dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ScaV
    Guest
    ScaV

    Domyślnie Róznica napieć miedzy przewodem ochronnym a neutralnym ???

    Jaka powinna być różnica potencjałów miedzy przewodem ochronnym a neutralnym? U mnie wskazuje 6 Volt wiec chyba cos jest nie tak. Jak na moj gust powinno byc 0. Co o tym sadzicie ???

  2. #2

    Domyślnie napięcie

    Różnicy napięć nie będzie jak nikt, ale tylko teoretycznie i tylko wtedy gdy z transformatora do którego jesteś podpięty (ten 20/0,4kV) nikt nie będzie pobierał mocy. Czym większa moc pobierana i dłuższe przewody tym większa różnica napięć. Nie bez znaczenia pozostaje Twoje miejsce wpięcia w sieć, czym bliżej jesteś trafa to róźnica powinna być mniejsza. Spadek napięcia powstaje w obu przewodach, chyba że ten neutralny gdzieś jeszcze jest doziemiony. To w skrócie.
    Nie jestem elektykiem. Pozdrawiam
    woreczek

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuję dobrze uziemić przewód ochronny. Sieć jest najczęściej czteroprzewodowa, a rozdział na 5 przewodów następuje w złączu kablowym. Do tego miejscz przeowdy neutelany i ochronny. Napięcie między neutralnym a ochronnym może występować jeżeli już samej w instalacji obwody się zamykają np przez żarówkę.

  4. #4

    Domyślnie

    Ta róznica potencjałów spowodowana jest nierównomiernym obciążeniem faz. 6V to nie jest dużo - kiedyś mierzyłem w swoim starym mieszkaniu w bloku i miałem 15V. Napięcie to ma kształt poszarpanej sinusoidy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szadam
    Proponuję dobrze uziemić przewód ochronny. Sieć jest najczęściej czteroprzewodowa, a rozdział na 5 przewodów następuje w złączu kablowym. Do tego miejscz przeowdy neutelany i ochronny. Napięcie między neutralnym a ochronnym może występować jeżeli już samej w instalacji obwody się zamykają np przez żarówkę.
    i zrob pomiary elektryczne aby wykluczyc np przebicia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony