czegoś co nie brudzi i nie śmierdzi tak jak groszek węglowy, a nie kosztuje tyle co gaz płynny czy olej. Czy podpowiedzieć coś o palnikach peletowych np. tym (choć to wątek o groszku) co się pytają w innym wątku: "mam kocioł olejowy, czy dostawić kocioł na węgiel??
    Barlinek z tego co wiem usiłuje jak nikt dotąd w Polsce doprowadzić do właściwego modelu sprzedaży detalicznej peletu: za dostawę właściwej jakości paliwa ma być odpowiedzialny instalator urządzeń. Aby później nie toczyła się przykra gra wymówek, co się następnie przekłada na opinię o systemach peletowych, że są zawodne, że brudzą, i tak w ogóle to się nie opłaca, bo kopalnie, złoża narodowe, i takie tam.
    Pozdrawiam

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie CO2 nie taki straszny jak go malują.

    Mam kilka uwag co do propagandy o CO2.

    Po pierwsze najwięcej (około 96% całości) CO2 wydzielają oceany pod wpływem aktywności słońca na co człowiek nie ma wpływu.
    Następne na liście są wulkany itp.
    Człowiek całą swoją działalnością emituje ułamek procenta całości.

    Po co więc ta cała panika o emisji CO2 przez człowieka ?
    Po to, żeby zedrzeć z ludzi kasę - patrz limity na CO2 i perspektywa dużych podwyżek cen prądu w Polsce - kasa pójdzie do Unii !!!

    Szkodliwość CO2 dla środowiska - zauważcie, że ten gaz jest dla roślin tym czym tlen dla człowieka - jeśli jego stężenie rośnie w granicach rozsądku to poprawia funkcjonowanie odbiorcy.

    Efekt cieplarniany - przewiduje się straszne katastrofy a ja pytam czy to nie normalne cykle życia naszej planety związane z aktywnością słońca ?
    Grenlandia (zielona wyspa) tak się nazywa, bo była zielona od roślin i pewnie za jakiś czas będzie znowu na co nie mamy żadnego wpływu.

    Podsumowując - chrzanię propagandę anty-CO2, bo wiem co leży u jej źródła i Wy także nie dajcie się zbajerować.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #70

    Domyślnie Re: CO2 nie taki straszny jak go malują.

    Cytat Napisał SUSPENSER
    Po co więc ta cała panika o emisji CO2 przez człowieka ?
    Po to, żeby zedrzeć z ludzi kasę - patrz limity na CO2 i perspektywa dużych podwyżek cen prądu w Polsce - kasa pójdzie do Unii !!!
    dokładnie tak - nowe podatki trzeba nakładać bo ludziom zbyt dużo kasy zostaje w kieszeni i można ich bardziej złupić. A Polsce trzeba zabrać tą kasę którą netto dostała z UE i łupić ją dalej. Założę się, że nasi durni politycy obudzą się z ręką w nocniku jak już będzie za późno na jakiekolwiek protesty w sprawie limitów CO2.

    ciekawe kiedy będą limity na zużycie O i H2O ...

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie Re: CO2 nie taki straszny jak go malują.

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał SUSPENSER
    Po co więc ta cała panika o emisji CO2 przez człowieka ?
    Po to, żeby zedrzeć z ludzi kasę - patrz limity na CO2 i perspektywa dużych podwyżek cen prądu w Polsce - kasa pójdzie do Unii !!!
    dokładnie tak - nowe podatki trzeba nakładać bo ludziom zbyt dużo kasy zostaje w kieszeni i można ich bardziej złupić. A Polsce trzeba zabrać tą kasę którą netto dostała z UE i łupić ją dalej. Założę się, że nasi durni politycy obudzą się z ręką w nocniku jak już będzie za późno na jakiekolwiek protesty w sprawie limitów CO2.
    Niestety nasi politycy mają nas (naród) w głębokim poważaniu.
    Wolą ciepłe posadki po swej kadencji w Europarlamencie lub jakimś urzędzie, które dostaną za działanie na rzecz Unii (przeciw interesowi własnego kraju) - takich to mamy dzisiaj "patriotów" u steru.


    Cytat Napisał pierwek
    Ciekawe kiedy będą limity na zużycie O i H2O ...
    Powiem więcej - ciekawe kiedy przyłożą wszystkim ludziom podatek za emisję CO2 (nie tylko ten klimatyczny na wyjazdach, lecz stały) ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcinwos1

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    4

    Domyślnie pelet

    Jesli szukacie dorad w sprawie pelet zapraszam wmweko.pl

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz1968

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    13

    Domyślnie

    Prawdą jest , że cena pelletu spadła nawet dużo poniżej 700 pln(małe pelleciarnie). Natomiast pojawiają się inne problemy. Koszt transportu jest coraz wyższy i co najgorsze : producenci pelletu nawet ci markowi szukają oszczędności i jakość pelletu na rynku się pogarsza. Są firmy typu Stelmet , które mają własne trociny i ich pellet jest bardzo wysokiej jakości. Cenowo też są na bardzo. Inni producenci biorą trociny lub dają swoje worki mniejszym pelleciarnią. Nagminnie w pellecie pojawia się piasek. Z tego co widzę w moim województwie to dystrybucja pelletu taka zawodowa praktycznie leży. Barlinek dostarcza pod drzwi ale za jaką cenę. Ekoplex cenowo trochę taniej ale ma problemy z jakością. Inni producenci w pomorskim siedzą cicho. Można do nich podjechać i kupić pellet , ale o dystrybucji na lokalny rynek jakoś nie bardzo myślą. Szkoda bo kotłów na pellet jest coraz więcej. Tam gdzie nie ma gazu to bardzo wygodne i czyste rozwiązanie. Pozdrawiam wszystkich.

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Koszt to jedno, czystość kotłowni, brak problemów z popiołem to drugie.
    Jedyny (poza nieznacznie wyższą ceną) minus pelletu, to powierzchnia, niezbędna do jego składowania. No, ale nikt nie każe kupowac 3 tony na raz, poza tym, zawsze można wygospodarować trochę miejsca na zbiornik wpuszczony w grunt.
    Jestem ze Śląska, dokonuję ostatecznych wyborów przed rozpoczęciem budowy - na Śląsku.
    Świadomie odrzuciłem węgiel, gaz, pozostał pellet, bądź PC.
    Zadecyduje ilośc środków na inwestycje.

  15. #75

    Domyślnie

    Pelet o dwie klasy lepszy. Nie wiem jak dla was ale dla mnie liczy się czas, przy pelecie praktycznie nie ma roboty oraz nie ma wogóle brudu. Kupujesz, wrzucasz, grzeje.

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    tak na szybko, ceny z allegro
    1t pellet = około 700zł(do tego trzeba doliczyć transport)
    1t ekogroszku = w granicach 700-800zł (trzeba doliczyć transport)
    i wszystko jasne
    O ekogroszku z Allegro kolega zapomniał dodać, że jest czeski. Jak się to cudo pali....
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ansu
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    ja tu się wziąłem
    Posty
    172

    Domyślnie

    Może lepiej porównywać pellet do ziarna owsa, bo węgiel to inna bajka.
    Wartość energetyczną ziarna owsa jest na poziomie 17,3 i 18,3 MJ/kg, cena przez ostatnie dwa lata jest rekordowa dochodzi do 700zł/t (500-700zł/t) trzy lata temu kupowałem po 200zł/t Jakość zależy od odmiany, przebiegu pogody, technologii uprawy

  18. #78

    Domyślnie

    Mili Państwo pellet ma kilka klas jakości.
    Dobry kosztuje a zły może narobić szkód....

    polecam artykuł:
    http://www.paliwadrzewne.pl/index.php?dzid=99&did=38

    ...bo z tym, że pellet zawsze jest czysty i nie ma popiołu to się zaczyna mitologia robić.....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    O ekogroszku z Allegro kolega zapomniał dodać, że jest czeski. Jak się to cudo pali....
    Muszę Cię zmartwić, bo rynek pellet jest jeszcze gorzej prowadzony..... lepiszcza, kora z piaskiem i z ekologią wówczas jeszcze mniej wspólnego.....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  20. #80
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czaczaa

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przepraszam a jaką kaloryczność ma ten pelet że twierdzisz że złożycie takie samo, z tego co się orientuje to kalorycznośc pelet to 18-19000 a eko ok 26000 wieć jak to możliwe e wychodzi podobnie.
    Pozdrawiam
    Mariusz K
    Pozdrawiam
    Mariusz K
    ---------------------------------
    http://www.zapytajpolozna.pl/cache/c...8d01257fa1.png

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony