dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 47
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 934
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie ile kosztowały wasze kuchnie...

    Same szafki (paczki) nie są drogie. Koszty podnoszą właśnie kosze obrotowe i cargo (nawet 100%), prowadnice, fronty i uchwyty (zależy co kto sobie wymarzy). Ceny frontów mogą dochodzić nawet do 400 zł/m2, podczas gdy zwykła płyta z cięciem i oklejeniem 40 zł max.

  2. #2
    Vika
    Guest
    Vika

    Domyślnie

    ja tylko moge dodac od siebie:
    znalazlam taka firme ale jeszcze nie testowalam:
    www.brwmielec.pl
    ponoc sa duzo tansi niz brw studia kuchenne a maja to samo
    jeszcze jak sie pojedzie na targ do legionowa w sobote to tam przyjezdzaja producenci mebli kuchennych - fronty maja np. od brw, a reszte robia sami - i tez jest taniej

    pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Fronty mam właśnie fabryczne "Milano"

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mAgnes

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jak sie sprawdza takie rozwiazanie:
    korpusy szafek typowe z marketu (widzialam cos takiego w Leroyu), a do tego "lepsze" fronty z Ikea albo BRW, montowanie samemu. Czy to do siebie pasuje?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Istnieje coś takiego jak standardowe wymiary.

    Jeśli prodcenci się tego trzymają (a się trzymają bo standardowe podzespoły są tańsze) to wszystko do siebie musi pasować.

    BTW. Producenci mebli kuchenych nie produkują elementów z któryc są zrobione. Osobno kupują fronty, płyty meblowe, okucia itd. Przy zachowaniu właściwej staranności możesz samemu wykonać dowolną szafkę kuchenną we własnym zakresie niczy,m nie różniącą się od "fabrycznej". Kuknij np.: tu albo tu albo tu albo na jakąkolwiek inną stronę z tej listy

    BTW. Fronty z BRW lub Ikea należa raczej do tych tańszych, a nie lepszych. Cenę mebi kuchennych najbardziej nakręcają okucia - proste prowadnice do szuflad kosztują 4,5 za komplet, a metaboxy powyżej 30,-(zależy od rozmiarów).
    Jasiu

  6. #6

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem niedrogro za meble kuchenne forte (systemowe).

    http://forteo4.forte.com.pl/cms/Port...program_id=296

    Za program do kuchni 3-szafki wiszące, witryna, szfka pod zlew, dwie szafki stojące i taka 1/2 z szufladami oraz blatem zapłacilismy okołó 1500 zł.

    co zorbić kiedy mebelek nie do końca pasuje - tak było u nas. Zostało nam 15 cm luzu - to przedłużylismy nad "luz" blat i wsadziłem tan półkę na wino . Więc można i tanio.

    Ale faktycznie z dobrych materiałów i z przyzwoitym stolażem pownno sie liczyć od 2500 - do 5000 za kuchnię (w zależności od wielkości i jakości)

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Właśnie zbliżamy się do końca kuchni i muszę przyznać, że chyba niewiele przekroczymy te 3 tys.
    Inna sprawa, że tyle wyjdą same mebelki, bez sprzętów.
    Zabudowa ma ok. 6,5 mb długości (sam dół - góra trochę mniej, ale są szafki narożne skośne). Korpusy zrobiliśmy z mężem sami, według mojego projektu, z płyt przyciętych na wymiar. Gdzie się dało wcisnąć (wszystkie niewidoczne płyty i półki w szafkach zamkniętych) jest najtańsza biała płyta. Blat standard laminowany w kolorze wiśni (paździerz 2,8 cm okleina wiśnia - jak to ładnie nazywają w Ikei ). Drzwiczki zrobił stolarz. Żywy jawor na sklejce - wyszły podobne do drzwiczek Adel (jasny) z Ikei, ale w cenie dużo niższej - około 130 złotych za metr kwadratowy. Mają trochę ostrzejszy kant (celowo - wygląda to bardziej nowocześnie). Musimy je tylko pomalować. Mam tylko 5 szuflad, 1 cargo 30 cm i kosz obrotowy narożny (to z droższych "podzespołów").
    Ze sprzętami wychodzi drożej - w sumie około 10 tys zł: lodówka wolnostojąca Polar - ok. 2000 zł, piekarnik+płyta gazowa ceramiczna+ okap (wszystko do zabudowy) - prawie 3000 zł, zlew z fragranitu - 1600, bateria podokienna (nie Franke) - 300 zł.
    Sporo w tym własnej pracy, ale dla chcącego ...

  8. #8

    Domyślnie

    bardzo mi sie podoba ten watek, kolejny, ktory trafia w moje "problemy"
    ogladam kuchnie i albo trafiam na tanich partaczy, albo na drogich partaczy albo ewentualnie na drogich, ktorzy cos potrafia
    te same szafki z tych samych materialow potrafia kosztowac 5-15k
    bylem juz w bodajze 6 Studiach Kuchennej Sztuki Walki i jestem podlamany, strata czasu

    poleccie zaufanych stolarzy z wawki i poludniowych okolic wawki - albo jakichkolwiek okolic, przejade sie

    mrtn - czy meble "systemowe" oznaczaja, iz jest to standardowy wymiar, nie dostosowany do Twojej kuchnii (tak sie domyslam)? Jakie sa roznice w cenie ?

    zmiescic sie w 3 tys...marzenie...bylbym zadowolony gdyby to bylo 5 tys

    czekam na odzew i z gory dziekuje
    pozdrawiam
    TK

  9. #9

    Domyślnie kuchnia

    Vika nie wiem skąd jesteś, ja akurat z okolic Poznania.
    W swarzędzu jest firma Piotrex, w której kupisz płyty w dowolnym laminacie , przytniesz je na wymiar i kupisz fronty. Jeżeli chcesz fronty z MDF to nie ma sprawy wiele firm je sprzedaje, z drewnem będzie trudniej ale rozumiem ,że ze względu na finanse to nie wchodzi w grę.
    Wkład Twojej pracy lub małżonka polegałby na zmontowaniu tych płyt w kasty od szafek/oczywiście jeśli chcesz zaoszczędzić/.Mój kolega, który nawet żarówkę potrafi przekręcić też sobie poradził więc nos do góry
    pozdrowionka-

  10. #10

    Domyślnie

    spokojnie możecie zmieścić się za 3-4 tyś ( w zależności od wymiaru) nawet z frontami z okleiny naturalnej.

    ale jak zaczynacie od tzw. salonu mebli albo studia mebli to musicie zabezpieczyć min. 10 k

    większość stolarzy zaopatruje się dzisiaj w dużych specjalistycznych hurtowniach albo u producentów we fronty które sprzedają duże polskie marki.

    We wrocku można spotkać takich ludzi np. na Niskich Łąkach w niedzielę
    jak robiłem remont to podjąłem taką decyzję i jestem zadowolony z 3 k z hakiem mam jakieś 5-6 mb kuchni z frontami z okleiny naturalnej

  11. #11

    Domyślnie hm czy sądzicie że za 10 000 można urządzic kuchnię 9 mkw?

    tak sobie porcjujemy ile co nas będzie kosztowało ) i tak się zastanawiam czy to starczy na kuchnię- meble ikea wiśnia : srebrny sprzęt do zabudowy ale bez szaleństw.

    Zdradzicie ile wy wydaliscie na swoje kuchnie i i gdzie się zaopatrywaliście

  12. #12

    Domyślnie

    Po pierwsze dlaczego ikea
    A po drugie wszystko zalezy co chcesz za te pieniadze mieć

  13. #13

    Domyślnie

    kuchnia ikea bardzo mi się podoba- widziałam u 2 różnych znajomych -cenowo tez nie kształtują się najgorzej - a reszta piekarnik i płyta do zabudowy, okap , lodówka, ew. zmywarka to wszystko

    reszta pierdół z czasem

  14. #14

    Domyślnie

    Pisalem juz w innym poscie, ze do bloku, co prawda kuchnia raptem 7 m kw., kupilem kuchnie pod wymiar u stolarza spod Bydgoszczy za 2,5 tys meble + 1,5 chlodziarka + 1 tys kuchenka + 350 zlewozmywak + inny sprzet, razem jakies 7 tys. Sprzet nie do zabudowy, ale ile taki normalny pod zabudowe moze wiecej kosztowac?1
    Kolor "kalwados", pod kroj zony, cudenko. Nawet ja chetnie teraz w kuchni siedze i co wiecej pomagam.
    Mysle,ze za 10 tys kupisz kuchnie spokojnie, ale jak dobrze poszukasz.
    Powodzenia

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Polecam tak,
    - meble stolarz, ok. 5tys zł;
    - kuchnia pod zabudowe WROZAMET INOX 1100(termoobieg,inox)-1600zł (termoobieg,inox,zegar)
    - Chłodz.-zamrażarka bezszronowa (super sprawa) LG/Samsung biała (1,8-2tyś) - inox (2,5tyś)
    - mikrofalówka - najtańsza również LG/Samsung 300-350zł
    - zlewozmywak Inox - ok. 400zł
    - expres do kawy ciśnienowy od 250zł

    średnio około 9-10 tyś zł.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Oczywiście, że można.
    Ja mam kuchnię 9,2 m. Zabudowa plus sprzęt AGD (wszystko oprócz zmywarki) kosztowała mnie 11 tys. Przy drobnych zmianach wyszłoby i 10

  17. #17

    Domyślnie Cena za kuchnię -czy do przyjęcia?

    Front z MDF fornirowany ,Blum -okucia ,uchwyty -bez wkładek do szuflad-2500zł za górę i dół .Czy to do przyjęcia?

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: Cena za kuchnię -czy do przyjęcia?

    Cytat Napisał botanika
    Front z MDF fornirowany ,Blum -okucia ,uchwyty -bez wkładek do szuflad-2500zł za górę i dół .Czy to do przyjęcia?
    Jesli to 30' to nie do przyjecia
    Jakbys jeszcze powiedziala jaki to fornir, byloby znacznie latwiej.

  19. #19

    Domyślnie

    Chyba zabraklo jednego zera

  20. #20

    Domyślnie

    Za m2 naturalnie -front dąb bielony modyfikowany

Strona 1 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony