dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 19
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 379
  1. #321
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    To zależy jaką mam temperaturę w zasobniku czasem się włączy , czasem nie ale na pewno nie podgrzeje wody do np 40 C . Moja opinia na temat kolektorów jest taka że można lepiej wydać te pieniądze .

  2. #322

    Domyślnie

    @ amber - a zdradziłbyś tutaj na forum jakie kolektory posiadasz i ile sztuk? Że próżniowe to wiemy, ale producent i ile rur.

  3. #323
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Kolektory Villant VTK 550 szt. 3 każdy po 15 rur , razem 45 szt. rur

    pozdrawiam

  4. #324
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał amber Zobacz post
    Kolektory Villant VTK 550 szt. 3 każdy po 15 rur , razem 45 szt. rur

    pozdrawiam
    http://www.vaillant.pl/Klienci_indyw...stalatorw.html
    Ile osób korzysta u Ciebie z ciepłej wody?
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  5. #325

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze się doczytałem to te kolektory mają 1,28m2 powierszchni brutto i 0,8m2 powierzchni netto. Jeżeli jest tak jak się doszukałem i to pomnożyć razy 3 to wg mnie zbiornik 250l to już przesada a o 300l nie wspomnę.
    Dziwi mnie, że tak niby poważna firma daje w komplecie tak duży zbiornik do tak małej powierzchni kolektorów. Z tego wniosek Vaillanta należy omijać szerokim łukiem. Nawet Viessmann do płaskich kolektorów 2x2,3m2 netto daje zbiorniki 250l, Hewalex 3x1,8m2 / 300l...

  6. #326

    Domyślnie

    @ amber - poniżej zamieszczam link do strony z wizualizacją systemu z płaskimi kolektorami i 2 zbiornikami o łącznej pojemności 400l. Sprawdź sobie jak to grzało wczoraj/dzisiaj, zobacz także w wykresach archiwalnych jakie tam się temperatury uzyskuje w lecie. Jeżeli to co piszesz to prawda i masz "normalne" zużycie wody to twoje kolektory to totalna porażka i pieniądze wyrzucone w błoto

    SonErgo


    Dodatkowo użytkownik jeszcze narzeka, że kolektory są pod kątem 27 stopni i ma zamiar poprawić do jeszcze lepszych/optymalnych uzysków.

  7. #327
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Przyznam że byłem rozczarowany kolektorami tym bardziej że kosztowały dużo , jedyny plus to taki że po prawie 7 latach wymieniają mi na nowe .

  8. #328
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał amber Zobacz post
    Przyznam że byłem rozczarowany kolektorami tym bardziej że kosztowały dużo , jedyny plus to taki że po prawie 7 latach wymieniają mi na nowe .
    Ile osób u Ciebie korzysta z ciepłej wody? Czy już wiesz ile VTK dostaniesz i które (570/2, 1140/2)?
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  9. #329
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Trzy osoby , wymieniają na te 570 ale na pewno to będę wiedział jak przyjadą do mnie

  10. #330
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafgam

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał amber Zobacz post
    Przyznam że byłem rozczarowany kolektorami tym bardziej że kosztowały dużo , jedyny plus to taki że po prawie 7 latach wymieniają mi na nowe .
    Czemu wymieniają? Awaria?

  11. #331
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    To jest coś w stylu akcji naprawczej samochodu wymieniają ponieważ mogą wybuchnąć

  12. #332
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Profilaktyka jest tańsza niż leczenie.
    Przy 3 osobach dobrze jest mieć moim zdaniem 3 lub 4 szt. VTK570 (3 lub 4m^2 pow. czynnej).
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  13. #333

    Domyślnie

    witam , wcześniej miałem 2 kolektory płaskie hewalex i były podłączone pod 2 bojlery po 140 litrów każdy , obecnie mam 4 kolektory płaskie hewalex i są podłączone pod jeden bojler 400litrów i teraz jestem z tego bardzo zadowolony , np. przy słonecznej pogodzie dziś lub wczoraj nagrzewały mi ten bojler do 45 stopni , jest nas w domy 4 osoby . Montowałem te kolektory sam na stelażu przed domem pod katem około 45 stopni . Z doświadczenia wiem , że lepiej mieć jeden duży bojler niż dwa mniejsze , bynajmniej u mnie sie to sprawdziło .

  14. #334

    Domyślnie

    Nie opowiadajcie ludziom bzdur, że potrzeba dokładać jakąś grzałkę elektryczną. Jeśli nawet latem zdarzy się kilka pochmurnych dni pod rząd to zbiornik jest na tyle dużym buforem, że woda dalej będzie ciepła. Oczywiście straci kilka stopni dziennie, ale i tak po 3-4 dniach bez słońca nadal będzie ciepła. Potem już może być gorzej, ale pytanie jak dużo jest w okresie wiosna-jesień okresów, kiedy mamy kilka dni pochmurnych pd rząd?

  15. #335
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Jeżeli nie używasz ciepłej wody to na pewno starczy i na dłużej

  16. #336

    Domyślnie

    mi te 400 litrów starcza na 2,3 dni czasem na 4 zależy do jakiej temperatury sie nagrzeje w słoneczny dzień , ale ogólnie nie ma raczej takiego problemu żeby zabrakło ciepłej wody po za okresem zimowym kiedy jest często zachmurzone a nawet jak jest słonecznie to słońce nie ma tej mocy i i tak trzeba piecem dogrzać . zimą (od listopada do lutego) w słoneczne dni nagrzewało bojler średnio do 20 czasem do 35 stopni . Cudów niema , ale.... , ten piec nie grzeje wtedy wody od zera stopni do np.50 tylko od 20 do 50 . Zawsze to jakaś oszczędność

  17. #337

    Domyślnie

    jak moje dzieci zmywają naczynia i siedzimy długo pod prysznicem to nawet jak jest nagrzany do 70 (latem) stopni to potrafimy w jeden dzień to wypróżnić . Jak kolega wyżej pisze to zależy od zużycia , czy będziesz oszczędzał ciepłą wodę czy tez nie ...

  18. #338

    Domyślnie

    Cytat Napisał amber Zobacz post
    Jeżeli nie używasz ciepłej wody to na pewno starczy i na dłużej
    Jak nie używasz ciepłej wody to po co ci kolektory? A im więcej jej używasz, tym bardziej opłacalna jest instalacja. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że w sezonie pozagrzewczym nie ma praktycznie żadnej potrzeby dogrzewania wody poza kolektorami - oczywiście pod warunkiem dobrze zrobionej instalacji i co najważniejsze dobrze dobranej do potrzeb mieszkańców budynku.

  19. #339
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Jak nie używasz ciepłej wody to po co ci kolektory? A im więcej jej używasz, tym bardziej opłacalna jest instalacja. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że w sezonie pozagrzewczym nie ma praktycznie żadnej potrzeby dogrzewania wody poza kolektorami - oczywiście pod warunkiem dobrze zrobionej instalacji i co najważniejsze dobrze dobranej do potrzeb mieszkańców budynku.
    Zacytowałeś mnie to może mógłbyś wyjaśnić o co chodzi , bo ja odniosłem się do Twojego stwierdzenia że u Ciebie na dobę spada tylko o kilka stopni temperatura
    w zasobniku i to pomimo że jak twierdzisz używasz ciepłej wody . Jeżeli możesz to podziel się swoim doświadczeniem, sądzę że wiele osób będzie zainteresowana
    rozwiązaniami jakie zastosowałeś

  20. #340

    Domyślnie

    Sprawdziłem u klienta, u którego montowana była instalacja. Po jednym dniu pochmurnym i bieżącym użytkowaniu ciepłej wody spadek temp. w zbiorniku wyniósł 2 stopnie. W październiku w momencie kiedy od poniedziałku nie było wystarczającego nasłonecznienia dopiero w czwartek wieczorem pojawił się problem z wodą, tzn spadła do temp. poniżej 38 stopni. W piątek pojawiło się znowu słońce i wszystko wróciło do normy.

Strona 17 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony